Satura rādītājs:
- Jogas vēsture
- "Astoņas jogas ekstremitātes"
-
- 1. Jama
- 2. Nijama
- 3. Asana
- 4. Pranajama
- 5. Pratyahara
- 6. Dharana
- 7. Dhjāna
- 8. Samadhi
- Jogas veidi
- 1. Aštanga joga
- 2. Vinjasa joga
- 3. Kundalini joga
- 4. Ajengaras joga
- 5. Spēka joga
- 6. Bikrama joga
- 7. Jivamukti joga
- 8. Atjaunojošā joga
- Izvēlieties sev piemērotu stilu un praktizējiet. Tagad atbildēsim uz dažiem jautājumiem, kas parasti tiek uzdoti par jogu.
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Joga rosās! Tas ir visur. Uz reklāmas stendiem, pētnieciskajos darbos un lekciju zālēs. Bet no kurienes tas viss sākās? Kā radās šī senā gudrība? Kas tas ir, ko tā var piedāvāt? Vai tas ir burvīgs risinājums visām slimībām? Atbildes uz visu to un daudz ko citu uzziniet šajā īsajā jogas vēsturē.
Jogas vēsture
Joga ir atvasināta no sanskrita vārda "yuj", kas brīvi nozīmē "savienība". Tas ir ceļš, pa kuru indivīds apvienojas ar visu eksistenci. Izklausās smagi, vai ne? Tas būtībā nozīmē, kā jūs neesat atsevišķa būtne, bet gan daļa no lielākas enerģijas. Tas palielina jūsu apziņu un liek saprast, ka jūs patiesi iztīrāt jucekli no visa, ko jūs iemiesojāt kā daļu no savas kultūras, ģimenes un izglītības. Tas liek jums saprast, ka ir kaut kas vairāk nekā tas, ko jūs redzat apkārt. Tā ir dziļi garīga prakse, kas ir daļa no filozofijas, reliģijas, zinātnes un vingrinājumiem.
Joga atgriežas Vēdu laikmetā vai pat pirms tam. Agrākais Rigs Veda piemin par jogu, un Indas ielejas civilizācijas zīmogos ir atrodami piktogrāfiski pierādījumi. Bhagavad Gita un Mahabhāratas Šanti Parva smalki runā par to. Vēlāk Patandžali bija sastādījis “Jogas sutras”, kas kļuva par jogas grāmatu un padarīja viņu par “Jogas tēvu”. Viņš bija ilgi runājis par prakses sarežģījumiem un detaļām. Apskatīsim vienu svarīgu tā aspektu, ko sauc par “astoņām jogas ekstremitātēm”.
"Astoņas jogas ekstremitātes"
Patandžali savā grāmatā “Jogas sutras” runā par “Astoņām jogas ekstremitātēm”, kuras nosaukums ir Aštanga.
- Jama
- Nijama
- Asana
- Pranajama
- Pratyahara
- Dharana
- Dhjāna
- Samadhi
1. Jama
Jama izskaidro dzīves morāles līmeni. Tas mums stāsta, kā rīkoties, un uzsver godīgumu un godīgumu. Tas liek mums uzvesties tā, lai mēs vēlētos, lai citi izturētos pret mums. Jama lūdz mūs iet nevardarbības, patiesības un paškontroles ceļu.
Atpakaļ uz TOC
2. Nijama
Nijama uzsver, ka ir apdomīgs un domājošs. Tajā runāts par disciplīnu un garīgumu. Tā tic augstākajai enerģijai un iesaka mums to atpazīt un lūgt. Nijama ir ceļš, kurā tu mācies pats, esi tīrs, esi apmierināts un nododies Visvarenajam.
Atpakaļ uz TOC
3. Asana
Šis jogas aspekts koncentrējas uz cilvēka ķermeni. Ķermenis tiek uzskatīts par svētu, un kopšana ir ārkārtīgi svarīga. Asana ir fizisks vingrinājums, kas sagatavo ķermeni meditācijai, ieaudzinot disciplīnu un koncentrēšanos. Tas sagatavo jūsu ķermeni garīgam ceļojumam.
Atpakaļ uz TOC
4. Pranajama
Pranajama ir elpas kontrole un process, kurā jūs elpojat apzināti un savienojat prātu, ķermeni un dvēseli caur ieelpošanu un izelpu. Elpa ir prāniska enerģija, kuras uzņemšana un piepildīšana ar jūsu ķermeni padara jūs spēcīgu un enerģisku.
