Satura rādītājs:
- Kas ir Bikrama joga?
- Kas ir karstā joga?
- Kāda ir atšķirība starp Bikram jogu un karsto jogu?
- 1. Studija
- 2. Temperatūra
- 3. Uzvedība
- 4. Ilgums
- 5. Pozas
- 6. Skolas
Kādu dienu es izlasīju rakstu, kurā runāts par Bikram jogu svara zaudēšanai. Es to cītīgi pārlasīju, lai varētu izlemt, vai pievienoties karstās jogas nodarbībai, kas bija tikai pa ceļam. Gaužoties nezinošā svētlaimē, es jau biju gandrīz nolēmis, kad sapratu, ka karstā joga un Bikrama joga ir diezgan atšķirīgas viena no otras. Faktiski visa Bikrama joga ir karstā joga, bet visa karstā joga nav Bikrama joga.
Pirms iedziļināties atšķirībās, noskaidrosim, kas ir šīs abas jogas formas.
Kas ir Bikrama joga?
Bikrama joga ir Hatha jogas forma, kas ir unikāla īpašo pozu un elpošanas vingrinājumu dēļ, kas tiek veikti apsildāmā telpā.
Bikrams Čoudhurijs ir Bikrama jogas dibinātājs. Viņš formulēja 26 jogas pozu un divu pranajamu komplektu. Šis jogas čempions nodibināja jogas koledžu Beverlihilsā, Kalifornijā, un sāka mācīt savu jogas metodi, kas turpināja kļūt par vienu no populārākajiem jogas stiliem, ko praktizē Rietumos. Holivuda sāka atbalstīt šo jogas veidu, un tā priekšrocības kļuva par pilsētas runu.
Kas ir karstā joga?
Karstā joga ir Vinyasa prakses stils, kas ietver virkni saistītu pozu. Tas tiek darīts siltā telpā, kas ir iestatīta noteiktā temperatūrā un mitrumā. Tā kā tas ir enerģisks jogas stils, jums ir tendence daudz svīst un arī zaudēt svaru.
Kāda ir atšķirība starp Bikram jogu un karsto jogu?
Tagad, kad jums ir diezgan plaša izpratne par to, kas ir šīs abas formas, iedziļināsimies sīkākajās detaļās un aplūkosim abu atšķirības.
1. Studija
Attēls: iStock
Sākumā viena no pirmajām atšķirībām, ko pamanīsit starp abām jogas formām, ir studija. Kamēr tipiska Bikram jogas studija tiek atspoguļota no sienas līdz sienai, karstās jogas studijās pie sienas nav spoguļu. Iemesls tam ir tāds, ka joga uzskata, ka spoguļi novērš uzmanību. Ir teikts, ka tie ierobežo visu jūsu izpratnes potenciālu. Tas ir ne tikai neproduktīvs jūsu praksei, bet arī neievēro daudzus jogas principus
2. Temperatūra
Attēls: iStock
Bikram jogas studijas parasti sauc par spīdzināšanas kamerām. Tie tiek uzkarsēti līdz 40 grādu temperatūrai pēc Celsija, mitruma līmenis ir 40 procenti.
Karstās jogas studijas ir diezgan vēsākas aptuveni 35-38 grādos pēc Celsija. Mitruma līmenis šajās klasēs ir atšķirīgs.
3. Uzvedība
Attēls: iStock
Sākot praktizēt šo jogas formu, jūs pamanīsit arī atšķirību starp rīcību, ko no jums gaida. Bikrama joga sagaida armijai līdzīgu disciplīnu, kurā prakses laikā nedrīkst runāt vai smieties. Karstā joga ir daudz saudzējošāka. Jūs varat uzdot jautājumus, spēlēt mūziku, un, ja situācija prasa, arī smieties labi.
4. Ilgums
Attēls: iStock
Laiks ir arī liels atšķirības faktors starp abām praksēm. Bikrama jogas nodarbībai ir noteikts laiks 90 minūtes. Šajā laika posmā prakse jāveic karstā telpā bez pārtraukuma.
Karstās jogas nodarbība nekad nepārsniedz 60 minūtes. Viņi tic, ka jūs svīstat, zaudējat toksīnus un iegūstat elastību, dehidrējot šajā laika posmā.
5. Pozas
Attēls: iStock
Tiek rakstīts Bikram jogas kurss. Skolotājam katru dienu liek teikt tās pašas lietas, kad jūs vienā un tajā pašā rutīnā praktizējat strukturētās 26 pozas kopā ar diviem elpošanas vingrinājumiem.
Karstās jogas nodarbībās ir daudzveidīgs asānu klāsts, kas tiek praktizēts dažādās jogas skolotāja noteiktajās secībās atkarībā no viņu stila. Tas savā ziņā ļauj jūsu ķermenim atšķirīgi reaģēt uz katru klasi un katru dienu mainīt sevi.
6. Skolas
Attēls: iStock
Bikrama joga ir viena jogas skola, kas tiek mācīta stingrā, noteiktā veidā. Šī jogas forma nepieļauj iespēju interpretēt vai mainīt stilu. Tas koncentrējas