Satura rādītājs:
- Kas ir kairinātu zarnu sindroms (IBS)?
- Praktizējiet jogu IBS (kairinātu zarnu sindroma) atvieglošanai
- IBS ārstnieciskās jogas pozas
- 1. Parighasana (vārtu poza)
- 2. Ardha Matsyendrasana (muguras pagrieziens uz pusēm)
- 3. Ananda Balasana (Happy Baby Pose)
- 4. Dhanurasana (priekšgala poza)
- 5. Pavanamuktasana (vēju mazinoša poza)
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kuņģa problēmas ir viskaunīgākās. Viņi liek jums uzsvērt un uztraukties. Biežas kontrakcijas un vēdera ievilkšana to tikai pasliktina. Jūs iemācāties dzīvot ar kairinātu zarnu kustību, spiedienu un sāpēm vēderā. Lai glābtu jūs no šīs grūtības, mēs esam izdomājuši piecas jogas pozas, kas izlīdzinās jūsu vēdera iekšpusi. Pārbaudiet tos!
Bet vispirms uzzināsim par kairinātu zarnu sindromu.
Kas ir kairinātu zarnu sindroms (IBS)?
IBS ir stāvoklis, kas rodas jūsu gremošanas sistēmā un izraisa vēdera uzpūšanos, gāzi, aizcietējumus un caureju. Tas var būt sporādisks vai izvērsties par hronisku problēmu, kas ietekmē jūsu dzīves kvalitāti un psiholoģisko būtni. Sievietes IBS ietekmē vairāk nekā vīriešus. Tas notiek vienā no pieciem cilvēkiem un pirmo reizi attīstās, kad jums ir 20-30 gadi. Stress un slikti ēšanas paradumi ir bieži kairinātu zarnu sindroma rašanās cēloņi.
Daudzos IBS gadījumos tika konstatēts, ka kuņģī nav fizisku bojājumu. Tiek spekulēts, ka IBS rodas, ja tiek traucēta regulāra smadzeņu un kuņģa mijiedarbība. Šis traucējums padara jūsu gremošanas ceļu ļoti jutīgu, izraisot gremošanas traucējumus, stresu un trauksmi.
Tagad redzēsim, kā izārstēt ibs ar jogu
Praktizējiet jogu IBS (kairinātu zarnu sindroma) atvieglošanai
Stress un IBS ir savstarpēji saistīti. Joga nomierina nervus un samazina stresa līmeni, darbojoties kā balzams jūsu satrauktajai gremošanas sistēmai. Ar vienmērīgu elpošanas modeli un klusu prātu izmēģiniet zemāk minētās jogas pozas un atbrīvojiet sevi no IBS.
IBS ārstnieciskās jogas pozas
- Parighasana (vārtu poza)
- Ardha Matsyendrasana (muguras pagrieziens uz pusēm)
- Ananda Balasana (Happy Baby Pose)
- Dhanurasana (priekšgala poza)
- Pavanamuktasana (vēju mazinoša poza)
1. Parighasana (vārtu poza)
Attēls: iStock
Parighasana stimulē jūsu vēdera orgānus un izstiepj ķermeņa daļu. Tas palielina elpošanas spēju un veicina gremošanu. Tas arī palielina jūsu galveno spēku un novērš ķermeņa atkritumus.
Lai veiktu Parighasana, nometieties ceļos ar taisnu muguru un galvu skatoties uz priekšu. Tagad izstiepiet labo kāju uz labo pusi ar labo kāju uz priekšu un uz zemes. Paceliet kreiso roku uz augšu un nolieciet rumpi pār labo kāju. Novietojiet labo roku uz labās kājas apakšstilba. Atkārtojiet to pašu ar labo roku.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Parighasana
Atpakaļ uz TOC
2. Ardha Matsyendrasana (muguras pagrieziens uz pusēm)
Attēls: Shutterstock
Ardha Matsyendrasana atver jūsu krūtis un palielina gaisa pieplūdi plaušām. Tas attīra jūsu iekšējos orgānus, noņemot no tiem toksīnus. Tas stimulē jūsu nieres un novērš nogurumu. Poza stimulē kuņģa gremošanas spēku un palielina apetīti.