Atpakaļ uz TOC
5. Pratyahara
Pratyahara ir tad, kad mēs vēršamies uz iekšu un uzzinām vairāk par sevi. Mēs apzināti pieliekam pūles, lai atturētos no ārējiem spēkiem un koncentrētos uz savu iekšējo būtni, kuru nesamazina ārējie stimuli. Pratyahara ir atdalīšanās no ārpasaules un iekšējā es novērošana.
Atpakaļ uz TOC
6. Dharana
Dharana trenē prātu koncentrēties uz vienu enerģijas centru, koncentrējoties vai nu uz vienu objektu, domu vai mantru. Mūsu prātā ir daudz domu un ideju. Spēja tos kontrolēt un neļaut viņiem ietekmēt jūsu mieru ir izaicinājums, kuru jums vajadzētu uzņemties caur Dharanu.
Atpakaļ uz TOC
7. Dhjāna
Dhjānā prāts apzinās bez uzmanības. Ir minimums domu vai tās nav, kas rodas, lai nomocītu prātu. Uzturēšanās mierā bez nekā, uz ko koncentrēties, nav viegls uzdevums un prasa laiku. Spēks un izturība, kas izveidota no iepriekšējām ekstremitātēm, palīdzēs Dhjanai.
Atpakaļ uz TOC
8. Samadhi
Samādhi ir ekstāzes stāvoklis, kas rodas no sevis apzināšanās ar dievišķo un vienotības izjūtas ar citām dzīvajām būtnēm. Samadhi dod svētlaimi un mieru. Laime un brīvība kļūst par galvenajiem dzīves mērķiem, un jūs piedzīvojat apgaismību.
Atpakaļ uz TOC
Šīs, mans draugs, ir astoņas jogas daļas, kas soli pa solim sagatavo tavu ķermeni, lai galu galā sasniegtu patiesības, ekstāzes un svētlaimes galīgo mērķi. Astanga veido jogas būtību, un no tā laika gaitā dzima dažādas prakses skolas. Milzīgā jogas zināšanu bagātība tika nodota skolotājam studentam, un galu galā tā sazarojās daudzos veidos un formās. Apskatīsim dažus no tiem zemāk.
Jogas veidi
- Astanga joga
- Vinjasa joga
- Kundalini joga
- Ajengaras joga
- Spēka joga
- Bikrama joga
- Jivamukti joga
- Atjaunojošā joga
1. Aštanga joga
Attēls: iStock
Astanga joga ir jogas pozu kopums, kas veido iekšējo siltumu. Katrā Aštanga jogas sesijā tiek atkārtots noteikts asānu komplekts, kas ietver apzinātu elpošanu caur visām pozām. Astanga nozīmē astoņkāju un tika popularizēta 1940. gados. Tā savā praksē izmanto astoņas Patandžalja jogas sūtru daļas.
Ieguvumi - Astanga joga ir laba, lai veidotu galveno spēku un palielinātu elastību.
Atpakaļ uz TOC
2. Vinjasa joga
Attēls: iStock
Vinjasa joga vienmērīgi apvieno kustības un elpu. Katra poza tiek uzņemta un pārveidota par citu pozu ar īpašu elpošanas modeli. Vinjasa joga ietver nepārtrauktu ātras kustības kustību.
Ieguvumi - Vinyasa joga veido liesos muskuļus un nomierina prātu.
Atpakaļ uz TOC
3. Kundalini joga
Attēls: Shutterstock
Kundalini joga ir fiziskas un meditatīvas prakses sistēma, kas koncentrējas uz slēpto enerģiju, kas atrodas cilvēka ķermeņa krustā, pamodināšanu. Šis jogas stils kļuva populārs 1960. gados.
Ieguvumi - Kundalini joga uzlabo jūsu izpratni un palīdz sazināties ar savu iekšējo.
Atpakaļ uz TOC
4. Ajengaras joga
Attēls: Shutterstock
Iyengar joga izmanto rekvizītus, un šī metode ir īpaši raksturīga pozas precizitātei, izlīdzināšanai un manierei, kā arī elpas kontrolei pozas laikā. Katrai pozai ir jāpievērš īpaša uzmanība un laiks. Pozu uzlabošanai tiek izmantoti balsti, piemēram, segas un virves.
