Satura rādītājs:
- Kas ir bentonīta māls?
- Vai bentonīta māls ir labs jūsu ādai?
- Bentonīta māla priekšrocības jūsu ādai
- 1. Dziedina pūtītes
- 2. Atbloķē ādas poras
- 3. Izvelk toksīnus no ādas
- 4. Dabiski pīlinga āda
- 5. Mīkstina ādu
- 6. Atdzīvina ādu
- 7. Samazina rētu izskatu
- 8. Dziedē un atjauno ādas audus
- 9. Vienmērīgs ādas tonis
- 10. Tonizē un savelk ādu
- 11. Samazina plankumus
- 12. Novērš melnus punktus
- Bentonīta māla sejas maskas recepte
- Kas jums būs nepieciešams
- Kas jums jādara
- Padomi, kā labāk izmantot bentonīta mālu
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Bentonīta māls ir neapstrādāts dimants. Jā, mēs atgriežamies pie savām saknēm, un dzīve atgriežas pilnā lokā - gluži burtiski. Zeme mums neko nedod, kaut arī es vēlētos, lai mēs to cienām daudz vairāk nekā tagad.
Bentonīta māls ir spēkstacija, kas dziļi attīra ādu, izskalo toksīnus un notīra netīrumus - papildus citiem brīnumiem, ko tas var darīt jūsu ādā.
Bet kas ir bentonīta māls? Kādas ir tā priekšrocības? Šajā amatā ir atbildes. Turpini lasīt!
Kas ir bentonīta māls?
Shutterstock
Bentonīta māls, ko sauc arī par vulkāniskajiem pelniem, ir vulkānu paliekas. Tas ir tīrs un dabīgs, un tas ir pieejams visā pasaulē, taču ievērojamas šī māla nogulsnes ir atrodamas netālu no Montanas un Vaiomingas (tieši ap Fort Benton, tāpēc to sauc par bentonīta mālu).
Tas satur montmorilonītu, kas, saskaroties ar gaisu vai ūdeni, piešķir tam pārslveida struktūru. Māls nes negatīvu lādiņu, kas liek tam piesaistīt vielas ar pozitīvu lādiņu, piemēram, toksīnus, baktērijas, sēnītes utt. Bet kā tas viss ir svarīgi? Kā tas palīdz mūsu ādai? Mēs tagad nokļūstam tur.
Vai bentonīta māls ir labs jūsu ādai?
Mūsu ķermenis katru dienu tiek pakļauts kaitīgu piesārņotāju iedarbībai - sākot no brīvajiem radikāļiem līdz saules iedarbībai, putekļiem un taukiem. Mūsu seja ir pakļauta visām kaitīgajām lietām. Kaut arī lielāko daļu nevaram kontrolēt, mēs noteikti varam mazināt kaitīgo iedarbību, ievērojot efektīvu ādas kopšanas kārtību.
Negatīvi lādētie joni mālā piesaista un izvada toksīnus uz ādas virsmas. Māls satur arī magniju, silikātu, varu, dzelzi un kāliju - tas viss vēl vairāk uzlabo ādas veselību.
Bez ādas virsmas notīrīšanas bentonīta māliem ir vēl virkne citu priekšrocību.
Bentonīta māla priekšrocības jūsu ādai
1. Dziedina pūtītes
Pūtītes izraisa pārmērīga eļļas sekrēcija uz ādas virsmas, kas piesaista un vairo pūtītes izraisošās baktērijas. Tā rezultātā rodas lūzumi un paliek rētas. Bentonīta māls absorbē lieko sebumu no ādas augšējā slāņa, tādējādi novēršot pūtītes. Dažas reizes mēnesī to lietojot, tas ir lielisks veids, kā kontrolēt pūtītes.
