Satura rādītājs:
- Kā joga aizsargā matus?
- 7 labākās pozas jogā matu aizsardzībai
- 1. Adho Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz leju)
- 2. Uttanasana (stāvoša uz priekšu saliektā poza)
- 3. Ustrasana (kamieļu poza)
- 4. Vajrasana (pērkona poza)
- 5. Sarvangasana (visu ekstremitāšu poza)
- 6. Pawanmuktasana (vēju mazinoša poza)
- 7. Sirsasana (poza galvai)
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Ko jūs redzat, ieskatoties spogulī? Ja blāvi un nedzīvi mati skatās uz jums, ir pienācis laiks rīkoties. Daudzi pētījumi pierāda, ka jūsu mati atspoguļo vispārējo veselību - dodot vairāk iemeslu, lai uzturētu tos labā formā. Lai jums palīdzētu, šeit ir 7 jogas asanas, kas noteikti ir nošauti matu veselības uzlabotāji. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk.
Bet vispirms uzzināsim par jogas ietekmi uz jūsu matiem.
Kā joga aizsargā matus?
Kā mēs visi zinām, joga dara brīnumus uz mūsu ķermeņa. Jūs būsiet pārsteigts, zinot, ka tas var mainīt jūsu matus no kailiem uz krāšņiem tādā veidā, ko pat augstas klases saloni nevar. Papildus tam tas uzlabo gremošanu un mazina trauksmi, kas ir galvenie faktori, kas veicina matu deģenerāciju.
Dažas jogas asanas konkrētos gadījumos rada brīnumus jūsu matiem, jo galvas stāvoklis uzlabo asinsriti jūsu galvas ādā, uzmundrinot matu folikulus. Apskatīsim tos tagad.
7 labākās pozas jogā matu aizsardzībai
- Adho Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz leju)
- Utanasana (stāvoša uz priekšu saliektā poza)
- Ustrasana (kamieļu poza)
- Vajrasana (pērkona poza)
- Sarvangasana (visa ekstremitāšu poza)
- Pawanmuktasana (vēju mazinoša poza)
- Sirsasana (poza galvai)
1. Adho Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz leju)
Attēls: Shutterstock
Adho Mukha Svanasana - izklausās mazliet smags, vai ne? Nu, izdarīt pozu nav tik grūti kā izrunāt tās vārdu. Asanu sauc par suņa pozu, kas vērsta uz leju, jo tā atgādina suni, kas liecas uz priekšu. Šī asthanga jogas iesācēja līmeņa asana ir jātrenē no rīta tukšā dūšā. Turiet pozu apmēram 1-3 minūtes.
Ieguvumi: Adho Mukha Svanasana uzlabo asinsriti, ļaujot svaigām asinīm ieplūst galvā. Tas saspiež vēdera muskuļus un uzlabo gremošanu. Tas izstiepj kaklu un mugurkaulu, tādējādi atbrīvojot stresu. Asana arī atslābina jūsu prātu un nomierina to.
Praktizējiet asanu, izmantojot šo video ceļvedi: youtube.com
Lai uzzinātu vairāk par asanu, noklikšķiniet šeit: Adho Mukha Svanasana
Atpakaļ uz TOC
2. Uttanasana (stāvoša uz priekšu saliektā poza)
Attēls: Shutterstock
Utanasana, saukta arī par Standing Forward Bend Pose, atjauno jūsu ķermeni un paaugstina garastāvokli. Šī Hatha jogas vidējā līmeņa poza ir jāuztur vismaz 15-30 sekundes. Vingriniet to no rīta, kad vēders ir tukšs, vai, ja tas nav iespējams, pārejiet uz vakaru, bet tikai pēc 4-6 stundu pārtraukuma kopš pēdējās ēdienreizes.
Ieguvumi: Uttanasana pievieno enerģijas pieplūdumu jūsu galvas šūnām. Tas palīdz nomierināt jūsu rosinošo prātu un turpina sadalīt galvassāpes un negulētas naktis līcī. Gremošanas orgāni tiek labi masēti, kas atrisina aizcietējuma problēmas.
Praktizējiet asanu, izmantojot šo video ceļvedi: youtube.com
Lai uzzinātu vairāk par asanu, noklikšķiniet šeit: Uttanasana
Atpakaļ uz TOC
3. Ustrasana (kamieļu poza)
Attēls: Shutterstock
Ustrasana, saukta arī par Camel Pose, ir atpaliekoša poza, kas paver jūsu sirds čakru. Turiet šo pamata līmeņa Vinyasa pozu 30-60 sekundes. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, praktizējiet asanu no rīta tukšā dūšā, jo jūsu ķermenis nes enerģiju no sagremotā ēdiena, ļaujot jums darboties labāk.
Ieguvumi: Ustrasana uzlabo gremošanu un izdalīšanos. Tas paver jūsu krūtis, atbrīvojot iesprostoto stresu. Tas dziedina un līdzsvaro jūsu čakras, uzlabo stāju un stiprina jūsu ķermeni. Tas regulē menstruālo ciklu un palīdz atbrīvot spriedzi olnīcās.
