Satura rādītājs:
- Kas ir nierakmeņi
- Nierakmeņu veidošanās cēloņi
- Kāpēc dzert miežu ūdeni nierakmeņiem?
- Kā sagatavot miežu ūdeni?
- Piesardzības vārds
Nieru akmeņi ir kļuvuši par vienu no lielākajām veselības problēmām šajās dienās. Pēc zinātnieku, kā arī ārstu domām, cilvēku skaits, kas cieš no nierakmeņiem, pēdējo gadu laikā ir pieaudzis gandrīz 10 reizes. Lai gan lielākā daļa no mums uzskata, ka operācija ir vienīgais veids, kā atbrīvoties no šīs sāpīgās problēmas, ir arī daži vienkārši un vienkārši dabiski līdzekļi, kurus var izmantot arī šīs problēmas ārstēšanai. Viens no tiem ir miežu ūdens.
Kas ir nierakmeņi
Nierakmeņi būtībā ir kristalizēti minerālu nogulumi, kas veidojas mūsu nierēs vai dažreiz urīnizvadkanālos. Vairumā gadījumu šie kristāli ir izgatavoti no kalcija nogulsnēm (galvenokārt kalcija oksalāta un dažreiz sajauc ar kalcija fosfātu). Tomēr, ja Jums ir podagra vai ģenētiskas problēmas, tie var saturēt arī urīnskābi vai noteiktu aminoskābi, ko sauc par “cistīnu”. Šīs cietās masas, kas atrodas nieru audos, var būt dažāda lieluma - sākot no maza smilšu grauda lieluma līdz pat lielai kā golfa bumba! Parasti tiem ir vairāki viegli vai smagi simptomi, piemēram, akūtas sāpes (vēdera lejasdaļa, sānu un cirkšņa zona), iekaisums, gremošanas problēmas, drebuļi, drudzis, infekcija, asinis urīnā un dažreiz pat ārkārtas medicīniskā palīdzība.
Nierakmeņu veidošanās cēloņi
Palielinoties akmeņiem, tie rada arvien vairāk urīnizvadkanāla aizsprostojumu un lielā mērā bojā nieru audus. Bet pirms veicat profilaktiskus pasākumus, ir svarīgi zināt faktiskos nierakmeņu cēloņus:
- Iedzimtībai ir galvenā loma nierakmeņu veidošanā.
- Ja anamnēzē ir nieru vai urīnceļu infekcijas, jums jāuzskata, ka esat pakļauts riskam.
- Pārmērīgs pārstrādātu pārtikas produktu patēriņš var izraisīt nierakmeņus.
- Arī sarkanās gaļas, kofeīna, cukura, piena produktu un rafinētu miltu lietošana var palielināt nierakmeņu risku.
- Ilgstoša antacīdu lietošana var izraisīt arī nierakmeņus.
Kāpēc dzert miežu ūdeni nierakmeņiem?
Miežu ūdens ne tikai novērš nierakmeņu veidošanos, bet arī palīdz izšķīdināt esošos. Lūk, kā:
- Regulārs miežu ūdens patēriņš tiek uzskatīts par vienu no efektīvākajiem nieru akmeņu dabiskajiem līdzekļiem, jo tas var radīt nepieciešamo urīnpūšļa spiedienu un atvieglot nierakmeņu likvidēšanas procesu.
- Miežu ūdens palīdz uzturēt pH līdzsvaru mūsu ķermenī, padarot to sārmainu. Tas galu galā ierobežo nierakmeņu veidošanos.
- Tam ir galvenā loma mūsu nieru barošanā un veselīgā uzturēšanā, kas ir būtiski dažādu urīnceļu problēmu novēršanai, ieskaitot nierakmeņu atkārtošanos.
- Miežu ūdens dzeršana palīdz attīrīt nieres, izskalojot ar urīnu no ķermeņa visu veidu toksiskus materiālus.
- Miežos ir daudz uztura šķiedrvielu, kas nepieciešamas, lai samazinātu kalcija izdalīšanos mūsu urīnā.
- Miežu ūdens nodrošina pietiekami daudz B6 vitamīna mūsu ķermenim, kas noārda kalcija oksalāta masas, kas veidojas mūsu nierēs.
- Mieži satur daudz magnija, kas paātrina kalcija oksalāta kristālu šķīšanu.
- Visbeidzot, mieži ir viens no lētākajiem graudaugiem, un jūs to varat izmantot jebkurā laikā un vietā.
Kā sagatavot miežu ūdeni?
Šeit ir sniegta soli pa solim miežu ūdens recepte nierakmeņiem:
- Katlā ielej 1 litru svaiga dzeramā ūdens. Paņemiet 1 ēdamkaroti miežu sēklu un pievienojiet to ūdenim. Ievietojiet katlu cepeškrāsnī.
- Tagad ieslēdziet uguni un ļaujiet maisījumam vārīties vismaz 30 minūtes ar zemu liesmu. Izņemiet katliņu, kad pagatavotais daudzums samazinās uz pusi no sākotnējā daudzuma.
- Atdzesējiet to un turpiniet dzert visu dienu.
- Miežu ūdens parasti ir bez garšas. Tātad, ja vēlaties, varat pievienot svaigu citronu sulu vai ēdamkaroti medus, lai padarītu to patīkamāku.
Piesardzības vārds
Labi, miežu ūdens patēriņam nierakmeņiem nav būtiskas blakusparādības. Tomēr, patērējot pārāk daudz šī dabiskā dzēriena, var rasties kuņģa darbības traucējumi un kustību kustības. Turklāt, ja Jums ir lipekļa nepanesamība, pārliecinieties, ka esat norobežojies no miežu ūdens.
Tātad, sāciet dzert miežu ūdeni no šodienas, lai novērstu nierakmeņu veidošanos.
Palieciet vesels un bez sāpēm!
Vai jūs kādreiz esat cietis no nierakmeņiem? Kādu ārstēšanu jūs izmantojāt? Dalieties ar mums.