Satura rādītājs:
- Kas ir emocionāla atdalīšanās?
- Emocionālās atdalīšanās pazīmes jūsu attiecībās
- 1. Jūsu partneris, šķiet, neinteresē to, kas jums jāsaka
- 2. Viņi nedala jums savas problēmas vai rūpes
- 3. Viņi vienmēr liek savas vajadzības virs jūsu
- 4. Tavas emocijas viņus nepārvieto
- 5. Viņi vienmēr tiek atsaukti un nekad nevēlas pavadīt laiku kopā ar jums
- 6. Viņi šķiet apātiski konflikta laikā
- 7. Viņi ir pārstājuši izteikt savu mīlestību
- 8. Viņus neinteresē sekss
- 9. Viņi nekad nemēģina padarīt jūs laimīgu
- 10. Viņi reti ir sirsnīgi, ja kādreiz
- 11. Viņi izslēdzas, kad runājat par attiecībām
- 12. Viņi bieži sniedz jums klusu ārstēšanu
- 13. Viņi nekad nerunā par nākotni
- 14. Viņi apzināti dara lietas, lai sabotētu jūsu attiecības
- 15. Viņi dusmojas, kad mēģināt izveidot savienojumu
Ikvienam ir emocijas, dažas vairāk nekā citas. Lielākā daļa cilvēku iemācās slēpt savas emocijas, pieaugot vecumam. Kā cilvēki mēs ilgojamies atrast saikni. Tā ir ļoti svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa. Ja mēs nespējam izjust emocijas, var būt grūti iejusties un sazināties ar citiem. Iejūtība, izpratne un saziņa ar līdzcilvēkiem ir svarīgāka, nekā jūs domājat. Tomēr šai monētai ir negatīva puse - emocionāla atdalīšanās. Tas var lielā mērā ietekmēt jūsu personīgo dzīvi un atstāt jūs tukšu un iztukšotu.
Kas ir emocionāla atdalīšanās?
Emocionālo atdalīšanos var raksturot kā psiholoģisku pieredzi, kurai raksturīgs sajūtu vai saiknes trūkums ar cilvēkiem un lietām, kas atrodas jums apkārt. Parasti to izraisa traumatisks notikums.
Persona, kas piedzīvo šo parādību, neapzināti apklusina savas jūtas un emocijas, parasti, lai izveidotu sienu ap savām psiholoģiskajām smadzenēm, lai sevi pasargātu. Emocionāla atdalīšanās var notikt attiecībās, kad kāds no partneriem izvairās no emocionālas tuvības - tīši vai netīši -, lai saglabātu emocionālu kontroli pār sevi.
Tas var izpausties, ja persona stingri izvairās no neērtām situācijām, kas izraisa trauksmi. Daudzi cilvēki arī meklē personīgās robežas, fiziski nošķirot sevi, saskaroties ar citiem, parādot emocijas. Abi ir balstīti uz nepieciešamību atsvešināties, ko sauc arī par atdalīšanos. Apskatīsim, ko nozīmē atdalīšanās.
Shutterstock
Atdalīšanās būtībā nozīmē būt objektīvai. Persona tiek uzskatīta par atdalītu, ja tā emocionāli spēj sevi nošķirt no neērtās situācijas. Dzīve mums bieži met šķēršļus, kas mūs var sagraut, un viens no veidiem, kā tikt galā ar to, ir atdalīšanās. Atdalīšanās prasa atkāpšanos un objektīvu skatīšanos uz lietām - neatkarīgi no tā, vai tas ir saistīts ar attiecībām, draugiem, vaļaspriekiem, darbu vai citām lietām.
Atdalīšanās bieži tiek sajaukta kā neieinteresētība vai bezkaislība, taču tajā var būt vairāk. To var raksturot arī kā taisnīgu, objektīvu, objektīvu vai neitrālu. Tomēr, ja runa ir par emocionālu atdalīšanos, tā nespēj vai nevēlas atvērt un izveidot savienojumu ar cilvēkiem.
Kad jūs sākat justies tā, ka partneris ir sācis sevi atdalīt vai nekad īsti nav mēģinājis tuvoties un būt saistīts ar jums, tas var būt patiesi postoši. Jūs varat turpināt domāt, vai esat izdarījis kaut ko nepareizi, kā rezultātā ir notikusi šī vienaldzīgā izturēšanās. Jūs pat varat domāt, ka viņi vēlas šķirties vai šķirties, vai arī ir attiecības.
Emocionālās atdalīšanās pazīmes jūsu attiecībās
Shutterstock
Izpratne par notiekošo palīdzēs jums saprast, ko darīt. Pievērsiet uzmanību šīm brīdinājuma zīmēm jūsu attiecībās.
