Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Ājurvēda un psoriāze: kā ajūrvēda izskaidro psoriāzi
- Psoriāzes cēloņi
- Kā ajūrvēda palīdz pārvaldīt psoriāzi
- 1. Kurkuma
- 2. Andira araroba
- 3. Oregonas vīnogas
- 4. Olīveļļa
- 5. Kajena (Capsicum annum)
- 6. Alveja
- 1. Meditācija
- 2. Izmaiņas diētā
- 3. Ievērojiet regulāru peldēšanās un mitrināšanas grafiku
- Lietas, kas jāņem vērā pirms pārejas uz ajūrvēdu
- Atsauces
Psoriāze var iedzīt ikvienu riekstu! Tas ir niezošs un kairinošs. Tas padara jūsu ādu pārslveida un plankumainu. Psoriāze ir ādas slimība, kurā tā kļūst grūta, lai izvairītos no vēlēšanās saskrāpēt. Brīdī, kad sākat kasīties, simptomi pasliktinās. Šis autoimūnais stāvoklis nav izārstējams, taču ir veidi, kā to pārvaldīt un uzlabot simptomus. Ājurvēda piedāvā unikālu veidu, kā pārvaldīt psoriāzes simptomus. Šī senā dziedināšanas zinātne ir vērsta uz holistisku pieeju, lai uzlabotu jūsu stāvokli. Kā tas var palīdzēt? Lasiet tālāk, lai uzzinātu.
Satura rādītājs
- Ājurvēda un psoriāze: kā ajūrvēda izskaidro psoriāzi
- Psoriāzes cēloņi
- Kā ajūrvēda palīdz pārvaldīt psoriāzi
- Lietas, kas jāņem vērā pirms pārejas uz ajūrvēdu
Ājurvēda un psoriāze: kā ajūrvēda izskaidro psoriāzi
Shutterstock
Psoriāze ir autoimūna slimība, kas izraisa ātru ādas šūnu uzkrāšanos. Šīs papildu ādas šūnas izraisa iekaisumu, sarkanus plankumus un zvīņas. Šie plāksteri ir sāpīgi un niezoši, un pat var asiņot.
Saskaņā ar gadījuma ziņojumu, kas publicēts International Journal of Green Pharmacy , Ajūrvēda psoriāzi raksturo kā Kushtharoga . Ājurvēda to raksturo kā hroniskus traucējumus, kas ir krucchasadhya (tas nozīmē, ka tas nav ārstējams) un asadhya (tas nozīmē, ka tas ir neārstējams).
Saskaņā ar ajūrvēdas tekstiem lielāko daļu kaiteņu izraisa tridošu - Vata, Pitta un Kapha - nelīdzsvarotība. Saskaņā ar ajūrvēdas principiem viens no galvenajiem psoriāzes cēloņiem ir nelīdzsvarotība Vata un Kapha. Sakarā ar nelīdzsvarotību jūsu došos , jūsu sistēmā uzkrājas toksīni, kas izraisa iekaisumu (1).
Pētniekiem vēl jāatrod psoriāzes faktiskais (-ie) cēlonis (-i). Tomēr viņi izdomāja divus galvenos faktorus, kurus var uzskatīt par atbildīgiem par šo ādas stāvokli.
Atpakaļ uz TOC
Psoriāzes cēloņi
Shutterstock
- Imūnsistēma
Kā mēs zinām, psoriāze ir autoimūna slimība. Autoimūns stāvoklis ir tāds, ka imūnsistēma kļūdaini uzbrūk jūsu ķermeņa veselīgajām šūnām. Psoriāzes gadījumā ķermeņa baltās asins šūnas uzbrūk jūsu ādas šūnām. Baltās asins šūnas ir kā jūsu ķermeņa sargi, kas cīnās un aizsargā jūsu ķermeni no infekcijām un baktērijām. Tomēr, kad viņi kļūdaini uzbrūk jūsu ķermeņa veselīgajām šūnām, jūsu ķermenis sāk ražot jaunas šūnas. Šajā procesā ir šūnu pārpalikums, kas galu galā uzkrājas uz virsmas. Balto asins šūnu uzbrukums arī padara ādu sarkanu.
