Satura rādītājs:
- Kāpēc ēteriskās eļļas darbojas grumbu dēļ?
- 11 labākās pretnovecošanās ēteriskās eļļas grumbām
- 1. Rožu eļļa
- 2. Sandalkoka eļļa
- 3. Rožu ģerānijas eļļa
- 4. vīraka eļļa
- 5. Clary salvijas eļļa
- 6. Burkānu sēklu eļļa
- 7. Mežrozīšu eļļa
- 8. Ylang-Ylang eļļa
- 9. Granātābolu eļļa
- 10. Rozmarīna eļļa
- 11. Citronu eļļa
- How To Use Essential Oils
- Potential Risk Factors Of Using Essential Oils
- Expert’s Answers For Readers’ Questions
- 20 avoti
Runājot par pretnovecošanās ādas kopšanas līdzekļiem, iespējas ir bezgalīgas. Tomēr, ja dodat priekšroku au naturel lietošanai, veicot pretnovecošanās ādas kopšanas procedūras, ēteriskās eļļas ir droša likme. Tie ir piepildīti ar antioksidantiem, kas palīdz mazināt novecošanās pazīmes, īpaši grumbas. Vai vēlaties uzzināt, kuras eļļas iekļaut savā ikdienā? Ritiniet uz leju, lai uzzinātu.
Kāpēc ēteriskās eļļas darbojas grumbu dēļ?
Ēteriskās eļļas ir labākās alternatīvas komerciāli pieejamiem pretnovecošanās ādas krēmiem un procedūrām. Lai gan šīs eļļas var nelikt grumbām un smalkām līnijām pilnībā izzust, tās var palīdzēt uzlabot to izskatu. Ēteriskās eļļas palīdz jūsu ādai divos veidos:
- Nodrošiniet antioksidantu atbalstu: antioksidantiem ir izšķiroša nozīme cīņā pret brīvo radikāļu radīto kaitējumu. Ēteriskās eļļas ir bagātas ar antioksidantiem, kas var palīdzēt kontrolēt brīvo radikāļu attīrīšanas aktivitāti un mazināt jūsu ādas oksidatīvo stresu. Tas palīdz saglabāt jūsu ādu jauneklīgu.
- Mitrina un atjauno: mitrināšana ir vēl viens faktors, kas kontrolē grumbas un smalkās līnijas. Ar vecumu jūsu ādas mitruma līmenis pazeminās. Tas noved pie grumbu un smalku līniju parādīšanās. Ēterisko eļļu masāža, kas sajaukta ar nesējvielām, palīdz atjaunot mitruma līdzsvaru un uzlabo smalkas līnijas, grumbas un kopējo ādas izskatu.
Ēterisko eļļu divvirzienu darbība palielina ādas šūnu aprites ātrumu. Apskatīsim ēterisko eļļu sarakstu, kas var palīdzēt uzlabot smalkās līnijas un grumbas.
11 labākās pretnovecošanās ēteriskās eļļas grumbām
1. Rožu eļļa
Rožu ēteriskā eļļa ir viena no dārgākajām ēteriskajām eļļām pasaulē (3000 zieda daļās iegūst tikai vienu eļļas daļu). Tradicionāli rožu eļļa palīdz uzturēt vispārēju ādas veselību. Rosa Damascena vai Damask rožu ekstraktiem piemīt antioksidanta un antibakteriālas īpašības. Rožu eļļa ir rožūdens ražošanas procesa blakusprodukts. Pat rožūdens satur 10–50% rožu eļļas. Tādējādi rožu eļļa varētu palīdzēt saglabāt jūsu ādu veselīgu un jauneklīgu (1).
2. Sandalkoka eļļa
Kopš seniem laikiem sandalkoks ir daļa no ajūrvēdas dziedināšanas praksēm. Sandalkoks piemīt pretiekaisuma un antioksidanta īpašības. Tam ir brīvo radikāļu attīrīšanas spēja, kas var samazināt oksidatīvo stresu un saglabāt jūsu ādu veselīgu. Klīniskajos pētījumos tika konstatēts, ka sandalkoka eļļa ir efektīva kārpu, psoriāzes, pūtītes un ekzēmas dziedēšanā (2).