Ieguvumi - Ajengaras joga uzlabo līdzsvaru un koordināciju jūsu ķermenī. Tas atbrīvo jūs no kakla un muguras sāpēm.
Atpakaļ uz TOC
5. Spēka joga
Attēls: Shutterstock
Spēks ir ātra un intensīva intensīvu asānu sesija. Spēka jogā jūs pozā uzturaties tikai dažus mirkļus, pirms dodaties uz nākamo. Tā ir Vinjasa joga, kas tiek veikta enerģiski. Tas kļuva populārs 1990. gados, un to sākotnēji dibināja Berila Bendera Bērza un Braiens Kests.
Ieguvumi - Power joga uzlabo jūsu sirds veselību un pazemina asinsspiedienu. Tas kontrolē holesterīna līmeni.
Atpakaļ uz TOC
6. Bikrama joga
Attēls: iStock
Bikram joga ir 26 pozu kopums, kas ietver divus elpošanas vingrinājumus, kas 90 minūtes tiek praktizēti apsildāmā telpā ar paaugstinātu mitrumu. Pozas no Hatha jogas asanām paņēma un attīstīja Bikrams Čoudhurijs 1970. gados.
Ieguvumi - Bikram joga izdala toksīnus no ķermeņa un uzlabo asinsriti.
Atpakaļ uz TOC
7. Jivamukti joga
Attēls: iStock
Jivamukti joga ir fizisku, meditatīvu un garīgu jēdzienu apvienojums. Izņemot asanas, tā uzsver nevardarbību, uzticību un Svētos Rakstus. To 1980. gados izstrādāja Šerona Ganona un Deivids Life.
Ieguvumi - Jivamukti joga izskalo toksīnus no ķermeņa. Tas palielina jūsu ķermeņa elastību un izturību. Tas rada līdzsvaru un palielina asins plūsmu jūsu ķermenī.
Atpakaļ uz TOC
8. Atjaunojošā joga
Attēls: Shutterstock
Atjaunojošā joga ir lēns un dziļš process, kurā jūs katru pozu turat ilgāk, pilnībā izjūtot katras pozas sekas. Ķermeņa atbalstam katrā pozā tiek izmantoti tādi jogas aksesuāri kā virves un segas.
Ieguvumi - Atjaunojošā joga ir lielisks veids, kā ārstēt bezmiegu un trauksmi. Tas nomierina un atslābina jūsu ķermeni.
Atpakaļ uz TOC
Izvēlieties sev piemērotu stilu un praktizējiet. Tagad atbildēsim uz dažiem jautājumiem, kas parasti tiek uzdoti par jogu.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai tās ir jogas nodarbošanās blakusparādības?
Ja joga tiek praktizēta pienācīgā vadībā, tai nav blakusparādību.
Vai joga atšķiras no vingrinājumiem?
Joga ietver prātu, ķermeni un garu un atstāj jūs atjaunotu, kamēr vingrinājumi koncentrējas galvenokārt uz fizisko ķermeni, kas pēc nodarbības jūs izsmeltu.
Kāda diēta papildina jogas praksi?
Veģetārie un pilnvērtīgie ēdieni, piemēram, augļi, dārzeņi, graudi un sausie augļi, vislabāk darbojas jogas nodarbībās.
Kad ir labākais laiks nodarboties ar jogu?
Vislabāk praktizē jogu no rīta tukšā dūšā. Tas enerģiju jūsu ķermenim visu atlikušo dienu.
Cik bieži ir jātrenējas ar jogu?
Katru dienu vismaz 20 minūtes nodarboties ar jogu, tas nāk par labu ķermenim.
Tagad, kad jums ir dažas pamatzināšanas par jogu, jūs zināt, ka tā ir prakse ar dziļi iesakņojušos filozofiju un zinātni, kas cilvēka ķermeni izmanto kā līdzekli veselības uzturēšanai. Mēs precīzi nezinām, kad un kur šī prakse radās, un mēs par to varam tikai spriest. Bet vēl svarīgāk paturēt prātā, cik dzīvību tas ir uzlabojis. Novēlam, lai arī jūs to izmantotu un izmantotu tā priekšrocības. Lūk, novēlot jums izpildīt jogas sesijas.