Satura rādītājs:
- Slikta elpa - statistika un nelabvēlīgā ietekme
- Simptomi - vai jūs ciešat no hroniskas sliktas elpas?
- Cēloņi - kas izraisa hronisku sliktu elpu?
- 9 detoksikācijas vingrinājumi jogā par sliktu elpu
- 1. Saules sveicieni (Surya Namaskaras)
- 2. Lauvas poza (Simhasana)
- 3. Zivju poza (Matsyasana)
- 4. Plecu stenda poza (Salamba Sarvangasana)
- 5. Sēdoša uz priekšu saliektā poza (Paschimottanasana)
- 6. Puse arklu poza (Ardha Halasana)
- 7. Uguns elpa / galvaskausa mirdzoša elpa (Kapalabhati Pranayama)
- 8. Dzesējošā elpa (Sheetali Pranayama)
- 9. Līķa poza (Šavasana)
Cilvēki ir saviesīgi dzīvnieki, un, ja būtiskais saziņas līdzeklis smaržo nepatīkami, kam tas patiktu?
Ne šis kaķis, noteikti!
Kad pasaulslavenais angļu mūziķis Elviss Kostello teica: “Labas manieres un slikta elpa nevedīs jūs nekur”, viņš nejoko par sliktu elpu!
Slikta elpa vai halitoze, kā tas ir medicīniski zināms, ietekmē 1 no 4 cilvēkiem visā pasaulē. Tas ir fiziski atgrūdošs citiem un arī psiholoģiski ietekmē to nomocīto cilvēku.
Vai nav izmisums! Lasiet tālāk, lai uzzinātu par dažādiem jogas vingrinājumiem, kas var novērst sliktas elpas problēmu un nodrošināt ilgstošu svaigumu.
Slikta elpa - statistika un nelabvēlīgā ietekme
Slikta elpa var būt gan apkaunojoša, gan garīgi sodāma. Šeit ir daži statistikas dati, kas parāda, kā tas mūs ietekmē:
- Stress - cilvēki ar sliktu elpu ir par 60% biežāk cietuši no stresa nekā tie, kas necieš.
- Depresija - 57% slimnieku jūtas nomākti sliktas elpas dēļ.
- Nepievilcība citiem - pētījumi liecina, ka slikta elpa ir viens no trim galvenajiem nepievilcīgajiem faktoriem cilvēkā.
- Negatīvi ietekmē starppersonu attiecības - aptaujas darbavietā atklāj, ka slikta elpa kopā ar sliktu personīgo higiēnu ir otra visnepatīkamākā un satraucošākā iezīme kolēģos.
- Nav pieejami īsceļi / pastāvīga ārstēšana - 71% slimnieku ir apsvēruši sāpīgas operācijas, lai novērstu sliktu elpu, taču operācijas ir efektīvas tikai mazāk nekā 3% gadījumu.
Simptomi - vai jūs ciešat no hroniskas sliktas elpas?
- Slikta smaka no mutes - labākais veids ir lūgt citu personu sajust jūsu elpu. Vēl viens veids, kā to pārbaudīt pats, ir ar plastmasas karoti nokasīt mēles aizmugurējo daļu un atstāt atlikumu nožūt. Ja žāvētie atlikumi smaržo slikti, visticamāk, arī jūsu elpa smaržos slikti.
- Slikta elpa visas dienas garumā - tas ir visprecīzākais hroniskas sliktas elpas indikators. Ja jūsu elpa visu dienu smaržo citiem, pat pēc mutes attīrīšanas, tad tas ir mājiens, ka jums jāmeklē risinājums šai problēmai.
Cēloņi - kas izraisa hronisku sliktu elpu?
Smakai smaržai mutē ir vairāki cēloņi. Līdzās pastāvošās kaites un slikta mutes higiēnas prakse parasti papildina hroniskas sliktas elpas problēmu. Tālāk ir uzskaitīti daži iemesli:
-
- Slikta zobu higiēna - iespējams, visbiežākais sliktas elpas cēlonis ir nevērīga zobu higiēnas kārtība. Zobu tīrīšana, zobu diegs un pareiza mutes skalošana ar spēcīgu mutes skalošanu ir daļa no ikdienas prakses, kas jāievēro. Vēlams, lai katru rītu un vakarā arī.
- Pārtikas daļiņas, kas iestrēgušas mutes spraugās un atstarpes starp zobiem, ir baktēriju vairošanās vieta, kas izraisa sliktu smaku. Īpaši pakļauti riskam ir cilvēki ar zobu protēzēm.
- Viena skaidra pazīme par nepietiekamu zobu higiēnu ir zobu aplikuma uzkrāšanās. Vēl daži ir - smaganu asiņošana, mutes dobuma infekcijas un baltas plāksnes slānis uz mēles.