2. Atbloķē ādas poras
Shutterstock
Negatīvi lādētie joni mālā, kā redzējām, piesaista putekļus, netīrumus, eļļu un pat aizsprosto poras. Tādā veidā māls novērš arī plankumus un melnus punktus. Tas atver un attīra poras, lai izvairītos no turpmākas izlaušanās.
3. Izvelk toksīnus no ādas
Mēs jau redzējām, kā bentonīta māls, lokāli lietojot, izvada toksīnus ādā. Interesanti, ka līdzīgus rezultātus var sasniegt, uzņemot mālu. Tas palīdz izvadīt toksīnus no ķermeņa, un tas arī uzlabo ādas veselību.
4. Dabiski pīlinga āda
Shutterstock
Pīlings ir kaut kas tāds, ko nevar atļauties palaist garām. Jūsu ikdienas skrubji to var negriezt - jums ir nepieciešams arī kaut kas efektīvāks, vismaz dažas reizes mēnesī. Bentonīta māls darbojas kā abrazīvs līdzeklis, kas nokrāpē mirušās un mirstošās šūnas no jūsu ādas augšējā slāņa, tādējādi to notīrot.
5. Mīkstina ādu
Shutterstock
Māls izlīdzina izciļņus, atsedz poras un noņem melnus punktus. Rezultāts? Maigāka āda!
Pēc māla lietošanas noskalojiet seju un mitriniet. Pārlieciet rokas pār seju - pamanīsit ievērojamu atšķirību.
6. Atdzīvina ādu
Shutterstock
Bentonīta māla izmantošana ir lēts veids, kā iegūt rezultātus, kas nav mazāki nekā sejas. Tā kā visas lietas, kas ietekmē jūsu ādas veselību, ir notīrītas, jūs redzat redzami gaišāku ādu.
7. Samazina rētu izskatu
Shutterstock
Ja pūtītes ir viena problēma, rētas, kas palikušas pēc pūtītes ārstēšanas, ir citas. Bentonīta māls ne tikai ārstē pūtītes, bet arī notīra atlikumus, kas var izraisīt rētas. To konsekventi izmantojot, tiek iegūti lieliski rezultāti.
8. Dziedē un atjauno ādas audus
Bentonīta māls dziedē bojātos ādas audus un palīdz atjaunot jaunas ādas šūnas. Tādā veidā tas palīdz noņemt grumbas un smalkās līnijas, savelkot ādu.
9. Vienmērīgs ādas tonis
Shutterstock
Daudzi faktori var izraisīt ādas krāsas maiņu - un, ja to nenovērš laikā, tas var izraisīt pigmentētu un nevienmērīgu ādas toni. Tā kā bentonīta māls attīra jūsu poras, samazina rētu izskatu un atslāņo ādu, tas var radīt brīnumus, izlīdzinot jūsu ādas toni.
10. Tonizē un savelk ādu
Shutterstock
Pateicoties pīlinga īpašībām, bentonīta māls noņem spītīgos baltgalus un melngalvjus. Tas saglabā mitrumu un noņem lieko eļļu, padarot ādu stingrāku nekā parasti. Ja jums ir sausa āda, sekojiet tai ar mitrinošu losjonu.
11. Samazina plankumus
Plankumi ir vēl viena problēma, ar kuru cīnās lielākā daļa cilvēku ar pūtītēm. Pat ja pūtītes un iekaisums samazinās, atstātās plankumi ir sāpīgi strādāt. Bentonīta māls palīdz mazināt šo spītīgo zīmju izskatu.
12. Novērš melnus punktus
Shutterstock
Māls noņem atmirušās ādas šūnas un attīra poras, kas citādi var izraisīt melnus punktus. Tas attīra esošos melnus punktus un novērš arī svaigu parādīšanos.
Bentonīta māla sejas maskas recepte
Shutterstock
Kas jums būs nepieciešams
- 1 tējkarote bentonīta māla
- 1 tējkarote ūdens vai ACV
- Koka vai keramikas trauks - sajaukšanai
- Koka lāpstiņa - lai sajauktu un uzklātu
Kas jums jādara
- Bļodā sajauciet ābolu sidra etiķi un bentonīta mālu.
