Satura rādītājs:
- Izsitumi padusēs: veidi un cēloņi
- 1. Noberšanās
- 2. Atopiskais dermatīts (ekzēma)
- 3. Alerģisks kontaktdermatīts
- 4. Seborejas dermatīts
- 5. Candida
- 6. Tinea Corporis (ēdes)
- 7. Eritrasma
- Padomi padušu izsitumu ārstēšanai
- Iespējamie mājas aizsardzības līdzekļi, lai ārstētu padušu izsitumus
- 1. Jaunavas kokosriekstu eļļa
- 2. Aktuāls B12 vitamīns
- 3. Ledus klucīši
- 4. Citrusaugļu ekstrakti
- 5. Ābolu sidra etiķis
- 6. Saulespuķu eļļa
- 7. Šī sviests
- 8. Tējas koka eļļa
- 9. Kumelīšu tējas maisiņš
- Padušu izsitumu novēršana
- 1. Ievērojiet labu higiēnu
- 2. Ziniet, kas kairina jūsu ādu
- 3. Izvairieties no stingrām drēbēm
- 4. Izmantojiet anti-berzes pulveri
- 5 avoti
Paduses niezoši var būt diezgan neērti un neērti. Tumšas, mitras un siltas paduses ir ideāls augsne sēnēm un baktērijām, kas izraisa izsitumus. Vairumā gadījumu pastāvīgs nieze un kairinājums var kļūt nepanesams.
Daudzi faktori var izraisīt šos izsitumus. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim vairāk par padušu izsitumiem un dažādajiem veidiem, kā tos ārstēt.
Izsitumi padusēs: veidi un cēloņi
Shutterstock
Ja paduses ir niezošas un stundām ilgi parādās sarkanīgi, jums var būt izsitumi. To var izraisīt alerģiska reakcija (pret dezodorējošām ķimikālijām vai citiem) vai pamatā esoša infekcija. Dažreiz pat ādas virsmas ap padusēm, kas berzējas viena pret otru, var izraisīt izsitumus.
Izsitumi padusēs ir dažāda veida.
1. Noberšanās
Tie ir izsitumi, kas rodas visur, kur jums ir ādas krokas, ieskaitot paduses. Tas rodas ādas berzes rezultātā pret sevi. Noberšanos raksturo šādas pazīmes:
- Apsārtums
- Dzelšanas un dedzināšanas sajūta
- Pietūkums (smagos gadījumos āda var saplaisāt un asiņot)
- Ādas augšējais slānis šķiet noberzts.
Tas biežāk notiek vasarās vai tad, kad valkā šauras drēbes.
2. Atopiskais dermatīts (ekzēma)
Šī ir hroniska slimība, kurā jūsu āda ir iekaisusi. Tas notiek galvenokārt ādas krokās, ieskaitot paduses, apgabalus aiz ceļgaliem un iekšējos elkoņos (vietās, kur āda krokas). Pazīmes ietver:
- Apsārtums
- Nieze
- Garoza
- Asiņošana (tikai tad, ja tā ir smaga)
- Šķidrums, kas saskrāpēts
Ekzēma var izraisīt uzliesmojumus arī vairākas reizes gada laikā, un izsitumi var ilgt nedēļu.
3. Alerģisks kontaktdermatīts
Šī ir jūsu āda, kas reaģē uz pretsviedru vai dezodorantiem vai citiem ārējiem alergēniem. Ķīmiskās vielas var kairināt jūsu paduses, izraisot apsārtumu, niezi, mazus izciļņus un dedzinošu sajūtu. Smagos gadījumos var rasties pat tulznas.
4. Seborejas dermatīts
Tas ir tad, kad liekais sebums, ko rada jūsu āda, izraisa plankumus un izsitumus. Parasti tie izskatās eļļaini un pārslaini. Šie izsitumi biežāk sastopami zīdaiņiem un var parādīties padusēs, ausīs, galvas ādā vai sejā.
5. Candida
Candida ir ādas infekcija, ko visbiežāk izraisa rauga suga Candida albicans . Šīs šķirnes mitras un siltas ķermeņa daļas, ieskaitot paduses. Candida pazīmes ietver:
- Nieze
- Mērogošana
- Pietūkums
- Apsārtums un izsitumi
Ciešie faktori var būt stingras drēbes, karsts / mitrs laiks vai slikta ādas higiēna. Daži steroīdu krēmi var arī saasināt infekciju.
6. Tinea Corporis (ēdes)
Tinea corporis ir sēnīšu infekcija, kas ietekmē augšējo ādas slāni, izraisot sarkanus izsitumus ar paaugstinātām robežām.
7. Eritrasma
Eritrasmu izraisa baktērijas, ko sauc par Corynebacterium minutissimum . Tas var ietekmēt jūsu paduses, cirkšņa zonu un zonu zem krūtīm. Izsitumi izskatās sarkanīgi, un tos papildina grumbas. Parasti ārsti ārstē šos izsitumus ar eritromicīnu.
