Satura rādītājs:
- Pūtītes sejas kartēšana: ātra ekskursija
- Pūtītes sejas karte: kāds ir faktiskais cēlonis jūsu pūtītēm?
- 1. Pūtītes uz pieres un deguna (T-zona)
- 2. Pūtītes uz matu līnijas
- 3. Pūtītes uzacu zonā
- 4. Pūtītes uz vaigiem
- 5. Pūtītes uz jūsu žokļa un zoda
- 6. Pūtītes uz ausīm
- Padomi pūtītes novēršanai: lietas, kas jums jāpatur prātā
- Uzturēt higiēnu
- Dzeriet ūdeni un pārbaudiet diētu
- Pārbaudiet savus kosmētikas un matu kopšanas līdzekļus
- Izvairieties no pieskaršanās un pūtītes rašanās
- Samaziniet stresa līmeni
- Atsauces
Kas izraisa izlaušanos noteiktā vietā uz jūsu sejas?
Pūtītes uz jūsu sejas ir vairāk nekā tikai aizsprostotas poras, hormoni un baktērijas. Izlaušanās vieta daudz norāda uz jūsu vispārējo veselību un to, kā daži dzīvesveida faktori jūs ietekmē.
Un jūs vienmēr domājāt, kā ārsti varētu pateikt gandrīz visu par jūsu veselību, vienkārši skatoties uz jūsu seju! Dermatologi bieži atsaucas uz pūtītes sejas karti, lai noteiktu, kas izraisa izlaušanos. Tātad, kas ir pūtītes sejas kartēšana? Lasiet tālāk, lai iegūtu detalizētu pūtītes sejas kartes sadalījumu.
Pūtītes sejas kartēšana: ātra ekskursija
Tas ir sens jēdziens, ko plaši praktizē ķīniešu un ajūrvēdas medicīnā. Tajās dienās zinātnieki izmantoja šo sejas karti, lai diagnosticētu dažādas iekšējās problēmas, novērojot noteiktas iezīmes dažādās jūsu sejas vietās. Tomēr tajā laikā to darīja tikai klīniskā pieredze. Zinātniekiem un ārstiem senatnē nebija citu iespēju diagnosticēt, izņemot simptomus vai pieskaroties un uzdodot jautājumus.
Bet tagad, kad medicīnas zinātne ir attīstījusies, ārsti seko sejas kartei, kuras pamatā ir zinātniski pierādījumi par pareizu un rūpīgu diagnozi.
Pūtītes sejas karte: kāds ir faktiskais cēlonis jūsu pūtītēm?
- Pūtītes uz pieres un deguna (T-zona)
- Pūtītes uz matu līnijas
- Pūtītes uzacu zonā
- Pūtītes uz vaigiem
- Pūtītes uz jūsu žokļa un zoda
- Pūtītes uz ausīm
1. Pūtītes uz pieres un deguna (T-zona)
Atkārtotas pūtītes T zonā (pieres un deguna zonā) galvenokārt izraisa pārmērīga sebuma vai eļļas ražošana un stress. Lai gan stress un eļļas ražošana nav saistītas, stress noteikti var pasliktināt jūsu pūtītes. Pētījums arī apstiprināja to pašu (1). Šajā aptaujā, kurā piedalījās 215 medicīnas studenti, atklājās, ka aptuveni 67% no viņiem bija pūtītes, kuras izraisīja stress.
Pat pieaugušām sievietēm stresam ir izšķiroša loma pūtītes saasināšanā (2). Kā tas notiek, joprojām nav skaidrs.
Pūtītes uz pieres var būt saistītas ar vairākiem jautājumiem, piemēram, nepareizu uzturu un poru aizsprostojošām ķīmiskām vielām matu produktos.
Izvairieties bieži pieskarties pierei. Netīrās rokas un pirksti netīrumus izplata tieši uz jūsu ādas, kas aizsprosto poras un izraisa pūtītes (2).
