Satura rādītājs:
- Kas ir vertigo?
- Kā joga palīdz izārstēt vertigo?
- 7 asanas, kas palīdzēs jums pārvarēt vertigo uzbrukumu
- 1. Balasana
- 2. Paschimottanasana
- 3. Viparita Karani
- 4. Supta Baddha Konasana
- 5. Halasana
- 6. Salamba Sirsasana
- 7. Šavasana
- Lietas, kas jāatceras, praktizējot jogu vertigo
Varētu būt prieks, ka mīlestībā reibst galva, bet citādi tā ir vissliktākā sajūta pasaulē. Jūs varētu tikt galā ar to, ja esat grūtniece vai piedzēries, bet, ja jums ir vertigo - joga jūs glābj!
Kas ir vertigo?
Vertigo ir traucējums, kas saistīts ar traucējumiem smadzeņu līdzsvara un līdzsvara izpratnē, un tas izraisa reiboni. Parasti tas ietekmē zonu, kas ir atbildīga par kustības virzienu, kas ir iekšējā auss. Cēloņi var būt jebkas - sākot no asinsrites trūkuma vai krituma ausī, kalcija vai šķidruma uzkrāšanās vai pat vīrusu uzbrukuma dēļ. Nu, pat vienkāršs vīruss, kas izraisa saaukstēšanos vai gripu, var uzbrukt arī iekšējai ausij un ietekmēt smadzeņu nervu savienotājus, izraisot smagu vertigo. Galvaskausa bojājumi izraisa arī dzirdes zudumu, sliktu dūšu un reiboni. Audzējs, sifiliss vai multiplā skleroze var ietekmēt arī līdzsvara izjūtu.
Kā joga palīdz izārstēt vertigo?
Dažas jogas pozas darbojas nervu sistēmā un stiprina to. Šīs pozas darbojas arī līdzsvara centros un iekšējā ausī, kā arī palīdz koncentrēties un koncentrēties. Joga darbojas simpātiskajā un parasimpātiskajā nervu sistēmā un palielina cirkulāciju galvā un pārējā ķermenī.
Tomēr vertigo uzbrukuma laikā labāk atpūsties uz laiku, kad slimības smaguma pakāpe ir visaugstākā, un gaidīt simptomu mazināšanos un pēc tam sākt praksi. Ja vertigo ir BPPV (labdabīgs paroksizmāls pozicionāls vertigo), būtu prātīgi iet pozās ļoti lēni un izvairīties no jebkādām saraustītām darbībām, īpaši ar kaklu un galvu.
7 asanas, kas palīdzēs jums pārvarēt vertigo uzbrukumu
- Balasana
- Paschimottanasana
- Viparita Karani
- Supta Baddha Konasana
- Halasana
- Salamba Sirsasana
- Šavasana
1. Balasana
Attēls: iStock
Pazīstams arī kā - bērna poza
Ieguvumi - šī asana ir relaksējoša poza. Tas ir domāts, lai nomierinātu prātu un atvieglotu nervu sistēmas spiedienu. Vertigo uzbrukuma sākumā atjaunojoša poza, piemēram, šī, palīdzēs jums noturēt sevi. Šī asana palīdz nostiprināt nervu sistēmu, regulāri praktizējot.
Kā to izdarīt - nāc uz četrām kājām. Tagad, paplašinot ceļus, salieciet kājas kopā. Atbalstiet vēderu uz augšstilbiem un sēžamvietu uz kājām. Novietojiet pieri uz zemes. Aplieciet rokas ap sevi, blakus kājām. Jūs varat turēt kājas ar plaukstām. Turiet pozu dažas minūtes un atlaidiet.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Balasana
Atpakaļ uz TOC
2. Paschimottanasana
Attēls: iStock
Pazīstams arī kā - sēdošs priekšu saliekums, intensīvs muguras stiepums
Ieguvumi - šī asana ir lielisks stresa mazinātājs. Tas palīdz līdzsvarot emocijas un mazina dusmas, trauksmi un aizkaitināmību. Tas palielina asins plūsmu galvā un līdzsvara centros, tādējādi palīdzot vertigo. Jūsu nervu sistēma ir nostiprināta ar šo asanu.