3. Rožu ģerānijas eļļa
Šai ēteriskajai eļļai ir vairākas priekšrocības jūsu ādai. Tam ir spēcīgas antiseptiskas un brūču dzīšanas spējas. Rožu ģerānijas eļļa neizraisa kairinājumu un tām nav iespējamu blakusparādību. Turklāt tas var dziedēt dermatoloģiskas problēmas, piemēram, ekzēmu un dermatītu, un mazināt pārmērīgu taukainību (3). Tam ir antioksidanta īpašības, kas uztur jūsu ādu veselīgu un jauneklīgu.
4. vīraka eļļa
Šī eļļa uzlabo jūsu ādas dabisko aizsardzības mehānismu pret kaitīgajām baktērijām, kā arī tonizē to un saglabā tās elastību. Pētījums rāda, ka vīraka eļļai piemīt pretiekaisuma īpašības. Tas veicina audu augšanu un novērš iekaisumu. Tas var veicināt brūču sadzīšanu, uzlabojot striju un rētu parādīšanos uz ādas (4). Tam var būt tāda pati ietekme uz grumbām.
5. Clary salvijas eļļa
Šis dabiskais antidepresants ir efektīvs antioksidants un var mazināt kaitīgo brīvo radikāļu iedarbību uz ādu (5). Brīvie radikāļi var sabojāt ādas DNS un paātrināt novecošanās procesu (6). Ēteriskās salvijas ēteriskās eļļas izmantošana to samazina līdz minimumam un saglabā jūsu ādu jauneklīgu.
6. Burkānu sēklu eļļa
Burkānu sēklu eļļa ir vislabāk pazīstama ar saules aizsardzības faktoru. To plaši izmanto kosmētikas līdzekļos tā antioksidantu aktivitātes dēļ. Pētījums rāda, ka burkānu sēklu eļļas bāzes kosmētikas emulsijas var atjaunot ādu, novēršot veselīgu ādas šūnu sadalīšanos (7).
7. Mežrozīšu eļļa
Mežrozīšu eļļai ir pretiekaisuma iedarbība uz jūsu ādu. Tas satur linolskābi, karotinoīdus un tokoferolu (E vitamīns, kam piemīt anti-novecošanās priekšrocības). Mežrozīšu sēklu eļļa satur arī lielu daudzumu fenolskābes, kas novērš iekaisumu un oksidatīvo stresu, kas abi paātrina ādas novecošanās procesu (8).
8. Ylang-Ylang eļļa
Ilang-ilangas ēteriskajai eļļai piemīt antioksidanta un brīvo radikāļu attīrīšanas īpašības (9). Tas veicina ādas atjaunošanos un palīdz atjaunot ādu, samazinot kaitīgo brīvo radikāļu iedarbību.
9. Granātābolu eļļa
Granātābolu sēklu eļļa ir spēcīgs vietējais antioksidants. Tas ir bagāts ar aktīvām sastāvdaļām, kurām piemīt pretiekaisuma, pretvēža un pretmikrobu īpašības. Saskaņā ar pētījumu, tas veicina epidermas (augšējā ādas slāņa) atjaunošanos, stimulējot keratinocītus (epidermas šūnas, kas ražo keratīnu). Tas arī palielina ādas elastību un galvenos proteīnus, kas uztur tās tvirtumu (10). Pat augļi un to dažādie ekstrakti ir noderīgi jūsu ādai. Tas var aizsargāt jūsu ādu no fotonovecošanas (UV staru izraisītas ādas novecošanās) (11).
10. Rozmarīna eļļa
Rozmarīna eļļai piemīt antibakteriālas īpašības, kas var dziedēt ādas slimības, piemēram, dermatītu, ekzēmu un rosaceju. Tas ir arī labs, lai saglabātu jūsu ādas vispārējo veselību (12). Tas novērš oksidatīvo stresu, kas ir vēl viens ādas novecošanās cēlonis. Rozmarīna ekstraktiem piemīt spēcīgas antioksidanta aktivitātes, kas novērš ādas virsmas dabisko lipīdu izmaiņas un aizkavē ādas novecošanos (13).
