Satura rādītājs:
- Kas ir elastība?
- Kas ir imunitāte?
- Kā joga palīdz ieaudzināt elastību un palielināt imunitāti?
- Joga imunitātei un elastībai - viss, kas nepieciešams, ir 15 minūtes
- 1. Tadasana (kalnu poza)
- 2. Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
- 3. Virabhadrasana II (2. karotāja poza)
- 4. Vrksasana (koku poza)
- 5. Anjaneyasana
- 6. Vasisthasana (sānu dēļu poza)
- 7. Setu Bandhasana (tilta poza)
- 8. Matsyasana (zivju poza)
- 9. Balasana (bērna poza)
Vai mēs bieži nejūtam, ka esam kļuvuši par mazkustīga dzīvesveida vergiem? Izskatās, ka mugura ir noapaļota uz augšu, un ekstremitātes un locītavas jūtas neaizsargātas. Ar nelielām sezonas izmaiņām mēs ātri pakļaujamies gripai un drudzim, un vienmēr domājam divreiz, pirms satveram kodienu uz ielām, jo mēs noteikti nonākam sliktā vēderā. Ko tas viss norāda? Elastības trūkums? Zema imunitāte?
Kas ir elastība?
Jūs zināt, ka jūsu ekstremitātes var iesprūst, ja esat mazkustīgs. Jūs esat dzirdējuši un droši vien teicāt sev, ka jums jāstrādā, lai kļūtu elastīgs. Bet vai jūs zināt, ko faktiski nozīmē būt elastīgam?
Elastīgumu sauc arī par limberness. Tas attiecas uz visaptverošu kustību diapazonu atsevišķā locītavā vai visās locītavās. Tas arī piešķir muskuļiem garumu, kas šķērso locītavas, un tas izraisa lieces kustību.
Elastība ir ārkārtīgi svarīga tikai tāpēc, ka, ja mūsu ekstremitātes un muskuļi nepārvietojas visā kustības diapazonā, tie kaut kā rūsē un rada problēmu virkni, un sāpes ir viena no pirmajām pazīmēm.
Kas ir imunitāte?
Imunitāte ir ārkārtīgi svarīga, lai novērstu slimības un problēmas. Tā vienkārši ir ķermeņa spēja veidot vairogu pret kaitīgiem mikroorganismiem, lai novērstu to iekļūšanu ķermenī. Imunitāte ne tikai darbojas kā barjera pret šiem organismiem, bet arī iznīcina patogēnus. Tam ir arī šī iedzimta spēja radīt patogēniem specifisku pretestību.
Kā joga palīdz ieaudzināt elastību un palielināt imunitāti?
Joga sanskritā nozīmē pievienoties vai koncentrēties. Kad cilvēks praktizē jogu regulāri, viņa fiziskie ieguvumi ir spēks, imunitāte un elastība. Joga piedāvā pilnu gan prāta, gan ķermeņa fitnesa paketi. Šajā paketē ietilpst muskuļu darbība (kas nodrošina elastību), kā arī iekšēja sevis, enerģijas un elpošanas apzināšanās (kas palīdz veidot imunitāti).
Jogas dziedināšanas sistēma balstās uz četriem pamatprincipiem.
- Šī prakse uzskata, ka cilvēka ķermenis ir holistiska vienība un sastāv no savstarpēji saistītām dimensijām, kuras nevar atdalīt viena no otras. Tā arī uzskata, ka vienas dimensijas veselība vai slimība tieši ietekmē arī citus aspektus.
- Otra pārliecība vai princips ir tāds, ka visi indivīdi ir unikāli, un arī viņu vajadzības ir unikālas. Tas ir jāatzīst, un prakse jāpielāgo savām vajadzībām.
- Trešais princips nosaka, ka joga dod sev iespēju un studenti ir paši viņu dziednieki. Joga iesaista studentu ķermeņa dziedināšanas procesā un spēlē aktīvu lomu viņu ceļā uz veselību. Dziedināšana caur jogu nāk no iekšienes, un tāpēc tiek izveidota autonomijas izjūta.
- Ceturtais princips ir tāds, ka indivīda prāta stāvoklim ir izšķiroša nozīme dziedināšanas procesā. Ja persona praktizē ar pozitīvu domāšanu, dziedināšana notiek ātrāk nekā tad, kad persona praktizē ar negatīvu domāšanu.
Jogas nozīme un principi liek pilnīgi skaidri pateikt, ka šī metode darbojas gan ar spēku, gan imunitāti. Tas ne tikai dziedē, bet arī novērš slimības un traucējumus, vienlaikus pagarinot ekstremitāšu un muskuļu dzīvi.
Joga imunitātei un elastībai - viss, kas nepieciešams, ir 15 minūtes
Apskatiet šīs 9 efektīvās jogas pozas imunitātes palielināšanai.