- Tabakas patēriņš - smēķēšana un košļājamā tabaka padara jūsu smaganas jutīgākas pret slimībām, kas izraisa ilgstoši sliktu smaku.
-
- Citas veselības problēmas - infekcijas vai sinusa, rīkles, elpošanas ceļu, aknu, nieru un citu orgānu slimības ietekmē elpu.
- Citi apstākļi, piemēram, piena sēnīte, diabēts, skābums, laktozes nepanesamība un vielmaiņas traucējumi, arī izraisa pastāvīgu nepatīkamu smaku mutē.
- Zāles - daži medikamenti samazina siekalu ražošanu. Citi sadalās, lai atbrīvotu ķīmiskas vielas, kas veicina smirdošu elpu.
Slikta gremošana ir galvenais sliktas elpas cēlonis. Hroniskas gremošanas traucējumi izraisa pārtikas pūšanu kuņģī, resnās zarnās vai zarnās. Tas izraisa noturīgu un spītīgu smaku izdalīšanos no mutes.
Joga sola ne tikai novērst sliktas elpas simptomus, bet arī izārstēt pamata veselības problēmas, kas to izraisa.
Šeit ir 9 jogas vingrinājumi, kas palīdz jums cīnīties ar sliktu elpu, attīrot un detoksicējot ķermeni:
9 detoksikācijas vingrinājumi jogā par sliktu elpu
- Saules sveicieni (Surya Namaskaras)
- Lauva poza (Simhasana)
- Zivju poza (Matsyasana)
- Plecu statīvs (Salamba Sarvangasana)
- Sēdoša uz priekšu saliektā poza (Paschimottanasana)
- Puse arklu poza (Ardha Halasana)
- Uguns elpa / galvaskausa mirdzoša elpa (Kapalabhati Pranayama)
- Dzesējošā elpa (Sheetali Pranayama)
- Līķa poza (Šavasana)
1. Saules sveicieni (Surya Namaskaras)
Attēls: Youtube
Rīta kārtība - jogas risinājums ar Tara Stiles
Videoklipā Tara Stiles, Strala Yoga dibinātāja, vienkāršā soli pa solim parāda, kā veikt pamata Saules sveicināšanas rutīnu.
Skatīties šeit
Saules sveicieni vai Surya Namaskaras ir spēks, kas iesākts jebkurai jogas kārtībai. Pilns ķermeņa treniņš, kas vērsts uz visa ķermeņa detoksikāciju.
par šo asanu šeit: Surja Namaskaras
Atpakaļ uz TOC
2. Lauvas poza (Simhasana)
Attēls: Youtube
Lauvas elpa - jogas pamati
Adreine savā izteiksmīgajā soli pa solim mums parāda, kā rīkoties ar lauvu.
Skatīties šeit
Lauvas poza vai Simhasana līdzinās sīvajam lauvam. Tas stimulē barības kanālu un palīdz atbrīvoties no elpošanas ceļu infekcijām. Šis neatņemamais vingrinājums ir īpaši efektīvs pret sliktu elpu.
par šo asanu šeit: Simhasana
Atpakaļ uz TOC
3. Zivju poza (Matsyasana)
Attēls: Youtube
Jogas poza: zivju poza (Matsyasana)
Video parāda šī vingrinājuma priekšrocības un sniedz soli pa solim norādījumus Matsyasana veikšanai.
Skatīties šeit
Zivju poza vai Matsyasana atdarina skaisti sagatavotu zivju plūsmu un struktūru. Pareiza elpošana spēlē galveno lomu šajā pozā. Tas ietekmē gremošanas sistēmu, rīkli un barības vielu absorbcijas procesu, tādējādi palīdzot detoksikācijai. Tas arī veicina pareizu elpošanas tehniku.
par šo asanu šeit: Matsyasana
Atpakaļ uz TOC
4. Plecu stenda poza (Salamba Sarvangasana)
Attēls: Youtube
Kā droši rīkoties ar pleciem - jogas pozu apmācība plecu daļā - Salamba Sarvangasana
Šī vingrinājuma priekšrocības un soli pa solim procedūra, kā droši veikt plecu statīva pozu, ir parādīti šajā detalizētajā video.
Skatīties šeit
Plecu statīva poza jeb Salamba Sarvangasana ir lieliska poza gremošanas uzlabošanai un gremošanas sistēmas stimulēšanai. Tas uzlabo arī vispārējo ķermeņa metabolismu.
par šo asanu šeit: Salamba Sarvangasana
Atpakaļ uz TOC
5. Sēdoša uz priekšu saliektā poza (Paschimottanasana)
Attēls: Youtube
Paschimattanasana, dziļi uz priekšu salocīts ar Kino
Šis KinoYoga video parāda Paschimottanasana priekšrocības un soli pa solim veicamo procedūru.