11. Citronu eļļa
Citronu ēteriskā eļļa ir bagāta ar antioksidantiem, kas aizsargā ādu no oksidatīvā stresa, neitralizējot brīvos radikāļus. Tas satur askorbīnskābi, alfa-tokoferolu (anti-novecošanās sastāvdaļa) un glutationu, kas veicina jūsu šūnu aizsardzību pret bojājumiem (14). Citrona eļļas lietošana uz ādas stiprina jūsu ādas aizsargspējas un novērš priekšlaicīgu novecošanos (15).
Factors such as pollution, UV damage, dryness, and loss of the skin’s natural barrier speed up the aging process of your skin. Essential oils can slow down the skin aging process by promoting skin repair. However, you cannot use them directly on your face. Scroll to the next section to know how to use essential oils.
How To Use Essential Oils
. Essential oils are the purest form of oils and can irritate your skin when applied directly. Before you apply essential oil to your face, dilute it with a carrier oil. Carrier oils help to reduce the intensity of the essential oils. Here are the best carrier oils for essential oils
- Jojoba Oil: It helps to maintain the natural skin barrier (8).
- Argan Oil: Consuming and applying argan oil helps improve skin elasticity (16).
- Avocado Oil: Applying this oil boosts collagen production (17).
- Almond Oil: It helps improve complexion, hydrates the skin, makes it smooth, and may reduce post-operative hypertrophic scarring (18).
- Grapeseed Oil: It works as a vitamin E extender, meaning it helps vitamin E to perform better to protect your skin. It contains proanthocyanidin, an antioxidant that maintains the elasticity of your skin (19).
- Apricot Oil: It contains fatty acids and is an emollient with anti-aging and antibacterial properties. It is suitable for aged, irritated, and dry skin (20).
Pick your carrier oil and follow the below steps:
- Mix the carrier oil and essential oil in a bottle.
- Use 10 drops of essential oil per 5 ml (approximately one teaspoon) of carrier oil.
- Use the blend twice daily on your face.
Do a patch test before applying the oil to your face. Apply one drop of the oil mixture to a small area of the skin on the inside of your elbow and wait for 24 hours. If you experience no reaction, you can use the oil mixture on your skin.
Although essential oils are the purest form of oils derived from plants, they might not be completely risk-free and cause allergic reactions. Here are the risk factors you should be aware of before using essential oils.
Potential Risk Factors Of Using Essential Oils
- Rashes
- Redness of skin
- Hives
- Bumps
- Itchiness
- Sneezing
- Runny nose
Also, be careful if you are using a citrus essential oil, such as grapefruit and lemon oils, as it makes your skin photosensitive. If you are applying citrus oils, make sure to use sunscreen lotion and avoid direct sun exposure for at least 12 hours.
Essential oils work miraculously in treating many skin issues. They are trustworthy remedies for taking care of your aging skin. However, you need to be patient and wait for a few months before you notice visible results. Go ahead, try them, and you will not be disappointed.
Expert’s Answers For Readers’ Questions
How do you make an anti-aging serum with essential oils?
Mix 10 drops of essential oil per 5 ml of carrier oil for the serum.
Which oils promote collagen?
Mix essential oil with avocado oil as this oil promotes collagen synthesis.
Vai vīraka eļļa ir laba grumbām?
Jā, tam ir pretiekaisuma īpašības un tas uzlabo rētu un grumbu izskatu.