- Ja jums ir jutīga āda, izlaidiet to un izmantojiet tikai ūdeni. Varat arī izmantot rožu ūdeni.
- Blendējiet to, līdz iegūstat vienmērīgu konsistenci - bez gabaliņiem.
- Vienmērīgi uzklājiet masku visā sejā un kaklā.
- Atstājiet to apmēram 25-30 minūtes vai līdz tas izžūst.
- Notīriet seju ar aukstu ūdeni (vispirms izmantojiet sūkli).
- Pat to sausu un pabeidziet ar mitrinātāju.
Šeit ir daži padomi, kas jums palīdzēs.
Padomi, kā labāk izmantot bentonīta mālu
- Ja vēlaties apstiprināt iegādāto mālu, pārliecinieties, ka tas ir pelēks vai zaļš un nav pārāk balts. Ja tas ir balts, to varētu viltot.
- Skatiet, kā māla maska reaģē ar jūsu ādu. Pirmās reizes jūs varētu redzēt izlaušanos, jo tas izskalo toksīnus. Bet, ja izlaušanās atkārtojas, ieteicams pārtraukt tā lietošanu.
- Izmantojiet koka vai keramikas lāpstiņas un traukus. Izvairieties no māla saskares ar dzelzs piederumiem - jo tas var mazināt tā iedarbību.
- Neatstājiet to pārāk ilgi. Pārliecinieties, ka esat to notīrījis 30 minūšu laikā (tam tam vajadzētu izžūt).
- Izvairieties no tā, ja āda ir pārāk sausa un pārslaina.
- Vienmēr sekojiet līdzi iepakojumam ar mitrinātāju.
Vai zinājāt, ka papildus brīnumiem, ko tas nodara jūsu ādai, bentonīta māls, norīts, darbojas arī, lai uzlabotu zarnu veselību un imunitāti? Ja vēlaties to norīt, sāciet ar nelielu daudzumu. Un pirms tam runājiet ar ekspertu, kurš saprot bentonīta mālu.
Vai jums ir vēl kādi jautājumi par šo jautājumu? Vai jūs jau esat dedzīgs bentonīta māla lietotājs? Informējiet mūs, ievadot tekstu zemāk esošajā komentāru sadaļā.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kur dabūt bentonīta mālu?
Bentonīta māls ir viegli pieejams gan tiešsaistes, gan bezsaistes skaistumkopšanas veikalos. Variantu ir daudz, tāpēc, pirms sākat lietot produktu, apskatiet sastāvdaļas. Jūs varat nopirkt bentonīta māla pulveri un izmantot, sajaucot to ar ūdeni, vai vienkārši iegādāties lietošanai gatavu masku, kas ir ziežama.
Cik bieži jums vajadzētu izmantot bentonīta māla masku?
Jūs varat to izmantot jebkur 1-2 reizes nedēļā, taču pārliecinieties, ka to izmantojat vismaz dažas reizes mēnesī. Tomēr nepārlieciet to. Vienmērīgi izvietojiet savus lietojumus.
Cik ilgi kalpo bentonīta māls?
Ja jūs pērkat bentonīta mālu tīrā veidā, piemēram, pulverim bez piedevām, tam nav derīguma termiņa. Bet, ja to sajauc ar citām sastāvdaļām (piemēram, lietošanai gatavas maskas gadījumā), tam ir derīguma termiņš - pārbaudiet uz iepakojuma.
Kāpēc bentonīta māls pulsē?
Jūsu āda sāk absorbēt ūdeni maskā un darbojas kā sūklis. Šajā procesā māls sāk piesaistīt pozitīvi lādētos jonus, piemēram, netīrumus un gunkus, liekot jūsu sejai pulsēt.