Satura rādītājs:
- 10 Ājurvēdas procedūras viršanai
- 1. rīcineļļa
- Kā lietot rīcineļļu vārīšanās ārstēšanai
- 2. Kurkuma
- Kā lietot kurkumu vārīšanās ārstēšanai
- 3. Tējas koka eļļa
- Kā izmantot tējas koka eļļu vārīšanās ārstēšanai
- 4. Neems
- Kā lietot Neem vārīšanās ārstēšanai
- 5. Ķiploki
- Kā ķiplokus izmantot vārīšanās ārstēšanai
- 6. Sīpols
- Kā sīpolu izmantot vārīšanās ārstēšanai
- 7. Aloe Vera
- Kā lietot alveju vārīšanās ārstēšanai
- 8. mandžista (Rubia cordifolia)
- Kā lietot mandžistu vārīšanās ārstēšanai
- 9. Beteles lapa
- Kā izmantot Beteles lapu vārīšanās ārstēšanai
- 10. Melnās ķimenes (Nigella sativa)
- Kā izmantot melno ķimeņu vārīšanās ārstēšanai
- Atsauces
Vārījumi var būt ļoti kairinoši. Vārīšanās ir ādas infekcijas veids, kas bieži sākas kā mazs sarkans bumbulis matu folikulā vai eļļas dziedzeros. Un īsā laikā tas izaug par lielu, sāpīgu, strutas pildītu bumbuli. Ja savlaicīgi nepārvalda vārīšanās, infekcija pasliktinās. Par laimi, tos var viegli pārvaldīt mājās, izmantojot ajūrvēdas līdzekļus. Ritiniet uz leju un pārbaudiet viršanas Ājurvēdas procedūru sarakstu.
10 Ājurvēdas procedūras viršanai
- Rīcineļļa
- Kurkuma
- Tējas koka eļļa
- Neem
- Ķiploki
- Sīpols
- Alveja
- Mandžista (Rubia cordifolia)
- Beteles lapa
- Melnās ķimenes (Nigella sativa)
1. rīcineļļa
Shutterstock
Rīcineļļa ir laba jūsu matiem un ādai. Rīcineļļa satur ricinoleīnskābi, kas ir spēcīgs pretiekaisuma līdzeklis, kas palīdz pieradināt iekaisumu (ko izraisa vārīšanās un citas ādas infekcijas). Rīcineļļai piemīt arī antibakteriālas īpašības, kas palīdz kavēt baktēriju (tostarp Staphylococcus aureus, kas izraisa pūtītes un viršanas) augšanu (1).
Kā lietot rīcineļļu vārīšanās ārstēšanai
Pāris pilienus rīcineļļas uzlej uz vates tampona un maigi notin to uz vārīšanās. Nespiediet pārāk stipri un noberziet. Ļaujiet tai kādu laiku palikt un pēc tam noņemiet vates tamponu. Nemazgājiet. Dariet to trīs reizes dienā. Ievērojiet kārtību, līdz vārīšanās vairs nav.
Atpakaļ uz TOC
2. Kurkuma
Shutterstock
Šī ir viena no visplašāk atzītajām Ājurvēdas procedūrām jebkurai ādas infekcijai. Kurkumai piemīt gan pretiekaisuma, gan antibakteriālas īpašības (2). Tas palīdz ātri atbrīvoties no sāpīgā vārīšanās. Kurkumu var uzklāt uz ādas un lietot iekšķīgi, lai ārstētu dažādus apstākļus. Tomēr furunkulu ārstēšanai vietējā lietošana ir vislabākā.
Kā lietot kurkumu vārīšanās ārstēšanai
Paņem tējkaroti kurkuma pulvera un sajauc to ar remdenu ūdeni. Pulvera vietā varat izmantot neapstrādātas kurkuma spuldzes. Uzklājiet pastu uz vārīšanās un atstājiet to. Veiciet šo procedūru divas reizes dienā, līdz vārīšanās pazūd.
Atpakaļ uz TOC
3. Tējas koka eļļa
Shutterstock
Šī eļļa ir svētība problemātiskai ādai. To lieto lielākajā daļā ajūrvēdas zāļu, kas sagatavotas pūtītes, pūtīšu, vārīšanās un līdzīgu ādas problēmu ārstēšanai. Tējas koka eļļai piemīt gan antiseptiskas, gan antibakteriālas īpašības, kas palīdz mazināt baktēriju infekciju un dziedēt sāpīgas furunkulas (3).
