Satura rādītājs:
- Kas ir vienas nakts maska? Vai tas atšķiras no parastajām sejas maskām?
- 12 labākās DIY nakts maskas
- 1. Kokosriekstu eļļas sejas maska
- 2. Arbūza gulēšanas maska
- 3. Kurkuma un piena sejas maska
- 4. Gurķu sejas maska
- 5. Olīveļļas maska
- 6. Alvejas un vitamīna E sejas maska
- 7. Zaļā tēja un kartupeļu sejas maska
- 8. Mandeļu eļļas sejas maska
- 9. Jojobas eļļas un tējas koka ēteriskās eļļas sejas maska
- 10. Rožu ūdens un kumelīšu maska
- 11. Mežrozīšu sēklu eļļas sejas maska
- 12. Lakrica eļļas sejas maska
- bieži uzdotie jautājumi
Jūs varētu domāt par nakts maskām kā ādas kopšanas iedoma. Tomēr tie piešķir jūsu skaistuma miegam pilnīgi jaunu nozīmi. Kā? Nu, jūsu ķermenis pats dziedina un salabo, kamēr jūs gulējat. Tas ir arī tad, kad jūsu epidermas šūnas izārstējas (1). Labākai sadzīšanai jums jānodrošina ar visspēcīgākajām sastāvdaļām. Tirgū ir pieejamas daudzas komerciālas nakts maskas, taču, ja jūs esat vairāk DIY cilvēks un ticat, ka tas tiek saglabāts au naturel , mums ir saraksts ar vienkāršām DIY nakts maskām, kuras varat izmēģināt.
Bet pirms ritināt uz leju līdz sadaļai DIY, jums jāzina, kas ir sejas maska pa nakti. Noskaidrosim.
Kas ir vienas nakts maska? Vai tas atšķiras no parastajām sejas maskām?
Nakts maskas ir maskas, kuras jūs uzklājat tieši pirms gulētiešanas un nomazgājat tikai pēc pamošanās. Vienas nakts sejas maskas galvenais mērķis ir palielināt mitrināšanu un palīdzēt ādai pašai atjaunoties, nodrošinot barojošas sastāvdaļas visu nakti.
Šīs maskas uz nakti jāatstāj uz sejas un nākamajā rītā jānomazgā. Nakts maskas ir pazīstamas arī kā miega maskas, un jūs tās viegli iegūsit skaistumkopšanas veikalos. Tomēr, ja vēlaties izmantot dabīgas sastāvdaļas, varat izmēģināt sejas maskas, kas minētas naktij, jūsu sejai.
12 labākās DIY nakts maskas
1. Kokosriekstu eļļas sejas maska
Kokosriekstu eļļa ir superēdiens, kas nepieciešams jūsu ādai, ja tā ir sausa un kairināta. Kokosriekstu eļļas lietošana uz sejas var samazināt transepidermālo ūdens zudumu, nomierināt ādu, mazināt iekaisumu, uzlabot mitrināšanu, ārstēt saules bojājumus un novērst infekciju (2). Tomēr, ja jums ir taukaina un pūtītēm pakļauta āda, turieties tālāk no kokosriekstu eļļas.
Norādījumi: sajauciet tējkaroti neapstrādātas neapstrādātas kokosriekstu eļļas vai auksti spiestas kokosriekstu eļļas savā iecienītajā nakts krēmā. Masējiet to uz sejas un nomazgājiet nākamajā rītā.
Piezīme: Kokosriekstu eļļu var lietot arī tieši uz sejas, nemaisot to krēmos.
2. Arbūza gulēšanas maska
Arbūzs ir ne tikai atsvaidzinošs, bet arī lutina jūsu ādu. Arbūzs satur likopēnu, kas palīdz novērst ādas bojājumus, ko rada kaitīgi brīvie radikāļi (3), (4).
Norādījumi: sarīvē tasi arbūzu kubiņu (sarkanā mīkstuma) un izkāš sulu. Izmantojot kokvilnas bumbu, uzklājiet to uz sejas un ļaujiet tai nožūt pirms gulētiešanas.