Ādas krokas ir visbiežāk sastopamās infekcijas vietas. Bet tie ir ārstējami ar ārpusbiržas medikamentiem un dažiem efektīviem mājas līdzekļiem.
Padomi padušu izsitumu ārstēšanai
Kad pamanāt izsitumus, vispirms apmeklējiet ārstu un izprotiet infekcijas veidu. Ārsts var ieteikt zāles un lokālas ziedes (pamatojoties uz izsitumu veidu), piemēram:
- Hidrokortizona krēmi (0,5-1,0%)
- Antihistamīna zāles
- Ārpusbiržas kalamīna losjoni un krēmi
- Pretsēnīšu želejas, krēmi, losjoni un aerosoli
Ja izsitumi padusē ir hroniska stāvokļa, piemēram, ekzēmas, rezultāts, ārsts var ieteikt noteiktus recepšu medikamentus, tostarp:
- Steroīdu krēmi
- Fototerapija
- PDE4 inhibitori
- Vietējie kortikosteroīdi
Papildus šiem medikamentiem jūs varat arī izmēģināt noteiktus mājas aizsardzības līdzekļus. Paturiet prātā, ka šiem līdzekļiem nav tiešu zinātnisku pētījumu, kas tos atbalstītu. Mums nav pietiekami daudz pētījumu, lai pierādītu to efektivitāti padušu izsitumu ārstēšanā.
Iespējamie mājas aizsardzības līdzekļi, lai ārstētu padušu izsitumus
Shutterstock
1. Jaunavas kokosriekstu eļļa
Jaunavas kokosriekstu eļļai ir nomierinoša un mitrinoša iedarbība uz ādu un tiek teikts, ka tā uzlabo ādas traucējumu simptomus (1).
Masējiet dažus pilienus eļļas uz skartās vietas. Atstājiet to iedarboties vismaz uz 30 minūtēm un pēc tam nomazgājiet ar remdenu ūdeni.
2. Aktuāls B12 vitamīns
Tika konstatēts, ka vietējais vitamīna B12 krēms palīdz samazināt atopiskā dermatīta smagumu (2). Lai gan nav zināms, vai tam var būt līdzīga terapeitiskā iedarbība uz padušu izsitumiem, tas var būt mēģinājuma vērts.
Neaizmirstiet tomēr konsultēties ar ārstu.
3. Ledus klucīši
Ledus gabaliņu novietošana uz ādas var izraisīt nejutīgu efektu. Jūs varat arī mazināt niezošus izsitumus, uzklājot tiem ledus gabaliņus. Iegūtais atvieglojums var arī atturēt jūs no skrāpējumiem un to saasināšanās.
4. Citrusaugļu ekstrakti
Ir pierādīts, ka citrusu ekstraktiem vai izspaidām (neatkarīgi no tā, kas paliek pēc sulas un celulozes presēšanas un ekstrakcijas) piemīt antibakteriālas un pretmikrobu iedarbības (3). Skartajā zonā varat lietot citrusaugļu (apelsīnu vai citronu vai jebkuru citrusaugļu) sulu vai ekstraktus.
Lai izmantotu citrusaugļu ekstraktu, ekstrahējiet jebkura citrusaugļa mīkstumu vai sulu un sajauciet to ar ūdeni. Uzklājiet uz skartās vietas. Jūs varat berzēt atlikušo mīkstumu skartajā zonā. Atstājiet to uz dažām minūtēm un pēc tam nomazgājiet ar tīru ūdeni.
5. Ābolu sidra etiķis
Cilvēki parasti lieto ābolu sidra etiķi uz ādas poru savelkošās un ādu nomierinošās iedarbības dēļ. Jūs to varat izmantot, lai nomierinātu arī niezošus un kairinošus izsitumus padusē.
Pusi tasi ūdens atšķaida ēdamkaroti ACV. Izmantojiet kokvilnas bumbiņu, lai maisījumu uzklātu uz izsitumiem. Atstājiet to iedarboties vismaz uz 30 minūtēm un pēc tam nomazgājiet ar tīru ūdeni.
6. Saulespuķu eļļa
Saskaņā ar Nacionālās ekzēmas asociācijas datiem saulespuķu eļļa var palīdzēt ārstēt ekzēmu, uzlabojot ādas barjeru un samazinot iekaisumu (4). Jūs varat mēģināt izmantot saulespuķu eļļu, lai nomierinātu un nomierinātu paduses izsitumus.
Paņemiet dažus pilienus eļļas un viegli iemasējiet skartajā zonā. Atstājiet to iedarboties 15-30 minūtes un pēc tam nomazgājiet ar tīru ūdeni.
7. Šī sviests
Šī sviests ir pazīstams ar savu mitrinošo spēju. Tas nomierina pārslas un niezi un nomierina ādu. Jūs varat uzklāt šī sviestu skartajā zonā, lai atvieglotu.
Masējiet nedaudz sviesta uz skartās vietas. Jūs varat atstāt to iedarboties 30 minūtes un pēc tam mazgāt ar tīru ūdeni.