Kā izmantot tējas koka eļļu vārīšanās ārstēšanai
Sajauciet septiņus pilienus tējas koka eļļas pusglāzē burvju lazdu. Izmantojiet to kā toniku un uzklājiet uz skartās vietas. Izmantojiet to trīs reizes dienā, līdz vārīšanās vairs nav. Jūs varat turpināt lietot šo toniku, lai saglabātu savu ādu veselīgu un izvairītos no jebkādas infekcijas vai ādas kairinājuma.
Atpakaļ uz TOC
4. Neems
Shutterstock
Šis ārstniecības augs parasti atrodas katras Indijas mājsaimniecības pagalmā. Tas ir ļoti novērtēts ar tā pretsēnīšu, antibakteriālajām un pretvīrusu īpašībām. Neem tiek plaši izmantots ādas infekciju, piemēram, pūtītes un vārīšanās, ārstēšanai. Tas kavē baktēriju darbību, mazina iekaisumu un atvieglo sadzīšanu (4).
Kā lietot Neem vārīšanās ārstēšanai
Jūs varat izmantot neem jebkurā formā. Uz jūsu furunkuliem izmantojiet pastas no neema lapām vai neema eļļu. Ja izmantojat neem eļļu, uz vates tampona uzlejiet dažus pilienus eļļas un uzklājiet tieši uz vārīšanās. Dariet to vismaz 4-5 reizes dienā, līdz vārīšanās vairs nav.
Atpakaļ uz TOC
5. Ķiploki
Shutterstock
Ājurvēdas tekstos ķiploki vai lasuna tiek ļoti slavēti par ārstnieciskajām īpašībām. Senajos ajūrvēdas tekstos ķiploki tiek pasniegti kā spēcīga rasajana. Pētījums arī atklāja, ka ķiploki var kavēt Staphylococcus aureus (baktērijas, kas izraisa pūtītes un viršanas) augšanu. Un tas ir tāpēc, ka ķiploki satur alicīnu, savienojumu, kas tam piešķir antioksidanta un antibakteriālas īpašības (5).
Kā ķiplokus izmantot vārīšanās ārstēšanai
Paņemiet vienu vai divas ķiploku daiviņas, sasmalciniet tās un uzklājiet pastu uz jūsu vārīšanās. Atstājiet to iedarboties vismaz 15 minūtes un pēc tam mazgājiet to ar ūdeni (nelietojiet tīrīšanas līdzekli). Ievērojiet šo rutīnu, līdz atbrīvojieties no vārīšanās. Jūs varat arī sagriezt ķiploku daiviņu un berzēt sulu tieši uz
vārīšanās.
Atpakaļ uz TOC
6. Sīpols
Shutterstock
Daudzi ajūrvēdas teksti iesaka sīpolu izmantot zāļu vērtībām un atjaunojošām īpašībām. Ājurvēdā plaši tiek izvēlēta sīpolu apstrāde (lai gan ajūrvēdas tekstos ieteicams izvairīties no pārmērīgas sīpolu uzņemšanas). Saskaņā ar pētījumu sīpols piemīt antibakteriālas īpašības un var inhibēt vairākus baktēriju celmus, tostarp Staphylococcus aureus (6).
Kā sīpolu izmantot vārīšanās ārstēšanai
Paņemiet vienu tējkaroti sīpolu pastas un sajauciet to ar pusi tējkarotes medus. Labi sablendē un uz vārīšanās uzklāj biezu maisījuma slāni. Atstājiet to iedarboties 15-20 minūtes un pēc tam nomazgājiet. Nekavējoties izvairieties no sīpolu maskas uzklāšanas, jo acis var iedzelt.
Atpakaļ uz TOC
7. Aloe Vera
Shutterstock
Šis augs ir izmantots kopš vecuma, ārstējot daudzas ādas problēmas. Alvejai ir antioksidanta, pretiekaisuma un antibakteriālas īpašības, un tā var dziedēt brūces un infekcijas (7). Ikviens var izmantot, jo tas nekairina ādu.
Kā lietot alveju vārīšanās ārstēšanai
Lai furunkulu ārstētu uz vietas, uz tā uzklājiet alvejas pastas un atstājiet to nakti. Jūs varat noķert želeju no alvejas lapas vai nopirkt alvejas želeju tirgū un to izmantot.
Atpakaļ uz TOC
8. mandžista (Rubia cordifolia)
Shutterstock
Šis daudzgadīgais augs, kas pieder kafijas ģimenei, ir daudzuzdevumu zāle. To lieto dažādos ajūrvēdas pagatavojumos, kas domāti vairākiem ādas un veselības apstākļiem. Pirmkārt, tas ir pazīstams ar asins attīrīšanas īpašībām un tiek plaši patērēts kopā ar neem ekstraktiem. To novērtēja attiecībā uz pretmikrobu iedarbību, un tika konstatēts, ka tas ir aktīvs pret vairākiem baktēriju celmiem (8).
