Satura rādītājs:
- 1. Klausieties
- 2. Zināt, ko jautāt
- 3. Meklējiet neverbālās norādes
- 4. Atcerieties to, kas citiem šķiet svarīgs
- 5. Pārvaldīt emocijas
- 6. Laiks ir viss
- 7. Esi pozitīvs
Tikai daiļliteratūrā jūs redzat personāžus, kas darbojas vieni paši - mums visiem dzīvē ir vajadzīgi citi cilvēki. Pat Šerlokam Holmsam (kuru, bez šaubām, var saukt par vismazāk sabiedrisko tēlu literatūras lappusēm) bija Dr. Vatsons. Neatkarīgi no tā, cik izcili jūs esat, jūsu labklājība un veiksme daļēji ir atkarīga ne tikai no attiecībām, kuras jums ir un uzturat, bet arī no tā, cik ilgi jūs tās uzturat. Tas varētu šķist vienkāršs uzdevums; galu galā mēs esam sociāli kā suga. Tomēr prasmes, kas nepieciešamas labāku attiecību uzturēšanai un veidošanai, nav iedzimtas, un tām jāpievērš īpaša uzmanība un uzmanība.
Daži iesaka Zelta likumam (no Lūkas 6:31 Bībelē) “Izturies pret citiem tā, kā tu vēlies, lai pret tevi izturētos” kā labu rādītāju, kā izturēties pret cilvēkiem. Tomēr neaizmirsīsim, ka ne visi ir vienādi - tas, kas jums var patikt, var nebūt tas, ko dara kāds cits. Tādējādi jums jāpatur prātā daži punkti, kas palīdzēs jums saglabāt un uzlabot jūsu attiecības, kā arī veidot jaunas. Tātad, iztīriet prātu un izlasiet šādus septiņus padomus!
1. Klausieties
i krājums
Cilvēki bieži nesaprot, ka ir liela atšķirība starp klausīšanos un dzirdēšanu. Klausīšanās ir aktīvs process, kurā uzmanīgi pievēršat uzmanību otra cilvēka teiktajam. Tomēr, kamēr otra persona runā, lielākā daļa no mums bieži sāk formulēt atbildi, pirms viņi ir pabeiguši. Tas noved pie plaisas komunikācijā, jo jūs, iespējams, neesat līdz galam sapratis to, ko viņi mēģināja nodot.
Kad esat to izdarījis, garīgi speriet soli atpakaļ un mēģiniet novērst nulli no tā, ko jums saka otrs. Tas ļaus jums atbilstoši reaģēt uz tiem, kad tie būs paveikti. Galu galā tās nav sacensības. Pauze sarunā var būt laba lieta, un tā ir atslēga.
2. Zināt, ko jautāt
Kad sarunas laikā esat kļuvis prasmīgs klausīties, jūs mēdzat zināt, ko jautāt. Ir konstruktīvi atkārtot otra cilvēka teikto, lai vēlreiz apstiprinātu to, ko esat sapratis. Tādā veidā viņi zinās, ka jūs patiesi mēģināt viņus saprast.
Slavenais podkasters Džeimss Altučers iesaka jums precizēt savus uzdotos jautājumus (1). Kad cilvēki jums kaut ko stāsta, viņiem, iespējams, būs daudz ko izkraut. Uzdodot viņiem konkrētus jautājumus, sarunu var filtrēt no visa trokšņa, kas citādi varētu rasties. Tas ir lielisks veids, kā, un viņi, iespējams, meklēs jūs, lai sarunātos lielākās daļas citu cilvēku vietā.
3. Meklējiet neverbālās norādes
i krājums
Piecdesmitajos gados pētnieks Alberts Mehrabians atklāja, ka tikai 7% no mūsu teiktā ietekmē. 38% ir tonis, locījums un citi vokāli aspekti. Bet vēl svarīgāk ir tas, ka 55% ir neverbāli (2). Tikai paskatīšanās uz cilvēku var mums daudz pastāstīt par viņu pašsajūtu. Ja uzzināt par viņu labsajūtu, kad viņi jums nav devuši mutisku norādi par šaubām, tas parāda, ka jūs pievēršat uzmanību tam, kā viņi ir, nevis tikai to, ko viņi jums saka. Kurš to nevēlas?