Skatīties šeit
Sēdošā uz priekšu saliektā poza vai Paschimottanasana ir pilnīga relaksācijas poza, lai pabeigtu jogas vingrinājumus un kārtību. Dziļi atslābinot visus orgānus un izstumjot negatīvo enerģiju, tas izārstē gremošanas traucējumus un elpošanas un stresa problēmas.
par šo asanu šeit: Paschimottanasana
Atpakaļ uz TOC
6. Puse arklu poza (Ardha Halasana)
Attēls: Youtube
Ardha Halasana joga (puse arklu poza) un tās priekšrocības
Iepriekš redzamais video parāda pozas priekšrocības. Noskatieties mūsu soli pa solim sniegto ceļvedi, lai uzzinātu pusplūgu pozu vai Ardha Halasanu.
Skatīties šeit
Half Plow Pose jeb Ardha Halasana novērš sliktas elpas problēmu, izārstējot tās cēloņus - gremošanas un kuņģa darbības traucējumus.
Tas arī uzlabo asinsriti un stimulē vēdera orgānus. Tas uzlabo gremošanu un izspiež gāzi. Kopā šie efekti darbojas, lai atsvaidzinātu elpu.
Atpakaļ uz TOC
7. Uguns elpa / galvaskausa mirdzoša elpa (Kapalabhati Pranayama)
Attēls: Youtube
Uguns elpa: Kundalini jogas pamati
Noskatieties videoklipu, kurā parādīti ieguvumi un detalizēts ceļvedis, lai uzzinātu uguns elpu vai Kapalabhati Pranajamu.
Skatīties šeit
Uguns elpu vai galvaskausa mirdzošo elpu parasti sauc par Kapalabhati Pranajamu. Tas ir spēcīgs elpošanas vingrinājums, kas attīra un izvadīs toksīnus no deguna kanāliem, deguna blakusdobumu, plaušām, rīkles un elpošanas trakta.
Tā ir viena no labākajām jogas pozām sliktai elpai, jo tā efektīvi attīra humoru un detoksicē ķermeni un prātu.
Atpakaļ uz TOC
8. Dzesējošā elpa (Sheetali Pranayama)
Attēls: Youtube
Pranajama - Sitali - atvēsinoša elpa - (vai arī Taco elpa!)
Videoklipā Adriene parāda priekšrocības un soli pa solim procedūru, kā praktizēt dzesēšanas elpu vai Sheetali Pranayama.
Skatīties šeit
Dzesēšanas elpa jeb Sheetali Pranayama ir vēl viena spēcīga elpošanas tehnika. Tas ir paredzēts ķermeņa atdzišanai un trauksmes un stresa mazināšanai. Tas attīra gremošanas orgānus, tādējādi veicinot labāku gremošanu.
Sheetali Pranayama ir īpaši spēcīgs cilvēkiem, kuri cieš no mutes, rīkles un mēles slimībām, kas bieži izraisa sliktu elpu.
Izmantojot šo vingrinājumu, jūs varat cīnīties arī ar skābumu un samazināt gāzes daudzumu.
Atpakaļ uz TOC
9. Līķa poza (Šavasana)
Attēls: Youtube
Līķa poza - joga ar Adriēnu
Video parāda priekšrocības un dod soli pa solim procedūru, lai praktizētu Līķa pozu vai Šavasanu.
Skatīties šeit
Corpse Pose jeb Šavasana ir pilnīga relaksācijas poza.
Ideāla visu jogas rutīnu pabeigšana, tā dziļi atslābina visus orgānus un izstumj negatīvo enerģiju, kas izraisa gremošanu, elpošanu un ar stresu saistītas problēmas.
par šo asanu šeit: Šavasana
Atpakaļ uz TOC
Neatkarīgi no šo jogas asanu regulāras prakses sliktai elpai, vissvarīgākais aspekts ir atbalstīt jogas rutīnu ar lielisku zobu higiēnu.
Regulāri notīriet un izvelciet zobus. Pēc suku tīrīšanas izmantojiet antiseptisku mutes skalojamo līdzekli, lai novērstu visas atlikušās baktērijas mutē un kaklā. Dariet to pēc katras lielas maltītes vai vismaz divas reizes dienā.
Regulāri veicot jogas vingrinājumus un ievērojot stingru zobu higiēnu, jūs saņemsiet ilgstošu, svaigu elpu. Jūs varat stāties pretī izaicinājumiem ar absolūtu pārliecību, un jums vairs nekad nevajadzēs izvairīties no sociālajām situācijām!
Neaizmirstiet sekot StyleCraze, lai iegūtu vairāk padomu un videoklipu par to, kā joga var krasi mainīt jūsu dzīvi. Tas ir labāka ķermeņa atslēga, piešķir mieru un apgaismo tavu dvēseli.
Vai jūs kādreiz esat apsvēris jogu par sliktu elpu? Mēs priecājamies uzzināt, vai mūsu rutīna ir bijusi jūsu labā. Vai komentēt un dalīties ar savu pieredzi zemāk.