Satura rādītājs:
- Joga, lai veidotu enerģiju
- Rīta joga enerģijai
- 1. Vriksasana (koku poza)
- 2. Natarajasana (deju poza)
- 3. Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
- 4. Ustrasana (kamieļu poza)
- 5. Čakrasana (riteņa poza)
- 6. Bhujangasana (kobras poza)
- 7. Kapotasana (baložu poza)
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Gara darba diena nav attaisnojums, lai justos vājš. Neļaujiet smadzeņu aizplūšanai, vājiem ceļgaliem un neskaidrai runai nokļūt pie sevis un nogāzt. Lai visu dienu varētu starot ar enerģiju un nākamajā dienā ar tādu pašu sparu un entuziasmu atgriezties, izmantojiet jogas asanas. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par viņiem.
Pirms tam uzzināsim, kā joga palielina enerģiju.
Joga, lai veidotu enerģiju
Joga caur asanām rada un uztur enerģiju jūsu ķermeņos. Katrā no mums ir snaudoša kosmiskā enerģija, kuru pamodina asanas. Viņi veido un uztur enerģiju jūsu ķermenī, padarot jogu par dabiskas enerģijas pastiprinātāju, kas sadala enerģijas gabalus, kas saglabāti kopā ar jūsu ķermeņa garumu. Tās unikalitāte slēpjas visu jūsu ķermeņa sistēmu pamodināšanā un jaunu dzīves radīšanā. Izstiepumi paver jūsu sistēmu, lai uzmundrinātu enerģiju visā ķermenī. Pārbaudiet šīs asanas, kas palīdzēs jums veidot enerģiju.
Rīta joga enerģijai
- Vriksasana (koku poza)
- Natarajasana (deju poza)
- Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
- Ustrasana (kamieļu poza)
- Čakrasana (riteņa poza)
- Bhujangasana (Cobra Pose)
- Kapotasana (Pgeon Pose)
1. Vriksasana (koku poza)
Vriksasana jeb koku poza iegūst savu nosaukumu, pateicoties tam, ka tā ir cieši līdzīga koka cietajai klātbūtnei. Atšķirībā no lielākās daļas citu jogas asanu, lai saglabātu līdzsvaru, jums vajadzētu atvērt acis šai pozai. Vislabāk ir veikt asanu no rīta, jo tai ir jāpievērš pilnīga uzmanība un uzmanība, ko var viegli sasniegt agrā dienas laikā. Turiet šo iesācēja līmeņa Hatha jogas pozu vismaz vienu minūti uz katras kājas.
Ieguvumi: Vriksasana stiprina jūsu mugurkaulu un uzlabo neiromuskulāro koordināciju. Tas pastiprina jūsu ceļgalus un pēdas. Poza paaugstina jūsu garīgās spējas un paaugstina plecu spēku. Tas izstiepj krūtis, augšstilbus un uzlabo līdzsvara izjūtu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, pārbaudiet- Vrikshasana.
Atpakaļ uz TOC
2. Natarajasana (deju poza)
Natarajasana jeb Deju poza tiek nosaukta tā, ka poza atgādina vienu no Lord Shiva dejošajām nostādnēm viņa dejotāja iemiesojumā. Tā ir izaicinoša poza, kas vislabāk darbojas, ja to veic no rīta tukšā dūšā. Natarajasana ir vidēja līmeņa Vinyasa joga, kas jātur vismaz 15-30 sekundes un, ja iespējams, tālāk uz augšu.
Ieguvumi: Natarajasana stiprina jūsu krūtis, gurnus un kājas. Tas labi izstiepj jūsu augšstilbus un uzlabo stāju. Poza padara jūsu ķermeni elastīgu un piemērotu. Tas atbrīvo no ķermeņa stresa un uzlabo līdzsvaru.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, pārbaudiet- Natarajasana.
Atpakaļ uz TOC
3. Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
Utkatasana jeb krēsla poza ir kā sēdēšana uz iedomāta krēsla. Izklausās viegli, taču, lai to izdarītu, nepieciešams daudz putru. Tā ir spēcīga poza, kas prasa daudz pacietības. Šai Vinyasa jogas pamatlīmeņa pozai ir nepieciešamas vismaz 30-60 sekundes, un tā vislabāk darbojas, ja to veic no rīta tukšā dūšā. Jūsu enerģija ir visaugstākā no rīta, un jums tas viss būs vajadzīgs, lai uzturētu Utkatasanu.
Ieguvumi: Utkatasana izstiepj rumpi, gurnus un muguras lejasdaļu. Tas palielina jūsu prāta apņēmību un stimulē jūsu sirdi. Poza atvieglo locītavu un muguras sāpes. Tas tonizē kājas un stiprina teļus. Utkatasana palielina jūsu augšstilbu spēku un elastību.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, pārbaudiet- Utkatasana.
