Satura rādītājs:
- Kāpēc gulēt ir svarīgi?
- Guļamvietu veidi
- 1. Gulēšana uz vēdera
- 2. Gulēšana uz sāniem
- Labā puse
- Kreisā puse
Labi izgulēties nav viegli. Slikta stāja, neērta gulta un kņudinošs prāts var jūs uzturēt visu nakti, un jūs vēlētos, lai jūs kaut ko varētu darīt lietas labā. Cik labi jūs gulējat, ir atkarīgs no tā, kā paiet jūsu diena un veids, kā jūs gatavojaties miegam. Vissvarīgākais ir tas, ka gulējamais stāvoklis ir ļoti svarīgs. Lai uzzinātu vairāk par gulēšanas pozām un to dažādajiem plusiem un mīnusiem, turpiniet lasīt.
Pirms tam noskaidrosim miega nozīmi.
Kāpēc gulēt ir svarīgi?
Mierīga gulēšana katru dienu 6 līdz 8 stundas ir nepieciešama veselīgam ķermenim un prātam. Stingrs miegs ļaus jūsu smadzenēm sagatavoties nākamajai dienai un ļaus jums mācīties un atcerēties jaunu informāciju. Pietiekams miegs dod jūsu ķermenim iespēju dziedēt un atjaunot sirdi un asinsvadus, pasargājot jūs no sirds slimībām un paaugstināta asinsspiediena.
Labs miegs atpūtina jūsu ķermeni un palīdz tam veidot veselīgu imūnsistēmu. Un kopumā jūsu gulēšanas veids izlems jūsu garastāvokli nākamajā dienā. Tas ietekmē arī domāšanas veidu un reakciju. Tāpēc indivīds, kurš labi guļ, ir uzmanīgāks, pieņem labākus lēmumus un ir radošāks un veselīgāks.
Noskaidrosim dažādas pozīcijas, kurās mēs gulējam un kas vislabāk darbojas jūsu veselībai.
Guļamvietu veidi
- Guļot uz vēdera
- Gulēšana sānos (labajā un kreisajā pusē)
- Gulēšana ar kājām uz augšu
- Guļ uz muguras
1. Gulēšana uz vēdera
Attēls: Shutterstock
Ir dienas, kad pēc garas darba dienas viss, ko vēlaties darīt, ir nokrist uz gultas un snaust. Labi, sejas iebāšana spilvenā varētu būt mierinoša, taču ilgtermiņā tas jums neko labu nedod.
Plusi: Vienīgais, kas gulēt uz vēdera, ir tas, ka tas atvieglo krākšanu.
Mīnusi: gulēšana uz vēdera noved pie rīta pamošanās ar sāpēm un diskomfortu. Tas sasprindzina kaklu, noliek galvu neērtā leņķī un velk vēderu uz leju. Tas izlīdzina jūsu mugurkaula dabisko līkni un noved pie muguras lejasdaļas. Grūtniecības laikā nav ieteicams gulēt uz vēdera.
Padoms: gulēšana uz vēdera tiek uzskatīta par sliktāko gulēšanas pozu, un eksperti iesaka pakāpeniski pāriet uz gulēšanu uz sāniem ar spilvenu palīdzību.
Atpakaļ uz TOC
2. Gulēšana uz sāniem
Pētījumi pierāda, ka lielākā daļa cilvēku dod priekšroku gulēšanai uz sāniem. To varēja vai nu saritināt augļa stāvoklī, vai arī samērā taisnākā leņķī. Arī puse, kurā jūs gulējat, ir atšķirīga. Gulēšana labajā pusē nedod tādu pašu efektu kā gulēšana kreisajā pusē. Katram no tiem ir savas unikālās priekšrocības un blakusparādības. Pārbaudiet zemāk, lai uzzinātu.
Attēls: Shutterstock
Plusi: gulēšana labajā pusē ļauj jūsu mugurkaulam atpūsties dabiskajā līknē.
Mīnusi: ja jūs gulējat labajā pusē, jūs saspiežat visu savu sirds un asinsvadu sistēmu, jo tā atrodas labajā ķermeņa pusē. Šī gulēšanas poza sasprindzina plaušas un saspiež ribu sprostu. Tas kavē asinsriti, liekot jums pārvietoties miega laikā, lai līdzsvarotu sadalījumu. Izvairieties no šīs pozīcijas, ja varat, un izvēlieties gulēt kreisajā pusē.
Attēls: Shutterstock
Plusi: gulēšana kreisajā pusē atvieglo skābes refluksu un grēmas. Tomēr tas var radīt pārāk lielu spiedienu uz vēderu. Grūtniecības laikā tā ir