Kā to izdarīt - pieņemsim, ka Dandasana. Pēc tam izstiepiet rokas virs galvas un viegli noliecieties uz priekšu. Atkarībā no tā, cik elastīgs esat, varat vai nu pieskarties pirkstiem, vai arī saķert kājas. Nolaidiet galvu, cik vien iespējams. Turiet pozu dažas sekundes un pēc tam atlaidiet. Pārliecinieties, ka jūs nenospriegojat muguras lejasdaļu vai noapaļojat muguras augšdaļu.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Paschimottanasana
Atpakaļ uz TOC
3. Viparita Karani
Attēls: iStock
Pazīstams arī kājas - kājas augšpus sienas
Ieguvums - šī asana galvenokārt nāk par labu tiem, kam ir vertigo. Tas nomierina prātu un atbrīvo galvassāpes, kas saistītas ar problēmu, jo šī poza veicina veselīgu venozo asinsriti, ļaujot vairāk atslābināties un izslēgt sāpju receptorus. Acu aizvēršana arī palīdz atgūt
Kā to izdarīt - sēdiet pāri sienai un paceliet kājas uz augšu, izmantojot sienas atbalstu. Viegli apgulieties un izstiepiet rokas uz sāniem, salieciet tos elkoņos tā, lai tie atgādinātu kaktusu. Novietojiet plaukstas uz augšu. Kad esat ērti, aizveriet acis un ilgi un dziļi elpojiet. Pēc dažām minūtēm atlaidiet.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Viparita Karani
Atpakaļ uz TOC
4. Supta Baddha Konasana
Attēls: iStock
Pazīstams arī kā - noliektā saistītā leņķa poza
Ieguvumi - šī asana darbojas līdzsvara centros un gandrīz uzreiz samazina reiboni. Tas uzlabo asinsriti visā ķermenī, ieskaitot galvu. Tā ir arī ārkārtīgi mierinoša poza, kas nomierina nervus un prātu.
Kā to izdarīt - apgulties uz muguras. Salieciet ceļus un salieciet kājas kopā, tādējādi atverot kājas sānos. Paceliet rokas virs galvas. Atpūtieties. Atlaidiet, kad esat apmierināts.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Supta Baddha Konasana
Atpakaļ uz TOC
5. Halasana
Attēls: iStock
Pazīstams arī kā - arklu poza
Ieguvumi - šī asana stiprina kaklu. To darot, tas darbojas līdzsvara sistēmā, iekšējās ausīs un nervu sistēmā. Tas atbrīvo stresu uz nervu sistēmu un nomierina jūsu prātu. Tas palīdz viegli novērst vertigo blakusparādības.
Kā to izdarīt - apgulties uz muguras. Atbalstiet jostasvietu ar rokām un paceliet kājas un muguru no zemes, nonākot Salamba Sarvangasana. Tagad viegli nolaidiet kājas tā, lai kājas nonāktu zemē, un pirksti būtu vienā līnijā ar galvu. Izstiepiet rokas kāju virzienā. Turiet pozu, līdz jums ir ērti. Lai iznāktu ārā, uzmanīgi paceliet kājas uz augšu un atlaidiet.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Halasana
Atpakaļ uz TOC
6. Salamba Sirsasana
Attēls: iStock
Pazīstams arī kā atbalstīts galvas statīvs
Ieguvumi - Šī asana darbojas pret gravitāciju un nekavējoties apgādā nervu galus ar bagātīgākām barības vielām augšējās (galvas) ekstremitātēs, palīdzot optimāli atveseļoties vai vismaz simptomātiski. Uzturvielām bagātās asinis ir noderīgas, lai cīnītos pret jebkādiem toksīniem un palīdzētu dziedēt. Laika gaitā tas samazina reiboni, un, regulāri praktizējot, tas izskauž vertigo. Šī asana nomierina arī jūsu nervu sistēmu. Tomēr, ņemot vērā reiboņa lēkmes, labāk mēģināt pozu ar sienas atbalstu. Gadījumā, ja kāds jau jūtas dezorientēts, labāk izvairīties no šīs pozas, līdz simptomi kļūst vadāmi.