- Gēni
Jūsu gēni ir vēl viens iespējamais psoriāzes cēlonis. Gēni var palīdzēt saprast, kāpēc jūsu ķermenis uzvedas noteiktā veidā. Sākot no auguma līdz ādas krāsai - visu izšķir jūsu gēni.
Saskaņā ar Nacionālā psoriāzes fonda datiem pētnieki uzskata, ka par psoriāzi ir atbildīgi vairāki gēni. Līdz šim viņi ir identificējuši 25 ģenētiskos variantus, kas padara cilvēku uzņēmīgu pret psoriāzi. Pētnieki uzskata, ka 10% iedzīvotāju kopumā pārmanto vienu vai vairākus šādus gēnus, kas izraisa psoriāzi. Tomēr tikai 2% -3% iedzīvotāju attīstās psoriāze (2).
Dzīve ar psoriāzi ir sāpīga, taču simptomus var pārvaldīt, izmantojot dabiskas un ajūrvēdas ārstēšanas iespējas.
Atpakaļ uz TOC
Kā ajūrvēda palīdz pārvaldīt psoriāzi
Shutterstock
Ir vairāki ajūrvēdas un dabiski līdzekļi, kas var palīdzēt pārvaldīt un kontrolēt psoriāzes simptomus.
1. Kurkuma
Kurkumu plaši izmanto ajūrvēdas zālēs. Senie dziednieki to cienīja par pretiekaisuma iedarbību. Pētījumā pētnieki novēroja kurkuma želejas iedarbību uz 40 cilvēkiem, kuriem bija viegls vai mērens psoriāzes līmenis. Subjekti lietoja želeju deviņas nedēļas. Pētnieki atklāja mērenu līdz pieņemamu uzlabojumu līmeni dažiem pacientiem un ievērojamu uzlabošanos tiem, kuriem bija smagi psoriātiski bojājumi (3).
2. Andira araroba
Šis pulveris (atvasināts no pākšaugiem) palīdz mazināt diskomfortu, ko izraisa psoriāze. To sajauc ar citronu sulu un etiķi, lai izveidotu plānu pastu, ko uzklāj uz psoriātiskiem bojājumiem. Sākumā tas var izraisīt kairinājumu un nemierīgas sajūtas. Bet laika gaitā āda iegūs savu dabisko krāsu (4).
3. Oregonas vīnogas
Tas ir vēl viens spēcīgs pretmikrobu līdzeklis, kas palīdz vieglā vai vidēji smagā psoriāzes ārstēšanā. Pētījumā ar 39 pacientiem tika konstatēts, ka pēc 12 ārstēšanas nedēļām uzlabojumus piedzīvoja 63% pacientu (5).
4. Olīveļļa
Olīveļļa ir lieliska vieglas plāksnes psoriāzes ārstēšanas iespēja. Masējot tieši skartajā zonā, tas palīdz mazināt sausumu un kairinājumu un palīdz dziedēt. Tam ir mitrinošas īpašības, kas palīdz veidot jūsu ķermeņa dabisko izturību pret psoriāzi. Labākais veids ir berzēt olīveļļu skartajā zonā un atstāt to uz nakti (4).
5. Kajena (Capsicum annum)
Šī ir vēl viena efektīva psoriāzes ārstēšanas metode. Kajenna satur kapsaicīnu, kas samazina maņu nervu neirotransmiterus un mazina ādas kairinājumu un niezi, ko izraisa psoriāze (4). Vairāki klīniskie pētījumi arī atklāja, ka tas bija viens no labākajiem iekaisuma ādas slimību, piemēram, psoriāzes un atopiskā dermatīta, ārstēšanas veidiem (6).
6. Alveja
Alveja (vai Ghritakumari) ir ārkārtīgi labvēlīga ādai. Klīniskā pētījumā pētnieki atklāja, ka pacientu psoriātiskie bojājumi sadzija pēc četrām ārstēšanas nedēļām. Pētījumā izmantotais alvejas krēms dziedināja 25 no 30 pacientiem, salīdzinot ar placebo, kas dziedēja tikai 2 no 30 pacientiem (4).