20 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Boskabady, Mohammad Hossein et al. “Rosa damascena farmakoloģiskā ietekme.” Irānas medicīnas pamatzinātņu žurnāls, sēj. 14,4 (2011): 295-307.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3586833/
- Moy, Ronald L, and Corey Levenson. “Sandalwood Album Oil as a Botanical Therapeutic in Dermatology.” The Journal of clinical and aesthetic dermatology vol. 10,10 (2017): 34-39.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5749697/
- Boukhatem, Mohamed Nadjib et al. “Rose geranium essential oil as a source of new and safe anti-inflammatory drugs.” The Libyan journal of medicine vol. 8 22520.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3793238/
- Han, Xuesheng et al. “Biological activities of frankincense essential oil in human dermal fibroblasts.” Biochimie open vol. 4 31-35.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5801908/Lhami, GÜLÇIN, et al. “Evaluation of the Antioxidant and Antimicrobial Activities of Clary Sage (Salvia sclarea L.).” Turkish Journal of Agriculture and Forestry vol. 28., 25-33, 2004.
citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.322.6512&&rep=rep1&&type=pdf
- Poljšak, Borut, and Raja Dahmane. “Free radicals and extrinsic skin aging.” Dermatology research and practice vol. 2012 (2012): 135206.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3299230/
- Singh, Shalini et al. “Formulation and evaluation of carrot seed oil-based cosmetic emulsions.” Journal of cosmetic and laser therapy: official publication of the European Society for Laser Dermatology vol. 21,2 (2019): 99-107.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29737890/
- Lin, Tzu-Kai et al. “Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils.” International journal of molecular sciences vol. 19,1 70.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5796020/
- Tan, Loh Teng Hern et al. “Traditional Uses, Phytochemistry, and Bioactivities of Cananga odorata (Ylang-Ylang).” Evidence-based complementary and alternative medicine: eCAM vol. 2015 (2015): 896314.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4534619/
- Ramírez B, et al. “Pomegranate seed oil increases the expression of alpha 1 type I collagen, elastin and telomerase reverse transcriptase genes in Oryzias latipes embryos”. Advances in Cosmetics and Dermatology. Vol. 1. (2015). 1-8.
www.researchgate.net/publication/282908892_Pomegranate_seed_oil_increases_the_expression_of_alpha_1_type_I_collagen_elastin_and_telomerase_reverse_transcriptase_genes_in_Oryzias_latipes_embryos
- Zarfeshany, Aida et al. “Potent health effects of pomegranate.” Advanced biomedical research vol. 3 100..
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4007340/
- Orchard, Ané, and Sandy van Vuuren. “Commercial Essential Oils as Potential Antimicrobials to Treat Skin Diseases.” Evidence-based complementary and alternative medicine: eCAM vol. 2017 (2017): 4517971.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5435909/
- Calabrese, V et al. “Biochemical studies of a natural antioxidant isolated from rosemary and its application in cosmetic dermatology.” International journal of tissue reactions vol. 22,1 (2000): 5-13.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10937349/
- Calabrese, V et al. “Biochemical studies on a novel antioxidant from lemon oil and its biotechnological application in cosmetic dermatology.” Drugs under experimental and clinical research vol. 25,5 (1999): 219-25.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10568210/
- Calabrese, V et al. “Oxidative stress and antioxidants at skin biosurface: a novel antioxidant from lemon oil capable of inhibiting oxidative damage to the skin.” Drugs under experimental and clinical research vol. 25,6 (1999): 281-7.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10713866/
- Qiraouani, B K, et al. “The effect of dietary and/or cosmetic argan oil on postmenopausal skin elasticity.” Clin Interv Aging. Vol. 10, (2015):339-349.
doi.org/10.2147/CIA.S71684
- de Oliveira, Ana Paula et al. “Effect of semisolid formulation of persea americana mill (avocado) oil on wound healing in rats.” Evidence-based complementary and alternative medicine: eCAM vol. 2013 (2013): 472382.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3614059/
- Ahmed, Zeeshan. “The uses and properties of almond oil.” Complementary Therapies in Clinical Practice. Vol 16,1 (2010): 10-12.
www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1744388109000772
- Korać, Radava R, and Kapil M Khambholja. “Potential of herbs in skin protection from ultraviolet radiation.” Pharmacognosy reviews vol. 5,10 (2011): 164-73.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3263051/
- Sharma, Anshika et. al. “ Formulation and evaluation of wild apricot kernel oil based massage cream.” Journal of Pharmacognosy and Phytochemistry vol. 8,1 (2019): 1017-1021.
www.phytojournal.com/archives/2019/vol8issue1/PartQ/7-6-70-996.pdf