- Tadasana
- Utkatasana
- Virabhadrasana II
- Vrksasana
- Anjaneyasana
- Vasisthasana
- Setu Bandhasana
- Matsyasana
- Balasana
1. Tadasana (kalnu poza)
Attēls: Shutterstock
Lai gan šī asana sākumā šķiet neticami vienkārša, tās pilnveidošanai ir nepieciešama liela pielīdzināšana. Ir svarīgi to pareizi izdarīt, jo šī asana ir pamats daudzām citām sekojošām asanām. Šī poza darbojas uz visiem jūsu muskuļiem, jo tā koriģē stāju un padara jūsu ķermeni elastīgu un bez sāpēm, it īpaši, ja jums ir sēdošs rakstāmgalda darbs. Tas izlīdzina jūsu skeletu un atgriežas pie neitrālas nostājas. Šī asana darbojas arī uz jūsu nervu, gremošanas un elpošanas sistēmu, pārliecinoties, ka tās ir regulētas un darbojas labi, tādējādi stiprinot jūsu imunitāti.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Tadasana
Atpakaļ uz TOC
2. Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
Attēls: Shutterstock
Šo asanu sauc arī par krēsla pozu, un tā ir gan sīva, gan spēcīga, jo tajā ir iesaistīta katra jūsu ķermeņa daļa. Lai izveidotu iedomātu krēslu ar savu ķermeni, ir vajadzīgs liels spēks un izturība. To darot, jūs iegūstat stabilitātes sajūtu un cīnāties arī ar gravitācijas pretestību. Regulāri praktizējot šo asanu, jūs kļūstat stiprāks, elastīgāks un imūnāks.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Utkatasana
Atpakaļ uz TOC
3. Virabhadrasana II (2. karotāja poza)
Attēls: Shutterstock
Šo asanu sauc arī par Warrior II Pose. Tas prasa koncentrēšanos un spēku, un, kad jūsu ķermenis cenšas to sasniegt, tas kļūst gan elastīgs, gan imūns. Šī asana dod kājām labu izstiepšanos, kā arī izstiepj cirkšņus, plaušas, krūtis un plecus. Regulāra šīs asanas praktizēšana arī palīdz uzlabot izturību.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Virabhadrasana II
Atpakaļ uz TOC
4. Vrksasana (koku poza)
Attēls: Shutterstock
Vrksasana jeb koku poza stiprina mugurkaulu, jo uzlabo gan līdzsvaru, gan līdzsvaru. Šīs pozas praktizēšana veicina arī neiromuskulāro koordināciju. Lai gan šī asana ir vairāk līdzsvarojoša poza, tā izlīdzina ķermeni un sagatavo to grūtībām. Galu galā ar praksi tiek uzlabota elastība un imunitāte.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Vrksasana
Atpakaļ uz TOC
5. Anjaneyasana
Attēls: Shutterstock
Šī asana nodrošina pilnu kustību amplitūdu ķermeņa lejasdaļā, jo tā dod labu potzari, četrgalvu un cirkšņus. Anjaneyasana atver arī krūtis, sirdi un plaušas. Tiek teikts, ka tas organismā rada siltumu un tādējādi apbrīnojami labi darbojas tiem, kuriem ir grūti tikt galā ar aukstu laiku. Plaušu atvēršanās izsviež visas gļotas, plaušas labi attīra.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Anjaneyasana
Atpakaļ uz TOC
6. Vasisthasana (sānu dēļu poza)
Attēls: Shutterstock
Šī asana dod kāju aizmugurē un plaukstas locītavās labu stiepšanos. Tas darbojas, lai attīstītu iekšējo spēku. Praktizējot dēļu pozu, ir svarīgi pareizi izlīdzināt ķermeni. Jūsu muskuļi un orgāni tiek stimulēti, un to darbība tiek uzlabota.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Vasisthasana
Atpakaļ uz TOC
7. Setu Bandhasana (tilta poza)
Attēls: Shutterstock
Setu Bandhasana paver krūtis, sirdi, plecus, mugurkaulu, kakla aizmuguri un gūžas locītājus. Arī uzskatāma par vieglu inversiju, šajā asanā jūsu sirds ir novietota virs galvas. Tāpēc tas izdodas sniegt jums visas inversijas priekšrocības. Tas atvieglo stresu, nogurumu un bezmiegu, regulē asinsspiedienu un stimulē vairogdziedzeri. Tas arī masē ceļus un plecus, tādējādi atjaunojot praktizētāju.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Setu Bandhasana
Atpakaļ uz TOC
8. Matsyasana (zivju poza)
Attēls: Shutterstock
Matsyasana jeb Zivju poza stiprina muguru un vēderu. Tas piešķir kakla izliekumu, kas ir ievērojami izdevīgs vairogdziedzerim. Šī asana sakņo jūs zemē, jo tā paaugstina jūsu garastāvokli un atjauno jūs. Šī asana acīmredzami izraisa mugurkaula elastību, bet tā arī uzlabo imunitāti. Viņi saka, ka, regulāri praktizējot šo asanu, jūs nekad necietīs insults.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Matsyasana
Atpakaļ uz TOC
9. Balasana (bērna poza)
Attēls: Shutterstock
Balasana ir efektīva jogas poza, lai uzlabotu imunitāti. Tas tonizē vēdera muskuļus, tādējādi uzlabojot atkritumu izvadīšanas procesu, kā arī gremošanas procedūru. Tas izstiepj muguras lejasdaļu un mugurkaulu, jo tas pilnībā atslābina ķermeni.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Balasana
Atpakaļ uz TOC
Vai esat kādreiz praktizējis elastības uzlabošanu? Imunitātei un elastībai, iespējams, nav tieša sakara, taču tie abi ir neatņemami, lai nodrošinātu labu veselību. Kad jūs praktizējat jogu, abi šie faktori tiek risināti un uzlaboti. Neatkarīgi no tā, vai jūsu elastība un imunitāte ir atbilstoša atzīmei, ieteicams sākt nodarboties ar jogu jau šodien. Galu galā profilakse vienmēr ir labāka nekā ārstēšana.