Satura rādītājs:
- Baba Ramdev joga
- Baba Ramdev acu vingrinājumi
- 1. Acu pagriešana - uz augšu un uz leju
- 2. Acu pagriešana - uz sāniem
- 3. Acu pagriešana - pulksteņrādītāja virzienā un pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam
- 4. Palming
- 5. Trataka
- 6. Bhastrika Pranayam
- 7. Kapalbhati Pranajama
- 8. Bahya Pranayam
- 9. Anuloma - Viloma Pranajama
- 10. Udgeeth Pranayama
- 11. Agnisara Krija
- 12. Šavasana
Pirms tam noskaidrosim Baba Ramdev jogas unikalitāti.
Baba Ramdev joga
Baba Ramdev ir Indijas jogas guru, kas popularizēja jogas jēdzienu visā Indijā un dažās citās ārvalstīs, izmantojot televīzijas un jogas nometnes. Viņa joga uzsver Pranajamu un jogas pozu kopumu, kas ārstē noteiktas ķermeņa kaites. Tagad pārbaudīsim dažus no tiem, kas saistīti ar acīm.
Baba Ramdev acu vingrinājumi
- Acu pagriešana - uz augšu un uz leju
- Acu pagriešana - uz sāniem
- Acu pagriešana - pulksteņa rādītāja virzienā un pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam
- Palminga
- Trataka
- Bhastrika Pranayam
- Kapalbhati Pranajama
- Bahja Pranajams
- Anuloma - Viloma Pranajama
- Udgeeth Pranayama
- Agnisara Krija
- Šavasana
1. Acu pagriešana - uz augšu un uz leju
Autors Bernarr MacFadden, William Bates, izmantojot Wikimedia Commons
Ieguvumi: pastāvīga acu kustināšana palīdz novērst acu traucējumus un uzlabo redzi.Procedūra: Lai veiktu acu augšup un lejup vērstu rotāciju, sēdiet uz grīdas ar izstieptām kājām. Turiet muguru un galvu stāvus. Novietojiet abas rokas uz attiecīgajiem ceļgaliem. Aizveriet labo dūri un novietojiet to uz labā ceļa ar īkšķi uz augšu. Turiet skatienu vērstu uz jebkuru priekšmetu, kas atrodas jūsu priekšā. Tagad elpojiet dziļi un paceliet skatienu uz augšu, turot galvu fiksētu. Ieelpojiet un atkal skatieties uz objektu. Dariet to pašu no apakšējā skatiena līdz augšējam skatienam. Atkārtojiet to pašu procedūru ar kreiso dūri pa kreiso augšstilbu. Pirms atkārtojat vingrinājumu, aizveriet acis uz 15 sekundēm. Veiciet vingrinājumu 10 reizes.
Atpakaļ uz TOC
2. Acu pagriešana - uz sāniem
Ieguvumi: Acs ābolu sānu kustība ir laba cilvēkiem ar tuvredzību un hipermetropiju.
Procedūra: Lai veiktu rotāciju uz sāniem, apsēdieties Padmasanā, turot galvu un muguru stāvus. Izstiepiet rokas uz priekšu ar saspiestām un aizvērtām dūrēm un īkšķiem uz augšu, atkārtojot Linga mudru. Turiet skatienu vērstu uz īkšķiem. Pielieciet saspiestās dūres tuvāk acīm, ievietojot tās starp uzacīm. Pārvietojiet dūres pa labi, acs āboliem ejot pa ceļu. To darot, galvai vajadzētu palikt taisnai. Nogrieziet dūres starp uzacīm ar acīm, kas seko mugurai. Atkārtojiet to pašu kreisajā pusē. Atkārtojiet visu procedūru desmit reizes, aizverot acis 10 sekundes pēc katra atkārtojuma.
Atpakaļ uz TOC
3. Acu pagriešana - pulksteņrādītāja virzienā un pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam
Priekšrocības: pulksteņrādītāja kustības un pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam acis atslābina un pasargā tās no jebkādām slimībām un traucējumiem. Šis vingrinājums ir ideāli piemērots tiem, kas ilgu laiku pavada pie datora.
Procedūra: Lai veiktu šo rotāciju, apsēdieties Padmasanā, uzcelt galvu un mugurkaulu un rokas balstīties uz ceļgaliem jogas mudrā. Paceliet labo dūri ar īkšķi uz augšu. To darot, turiet elkoni taisnu. Koncentrējiet acis uz īkšķi, turot galvu taisnu. Pārvietojiet īkšķi pulksteņrādītāja virzienā, skatienam sekojot tam. Atkārtojiet to piecas reizes un dariet to pašu pretēji pulksteņrādītāja virzienam vēl piecas reizes. Atkārtojiet visu procesu, pavirzot skatienu uz kreiso īkšķi.
