Satura rādītājs:
- Antiperspirants Vs. Dezodoranti: vai ir kāda atšķirība?
- Vai ir kādi ieguvumi, lietojot pretsviedru līdzekļus un dezodorantus?
- Vai pretsviedru līdzekļi un dezodoranti ir saistīti ar krūts vēzi?
- Pareiza dezodoranta vai pretsviedru līdzekļa izvēle: sastāvdaļas, no kurām jāizvairās
- 1. Alumīnijs (un savienojumi uz alumīnija bāzes)
- 2. Alkohols
- 3. Smarža
- 4. Parabēni
- Kā lietot antiperspirantus un dezodorantus, lai no tiem maksimāli izmantotu?
- 8 avoti
Antiperspirants vai dezodorants - kuru jūs šodien izmantojāt, pirms pametāt?
Kā tas vispār ir svarīgi? Vai viņi abi nav vienādi? Nē. Katru dienu jūs izsmidzināt, notraipīt vai uzvilkt iecienītāko pretsviedru vai dezodorantu, lai visas dienas garumā smaržotu svaigu. Tie var izskatīties līdzīgi, taču ir liela atšķirība starp pretsviedru un dezodorantiem. Šajā rakstā mēs palīdzēsim jums saprast atšķirību un izvēlēties sev piemērotāko. Turpiniet ritināt.
Antiperspirants Vs. Dezodoranti: vai ir kāda atšķirība?
Jā. Viņi ir dažādi.
Lielākā daļa no mums lieto dezodorantu, lai novērstu ķermeņa smaku un svīšanu, īpaši padusēs. Bet ķermeņa smarža un svīšana ir divas dažādas lietas.
Sviedriem nav ne smakas, ne krāsas. Ja jūs domājat, ka smird tieši jūsu sviedri, jūs kļūdāties. Ķermeņa smaka ir jūsu sviedru sajaukšanās rezultāts ar baktērijām uz ādas. Dezodorants palīdz cīnīties ar baktērijām, lai novērstu ķermeņa smaku.
Tomēr dezodorants nevar atturēt jūs no svīšanas. Šeit var palīdzēt pretsviedru līdzeklis. Pretsviedru līdzeklis kādu laiku aizver sviedru dziedzerus uz jūsu ādas. Tas palīdz samazināt sviedru daudzumu.
Par FDA klasificēti pretsviedru kā bezrecepšu medikamentu, un tā atzīst šo produktu kā droša cilvēkiem paredzētām zālēm (1). Dezodorantus un pretsviedru līdzekļus varat iegādāties jebkurā aptiekā vai lielveikalā. Recepšu pretsviedru līdzekļi ir pieejami arī cilvēkiem, kuri svīst pārmērīgi (hiperhidroze).
Dezodorantiem un pretsviedru līdzekļiem ir ilga vēsture. Pat senie grieķi un romieši izmantoja smaržvielas, lai maskētu ķermeņa smaržu. Tikai 1888. gadā tika izlaists pirmais dezodorants ar nosaukumu “Mum”. Tam bija krēma sastāvs, kuru vajadzēja uzklāt ar pirkstiem.
Abi produkti ne tikai uztur jūs svaigu smaržu visas dienas garumā, bet arī dara daudz labu jūsu ādai. Noskaidrosim.
Vai ir kādi ieguvumi, lietojot pretsviedru līdzekļus un dezodorantus?
aizvaru
Dezodorantu un pretsviedru līdzekļu lietošanai ir pozitīva ietekme. Jūsu paduses ādai ir atsevišķa mikrobioma, kuru ietekmē šie produkti.
Pētījumā 18 subjektiem tika piedāvāts alternatīvi lietot gan dezodorantu, gan pretsviedru līdzekļus astoņas dienas. Tas ietvēra kontroles dienas, kad dalībnieki neizmantoja nevienu no produktiem. Pētnieki atklāja, ka abu produktu lietošana ietekmēja baktēriju koloniju padusēs. Tomēr dezodoranta ietekme uz baktēriju koloniju bija neliela un tā sastāvdaļu dēļ nebija tik spēcīga kā pretsviedru līdzeklis. Mikrobu kolonija pieauga pēc tam, kad dalībnieki pārtrauca produktu lietošanu (2).
Lai gan šī ir laba ziņa, šiem produktiem ir arī otra puse, kas saistīta ar krūts vēzi. Noskaidrosim patiesību.
Vai pretsviedru līdzekļi un dezodoranti ir saistīti ar krūts vēzi?
aizvaru
Vairāki pētījumi ir atklājuši iespējamo saistību, jo dezodoranti un pretsviedru līdzekļi var saturēt kaitīgas ķīmiskas vielas. Turklāt jūsu paduses (kur jūs parasti lietojat šos produktus) ir tuvu krūtīm.
Vienā pētījumā tika novērtēti vēža slimnieku dzīvesveida paradumi (tostarp deos un pretsviedru līdzekļu lietošana), kas liecina par saikni starp šiem ieradumiem un vēzi (3).
Cits pētījums arī ieteica iespējamu saikni starp šo paduses kosmētiku un krūts augšējā ārējā kvadranta vēzi (tā vieta, kas vistuvāk padusēm) (4).
Tomēr šie pētījumi nav pārliecinoši un neizveido saikni. Pat Nacionālais vēža institūts ir paziņojis, ka neviens no zinātniskajiem pierādījumiem nesaista antiperspirantus un dezodorantus ar krūts vēža attīstību (5).
Daži pētījumi neatrada nekādu saistību starp šiem produktiem un vēzi. Irākā veiktais pētījums, kurā piedalījās 54 krūts vēža gadījumi, secināja, ka pretsviedru līdzekļiem nav nekādas saistības ar krūts vēzi (6).
Līdz ar to nav nepieciešams krist panikā un izmest antiperspirantus un deos, kurus jūs lietojāt visas šīs dienas. Tomēr šajos produktos tiek izmantotas vairākas sastāvdaļas, no kurām jums pēc iespējas jāizvairās.
Pareiza dezodoranta vai pretsviedru līdzekļa izvēle: sastāvdaļas, no kurām jāizvairās
aizvaru
1. Alumīnijs (un savienojumi uz alumīnija bāzes)
Alumīnijs ir aktīvā sastāvdaļa, kas atrodama pretsviedru līdzekļos, un iemesls, kāpēc tie ir saistīti ar vēzi. Pētījums liecina, ka tad, ja antiperspirantos un dezodorantos izmantoto alumīniju (vai līdzīgus savienojumus) atstāj uz ādas, tas var uzsūkties un radīt identisku iedarbību, piemēram, estrogēns. Šis hormons var izraisīt krūts vēža šūnu augšanu (7).
Cits pētījums liecina, ka alumīnijs var tieši ietekmēt krūts darbību, izjaucot tās mikrovidi un izraisot izmaiņas šūnās (8). Tāpēc pētnieki saista pretsviedru līdzekļus un dezodorantus ar krūts vēzi.
Tādēļ izvairieties no jebkādiem dezodorantiem vai pretsviedru līdzekļiem, kas satur alumīniju vai saistītus savienojumus.
2. Alkohols
Alkohols ir izplatīta sastāvdaļa visu veidu antiperspirantiem un dezodorantiem (roll-ons, nūjas, želejas un aerosoli). Alkohols bieži izraisa sausumu un ādas kairinājumu.
3. Smarža
Smaržas maskējošās smaržvielas un smaržas var dot jums svaiguma sajūtu, taču tās var izraisīt arī ādas kairinājumu. Lai gan visu veidu pretsviedru un dezodoranti satur kādu aromātu maskējošu aromātu, mēģiniet izvairīties no produktiem, kuru sastāvdaļu sarakstā ir minēts aromāts, smaržas vai parfīms. Dariet to īpaši, ja jums ir jutīga āda.
4. Parabēni
Šis ir visizplatītākais konservants, ko lieto lielākajā daļā kosmētikas līdzekļu, kas var izraisīt ādas kairinājumu. Tāpēc pārbaudiet, vai nav parabēnu saturošu formulu.
Tagad, kad jūs zināt atšķirību starp pretsviedru līdzekļiem un dezodorantiem, nākamajā sadaļā skatiet pareizo veidu, kā lietot abus.
Kā lietot antiperspirantus un dezodorantus, lai no tiem maksimāli izmantotu?
aizvaru
Dezodoranti galvenokārt ir domāti jūsu padusēm. Tāpēc labāk tos nelietot jutīgās vietās, piemēram, cirkšņos, zem krūtīm un bikini zonā. Pēc tam, kad āda ir pilnībā izžuvusi, vienmēr lietojiet dezodorantu.
Antiperspirantus var lietot jebkurām ķermeņa daļām, ieskaitot paduses, pēdas, rokas, krūtis, seju un muguru. (Pirms lietojat ap dzimumorgāniem, konsultējieties ar ārstu). Ja lietojat recepšu produktu, labāk jautājiet ārstam par lietošanas un lietošanas vadlīnijām. Ideālā gadījumā antiperspirants jālieto naktī, pirms jūs iesitat gultā. Šis ir laiks, kad sviedru dziedzeri nav aktīvi, dodot produktam pietiekami daudz laika, lai tas aktivizētos. Antiperspiranta stiprums ir atkarīgs no tā, cik daudz jūs svīstat.
Atkarībā no jūsu vajadzībām jūs varat iegādāties antiperspirantu vai dezodorantu. Ja jūs meklējat gan smakas, gan sviedru kontroli, jūs pat varat iegādāties kombinēto produktu.
Vai jums ir vēl kādi jautājumi par dezodorantiem un pretsviedru līdzekļiem? Atstājiet tos komentāru sadaļā zemāk, un mēs ar jums sazināsimies.
8 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Federālais reģistrs, Pārtikas un zāļu pārvalde.
www.fda.gov/media/74236/download
- Parastā un eksperimentālā pretsviedru un dezodorantu lietošanas ietekme uz paduses mikrobiomu, PeerJ., ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4741080/
- Agrāks krūts vēža diagnozes vecums, kas saistīts ar biežāku pretsviedru / dezodorantu un paduses skūšanās lietošanu, European Journal of Cancer Prevention, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14639125
- Padušu antiperspiranti / dezodoranti un krūts vēzis, strīdi par krūts vēzi 2009, krūts vēža pētījumi, BMC.
breast-cancer-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/bcr2424
- Antiperspiranti / dezodoranti un krūts vēzis, Nacionālais vēža institūts, Nacionālie veselības institūti.
www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/myths/antiperspirants-fact-sheet
- Antiperspirantu lietošana kā krūts vēža riska faktors Irākā, Vidusjūras austrumu veselības žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17037719
- Alumīnijs, pretsviedru līdzekļi un krūts vēzis, Neorganiskās bioķīmijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16045991
- Alumīnijs un krūts vēzis: Iedarbības avoti, audu mērījumi un toksikoloģisko darbību mehānismi uz krūts bioloģiju, Neorganiskās bioķīmijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23899626