Kā lietot mandžistu vārīšanās ārstēšanai
Jūs varat iegādāties Manjistha pulveri vai sīrupu un dzert to ar ūdeni vai pienu. Tas attīra asinis un palīdz detoksikācijai. Regulāri lietojot, jūs varat redzēt ievērojamu ietekmi uz ādu. Jūs varat arī sajaukt pulveri ar kurkuma pastu un mazliet ūdens un uzklāt tieši uz vārīšanās. Izmantojiet to divas reizes dienā, līdz vārīšanās ir sadzijusi.
Atpakaļ uz TOC
9. Beteles lapa
Shutterstock
Zināms arī kā paan, šī lapa ir populāra kā mutes atsvaidzinātājs pēc ēdienreizes (galvenokārt pateicoties gremošanu veicinošām īpašībām). Pētījumā konstatēts, ka beteles lapu ekstraktus var izmantot kā antibakteriālus līdzekļus un tie ir diezgan efektīvi, lai kavētu dažādu baktēriju celmu augšanu (9).
Kā izmantot Beteles lapu vārīšanās ārstēšanai
Paņemiet beteles lapu un pagatavojiet pastu. Pievienojiet tam šķipsniņu kurkumas un kārtīgi samaisiet. Ja nepieciešams, pievienojiet ūdeni. Uzklājiet pastu uz vārīšanās un ļaujiet tai nožūt. Nomazgājiet to. Veiciet šo procedūru divas reizes dienā, līdz vārīšanās ir sadzijusi.
Atpakaļ uz TOC
10. Melnās ķimenes (Nigella sativa)
Shutterstock
Jūs nevarat palaist garām Kalonji (kā tas parasti pazīstams) klātbūtni Indijas virtuvēs, jo to lieto lielākajā daļā pārtikas produktu. Šīs mazās melnās sēklas kopš gadsimtiem ilgi tiek izmantotas vairāku slimību ārstēšanai. Viņiem ir pretiekaisuma un pretmikrobu īpašības, kas var palīdzēt ārstēt furunkulus, ārstējot infekciju (10), (11).
Kā izmantot melno ķimeņu vārīšanās ārstēšanai
Sajauc divus līdz trīs pilienus melnās ķimenes sēklu eļļas ar pusi tējkarotes jojobas eļļas. Uzklājiet maisījumu līdz vārīšanās temperatūrai un atstājiet to nakti. Veiciet šo apstrādi, līdz vārīšanās vairs nav.
Vārījums bieži izskatās kā pūtīte, kas ir kļuvusi patiešām slikta. Lai gan lielākā daļa vārīšanās pazūd atsevišķi, nevajadzētu aizmirst, ka tie ir infekciozi. Un infekcija var izplatīties, pieskaroties. Tātad, ir svarīgi ātrāk tikt galā ar šo stāvokli. Šīs ajūrvēdas procedūras ir vienkāršas un efektīvas, un tām var sekot mājās. Izmēģiniet šos spēcīgos, tomēr dabiskos ieročus, lai atbrīvotos no neglītajām virām. Neaizmirstiet dalīties ar savu pieredzi komentāru sadaļā zemāk.
Atpakaļ uz TOC
Atsauces
- “Raksturojums un novērtējums..”, BMC papildinošā un alternatīvā medicīna, NCBI
- “Pārskats par antibakteriāliem līdzekļiem..”, Biomed Research International, NCBI
- “Melaleuca alternifolia..”, Klīniskās mikrobioloģijas apskats, NCBI
- “Antibakteriālā aktivitāte..”, Starptautiskais žurnāls Nanomedicine, NCBI
- “Ķiploku antibakteriālā iedarbība..”, Jundishapur Journal of Microbiology, NCBI
- “Sīpolu antibakteriālā iedarbība”, Scholars Journal of Applied Medical Sciences, ResearchGate
- “Alveja: potenciālais kandidāts..”, Farmakognozijas apskats, NCBI
- “Antimikrobiālā aktivitāte..”, Ārstniecības augu pētniecības žurnāls, ResearchGate
- “Antibakteriālais īpašums..”, Starptautiskais farmācijas zinātņu un pētījumu žurnāls
- “Pārskats par terapeitisko..”, Āzijas un Klusā okeāna tropisko biomedicīnu žurnāls, NCBI
- “Nigella sativa dermatoloģiskie efekti”, Dermatoloģijas un dermatoloģiskās ķirurģijas žurnāls, ScienceDirect