8. Tējas koka eļļa
Tējas koka eļļai piemīt pretmikrobu un antiseptiskas īpašības (5). Tas var palīdzēt nomierināt izsitumus un mazināt kairinājumu.
Sajauciet 10 pilienus tējas koka eļļas ar divām ēdamkarotēm kokosriekstu eļļas. Maigi iemasējiet maisījumu skartajā zonā. Atstājiet to iedarboties 15-30 minūtes un pēc tam nomazgājiet ar tīru ūdeni.
9. Kumelīšu tējas maisiņš
Kumelīšu tējas maisiņi jūtas nomierinoši uz ādas. Tie var palīdzēt mazināt niezi un kairinājumu.
Dažas minūtes vāra tējas maisiņus ūdenī. Atstājiet tos mazliet atdzist. Uzklājiet aukstās tējas maisiņus skartajā zonā kā kompresi.
Jums nav jāuzņemas visas šīs nepatikšanas, ja jūs zināt, kā vispirms novērst padušu izsitumus. Apskatīsim preventīvos pasākumus.
Padušu izsitumu novēršana
Shutterstock
1. Ievērojiet labu higiēnu
Regulāri lietojiet vannu, izmantojot maigu dušas želeju. Pēc peldēšanās rūpīgi nosusiniet. Pat ja jūs lietojat dvieli, pirms saģērbšanās mēģiniet nožūt ķermeņa krokas gaisā.
2. Ziniet, kas kairina jūsu ādu
Tas var būt īpašs dezodorants, uzlikts pretsviedru līdzeklis vai jebkurš cits personīgās higiēnas līdzeklis. Ja pamanāt, ka kāds konkrēts produkts vai sastāvdaļa (piemēram, alkohola saturoši produkti) izraisa izsitumus, nekavējoties pārtrauciet to lietot.
3. Izvairieties no stingrām drēbēm
Valkājot stingras drēbes, kas izgatavotas no sintētiska auduma, bieži var rasties izsitumi padusēs. Šādas drēbes nevar ļaut sviedriem izkļūt, liekot tiem uzkrāties padusēs. Valkājiet mīkstus audumus, kas izgatavoti no kokvilnas. Viņi ļauj jūsu ādai un padusēm elpot.
4. Izmantojiet anti-berzes pulveri
Izsitumi, kas rodas padusēs, biežāk ir tikai siltuma izsitumi. Tās rodas, kad ir karsts un mitrs laiks. Pretsāpju pulvera lietošana padusēs pasargā ādu no sevis berzes. Varat arī mēģināt biežāk uzturēties vēsā, gaisa kondicionētā vietā.
Pareiza aprūpe var pasliktināt izsitumus un arī tos novērst. Ja nē, tie var attīstīties hroniskos izsitumos. Lūdzu, apmeklējiet ārstu, ja Jums rodas:
- Izsitumi kopā ar paaugstinātu drudzi
- Blisteri skartajā zonā
- Izsitumi, kas izplatās uz citām ķermeņa daļām
- Pietūkums un sāpes skartajā zonā
- Izsitumi, no kuriem izplūst strutas, asinis un šķidrums
- Izsitumi, kas nereaģē uz mājas līdzekļiem un ārpusbiržas zālēm
- Izsitumi, kas ir maigi, pietūkuši un sarkani
- Izsitumi, ko papildina vemšana, slikta dūša un reibonis
Neatstājiet novārtā zīmes, kuras jūsu ķermenis dod jums. Rūpīgi rūpējieties par savu ādu, un jums nebūs jācieš.
Vai jums kādreiz ir bijuši padušu izsitumi? Kādu rūpību jūs veicāt? Dalieties savās domās ar mums, atstājot komentāru zemāk esošajā lodziņā. Varat arī ievietot savus jautājumus, un mēs ar jums sazināsimies.
5 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- “Jaunavas kokosriekstu eļļas pretiekaisuma un ādu aizsargājošās īpašības in vitro”. Tradicionālās un papildinošās medicīnas žurnāls, ScienceDirect.
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2225411017300871
- “Aktuāls B12 vitamīns - jauna terapeitiska pieeja atopiskā dermatīta gadījumā - efektivitātes un panesamības novērtēšana randomizētā, placebo kontrolētā, daudzcentru klīniskā pētījumā”. The British Journal of Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15149512
- “Citrusaugļu ūdens ekstraktu pretmikrobu un antibiotiku iedarbība, ko iegūst ar mikroviļņu krāsnī atbalstītām un parastām metodēm” Biomedicīnas, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6026940/
- “Dabas un alternatīvas ekzēmas ārstēšanas metodes, kas darbojas, kas nedarbojas”
Nacionālā ekzēmas asociācija.
nationaleczema.org/alternative-treatments/
- “ Melaleuca alternifolia (tējas koka) eļļa: pārskats par pretmikrobu un citām ārstnieciskām īpašībām” klīniskās mikrobioloģijas apskats, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/