Praktizējiet asanu, izmantojot šo video ceļvedi: youtube.com
Lai uzzinātu vairāk par asanu, noklikšķiniet šeit: Ustrasana
Atpakaļ uz TOC
4. Vajrasana (pērkona poza)
Attēls: Shutterstock
Vadžrasanai, ko dēvē arī par Pērkona skrūves pozu, ir cits nosaukums - Dimanta poza -, kas nāk no pārliecības, ka prajājama, kas darīta Vajrāzanas stāvoklī, padara cilvēka ķermeni tikpat spēcīgu kā dimants. Vajrasana ir viena no nedaudzajām pozām, kas ir izdevīga, ja to veic pēc ēdienreizes. Šī iesācēja līmeņa Vinyasa stila jogas asana ir jādara vismaz 5-10 minūtes.
Ieguvumi: Regulāri praktizējot, Vajrasana novērš aizcietējumus. Tas ienes prātā stabilitāti, samazina aptaukošanos un atbrīvo stresu mugurā. Poza arī izārstē kuņģa darbības traucējumus, uzlabo asinsriti un stiprina muskuļus.
Praktizējiet asanu, izmantojot šo video ceļvedi: youtube.com
Lai uzzinātu vairāk par asanu, noklikšķiniet šeit: Vajrasana
Atpakaļ uz TOC
5. Sarvangasana (visu ekstremitāšu poza)
Attēls: Shutterstock
Sarvangasana, saukta arī par visu ekstremitāšu pozu, ir visu asanu karaliene. Tā ir spēcīga asana, kas jums palīdzēs vairākās variācijās. Šis plecu statīvs vislabāk darbojas, ja to veic no rīta tukšā dūšā. Turiet šo augstākā līmeņa Hatha jogas pozu vismaz 30-60 sekundes.
Ieguvumi: Sarvangasana izārstē vieglu depresiju. Tas nomierina jūsu prātu un atbrīvo stresu, kā arī izstiepj kaklu un plecus. Tas normalizē vielmaiņu un novērš nogurumu. Šī asana saglabās jūs aktīvu un bez sāpēm.
Praktizējiet asanu, izmantojot šo video ceļvedi: youtube.com
Lai uzzinātu vairāk par asanu, noklikšķiniet šeit: Sarvangasana
Atpakaļ uz TOC
6. Pawanmuktasana (vēju mazinoša poza)
Attēls: Shutterstock
Pawanmuktasana, saukta arī par vēju mazinošu pozu, ir viena no tām pozām, ko iesācēji var viegli izdarīt. Šī asana dara brīnumus, kad to dara no rīta, jo tā attīra visas gremošanas gāzes no kuņģa un veido lielisku pamatu turpmākai vingrošanai. Šī Vinyasa jogas pamata līmeņa poza jāuztur 30-60 sekundes.
Ieguvumi: Pawanmuktasana uzlabo gremošanu un stiprina vēdera muskuļus. Tas arī masē jūsu iekšējos orgānus un zarnas. Poza atvieglo spriedzi muguras lejasdaļā, uzlabo orgānu asinsriti un samazina vēdera taukus.
Praktizējiet asanu, izmantojot šo video ceļvedi: youtube.com
Lai uzzinātu vairāk par asanu, noklikšķiniet šeit: Pawanmuktasana
Atpakaļ uz TOC
7. Sirsasana (poza galvai)
Attēls: Shutterstock
Sirasana, saukta arī par Headstand Pose, ir visu asanu karalis. Izmēģiniet to tikai tad, kad jūsu ķermenis ir gatavs to uzņemt. Šai asanai ir nepieciešama vismaz 10-12 stundu starpība starp jūsu pēdējo maltīti un vingrinājumu. Tātad, rīts ir ideāls laiks, lai veiktu asanu. Šo augstākā līmeņa Vinyasa jogas pozu var turēt no 1 līdz 5 minūtēm vai pat mazāk atbilstoši jūsu ērtībām.
Ieguvumi: Sirasana uzreiz nomierina jūsu prātu un atbrīvo stresu. Tas palielina jūsu uzmanību un asins plūsmu uz galvas ādu, attīsta izturību jūsu pamat muskuļos un baro jūsu smadzenes. Asana ārstē vairogdziedzeri un noņem letarģiju.
Praktizējiet asanu, izmantojot šo video ceļvedi: youtube.com
Lai uzzinātu vairāk par asanu, noklikšķiniet šeit: Sirasana
Atpakaļ uz TOC
Izmēģiniet šīs pozas jogā matu aizsardzībai un saglabājiet veselību. Tagad atbildēsim uz dažiem bieži uzdotajiem jautājumiem par matu kopšanu un jogu.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Cik bieži es šampūnu matus?
Šampūns matiem reizi divās dienās vai atkarībā no eļļas uzkrāšanās uz galvas ādas. Izvairieties no matu mazgāšanas katru dienu.
Cik daudz matu izkrišana tiek uzskatīta par normālu?
Jebkurā brīdī jūs nometat 10 procentus matu. Katru dienu zaudēt dažus pavedienus ir normāli, bet, kad tas palielinās, jums jāpievērš uzmanība.
Cik bieži es praktizēju jogu?
Praktizējiet jogu katru dienu, ja iespējams, no 20 minūtēm līdz stundai. Pretējā gadījumā derēs pat 2-3 reizes nedēļā.
Veseli mati un pārliecība iet roku rokā. Un, ja tur nokļūšanai nepieciešamas dažas jogas pozas, tās noteikti jāizmēģina. Cīnieties ar stresa, matu produktu un veselības problēmu nelabvēlīgo ietekmi uz matiem, nedaudz saliekot un izstiepjot. Priecīgu vingrošanu!