Satura rādītājs:
- Bieži sliktas mutes veselības simptomi:
- Profilaktiskā aprūpe mutes veselības uzlabošanai:
- 1. Slaucīšana:
- 2. Valodas tīrīšana:
- 3. Flossing:
- 4. Zobu pārbaude:
- 5. Daži padomi:
Viņi saka, ka smaids ir skaistākā lieta, kas piemīt sievietei; tādu, kas var novest visas armijas uz ceļiem. Tātad, vai jūs rūpējaties par šo dārgo smaidu? Laba mutes higiēna ne tikai piešķir smaidam skaistumu, bet arī novērš smaganu un mutes infekcijas. PVO definē mutes veselību kā “stāvokli, kurā nav hronisku mutes un sejas sāpju, mutes un rīkles vēža, perorālas čūlas, iedzimtus defektus, piemēram, lūpu un aukslēju plaisas, periodonta (smaganu) slimības, zobu bojāšanos un zobu zudumu un citas slimības un traucējumi, kas ietekmē mutes dobumu ”.
Bieži sliktas mutes veselības simptomi:
- Slikta elpa
- Sāpīgas, pietūkušas un asiņojošas smaganas
- Plāksnes un zobakmens nogulsnes vai jūsu zobi
- Gumijas atkāpšanās
- Zobu sāpes un jutīgi zobi
Profilaktiskā aprūpe mutes veselības uzlabošanai:
Lai nodrošinātu labu mutes dobuma veselību, jums jāpatur prātā šādas lietas:
1. Slaucīšana:
- Tīriet zobus divas reizes dienā. Bet, ja dienā ēdat mazas, biežas maltītes, tad nepietiek ar divreiz. Tas var izraisīt plāksnes uzkrāšanos, kas izraisa dobumus un citas smaganu slimības. Tāpēc labāk higiēnas nolūkos trīs reizes dienā mēģiniet tīrīt.
- Pareiza zobu pareiza tīrīšana ir svarīga. Rūpīgi notīriet katra sava zoba ārpusi (priekšējo daļu), iekšpusi (aizmugurējo daļu) un košļājamo pusi, pārvietojot suku ar apļveida kustībām. Turiet kustības maigas, pretējā gadījumā jūs varētu kaitēt jūsu emaljai.
- Visu baktēriju noņemšana prasa 2 minūšu suku.
2. Valodas tīrīšana:
- Vai esat kādreiz pamanījuši balto pārklājumu uz mēles, kad pamostat no rīta? Šis baltums ir uzkrātais toksīns. Pat ajūrvēda norāda uz mēles tīrīšanas nozīmi, lai atbrīvotos no šī baltuma. Tas ne tikai uztur jūsu muti veselīgu, bet ietekmē jūsu vispārējo veselību.
- Pēc ajūrvēdas daudzi zobārsti mēles tīrīšanai iesaka izmantot mēles skrēperus. Tas veiksmīgi noņem mutē savāktās spītīgās anaerobās baktērijas.
- Pareiza mēles skrāpja izmantošanas tehnika ir turēt skrāpi abos galos. Tad izvelciet mēli ārā. Tagad ielieciet to tik tālu uz mēles, cik vien iespējams, izraisot jebkādu gag refleksu, un nokasiet to uz priekšu, noņemot balto toksisko pārklājumu. Dariet to maigi, lai nekaitētu mēlei.
3. Flossing:
- Diegs ir svarīgs, un mēs to zinām, vai ne? Bet cik no mums patiesībā katru dienu izvelk zobus? Nedaudz! Pareizi izvelciet zobus reizi dienā. Tas attīra zobu sānus. Tas arī attīra pārtiku, kas iestrēgst starp zobiem, kas, ja netīrīs, var izraisīt kariesu.
- Lai zobus diegotu, izmantojiet 18 collu diegu un uzmanīgi sekojiet zobu līknēm, notīriet zonu gar smaganu līniju.
4. Zobu pārbaude:
- Ejiet pie laba zobārsta, lai veiktu regulāras zobu pārbaudes un talkas. Šīs talkas vēl vairāk samazina jebkādu mutes dobuma veselības problēmu iespējamību, taču pat tad, ja Jums ir kāda slimība, jūsu zobārsts to savlaicīgi atklās, lai efektīvi ārstētu.
5. Daži padomi:
- Lai iegūtu spēcīgus zobus un smaganas, katru dienu uz zobiem un smaganām berzējiet sinepju eļļas un sāls maisījumu. Izmantojot nelielu daudzumu, vispirms pārbaudiet, vai tas izraisa alerģiju vai nerada jaunas sāpes.
- Akmens sāls ir laba melnajām un vājām smaganām.
- Viegli tīrot zobus ar soda un citronu sulas maisījumu, jūs varat iegūt baltākus zobus.
- Mainiet zobu suku ik pēc 3-4 mēnešiem.
- Izmantojiet fluorīdu saturošu zobu pastu.
- Tēja satur flavonoīdus un fluoru, kas neļauj baktērijām pielipt pie zobiem.
- Iekļaujiet uzturā zobu tīrīšanas pārtikas produktus. Zobu aprūpes pasaulē šie pārtikas produkti ir pazīstami arī kā “mazgāšanas līdzekļi”. Šo ēdienu piemēri ir āboli, vīnogas, burkāni, vienaudži un zemenes. Šie augļi arī uztur mūsu zobus izturīgus.
- Eļļas tīrīšanas metode ar sezama eļļu attīra visas toksiskās vielas no mutes saskaņā ar ajūrvēdu. Ielieciet mutē sezama eļļu un 10–15 minūtes to visu sakratiet.
- Tiek teikts, ka tumšā šokolāde dod labumu zobu emaljai, padarot to stiprāku.
- Izmantojiet mutes skalošanas līdzekļus, kas cīnās ar baktērijām. Tam vajadzētu būt pret plāksnēm un saturēt fluoru, jo tas palīdz tikt galā ar tādām problēmām kā sausa mute, slikta elpa, lai mutes baktērijas nebūtu brīvas.
- Turiet sev līdzi kardamonu (elachi) vai saunfu, jo tie ir dabiski elpas atsvaidzinātāji. Tie arī novērš baktēriju uzkrāšanos pēc ēšanas. Šie padomi patiešām palīdz jums cīnīties pret visiem mutes veselības jautājumiem.
Jūs zināt, cik agrāk tika uzskatīts, ka vecuma dēļ krīt zobi un citas zobu un smaganu slimības? Nu tagad šis mīts ir sagrauts, un zinātne mums saka, ka ar pienācīgu mutes veselības aprūpi jūs varat saglabāt savu smaidu līdz galam! Vai jūs sekojat šiem mutes veselības aprūpes soļiem? Vai jums ir kas piebilstams? Dalieties ar mums komentāru sadaļā.