Atpakaļ uz TOC
4. Palming
Ieguvumi: Palminga silda acis, lai uzlabotu asinsriti. Tas ir ātrs un vienkāršs veids, kā atslābināt acis. Tas uzlabo asinsriti un novērš nogurumu un pietūkumu.
Procedūra: Lai veiktu Palmingu, sēdiet ērtā stāvoklī. Enerģiski berzējiet plaukstas viens pret otru, līdz jūtat siltumu, kas no tiem izstaro. Novietojiet plaukstas pār aizvērtām acīm un sajūtiet, kā siltums izplatās.
Atpakaļ uz TOC
5. Trataka
Ieguvumi: Trataka nozīmē nepārtraukti skatīties uz objektu noteiktu laiku. Šādi rīkojoties, tiek uzlabota koncentrēšanās spējas un redze. Šis acu vingrinājums samazina lielas tuvredzīgas acu spējas.
Procedūra: Apsēdieties ērti vai nu Padmasanā, vai Vajrasanā. Novietojiet sveci apmēram divas pēdas no vietas, kur sēžat. Iededz sveci un nemirkšķinot skaties uz liesmu. Jūs varat skaitīt skaitļus savā galvā, lai sekotu laikam un lai jūsu prāts nenokļūtu. Skaties tik ilgi, cik vari. Jo ilgāk jūs darāt, jo labāk.
Atpakaļ uz TOC
6. Bhastrika Pranayam
Ieguvumi: Bhastrika Pranayam palielina galvas asinsriti un uzlabo redzi. Tas arī atsvaidzina jūsu fizisko un garīgo būtni.
Procedūra: Apsēdieties Padmasanā ar mugurkaulu uzcelt. Izmantojot labo īkšķi, aizveriet labo nāsi. Spēcīgi un ātri izelpojiet un izelpojiet caur kreiso nāsi. Dariet to apmēram 20 reizes. Veicot vingrinājumu, jūs varat sajust, kā vēdera sienas plēšas. Padariet savu pēdējo elpu garu un dziļu. Tagad atkārtojiet to pašu procesu uz labās nāsis ar kreiso īkšķi, aizverot kreiso nāsi. Pabeidzot vingrinājumu abās nāsīs, tiek iegūta viena bhastrika. Atslābinieties apmēram 30 sekundes un atkārtojiet visu procesu vēlreiz. Dariet to apmēram 10 minūtes.
Atpakaļ uz TOC
7. Kapalbhati Pranajama
Ieguvumi: Notīriet plaušas un uzlabojiet asinsriti, lai iegūtu labāku redzi, izmantojot šo galvaskausa spīdošo elpošanas vingrinājumu. Tas ir ļoti spēcīgs vingrinājums, kas nodrošina jums plakanāku vēderu, labāku redzi, spožus matus un daudz ko citu. Ieelpošana ir gandrīz nulle, kamēr izelpas ir spēcīgas un ātri pēc kārtas.
Procedūra: Sēdiet ērtā stāvoklī. Tas varētu būt Padmasana, Sukhasana vai Vajrasana. Ja jums ir muguras sāpes, jūs varat ļaut sevi atbalstīt ar sienu, jo šis elpošanas vingrinājums ir spēcīgs vingrinājums, un iesācējiem var rasties muguras sāpes. Aizveriet acis un turiet rokas jogas mudrā. vēderu, veiciet ātru ieelpošanu, kam seko spēcīgas un ātras izelpas, lai sāktu. Iesācējs var turēt roku uz vēdera, jo sākotnējo atkārtojumu laikā viņai var būt grūti koncentrēties. Lēnām palieliniet ciklu skaitu. Regulāri praktizējot, jūs varat sasniegt līdz 100 skaitiem.
Atpakaļ uz TOC
8. Bahya Pranayam
Ieguvumi: Tas ir ne tikai lielisks veids, kā uzlabot asinsriti un attīrīt plaušas, bet arī atvieglot traucējumus, kas saistīti ar reproduktīvajiem orgāniem. Pārliecinieties, ka šī pranajama tiek veikta tukšā dūšā.
