Satura rādītājs:
- Vitamīni, lai augtu garāki
- 1. D vitamīns
- 2. B1 vitamīns
- 3. B2 vitamīns (riboflavīns)
- 4. C vitamīns (askorbīnskābe)
- 5. Kalcijs
- Vecuma principi kalcija uzņemšanai:
Nevainojiet tikai savus gēnus par savu zemo augumu!
Papildus jūsu ģenētiskajai struktūrai pareizā barības un vitamīnu daudzums ir svarīgs arī jūsu auguma noteikšanā. Lai stāvētu garš, jums jāpārliecinās, ka jūsu kauli ir veseli un spēcīgi. Jums ir maksimāli jāizmanto sava izaugsme un jānodrošina ķermenim nepieciešamās uzturvielas, lai turpinātu augt. To var nodrošināt, uzturot pareizu uzturu, kas līdzsvarots ar visu veidu uzturvielām, ieskaitot visus būtiskos vitamīnus un minerālvielas. Jā, tas nav tikai viens vitamīns, kas palīdz jūsu ķermenim augt. Tā vietā jūsu ķermenim pareizai attīstībai nepieciešami dažādi vitamīni un minerālvielas dažādos daudzumos. Vitamīni, kas nepieciešami jūsu ķermenim, ir B1, B2, D, C vitamīns un minerālvielas, piemēram, kalcijs un fosfors.
Vairāki pētījumi liecina, ka, ēdot tikai ar vienu vitamīnu bagātu pārtiku, jūs nesasniegsiet optimālo augumu. Tātad, lai sasniegtu savu ģenētiskā augstuma potenciālu un ārpus tā, ir svarīgi lietot sabalansētu uzturu. Sabalansēta maltīte noteikti baro jūsu ķermeni ar visiem vitamīniem un minerālvielām, kas nepieciešami vertikālai uzņemšanai. Zemāk ir uzskaitīti organismam nepieciešamie vitamīni un minerālvielas, kā arī to savienojums ar augšanu.
Vitamīni, lai augtu garāki
1. D vitamīns
Attēls: Shutterstock
Šis ir vissvarīgākais vitamīns, kas veicina kaulu stiprību un garumu. Kad cilvēks nesaņem D vitamīnu vajadzīgajā devā, viņa kauli un zobi kļūst vāji. Neatkarīgi no saules gaismas, kas ir galvenais D vitamīna avots, jūs varat arī palielināt tā uzņemšanu, iekļaujot uzturā ar D vitamīnu bagātus ēdienus, piemēram, pienu, tomātus, citrusaugļus, kartupeļus un ziedkāpostu. Tas noteikti ļaus jums sasniegt augstumu, kuru jums ir paredzēts sasniegt ģenētiski. D vitamīns arī veicina auguma augšanu, palīdzot organismam efektīvi absorbēt fosforu un kalciju, kas ir svarīgi kaulu augšanai.
2. B1 vitamīns
Attēls: Shutterstock
Šis vitamīns, lai augtu garāks, ir noderīgs, lai veicinātu ķermeņa augšanu. Tas arī palīdz normalizēt gremošanas procesu. B1 vitamīns palīdz uzturēt veselīgu sirdi un nervu sistēmu, kas nodrošina jūsu orgāniem regulāru asins piegādi, ļaujot ķermenim augt. Daži izplatīti B1 vitamīna avoti ir rīsi, zemesrieksti, cūkgaļa un sojas pupas.
3. B2 vitamīns (riboflavīns)
Attēls: Shutterstock
Riboflavīns ir pazīstams arī kā B2 vitamīns. Tas ir izšķirošs vitamīns, kas palīdz palielināt augumu. Tas veicina kaulu, ādas, matu un nagu augšanu. Pārtikā, kas bagāts ar riboflavīnu, ir olas, zivis, piens un zaļie lapu dārzeņi.
4. C vitamīns (askorbīnskābe)
Attēls: Shutterstock
Šis vitamīns ir pazīstams arī kā askorbīnskābe, kas palīdz stiprināt kaulus un zobus un veicina to augšanu. Tas ir bagātīgs antioksidants un novērš slimības, tādējādi palielinot ķermeņa izredzes augt jaunā vecumā. Bagātīgi šī vitamīna avoti ir tomāti, kartupeļi, citrusaugļi un ogas.
Iepriekš minētie vitamīni, lai augtu garāki, ir jāiekļauj; tomēr tikai vitamīni nenodrošinās jūsu izaugsmi līdz maksimālajam augumam. Lai sasniegtu ģenētiskā augstuma potenciālu, diētā ir svarīgi iekļaut arī svarīgākās minerālvielas, piemēram, kalciju un fosforu.
5. Kalcijs
Attēls: Shutterstock
Kalcijs ir viens no svarīgākajiem minerālvielām, kas organismam nepieciešami, lai paātrinātu kaulu augšanu. Regulāra kalcija uzņemšana var palielināt jūsu kaulu ilgmūžību un izturību. Galvenie kalcija avoti ir piens un citi piena produkti. To var iegūt arī no citiem pārtikas avotiem, piemēram, kakla siksnām, spinātiem, stiprinātiem sojas produktiem un rāceņu zaļumiem. Kopā ar kalciju fosfors arī palīdz veicināt kaulu augšanu.
Vecuma principi kalcija uzņemšanai:
- 1 līdz 3 gadi: 500 mg kalcija
- 4 līdz 8 gadi: 800 mg kalcija
- 9 līdz 18 gadi: 1300 mg kalcija
- No 19 līdz 50 gadiem un vairāk: 1000 līdz 1200 mg kalcija
Daži no bagātākajiem fosfora avotiem ir zivis, zemesrieksti, kolas dzērieni un gaļa.
Lūdzu, atcerieties, ka tikai veselīga ēšana neliks jums kļūt garākai. Ir svarīgi apvienot sabalansētu uzturu ar labu vingrojumu režīmu, lai gūtu maksimālu labumu no jūsu lietotā ēdiena. Mudiniet savus bērnus nodarboties ar tādiem sporta veidiem kā aerobika, peldēšana un riteņbraukšana. Šie sporta veidi palīdz vingrināt visas ķermeņa daļas, palielina vielmaiņu organismā un kopā veicina auguma palielināšanos.
Vai šis raksts bija noderīgs? Lūdzu, dalieties savās atsauksmēs zemāk esošajā komentāru sadaļā.