Tas arī palīdzēs jums atšifrēt gadījumus, kad kāds jums patiesībā neizstāsta visu stāstu - ja viņa ķermeņa valoda nesakrīt ar viņu teikto, kaut kas notiek. Pēc tam jūs drīz atklāsiet, ka jums būs daudz saturīgākas sarunas un dziļākas.
4. Atcerieties to, kas citiem šķiet svarīgs
Vai mēs visi neesam mazliet narcistiski? Kurš gan nevēlas dzirdēt sava vārda skaņu? Tāpēc, kad kāds jums kaut ko stāsta par sevi ar starojošu seju, pievērsiet uzmanību. Jūs būsiet ārkārtīgi iecienīts un uzņemts, ja pūlī esat tas, kurš jautās par sava bērna rotaļām skolā vai iegādāto jauno automašīnu.
Nav svarīgi zināt par viņiem visu; galu galā jūs viņiem nedomājat. Bet sīkumi, piemēram, viņu vārds un vaļasprieki, jūs aizvedīs tālu. Ir pat ierosināts, ka kāds uztur rakstisku svarīgu kontaktu portfeli, lai pirms sapulces jums būtu ko atsvaidzināt.
5. Pārvaldīt emocijas
i krājums
Ir daudz lietu, kas katru dienu ietekmē mūsu temperamentu. Nav iespējams visu laiku būt konsekventam savā uzvedībā. Tomēr nelielam stoicismam var būt milzīga ietekme. Ik pa brīdim svārstīšanās no viena emocionālā spektra gala uz otru ļaus cilvēkiem domāt, ka jūs esat ļoti pretrunīgs. Tā var būt ļoti nepievilcīga kvalitāte. Centieties visu laiku saglabāt savu nosvērtību un novirzīt savu koncentrēšanos uz otru cilvēku, nevis pazust savās atgremošanās vietās.
Tomēr ir reizes, kad kaut kas patiešām mūs traucē, ko mēs vienkārši nevaram paturēt iekšā. Šis ir laiks, kad jums vajadzētu vienkārši pastāstīt otram, kas notiek, nevis izlikties, ka koncentrējaties uz viņu teikto. Godīgums tiek novērtēts, un tas ļaus jums iegūt nepieciešamo vietu.
6. Laiks ir viss
Ja vēlaties zināt, jums tas noteikti ir jāpatur prātā. Mēs visi esam sastapušies ar cilvēkiem, kuri vēlas jums visu pastāstīt par sevi brīdī, kad viņi jūs satiek. Bet cik patīkami ir sarunāties ar kādu, kurš patiesi izklausās, ka viņam pašpārvaldē ir tippler? Jums jāpārliecinās, ka sarunā esat aktuāls - ziniet, kad runāt un kad atklāt lietas.
Neskatoties uz to, to nevar universāli piemērot - jums nevajadzētu būt vienādam komforta līmenim ar kādu, kuru pazīstat jau gadiem ilgi, un ar tikko sastaptu cilvēku. Attiecību dziļumam vajadzētu ļaut jums izlemt, ko jums vajadzētu teikt. Tāpēc nebaidieties atturēties; emociju izteikšana ir tas, kā mēs saistāmies ar citiem. Vienkārši pārliecinieties, ka nemēģināt tos apvienot ar pieredzi - jūsu pašu atklāsmēm vajadzētu nākt no empātijas, nevis konkurences vietas.
7. Esi pozitīvs
i krājums
Pozitivitāte vairo pozitivitāti, un tā ir veiksmīgu attiecību būtība. Jūs, visticamāk, redzēsiet, ka tie, kuriem ir liels attiecību kopums, ir tie, kas izplata labas vibrācijas. Viņi, iespējams, saglabās jūsu pārliecību un nav tendēti uz tenkām. Viņi vienmēr nozīmē labi un patiesi vēlas redzēt cilvēku panākumus.
Socializēšanās ir māksla, kuras apgūšanai nepieciešams laiks. Šie punkti palīdzēs jums izvairīties no visbiežāk sastopamajām kļūmēm, ar kurām cilvēki saskaras. Paturiet tos prātā, un jūs pakāpeniski kļūsiet labāki. Drīz arī jūs būsiet sociālais dzīvnieks, kāds mums visiem paredzēts!