1. Jūsu partneris, šķiet, neinteresē to, kas jums jāsaka
Ikreiz, kad jūs dalāties ar kaut ko, kas notika jūsu dienas laikā, vai lējat sirdi partnerim, viņi izskatās nedaudz garlaicīgi vai pat aizkaitināti. Tā vietā, lai jūs abi sarunātos ar saistošu sarunu, tā vienmēr ir vienpusēja. Šķiet, ka jūs vienmēr cenšaties veidot tuvību, bet jūsu partneris to neinteresē vismazāk.
2. Viņi nedala jums savas problēmas vai rūpes
Shutterstock
Jūs kādreiz bijāt pirmā persona, pie kuras vērsās jūsu partneris, kad viņi uztraucās, bija satraukti vai viņiem bija slikta diena. Bet vairs ne. Patiesībā, pat ja jūs zināt, ka kaut kas nav kārtībā, un iztaujājat par to savu partneri, viņi noklājas. Jūs vairs neesat uzaicināts viņu privātajā dzīvē. Ir tāda sajūta, it kā partneris vairs nevēlētos būt autentisks vai neaizsargāts ar tevi. Jūs arvien vairāk jūtaties kā pieklājīgi svešinieki, nevis mīļotāji.
3. Viņi vienmēr liek savas vajadzības virs jūsu
Jūsu partneris pilnīgi nolaidīgi dara jaukas lietas jūsu vietā. Viņi reti, ja kādreiz, jūsu vajadzības liek augstāk par savām. Viņiem ir vienalga, vai jūs sasalstat - nedod Dievs, ja atiestatīsit termostatu! Tas vienmēr tiek iestatīts atbilstoši jūsu partnera vēlmēm. Šķiet, ka jūsu partneris ir pārstājis apsvērt jūsu jūtas, veicot darbības vai pieņemot lēmumus. Viņus nemaz neuztrauc tas, kā šīs mazās lietas ietekmē jūsu attiecības.
4. Tavas emocijas viņus nepārvieto
Shutterstock
Izmisumā, lai pievērstu partnera uzmanību, jūs varat mest dusmas vai kļūt intensīvi emocionāls vai dusmīgs. Jūsu noraidījuma un sāpju sajūtas izplūst asarās. Bet jūsu partnerim ir vienalga par jūsu emocijām. Viņi viņiem šķiet aizmirsuši; viņiem ir vienalga, ja jūs ciešat un jums vajag mazliet mīlestības un laipnības.
5. Viņi vienmēr tiek atsaukti un nekad nevēlas pavadīt laiku kopā ar jums
Jūs sagaidāt kvalitatīvu laiku kopā ar partneri, kur varat izbaudīt viens otra sabiedrību. Bet tas nekad nenotiek. Katru reizi, kad jūs mēģināt pavadīt laiku kopā, viņi izdomā aizbildinājumu. Ieejot telpā, kur atrodas tavs partneris, un mēģinot ar viņu sarunāties, viņi pieceļas un aiziet vai izliekas par aizņemtu.
6. Viņi šķiet apātiski konflikta laikā
Shutterstock
Jūs vēlaties atrisināt abus konfliktus un nesaskaņas, lai jūs varētu pāriet tiem garām. Jums rūp, lai labotu obligāciju, kuru jūs kādreiz dalījāt. Bet šķiet, ka viņus īpaši neinteresē visu izdomāt kopā ar jums. Viņi pat nav dusmīgi vai neapmierināti - vienkārši vienaldzīgi. Pat ja jūs mēģināt viņus iesaistīt strīdā, jūs vienkārši saņemat satrauktu nopūtu vai acu nomierināšanu.
7. Viņi ir pārstājuši izteikt savu mīlestību
“Es tevi mīlu” - šie trīs mazie vārdi ir pazuduši no viņu vārdu krājuma. Bija laiks, kad viņi jums regulāri teica, ka mīl jūs un dievina jūs, bet tagad viņi to nemīl. Tas ir milzīgs sarkans karogs. Viņi 100% emocionāli norobežojas no jums. Patiesībā, sakot partnerim “es tevi mīlu”, viss, ko viņi tev sniedz, ir smaids ar cieši saskaršanos.
8. Viņus neinteresē sekss
Shutterstock
Jūsu seksuālā dzīve nepastāv. Tas ir gandrīz izplūdis, un ikreiz, kad jūs mēģināt izvirzīt tēmu, jūsu partneris kļūst pasīvs vai aizkaitināts. Ikreiz, kad jūs mēģināt uzsākt seksu, jūs kaut kādā veidā tiekat noraidīts. Dažreiz viņi pat dod mājienu, ka tieši jūs esat problēma un iemesls, kāpēc viņi vairs nevēlas iesaistīties seksā.
