Satura rādītājs:
- Soham meditācijas priekšrocības:
- 1. Garīgie ieguvumi:
- 2. Prāta un ķermeņa koordinācija:
- 3. Asinsrites attīstība:
- 4. Koncentrēšanās un koncentrācijas attīstība:
- 5. Garīgo iespēju uzlabošana:
- 6. Ceļš uz veselīgu dzīvi:
Sohama meditācija ir pazīstama arī kā Hamsa, Hansa un So Hum. Soham ir sanskrita vārds, kas nozīmē sevi identificēt ar Visumu vai galīgo realitāti. Meditācijas ziņā to var sadalīt divās daļās - Sooo, kas ir ieelpas skaņa, un Hum, kas ir izelpas skaņa.
Šie abi kopā apvienojas vīrieša elpošanas tehnikā. Tā ir viena no vissvarīgākajām mantrām tantrismā un Krija jogā. Ja mēs izlaižam līdzskaņus S un H, to izrunā kā 'OM', hinduistu galveno mantru. Meditējot, ir ieteicams garīgi atkārtot mantru, lai pilnībā izprastu šāda veida meditācijas priekšrocības. Sohama meditācija liek justies visvarenam un svētlaimīgam no iekšienes.
Soham meditācijas priekšrocības:
Sohama meditācija piedāvā daudzas priekšrocības prātam, kā arī ķermenim. Daži no tiem ir:
1. Garīgie ieguvumi:
Mūsdienu haotiskās un saspringtās dzīves pasaulē, kur ir jācenšas iegūt laiku un mieru, meditācija ir kļuvusi par svarīgu dzīves aspektu, lai pārvarētu šo stresu, lai dzīvotu veselīgi. Meditācija ir process, kas palīdz mums atrast iekšējo dvēseles un dvēseles mieru, vienlaikus iemācoties kontrolēt savu stresu, sāpes, dusmas un citas prāta un dvēseles nelaimes. Mūsdienās ir pieejamas daudzas jogas formas, kurās tiek ieviesta meditācija, jogas nodarbības plaukstot ap ielu stūri. Sohama meditācija ir viena no efektīvākajām starp tām.
2. Prāta un ķermeņa koordinācija:
Kamēr mēs meditējam, mūsu muskuļi sākumā mēdz sarauties. Lai atslābinātu visu ķermeni, vispirms jāiemācās kontrolēt muskuļu sasprindzinājumu un prāta troksni, lai atrastu iekšēju mieru un relaksāciju. Lai to izdarītu, ir jāveido tilts, lai pārvaldītu plaisu starp prātu un ķermeni, un tad spēlē mūsu nervu sistēma. Tas darbojas kā tilts, palīdzot ķermenim sazināties ar prātu. Lai iegūtu perfektu meditāciju, vispirms jāiemācās regulēt nervu sistēmu, un Sohama meditācija spēj iemācīt mums veidot tiltu un regulēt nervu sistēmu.
3. Asinsrites attīstība:
Tā kā Soham meditācijas principi galvenokārt ir vērsti uz elpošanas paņēmieniem, tā attīsta asinsriti mūsu ķermenī. Tas ir tāpēc, ka, ieelpojot, mēs uzņemam skābekli, kas ir vitāli svarīgs mūsu ķermeņa prasītajai enerģijai. Tas arī palīdz mazināt sāpes starp mūsu muskuļiem un ir diezgan efektīvs tiem, kam ir sāpes mugurā un ceļa daļā. Tas ir tāpēc, ka tas mazina spriedzi starp muskuļiem.
4. Koncentrēšanās un koncentrācijas attīstība:
Sohama meditācijai ir nepieciešama uzmanība un sistemātiska prakse. Veicot šo meditāciju, tā palīdz mums koncentrēties un trenēt prātu uz vienu punktu, palielinot koncentrēšanās un koncentrēšanās līmeni. Tie ir ļoti svarīgi, lai palīdzētu mums veikt ikdienas darbības un strādāt ar vieglumu un panākumiem. Vingrinot Soham ar nāsīm, mums tas palīdz. Tas ir tāpēc, ka koncentrēšanās uz elpošanu palīdz mums izpētīt iekšējo enerģiju jeb prānu, atbrīvo mūs no stresa un palīdz koncentrēties dziļākai meditācijai.
5. Garīgo iespēju uzlabošana:
Tā kā Soham meditācija palīdz mums koncentrēties, mēs varam iegūt skaidrāku priekšstatu par apkārtni, un, pieaugot koncentrēšanās līmenim, tas palīdz atcerēties vairāk un skaidrāk. Tas palīdz atklāt savu iekšējo sevi, un, to darot, spilgti var veikt ikdienas darbus un praksi.
6. Ceļš uz veselīgu dzīvi:
Sohama meditācijas priekšrocības ir bezgalīgas. Nerunājiet vārdus, bet ļaujiet klusajai skaņai veikt darbību. Mēģiniet atrast kluso skaņu no iekšpuses. Mūsu ķermenis atskaņo melodijas no iekšpuses; cilvēkam tās jāatklāj, lai izpētītu savu patieso sevi.
Esiet uzmanīgs, skaitiet mantras un dzīvojiet veselīgu un garīgu dzīvi ar Soham mantras meditāciju.
Vai jums patika raksts? Atstājiet mums komentāru zemāk.