Kā to izdarīt - noliecieties uz grīdas. Novietojiet rokas zemē sev priekšā un savelciet pirkstus. Elkoņiem jābūt plecu platumā. Tagad ielieciet galvu uz grīdas, piestiprinot vainagu pie saliktām plaukstām. Ieelpojiet, paceliet ceļus no zemes un ejiet elkoņu virzienā. Izelpojiet un paceliet kājas no grīdas. Novietojiet kājas perpendikulāri grīdai. Turiet pozu dažas sekundes, lēnām pārejot uz ilgāku laiku. Atlaidiet.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Salamba Sirsasana
Atpakaļ uz TOC
7. Šavasana
Attēls: iStock
Pazīstams arī kā - līķa poza
Ieguvumi - šī asana pilnīgi atslābina ķermeni. Tas noņem visu slodzi un stresu un palīdz atgūt uzmanību. Tā ir vēl viena poza, kas gandrīz nekavējoties palīdz apkarot reiboni.
Kā to izdarīt - gulējiet dzīvokli uz muguras, plaukstas balstoties blakus, vēršot uz augšu. Jūtieties ērti un pārliecinieties, ka ķermenis atrodas taisnā līnijā. Aizveriet acis un koncentrējieties uz katru ķermeņa daļu. Veiciet dziļas, attīrošas elpas. Slīdiet meditatīvā stāvoklī, bet mēģiniet neaizmigt.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Shavasana
Atpakaļ uz TOC
Lietas, kas jāatceras, praktizējot jogu vertigo
Šīs ir dažas lietas, kas jums jāpatur prātā, ja jūs praktizējat jogu vertigo:
- Pirms sākat jogu, vienmēr konsultējieties ar savu ārstu. Kad ārstējošais ārsts to apstiprina, meklējiet sertificētu jogas instruktoru, kas jums palīdzētu praktizēt.
- Apspriediet savas problēmas ar savu instruktoru, lai viņš / viņa varētu ieteikt modifikācijas pamata jogas pozās, padarot tās drošas praksē.
- Ja jūs regulāri praktizējat jogu, pārliecinieties, ka to darāt ar tuvu esošo sienu, lai saņemtu atbalstu gadījumā, ja treniņa laikā zaudējat līdzsvaru.
- Ja jūs praktizējat līkumus uz priekšu, piecelieties vai apsēdieties ļoti lēni.
- Vienmēr ņemiet vērā, kā jūs ievietojat kaklu. Izvairieties skatīties uz rokām pozā, kurā jums tas jādara.
- Muguras locīšanas pozas, kas prasa pakārt galvu, var izraisīt reiboni.
- Neaizturiet elpu jebkurā laika posmā.
- Prakses laikā, ja kādā brīdī jūtaties reibonis, nekavējoties apstājieties un ienāciet Balasanā.
- Vislabāk ir izvairīties no liekumiem uz priekšu un pozām, kas vērstas uz leju, ja Jums ir vertigo.
- Pārliecinieties, ka jūs jogu praktizējat lēnām, ja jums ir vertigo. Tas palīdzēs izvairīties no reiboņa.
Vai esat kādreiz izmēģinājis kādu no šīm jogas pozām vertigo ārstēšanai? Pārtrauciet tīt un sāciet justies lieliski. Kaut arī vertigo var būt grūti sadzīvot, joga palīdzēs jums tikt galā ar pārbaudījumu bez satraukuma. Tas ir saistīts ar darbu!