Atpakaļ uz TOC
4. Ustrasana (kamieļu poza)
Ustrasana vai Camel Pose ir pārsteidzoša aizmugure. Vislabāk ir veikt asanu no rīta tukšā dūšā un tīrā zarnā, kā arī ar enerģiju, kas rodas no sagremotā ēdiena no iepriekšējās dienas vakariņām. Arī asanas nodarbošanās vakaros ir labi, taču pārliecinieties, ka no pēdējās ēdienreizes ir vismaz 4-6 stundu starpība. Turiet šo pamata līmeņa Vinyasa pozu vismaz 30-60 sekundes.
Ieguvumi: Ustrasana paver jūsu krūtis un rumpja priekšējo daļu. Tas stiprina jūsu muguru un plecus. Poza noņem sāpes muguras lejasdaļā un padara jūsu mugurkaulu elastīgāku. Tas stiprina jūsu augšstilbus un rokas. Ustrasana tonizē kaklu un izārstē aizcietējumus.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, pārbaudiet- Ustrasana.
Atpakaļ uz TOC
5. Čakrasana (riteņa poza)
Čakrasana jeb riteņa poza ir izaicinoša muguras poza, kas ir daļa no Aštanga jogas režīma. Lai iegūtu labākos rezultātus, turiet asanu vismaz 1–4 minūtes. Labākais laiks, lai pieņemtu šo pamata Astana jogas pozu, ir no rīta pēc zarnu iztīrīšanas un pirms brokastīm. Patiesībā šī ir viena no labākajām rīta jogas pozām enerģijas palielināšanai.
Ieguvumi: Chakrasana dod spēku jūsu kājām, rokām, sēžamvietām un muguras lejasdaļai. Tas stimulē vairogdziedzeri. Poza izārstē astmu un izstiepj jūsu kodolu. Tas mazina depresiju un liek justies enerģiskam un dzīves pilnam. Riteņa poza uztur visas jūsu ķermeņa sistēmas harmonijā un aizdedzina jūsu septiņas čakras.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, pārbaudiet- Chakrasana.
Atpakaļ uz TOC
6. Bhujangasana (kobras poza)
Bhujangasana jeb Cobra Pose ir enerģisks muguras locījums un izskatās līdzīgi kobras paceltai pārsegai. Tā ir daļa no 12 Surya Namaskar režīma pozām. Turiet šo pamata Aštanga jogas pozu vismaz 15-30 sekundes. Vislabāk ir praktizēt Bhujangasana agri no rīta tukšā dūšā, kad varat izmantot uzkrāto enerģiju, kas radusies iepriekšējā vakarā.
Ieguvumi: Bhujangasana stimulē jūsu gremošanas sistēmu un tonizē vēdera lejasdaļas orgānus. Tas regulē vielmaiņu un ļauj plaušām labi izstiepties. Šī poza uzlabo asins un skābekļa cirkulāciju visā ķermenī. Tas paaugstina jūsu prātu un samazina stīvumu muguras lejasdaļā.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, pārbaudiet- Bhujangasana.
Atpakaļ uz TOC
7. Kapotasana (baložu poza)
Ja pieņem, ka Kapotasana vai Baloža poza izskatās līdzīga baloža graciozajai nostājai. Ja tas tiek darīts regulāri, baložu poza jūsu ķermenim dos lielu labumu. Kapotasana ir Aštanga jogas poza iesācējiem, kas vislabāk darbojas, ja to tur vismaz minūti un no rīta praktizē tukšā dūšā un tīrā zarnā.
Ieguvumi: Kapotasana stiprina un izstiepj kāju locītavas un muskuļus. Tas samazina asinsspiedienu un palielina skābekļa uzņemšanu jūsu ķermenī. Poza ārstē urīnceļu traucējumus un mazina stīvumu gūžas, muguras un plecu reģionos.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, pārbaudiet- Kapotasana.
Atpakaļ uz TOC
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Cik dienas nedēļā man vajadzētu nodarboties ar jogu, lai enerģijas līmenis būtu neskarts?
Praktizējiet jogu katru dienu, lai saglabātu enerģijas līmeni. Ja tas nav iespējams, derēs arī vingrinājumi vismaz 2-3 reizes nedēļā apmēram 20 minūtes līdz stundai.
Ar ko joga atšķiras no citiem vingrošanas veidiem?
Joga vienlaikus darbojas gan uz prātu, gan ķermeni, un tā izmanto jūsu ķermeni kā līdzekli, lai izārstētu problēmas, ar kurām jūs pārdzīvojat. Tas savieno jūsu prātu, ķermeni un elpu, liekot jums skatīties uz iekšu un apzināties savu būtību. Tas ir pilnvērtīgs process, nevis tikai ekstremitāšu kustība.
Mūsu ikdienas aktivitātes izsūc no mums enerģiju, un siltums un putekļi, kuros mēs dzīvojam, to tikai pasliktinās. Dienas beigās jūs nevēlaties izskatīties kā izspiesta sulas paciņa. Sāciet praktizēt enerģijas palielināšanas asanas un izjūtiet atšķirību.