Ājurvēda nav saistīta tikai ar vietējām zālēm. Tas ietver pilnīgu jūsu vispārējā dzīvesveida maiņu. Papildus ajūrvēdas zāļu lietošanai apsveriet iespēju savā ikdienas darbā iekļaut:
1. Meditācija
Ājurvēda ir vissvarīgākais , lai panāktu līdzsvaru starp jūsu došām , apkārtējo vidi un ķermeņa prakriti (konstitūciju). Meditācija ir viens no veidiem, kā līdzsvarot šos trīs elementus. Meditācija palīdz mazināt stresu un trauksmi un piešķir mierīguma sajūtu.
2. Izmaiņas diētā
Ājurvēda iesaka izvairīties no pārāk ekstrēmiem ēdieniem. Piemēram, izvairieties no īpaši pikantiem, sāļiem vai skābiem ēdieniem. Tāpat izvairieties no pārāk skābiem pārtikas produktiem. Izvairieties no pārmērīga ogļhidrātu un saldu dzērienu lietošanas.
3. Ievērojiet regulāru peldēšanās un mitrināšanas grafiku
Regulāras vannas un mitrināta ķermeņa uzturēšana palīdz uzturēt bojājumus tīrus un izvairīties no kairinājuma. Peldēšanās un mitrināšana nomierina bojājumus, nomierina ādu, mazina niezi un jebkādu citu diskomfortu, kas saistīts ar psoriāzi.
Iespējams, mūsdienās esat redzējuši daudz cilvēku, kas izmanto ājurvēdas ārstēšanas metodes. Bet vai tas ir pilnīgi droši? Vai ir kāds risks, kas saistīts ar ajūrvēdas prakses ievērošanu?
Atpakaļ uz TOC
Lietas, kas jāņem vērā pirms pārejas uz ajūrvēdu
Shutterstock
Ārstniecības augi ir neatņemama dziedināšanas sastāvdaļa. Lai gan cilvēki lieto alternatīvas zāles daudzām slimībām, daudzi dermatologi neiesaka cilvēkiem sekot alternatīvajai medicīnai vai ajūrvēdai. Būtu nepatiesi apgalvot, ka ajūrvēdas zāles ir pilnīgi drošas. Pat ajūrvēdas zāles nespēj uzrādīt nekādus rezultātus vai radīt negatīvas sekas, ja tās lieto bez piesardzības pasākumiem vai ražošanas procesa vainas dēļ.
Tāpēc nelietojiet ajūrvēdas produktus un ārstniecības augus kā aizstājējus pareizai medicīniskai ārstēšanai. Ja apsverat iespēju izmēģināt ajūrvēdu, izmēģiniet to kopā ar noteikto ārstēšanas plānu. Konsultējieties ar savu ārstu, konsultējieties ar kvalificētu Ājurvēdas praktiķi un pēc tam turpiniet ārstēšanu.
Lai gan pirms ajūrvēdas zāļu lietošanas jums jākonsultējas ar ārstu, jūs vienmēr varat sekot līdzi ajūrvēdas ieteiktajām dzīvesveida izmaiņām. Meditācija, vingrinājumi, joga, veselīgs uzturs - visas šīs izmaiņas ir tikpat svarīgas kā pienācīga medicīniska aprūpe jūsu stāvoklim.
Atpakaļ uz TOC
Jūsu ķermenis ir jūsu mājas - tur jūs dzīvojat, un tas ir atkarīgs no jums. Ceru, ka šis raksts ir nedaudz atklājis, kā ajūrvēda var palīdzēt jums pārvaldīt psoriāzes simptomus. Vai jums ir vēl kādas šaubas? Izvietojiet tos tieši zemāk, un mēs sazināsimies ar jums.
Atsauces
- “Ājurvēdas pārvaldība…” Starptautiskais Zaļās aptiekas žurnāls.
- “Gēni un psoriāze” Nacionālais psoriāzes fonds.
- “Aktuāls kurkuma mikroemulģelis…” Irānas Farmācijas pētījumu žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Cīnīties pret psoriāzi dabiski, izmantojot ajūrvēdu”. Indo American Journal of Pharmaceutical Research, ResearchGate
- "Ziņojums par trim nesenajiem klīniskajiem pētījumiem…" American Journal Of Therapeutics, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- "Botāniskie līdzekļi dermatoloģijā…" American Journal of Clinical Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.