Lai veiktu Ardha Matsyendrasana, apsēdieties, izstiepis kājas sev priekšā. Turiet muguru taisnu un kājas kopā. Tagad salieciet labo kāju, paņemiet to pār kreiso gurnu un novietojiet labās kājas papēdi blakus kreisajam gurnam. Pēc tam novietojiet kreiso roku uz labā ceļa un paņemiet labo roku uz muguras vidusdaļu. Pagrieziet jostasvietu, plecus un galvu uz labo pusi un skatieties pāri labajam plecam.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Ardha Matsyendrasana
Atpakaļ uz TOC
3. Ananda Balasana (Happy Baby Pose)
Attēls: Shutterstock
Ananda Balasana nomierina jūsu smadzenes un mazina stresu un sāpes. Tas izstiepj un nomierina mugurkaulu un atbrīvo spriedzi, kas iesprostota mugurā. Tas saspiež jūsu kuņģi un masē jūsu gremošanas sistēmas iekšējos orgānus.
Lai veiktu Anandu Balasanu, apgulties uz muguras. Pielieciet ceļus pie krūtīm, apskaujot tos. Atslābiniet muguru zemē. Tagad pārvietojiet ceļgalus gūžas platumā un paceliet kājas uz augšu, tieši virs ceļiem. Izstiepiet rokas un sasniedziet kāju zoli un turiet tās tur. Pārliecinieties, ka rokas ir taisnas un plecu lāpstiņas pieskaras zemei.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Ananda Balasana
Atpakaļ uz TOC
4. Dhanurasana (priekšgala poza)
Attēls: Shutterstock
Dhanurasana ir labs stresa un noguruma cēlonis. Tas atvieglo aizcietējumus un palīdz nieru darbības traucējumu gadījumā. Tas uzlabo asinsriti un izārstē aptaukošanos. Dhanurasana uzlabo jūsu zarnu darbību, uzlabo gremošanu un palielina apetīti.
Lai veiktu Dhanurasana, apgulties uz vēdera. Jūsu kājām jābūt gurnu platumā un rokām sānos. Tagad salieciet ceļus un paceliet kājas uz augšu. Izstiepiet rokas atpakaļ, sasniedziet kāju potītes un turiet tās rokās. Paceliet krūtis no zemes un pārvietojiet kājas uz augšu, lai izveidotu loku. Turiet galvu taisni un skatieties uz priekšu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Dhanurasana
Atpakaļ uz TOC
5. Pavanamuktasana (vēju mazinoša poza)
Attēls: Shutterstock
Pavanamuktasana stiprina jūsu vēdera muskuļus un masē vēdera iekšpusi. Tas palīdz gremošanu un atbrīvo nevēlamas un toksiskas gāzes no ķermeņa. Tas izstiepj kaklu un muguru un atbrīvo spriedzi muguras lejasdaļā. Pavanamuktasana pasargā jūs no skābuma un aizcietējumiem.
Lai veiktu Pavanamuktasana, apgulties uz muguras un izstiept kājas uz priekšu. Turiet rokas abās ķermeņa pusēs. Salieciet ceļus un pavelciet tos uz krūtīm. Piespiediet augšstilbus pie vēdera ar sadevušām rokām. Tagad paceliet galvu un krūtis no grīdas un novietojiet zodu uz ceļiem. Šajā pozā varat mēģināt šūpoties uz augšu un uz leju vai uz sāniem.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Pavanamuktasana
Atpakaļ uz TOC
Vai jūs kādreiz esat apsvēris jogu IBS? Izmēģiniet iepriekš minētās pozas un uzziniet, kā tās pazudīs jūsu kairinātās zarnas sindromu!
Tagad pāriesim pie dažiem biežākajiem jautājumiem par jogu un IBS.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai alkohols saasina IBS?
Jā, alkohols saasina IBS pat nelielā daudzumā. Vislabāk ir pilnībā izraidīt alkoholu no diētas, līdz IBS ir izārstēts.
Cik efektīva ir jūsu diēta IBS?
Jūsu ēdiens var radīt vai salauzt IBS. Aizpildiet diētu ar pārtiku, kas bagāta ar šķiedrvielām, piemēram, dārzeņiem, augļiem un pilngraudiem. Ēd tos visu dienu sabalansēti un pareizi sakošļājiet ēdienu.
Vai IBS ir dzīvībai bīstama?
IBS ir sāpīga, bet nav letāla. Tas arī neizraisa citus kuņģa darbības traucējumus.
Vai menstruālais cikls ietekmē IBS?
Jā, sieviešu hormoni ietekmē IBS. Menstruāciju laikā IBS simptomi pasliktinās.
Vai IBS sauc citos vārdos?
Jā, IBS ir pazīstams arī kā gļotādas kolīts, spastiskais resnās zarnas, nervu resnās zarnas un funkcionāla zarnu slimība.
Joga ir laika pārbaudīts IBS glābējs. Katrā jogas pozā, kuru jūs turat, ieklausāties savā ķermenī, palieciet pie sajūtām un labi elpojat. Tas palīdzēs nomierināt jūsu gremošanas traktu un dziedēt kairinātu zarnu sindromu.