3. Kurkuma un piena sejas maska
Kurkuma piens ir populārs ajūrvēdas līdzeklis daudzu veselības problēmu risināšanai. Tam ir pretmikrobu un pretiekaisuma īpašības, un tas darbojas kā spēcīgs antioksidants, kas mazina pūtītes un fotonovecošanu, kā arī uzlabo alopēciju un ādas veselību (5). Pienskābe, kas atrodas pienā, uzlabo ādas struktūru un tvirtumu (6).
Norādījumi: Sajauciet pusi tējkarotes kurkuma pulvera ēdamkarotē svaigpiena. Izmantojiet kokvilnas bumbu, lai to uzklātu uz sejas, tieši tā, kā jūs uzklājat toneri. Pirms gulētiešanas ļaujiet tai pilnībā nožūt. Pārliecinieties, ka izmantojat vecos spilvenu pārvalkus, jo kurkuma tos var sasmērēt.
4. Gurķu sejas maska
Gurķis ir superēdiens ne tikai jūsu ķermenim, bet arī ādai. Gurķu sula ir atvēsinoša iedarbība uz ādu. Tas ne tikai paaugstina ādas mitrināšanas līmeni, bet arī samazina iekaisumu, nomierina saules apdegumus, uzlabo grumbu izskatu un izgaismo ādu (7).
Norādījumi: Izvelciet pusi gurķa sulu un uzklājiet to ar vates tamponu uz sejas.
5. Olīveļļas maska
Olīveļļā ir daudz fenola savienojumu (flavonoīdi un fenola spirti), linolskābe, oleīnskābe un citi antioksidanti, kas var veicināt ādas rekonstrukciju, mazināt oksidatīvo stresu un ir pretiekaisuma iedarbība (2).
Norādījumi: iemaisiet dažus pilienus neapstrādātas olīveļļas iemīļotajā nakts krēmā un iemasējiet to uz sejas.
Piezīme: Jūs varat arī izmantot olīveļļu tieši uz sejas, nemaisot to krēmā.
6. Alvejas un vitamīna E sejas maska
Alveja satur antioksidantus, piemēram, vitamīnus A, C un E, kā arī aminoskābes, salicilskābi, lignīnu un fermentus. Tas samazina iekaisumu, veicina kolagēna sintēzi un aizsargā jūsu ādu no UV staru kaitīgās iedarbības (8).
Norādījumi: izspiest eļļu no E vitamīna kapsulas un sajaukt to ar alvejas želeju. Uzklājiet to uz sejas un kakla.
Uzmanību: Pirms E vitamīna eļļas lietošanas uz ādas veiciet plākstera pārbaudi, lai pārbaudītu, vai ādai ir alerģija pret to.
7. Zaļā tēja un kartupeļu sejas maska
Zaļā tēja satur polifenolus, un vietējā zaļā tēja var palīdzēt novērst iekaisuma reakcijas, ko izraisa UV iedarbība, un nomāc oksidatīvo stresu (pārbaudīts ar dzīvnieku un cilvēku modeļiem) (9). Savukārt kartupeļu sula ir laba taukainai ādai. Tas var palīdzēt novērst izsitumus uz ādas, mazināt pūtītes plankumus un barot ādu (10).
Norādījumi: Paņemiet ēdamkaroti svaigi pagatavotas (un atdzesētas) zaļās tējas un sajauciet ar to tējkaroti neapstrādātas kartupeļu sulas. Izmantojiet kokvilnas bumbiņu, lai maisījumu uzklātu uz ādas un atstātu to uz nakti.
8. Mandeļu eļļas sejas maska
Dabiskās eļļas ir lieliski mīkstinoši līdzekļi, kas uztur jūsu ādu hidratētu un atjauno ādas barjeru. Mandeļu eļļai ir arī sklerozantas īpašības un tā var palīdzēt uzlabot ādas toni un sejas krāsu (11).
Norādījumi: Sajauciet tējkaroti mandeļu eļļas (vai saldo mandeļu eļļas) ar ēdamkaroti svaigas alvejas želejas. Ja vēlaties, varat pievienot šķipsnu kurkuma. Uzklājiet maisījumu uz sejas, ļaujiet tai nožūt un dodieties gulēt.