9. Viņi nekad nemēģina padarīt jūs laimīgu
Viņi darīja lietas, lai jūs smaidītu, rūpējās par lietām, kas jums patika, un centās likt justies mīlētiem. Viņi jums rakstīja dzejoļus un dabūja ziedus. Bet visu šo lietu vairs nav. Tagad viņi jums pieliek maz vai nemaz nepūlas. Jūs gandrīz jūtaties kā istabas biedrs, kuru partneris kaut kā pieļauj.
10. Viņi reti ir sirsnīgi, ja kādreiz
Viņi mēdza turēt jūsu roku, kad jūs staigājat kopā. Viņi mēdza pieglausties pie jums gultā un apskaut. Bet tagad viņi tikko pārtrauca būt sirsnīgi. Kad jūs mēģināt noskūpstīt vai apskaut savu partneri, viņi ātri atkāpjas. Šķiet, ka jūsu pieskāriens viņus padara neērti vai aizkaitināmus.
11. Viņi izslēdzas, kad runājat par attiecībām
Shutterstock
Jums abiem ir skaidrs, ka starp jums abiem nav labi. Tomēr jūs izmisīgi cenšaties strādāt attiecību uzlabošanā. Bet, vienmēr, kad jūs mēģināt to apspriest, jūsu partneris jūs vai nu ignorē, vai arī izsit. Viņi turpina izlikties, ka viss ir kārtībā, vai vienkārši jūs aizklapē, atsakoties to vispār apspriest. Visredzamākais ir tas, ka jūsu partneris vairs nav ieinteresēts uzlabot jūsu savienojumu.
12. Viņi bieži sniedz jums klusu ārstēšanu
Jūsu partneris šķiet pilnīgi kārtībā ar sēdēšanu klusumā ar jums - pat tad, ja starp jums abiem ir neatrisināti jautājumi. Viņi vairāk vai mazāk vienaldzīgi rūca vai sniedz jums vienu vārdu atbildes uz jūsu samierināšanas mēģinājumiem. Viņu pusē nav nekādu pūļu, lai atbildētu uz jūsu sarunu mēģinājumiem, vēl jo vairāk, lai mēģinātu izlīdzināt. Ir sajūta, ka viņi ar nodomu norobežojas no tevis, atsakoties runāt.
13. Viņi nekad nerunā par nākotni
14. Viņi apzināti dara lietas, lai sabotētu jūsu attiecības
Shutterstock
Jūsu partneris var mēģināt radīt turpmākas problēmas attiecībās, lieki izvēloties kautiņu vai izdarot kaut ko tādu, kas, viņuprāt, jūs satrauc vai dusmojas. Ja jūs dusmojaties, viņiem nav jāmēģina ar jums sazināties, jo šķiet, ka jums ir problēmas. Jūsu partneris izmanto jūsu ievainojumus un dusmas, lai ap sevi izveidotu sienu. Viņi to izmanto kā attaisnojumu sevis atrašanai.
15. Viņi dusmojas, kad mēģināt izveidot savienojumu
Tā vietā, lai izslēgtu vai attaisnotu, mēģinot nodibināt ar viņiem saikni, viņi mēģina jūs iebiedēt un kontrolēt, dusmojoties. Viņi izmanto dusmas kā buferi, kas neļauj jums izpētīt to, kas patiešām ir viņu uzvedības un mainītās attieksmes pret jums cēlonis. Viņu dusmas var jūs nobiedēt un turēt rokas attālumā. Jūs, iespējams, emocionāli nespējat izlauzties cauri aizsardzībai, ko viņi paši sev ir uzcēluši.
Emocionālā atdalīšanās ne vienmēr beidzas ar veselīgām attiecībām. Cilvēks dažreiz var emocionāli atdalīties savas raizes un bailes vai citas emocijas, kas viņu moka un neļauj viņiem būt emocionāli pieejamiem. Ja jūsu partneris ir atvērts idejai, dodieties uz pāra konsultācijām, lai noskaidrotu problēmas un tos risinātu.
Jūs esat pelnījis kādu, kurš atradīsies attiecībās, kas ir tuvas, tuvas un emocionāli piepildītas. Nekad nepieļaujiet, ka kāda cilvēka atdalīšanās pret jums paliek bez uzmanības un to neignorē, jo jūs pārāk baidāties pazaudēt šo personu. Nekad neļaujiet nevienam ietekmēt jūsu pašvērtību. Esiet drosmīgs, atzīstiet notiekošo un veiciet nepieciešamos pasākumus, lai risinātu šo jautājumu, lai jūs varētu dzīvot laimīgāku, piepildītāku dzīvi.