Atpakaļ uz TOC
2. Pūtītes uz matu līnijas
Daži matu kopšanas līdzekļi satur pomādes (taukainu un uz ūdens bāzes veidotu ķīmisku vielu). Jūsu šampūns, matu laka, matu serums - viss var saturēt pomādi. Lietojot pomādi uz galvas ādas, tas bieži kairina ādu uz pieres, it īpaši to daļu, kas atrodas tuvu jūsu matu līnijai. Šo pūtītes veidu sauc par pomādes pūtītēm. Kad redzat, ka jūsu matu līnijas tuvumā ir atkārtotas pūtītes, saprotiet, ka ar matu kopšanas līdzekli (-iem) kaut kas nav kārtībā.
Labākais veids, kā no tā izvairīties, ir nekavējoties pārtraukt lietot šo produktu vai nomainīt produktu. Izmantojiet šampūnus un produktus, kas nav komedogēni (kas neaizsedz ādas poras).
Atpakaļ uz TOC
3. Pūtītes uzacu zonā
Tas, ko jūs ēdat, atspoguļojas uz jūsu ādas. Lai gan pētniekiem nav skaidrs, kā diēta ietekmē pūtītes, pierādījumi pierāda, ka tas ietekmē jūsu izlaušanos (3). Diēta ar augstu pārstrādātu pārtikas produktu, alkohola un tauku saturu var būt viens no pūtītes cēloņiem. Nepareiza ūdens uzņemšana un žultspūšļa problēmas var būt citi faktori.
Atpakaļ uz TOC
4. Pūtītes uz vaigiem
Sākot ar netīrām spilvendrānām un kosmētikas sukām, beidzot ar mobilajiem telefoniem un stresu, ir daudz iemeslu atkārtotām pūtītēm uz vaigiem. Sarunas laikā lielākā daļa no mums tur tālruni pie ausīm, ekrānam pieskaroties vaigiem. Pētījums atklāja, ka lielākā daļa mobilā tālruņa ekrāna virsmu ir piesārņoti ar mikrobiem un baktērijām. Un tas ir vienkāršākais veids, kā baktērijas nonāk jūsu ādā (4).
Vēl viens pētījums, ko veica Londonas Higiēnas un tropu medicīnas skola un Londonas universitātes karaliene Marija, telefona ekrānos atrada fekāliju pēdas (5).
Tādējādi pamata higiēnas ievērošana ir ļoti svarīga.
Atpakaļ uz TOC
5. Pūtītes uz jūsu žokļa un zoda
Jūsu hormoni galvenokārt regulē zoda un žokļa pūtītes. Pētījumā teikts, ka hormonālās pūtītes galvenokārt koncentrējas sejas apakšējā trešdaļā, ti, zodā un žokļa līnijā (6).
Citiem vārdiem sakot, pūtītes šajā sejas daļā ir saistītas ar jūsu endokrīno sistēmu, kas regulē hormonu veidošanos. Parasti, kad jūsu ķermenī ir pārmērīgs androgēnu daudzums, eļļas dziedzeri kļūst pārāk aktīvi. Arī hormonu ražošana palielinās menstruālā cikla laikā un laikā, kad lietojat tikai progestīnu saturošus dzimstības kontroles medikamentus.
Uzturs ietekmē arī jūsu hormonus. Pētījumi atklāj, ka hormonu līmenis svārstās, ņemot vērā jūsu uzturu. Tātad, ja jūs ievērojat diētu ar augstu ogļhidrātu saturu, kas satur daudz piena produktu, jūsu hormonu līmenis palielināsies (7).
Pārbaudiet diētu, ja šajā konkrētajā apgabalā bieži notiek izlaušanās.