9. Jojobas eļļas un tējas koka ēteriskās eļļas sejas maska
Jojobas eļļai un tējas koka eļļai piemīt pretiekaisuma īpašības. Jojobas eļļa var palīdzēt mazināt ādas infekcijas un aizkavēt ādas novecošanos (12). Tējas koka eļļa var palīdzēt pūtītes un citu ādas infekciju ārstēšanā, pateicoties tās augstajai antioksidantu aktivitātei (13).
Norādījumi: Samaisiet 2-3 pilienus tējas koka ēteriskās eļļas tējkaroti jojobas eļļas un uzklājiet to uz sejas. Pirms tējas koka eļļas lietošanas noteikti veiciet plākstera pārbaudi. Gadījumā, ja Jums ir alerģija pret tējas koka eļļu, izvairieties no šīs maskas.
10. Rožu ūdens un kumelīšu maska
Ar rožu ūdeni mēs domājam rožu destilātus vai rožu hidrosolu. Rožūdens (kopā ar citiem botāniskajiem ekstraktiem) ir efektīvs pret pūtītes izraisošām baktērijām. Tam ir arī nomierinoša iedarbība uz jūsu ādu (14). Kumelīšu ekstraktu vietējai lietošanai ir pretiekaisuma iedarbība uz ādu (15).
Norādījumi: Pievienojiet tējkaroti svaigi pagatavotas kumelīšu tējas (jūs pat varat lietot 2-3 pilienus kumelīšu eļļas) ēdamkarotei rožu hidrosola. Jūs varat pievienot šķipsnu kurkuma. Pirms miega uzklājiet maisījumu sejai ar kokvilnas bumbiņu.
11. Mežrozīšu sēklu eļļas sejas maska
Rožu gūžas (rožu krūma augļi) ir bagāti ar vitamīniem un fenola savienojumiem, piemēram, tokoferolu, karotinoīdiem un tanīniem, kas padara tos par spēcīgiem antioksidantiem. Mežrozīšu sēklu eļļai piemīt pretiekaisuma īpašības, un tā var palīdzēt mazināt ādas novecošanās pazīmes (16).
Norādījumi: Sajauciet 5 pilienus mežrozīšu sēklu eļļas ar tējkaroti alvejas želejas un iemasējiet to uz sejas. Jūs varat arī uzklāt tikai mežrozīšu sēklu eļļu uz sejas.
12. Lakrica eļļas sejas maska
Lakricas ekstrakti (pulvera vai eļļas formā) var palīdzēt hiperpigmentācijas un melasmas ārstēšanā. Viņiem piemīt pretiekaisuma īpašības un tie atbrīvo brīvos radikāļus. Tie var arī padarīt jūsu ādu gaišāku un samazināt UV izraisītu ādas bojājumu (17). Tomēr, lai noteiktu lakricas terapeitiskās īpašības, ir nepieciešami vairāk pētījumu.
Norādījumi: Sajauciet 3-4 pilienus tīras lakricas eļļas ar tējkaroti alvejas želejas un tējkaroti svaigi pagatavotas zaļās tējas. Masējiet šo maisījumu uz sejas un ļaujiet tam palikt pa nakti.
Nakts maska ir labākais barošanas veids, ko varat piedāvāt savai ādai. Šīs DIY maskas ir dabiskas un tām nav blakusparādību (ja vien jums nav alerģijas pret kādu sastāvdaļu). Pirms izmēģināt kādu no šiem līdzekļiem, neaizmirstiet veikt plākstera pārbaudi. Izvairieties no jebkuras sastāvdaļas, ja Jums ir alerģija pret to, un, ja rodas alerģiskas reakcijas, steidzieties pie ārsta.
bieži uzdotie jautājumi
Vai es varu atstāt olu baltumu un medu uz sejas uz nakti?
Neapstrādāta ola var saturēt salmonellu, tāpēc nav ieteicams to atstāt uz sejas uz nakti. Gulēšana ar medu uz sejas var kļūt nekārtīga un neērta.
Vai ir iespējams biezpienu vai tomātu izmantot kā sejas maskas uz nakti?
Biezpienam ir dzesējošs efekts, bet, ja to atstāj uz nakti, tas var izraisīt saaukstēšanos. Tomātu sula var kairināt ādu, ja to atstāj uz ilgu laiku. Tāpēc labāk ir izvairīties no šīm sastāvdaļām kā maskām uz nakti.