Procedūra: Ērti sēdiet Sukhasanā vai Padmasanā. Dziļi ieelpojiet un iztukšojiet plaušas ar spēcīgu izelpu. Tagad, turot elpošanu, bloķējiet zodu ar krūtīm. Tas ir pazīstams kā Jalandhar's Bandha. Cik vien iespējams, pavelciet vēderu uz iekšu, lai tas tuvotos mugurkaulam. Tas ir pazīstams kā Udhiyana Bandha. Tagad turiet cirkšņa muskuļus uz augšu vai turiet sevi Mooladhara bandha. Sākumā turiet Bandhas kopā apmēram 10 līdz 15 sekundes. Dziļi elpojot, atlaidiet Bandhas. Vispirms atkārtojiet apmēram 2 minūtes, palielinot laiku no 5 līdz 7 minūtēm.
Atpakaļ uz TOC
9. Anuloma - Viloma Pranajama
cc licencēta (BY) Flickr fotogrāfija, kuru koplietoja Mrityunjaya jogas studija
Ieguvumi: Tas ir vienkāršākais no pranajamām, un to sauc arī par alternatīvu nāsis elpošanas vingrinājumu.
Procedūra: sēžot Padmasanā vai Sukhasanā, izstiepiet rokas, palieciet plaukstas uz ceļgaliem jogas mudrā. Pranajamas mudrā paceliet labo roku. Izmantojot īkšķi, aizveriet labo nāsi. Dziļi ieelpojiet ar kreiso nāsi. kreiso nāsi, ļaujiet izelpot caur labo nāsi. Tagad ieelpojiet caur labo nāsi un ļaujiet to izelpot caur kreiso nāsi. Tas pabeidz vienu Anulomas kārtu - Viloma Pranajama. Sākumā atkārtojiet 10 līdz 15 reizes, palielinot līdz 50 līdz 75 reizes, pakāpeniski.
Atpakaļ uz TOC
10. Udgeeth Pranayama
Ieguvumi: Tas būtībā ir meditācijas vingrinājums, kurā ir paredzēts dziedāt “OM”. Tas ir ideāli piemērots tiem, kas vēlas atpūsties. Bērni to var praktizēt, lai palielinātu atmiņas spēku. Šis elpošanas vingrinājums ietver ilgāku ieelpošanu un izelpošanu.
Procedūra: Ērti sēdiet Sukhasanā vai Padmasanā. Ieelpojiet dziļi. Izelpojot, skandiniet Om tik ilgi, cik vien iespējams. Jo ilgāk jūs varat aizturēt elpu, jo labāki ir rezultāti. Viena dziesma pabeidz vienu kārtu. Pirms nākamā atkārtojuma atpūtieties aizvērtām acīm, elpojot normāli, apmēram 15 sekundes. Sāciet to atkārtot 2 līdz 3 minūtes, pakāpeniski palielinot ilgumu līdz 10 minūtēm.
Atpakaļ uz TOC
11. Agnisara Krija
Ieguvumi: Agnisara ir divu sanskritu vārdu kombinācija - Agni (uguns) un Sara (tīrīšana vai mazgāšana). Pareizāk sakot, šis vingrinājums ir vērsts uz uguns vai Manipura čakras attīrīšanu, kas atrodas netālu no nabas.
Procedūra: Nostājieties ar kājām atsevišķi viens no otra un dziļi ieelpojiet degunu.
Nedaudz salieciet ceļus. Nedaudz lieciet galvu uz leju un izelpojiet caur muti. Pārliecinieties, ka mugura vienmēr ir uzcelta, vēdera muskuļiem atrodoties atvieglinātā stāvoklī. Pavelciet nabu uz augšu un uz iekšu tā, lai tas tuvotos mugurkaulam. Turiet elpu apmēram 15 reizes un pēc tam 10 reizes atlieciet vēdera muskuļus uz priekšu un atpakaļ, aizturot elpu.
Atpakaļ uz TOC
12. Šavasana
cc licencēta (BY) Flickr fotogrāfija, kuru kopīgoja Deivids Mezzo
Ieguvumi: Jums vajadzētu ļaut ķermenim atpūsties pēc jebkura treniņa, un Corpse Pose ir ideāla asana.
Procedūra: Nogulieties guļus stāvoklī. Turiet kājas kopā vai izstieptas atbilstoši savam komforta līmenim. Ļaujiet rokām atpūsties abās ķermeņa pusēs, plaukstas vērstas pret zemi. Aizveriet acis. Ieelpojiet un izelpojiet dziļi, ļaujot ķermenis pilnībā atpūsties.
Atpakaļ uz TOC
Praktizējot iepriekšminēto Ramdev Baba jogu redzes dēļ, jums tiks garantēti labi rezultāti. Neskatoties uz to, jums vajadzētu iekļaut labu diētu ar pietiekamu atpūtas daudzumu savā dzīvē, lai rezultātus varētu gūt labāk!