Atpakaļ uz TOC
6. Pūtītes uz ausīm
Jūs varat saņemt pūtītes uz ausīm dažu iemeslu dēļ, piemēram:
- Baktēriju uzkrāšanās (sakarā ar netīru austiņu izmantošanu vai pirkstu diezgan biežu ievietošanu ausī)
- Stress
- Hormonālā nelīdzsvarotība
- Poras aizsprostoši matu kopšanas līdzekļi un kosmētika
Kad esat identificējis pūtītes modeli, varat pie tā strādāt. Lai gan jūs nevarat daudz darīt ar hormonālajām pūtītēm, ir veidi, kā samazināt pūtītes smagumu.
Atpakaļ uz TOC
Padomi pūtītes novēršanai: lietas, kas jums jāpatur prātā
Uzturiet seju tīru un izvairieties bieži pieskarties tai, jo īpaši ar netīrām rokām. Tāpat sejas mazgāšanai nelietojiet ziepes un skarbus sejas mazgāšanas līdzekļus.
Shutterstock
Atbrīvojiet ieradumu ēst daudz pārstrādātu pārtikas produktu. Samaziniet cukuru no diētas. Čipsi, cepti labumi un bezalkoholiskie dzērieni paaugstina cukura līmeni asinīs un ietekmē izlaušanās paradumus. Turklāt, ja atklājat, ka piena produkti izraisa jūsu izlaušanos, samaziniet to patēriņu. Dzert daudz ūdens. Kad esat dehidrēts, jūsu ķermenis ražo vairāk eļļas. Turklāt, kad esat dehidrēts, jūsu šūnas nevar pareizi darboties.
Pārejiet uz produktiem, kas nav komedogēni. Izvairieties lietot matu kopšanas līdzekļus, kas satur pomādes. Sekojiet produktiem, kas liek jūsu ādai izlauzties. Kad izvēlaties produktus, vienmēr izvēlieties tos, kas nesatur eļļu un nav komedogēni.
Shutterstock
Es zinu, ka ir grūti pretoties kārdinājumam pop pinnes, bet izvairieties no tā. Tas pasliktina iekaisumu un palielina pēciekaisuma hiperpigmentācijas risku.
Tagad, kad jūs zināt, ka stress pasliktina jūsu pūtītes, veiciet aktīvus pasākumus, lai mazinātu sev stresu. Atklājiet darbības, kas var darboties kā stresa izraisītāji. Izmēģiniet jogu, meditāciju, dārzkopību, aromterapiju vai jebkuru citu aktivitāti, kas jums patīk.
Nākamreiz, kad spogulī redzēsi savu atspulgu, mēģini saprast, ko tas tev mēģina pateikt. Pūtītes karte ir paredzēta tikai tam, lai palīdzētu jums iegūt priekšstatu par to, kas varētu būt nepareizs ar jūsu dzīvesveidu un sistēmu. Pūtītes jārisina gan iekšēji, gan ārēji. Lai gan hormonu un iekšējo problēmu risināšana ir nedaudz grūts, jūs vienmēr varat kontrolēt ārējos faktorus. Rūpējieties par savu ķermeni un ādu. Konsultējieties ar savu ārstu. Plānota pieeja pūtītēm ir vienīgais veids, kā to mazināt.
Vai jums ir kādas šaubas? Vai arī vēlaties kaut ko padalīties par pūtītes sejas kartēšanu? Atstājiet komentāru zemāk.
Atsauces
1. “Psiholoģiskā stresa pētījums..”, Dermatoloģijas un veneroloģijas sasniegumi.
2. “Jaunās problēmas pieaugušo sieviešu pūtītēs”, The Journal of Clinical and Estetic Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka
3. “Uztura un pūtītes saistība”, Dermato endokrinoloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka
4. “Augsta līmeņa baktēriju piesārņojums..”, Germs, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka
5. “Lielbritānijas mobilo tālruņu piesārņojums..”, Londonas Higiēnas un tropu medicīnas skola
6. “Hormonālā acne vulgaris ārstēšana: atjauninājums ”, klīniskā, kosmētiskā un pētnieciskā dermatoloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka
7.„ Diēta un dermatoloģija.. ”, The Journal of Clinical and Estetic Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka