Satura rādītājs:
- Vai tu zināji?
- Kāpēc cilvēki attiecībās jūtas vientuļi?
- Kā pārvarēt vientulību attiecībās
- 1. Novērtējiet sevi
- 2. Vispirms mīliet sevi
- 3. Neļaujiet sevi apmānīt ar viltus sociālo mediju pasauli
- 4. Nejūties vainīgs
- 5. Runājiet ar savu partneri par to, kā jūtaties
- Atsauces
Jūtai vientuļai nav nekāda sakara ar atrašanos attiecībās. Patiesībā cilvēks varētu būt lielā grupā, smieties un runāt, bet justies ārkārtīgi vientuļš. Tas ir prāta stāvoklis, ko cilvēki bieži piedzīvo, kad neatrod šo īpašo saikni ar kādu, kurš viņus saprot un pamatlīmenī uz tiem attiecas. Ritiniet uz leju, lai uzzinātu, kā pārtraukt justies vientuļam?
Vai tu zināji?
- Apmēram 80% iedzīvotāju no 18 gadu vecuma un 40% no 65 gadu vecuma ziņo, ka viņi kādā brīdī ir vientuļi (1).
- Saskaņā ar Pew Research Center datiem trīs no desmit amerikāņiem, kas nav apmierināti ar savu ģimenes dzīvi, jūtas vientuļi (2).
- Pēc KFF un The Economist veiktās aptaujas datiem vairāk nekā 22% pieaugušo ASV, 23% Lielbritānijā un 9% Japānā apgalvo, ka viņi bieži jūtas vientuļi un viņiem trūkst pavadības (3).
Tas pasliktina situāciju, kad cilvēks jūtas vientuļš, neskatoties uz to, ka ir partneris. Tas ir tāpēc, ka tas ir domāts ideālām attiecībām - lai jūs un jūsu dvēseles radinieki savienotos citā līmenī. Cilvēki, kas ir attiecībās, var kļūt vientuļi, jo pāra starpā nedarbojas lieliski, vai arī viņi sagaida, ka viņu partneri aizpildīs tukšumu, kas viņiem pašiem ir.
Lai kāds būtu jautājums, ja jūtaties vientuļš, ir pienācis laiks to mainīt. Ir daži veidi, kā jūs varat pārliecināties, ka, atrodoties attiecībās, jūs nemoka domas par vientulību.
Pirms mēs nonākam pie padomiem, kā risināt šo jautājumu, jums ir jāizdomā, kāpēc jums vispār ir šīs domas.
Kāpēc cilvēki attiecībās jūtas vientuļi?
Shutterstock
- Attiecības ar partneri nav tik tuvas kā bija.
- Jūs abi esat zaudējuši saikni, kāda jums kādreiz bijusi, un mazāka empātija vienam pret otru.
- Jūs nevēlaties atvērties viens otram, jo baidāties būt neaizsargāti un gūt ievainojumus.
- Jūs esat pārtraucis sazināties.
Apskatīsim veidus, kā jūs varat pārvarēt šo vientulību.
Kā pārvarēt vientulību attiecībās
1. Novērtējiet sevi
iStock
Lielākā daļa cilvēku nonāk attiecībās, jo ir iemīlējušies viens otrā. Ja viss ir mainījies kopš jūs sanācāt, tā vietā, lai visu vainu uzliktu otram, vispirms novērtējiet sevi. Varbūt jūs esat mainījies un kļuvis noslēgtāks, ar laiku vairāk apsargāts.
Mēģiniet atcerēties labos laikus, iemeslus, kāpēc iemīlējāt savu partneri. Atcerieties, kā jūs īsti jutāties. Jūs varētu saņemt dienasgrāmatu un pierakstīt specifiku par savu mīlestību. Nekoncentrējieties uz negatīvajiem. Dariet to regulāri.
Pierakstiet lietas, kuras jūs mīlat un novērtējat par savu partneri. Ja nodarbojaties ar žurnālu lietošanu, iespējams, jums ir veci ieraksti. Lasiet tos atkal un atkal. Uzrakstiet viņiem mīlestības vēstuli un pastāstiet, kāpēc un cik ļoti jūs viņus vērtējat.
Šie vingrinājumi ne tikai tuvinās jūs abus, bet arī atjaunos romantiku. Ja jūs piešķirat 100% attiecībām, jūsu partnerim ir pienākums atbildēt.
2. Vispirms mīliet sevi
iStock
Spriedums, bēdas un bailes var nogalināt mīlestību. Jūs nevarat mīlēt kādu citu no visas sirds, ja nemīlat sevi bez ierunām. Pārtrauciet spriest par katru trūkumu. Dodiet sev pārtraukumu, elpu.
Apklusiniet balsis, kas saka, ka neesat pietiekami labs. Kad cilvēki izturas pret sevi, viņi, visticamāk, izturas arī pret partneriem, tiklīdz sākotnējā mīlestības eiforija izzūd.
Ja skumjas vai bailes palikt vienatnē lika jums nokļūt attiecībās, tās jau no paša sākuma bija lemtas. Neviens nevar likt justies veselam, izņemot sevi.
Nespēlējiet vainīgo spēli ar savu partneri. Tas nekad nepalīdz. Vislabākais, ko darīt, būs meklēt padomu pārim, ja jūsu partneris to vēlas.
3. Neļaujiet sevi apmānīt ar viltus sociālo mediju pasauli
iStock
Jūsu draugi kopīgi izmanto pāris brīvdienas, ievieto Instagram mīlas un baložu attēlus un ir visu laiku labākā dzīve. Liek paskatīties uz savu dzīvi un izjust šo vientulības moku? Viss, ko jūsu partneris dara, ir iet uz darbu un atgriezties pārguris?
Nesalīdziniet savu dzīvi ar citu dzīvi. Tas ir pārsteidzoši, ka viņiem ir lieliska dzīve. Bet lielākā daļa var būt viltota un pārspīlēta. Viņiem noteikti būs problēmas, bet, protams, tas netiks attēlots sociālajos medijos.
Novērtējiet to, kas jums ir un ko jūsu partneris dara jūsu labā. Dažreiz viss, kas mums jādara, ir labi un cieši apskatīt mūsu svētības, lai saprastu, cik mums paveicies. Tas noteikti ļaus jums labāk skatīties uz dzīvi.
4. Nejūties vainīgs
Shutterstock
Jūs, iespējams, mēdzat vainot sevi par to, ka jūtaties vientuļš. Tā ir vēl viena negatīva emocija. Jūsu jūtas ir svarīgas un derīgas - neļaujiet nevienam pateikt citādi. Jūsu mērķim vajadzētu būt tikt galā ar sajūtu, nevis justies sliktāk par to.
Pieņemiet to un meklējiet palīdzību. Vientulība tagad ir kļuvusi par kultūras jautājumu, un šī jautājuma risināšanai tiek veidota arvien vairāk atbalsta sistēmu. Vislabāk būtu par to runāt profesionālim.
Ja jums tā nav izvēle, uzticieties kādam, kuram uzticaties. Draugs, radinieks - kāds, kurš saprastu jūsu viedokli un palīdzētu jums meklēt gaismu tuneļa galā.
5. Runājiet ar savu partneri par to, kā jūtaties
iStock
Vientulība var izraisīt depresiju, ja to neārstē savlaicīgi. Daudzi cilvēki mēdz ignorēt savas jūtas, jo viņiem ir kauns atzīt, ka viņiem ir nepieciešams cilvēku kontakts.
Sajūta vienatnē attiecībās vai pat tad, ja jums ir partneris, var būt mokoša pieredze. Ir spocīgi dalīties gultā ar kādu, tomēr justies atsvešinātam. Bet tam nav jābūt šādā veidā. Ko darīt, ja jūtaties vientuļš? Veiciet pozitīvu domāšanu un, ja nepieciešams, meklējiet profesionālu palīdzību. Piešķiriet sev prioritāti. Dzīve ir pārāk īsa, lai ciestu klusumā. Uztveriet lietas savās rokās un dzīvojiet pilnībā.
Izmēģiniet šos padomus un paziņojiet mums, kā tas notika, zemāk komentāru sadaļā.
Atsauces
- “Vientulības jautājumi: teorētisks un empīrisks seku un mehānismu apskats” ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas Nacionālo veselības institūtu uzvedības medicīnas annals.
- "Amerikāņi, kas nav apmierināti ar ģimenes, sociālo vai finansiālo dzīvi, visticamāk saka, ka jūtas vientuļi" Pew Research Center.
- “Vientulība un sociālā izolācija Amerikas Savienotajās Valstīs, Lielbritānijā un Japānā: starptautisks pētījums” KFF.