Satura rādītājs:
- Kas ir Dhyana joga?
- Nomierinošas Dhyana jogas pozas
- 1. Padmasana (Lotus Pose)
- 2. Bhujangasana (kobras poza)
- 3. Paschimottanasana (sēdošs priekšu saliekums)
- Pranajamas paņēmieni
- 1. Bhastrika Pranayama (silfona elpa)
- Kā praktizēt Bhastrika Pranayama
- Bhastrika Pranayama priekšrocības
- 2. Kapalbhati Pranayama (galvaskausa mirdzošā elpa)
- Kā praktizēt Kapalbhati Pranayama
- Kapalbhati Pranayama priekšrocības
- Dharanas metode
- Kā veikt Dhyana jogu?
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Nestabils prāts rada milzīgas nepatikšanas. Par laimi senā jogas zinātne piedāvā Dhyana jogu, nomierinošu un nomierinošu līdzekli, lai nomierinātu jūsu prāta tumšās domas.
Ir dažādi veidi, kā mīkstināt smadzenes un palīdzēt tām darboties labāk. Dhyana joga ir vislabākā no tām, kas ļauj labāk koncentrēties un koncentrēties.
Dhyana jogas veidu izpēte ir sarežģīta lieta. Tātad, mēs nolēmām jums palīdzēt un konsultējāmies ar jogas ekspertiem, lai sastādītu perfektu Dhyana jogas ceļvedi.
Rokasgrāmatu varat atrast zemāk. Paskaties.
Kas ir Dhyana joga?
Esmu pārliecināts, ka jūs jau iepriekš esat dzirdējis terminu Dhyana. Parasts termins, ko lieto daudzās Āzijas valstīs, ir atvasināts no sanskrita vārda “Dhyai”, kas nozīmē “domāt”.
Dhjanas joga Bhagavad Gitā tiek dēvēta par meditācijas jogu. Tas māca jūs atturēt prātu no nevajadzīgām lietām un koncentrēties uz to, kas jums jādara.
Dhyana joga ļauj jums atrast patiesību. Tas palīdz atdalīt ilūziju no realitātes un redzēt lietas tādas, kādas tās ir. Dziļa koncentrēšanās rada sevis izzināšanu, kas sniedz jums nepieciešamās atbildes.
Dhjanas augstākajā līmenī prāts apzinās bez fokusa. Ir minimālas domas vai tās vispār nav, kas rada prātu.
Uzturēšanās mierā bez nekā, uz ko koncentrēties, nav viegls uzdevums un prasa laiku. Jums jāveido spēks un izturība tam caur asanu, pranajamu un dharanu.
Pārbaudīsim dažas asanas, kuras parasti praktizē, lai apmācītu Dhyana jogu.
Nomierinošas Dhyana jogas pozas
- Padmasana (Lotus Pose)
- Bhujangasana (Cobra Pose)
- Paschimottanasana (sēdus priekšu saliekt)
1. Padmasana (Lotus Pose)
istock
Par pozu - Padmasana jeb Lotus Pose ir meditatīva poza, kas atspoguļo garīgo un apgaismojošo pieskaņu, ko simbols, ko Lotuss nes dažādās kultūrās. Padmasana ir starpposma Hatha jogas asana. Vingriniet to no rīta tukšā dūšā un sēdiet pozā 1 līdz 5 minūtes.
Ieguvumi - Padmasana atjauno jūsu ķermeņa enerģijas līmeni. Tas nomierina jūsu smadzenes un palielina izpratni un uzmanību. Poza notur mugurkaulu taisni un palīdz attīstīt labu stāju.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit - Padmasana.
2. Bhujangasana (kobras poza)
istock
Par pozu - Bhujangasana jeb Cobra Pose ir asana, kas atgādina paceltu čūskas kapuci. Tā ir enerģiska aizmugure. Bhujangasana ir Aštanga jogas asana iesācēja līmenī. Vingriniet to no rīta tukšā dūšā un turiet pozu 15 līdz 30 sekundes.
Ieguvumi - Bhujangasana uzmundrina jūsu sirdi un paaugstina jūsu garastāvokli. Tas mazina stresu un nogurumu. Poza palīdz palielināt asins un skābekļa cirkulāciju visā ķermenī.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit - Bhujangasana.
3. Paschimottanasana (sēdošs priekšu saliekums)
istock
Par pozu - Paschimottanasana jeb sēdošais priekšu saliekums ir asana, kas ir izliekums uz priekšu un dod labu izstiepšanos visam ķermenim. Tā ir iesācēja līmeņa Hatha jogas asana. Vingriniet to no rīta tukšā dūšā un turiet pozu 30 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi - Paschimottanasana noņem trauksmi, dusmas un aizkaitināmību. Tas atbrīvo stresu un nomierina jūsu prātu. Poza regulē asinsspiedienu un uzlabo asinsriti.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit- Paschimottanasana.
Nākamais solis ir Pranajama, jogas prakse kontrolēt elpu.
Pranajamas paņēmieni
- Bhastrika Pranayama (silfona elpa)
- Kapalbhati Pranayama (galvaskausa mirdzošā elpa)
- Bhastrika Pranayama (silfona elpa)
1. Bhastrika Pranayama (silfona elpa)
istock
Bhastrika Pranayama vai Silfona elpa ir spēcīgs jogas elpošanas vingrinājums. Tā ir attīrošā krija, kas notīra jūsu nadis, nāsis un deguna blakusdobumus un sagatavo dziļi elpot. Tas ir lieliski piemērots arī ķermeņa enerģijai.
Kā praktizēt Bhastrika Pranayama
Sēdiet Lotus Position ar taisnu muguru. Elpojiet dziļi caur degunu, piepildot plaušas ar gaisu. Pēc tam izelpojiet tādā pašā veidā. Dariet to dažas reizes, lai sakārtotu galvu.
Pēc tam sāciet spēcīgi izelpot ātras elpas caur degunu. Sekojiet tam līdzi, tādā pašā veidā ieelpojot.
Elpai vajadzētu nākt no diafragmas, un vēderam, elpojot, jāpārvietojas iekšā un ārā. Pārējam ķermenim vajadzētu būt nekustīgam.
Veiciet zemādas elpošanas apli, sekojot tam ar dabisku elpošanu, un pēc tam dodieties uz nākamo kārtu. Elpojot dabiski, novērojiet ķermeņa un prāta sajūtas. Veiciet vismaz 3 Bhastrika kārtas un pabeidziet sesiju.
Bhastrika Pranayama priekšrocības
Bhastrika Pranayama stiprina jūsu plaušas. Tas nomierina jūsu prātu un attīra elpu.
Elpošanas vingrinājums ienes mieru un mieru jūsu prātā.
2. Kapalbhati Pranayama (galvaskausa mirdzošā elpa)
istock
Kapalbhati Pranayama jeb galvaskausa mirdzošā elpa ir elpošanas tehnika, kas, regulāri praktizējot, sniegs jums mirdzošu galvu un spilgtu intelektu. Tā ir “šiza” krija, kas izskalo toksisko gaisu no jūsu ķermeņa. Vārds “Kapalbhati” nozīmē mirdzošu galvu. "Kapal" nozīmē pieri un "Bhati" nozīmē spīdumu.
Kā praktizēt Kapalbhati Pranayama
Sēdi Sukhasanā un noliec plaukstas uz ceļgaliem. Koncentrējieties uz vēdera reģionu.
Ieelpojiet dziļi caur degunu, piepildot plaušas ar gaisu.
Elpojiet mierīgi un apzināti. Ievelciet vēderu mugurkaula virzienā. Novietojiet roku uz vēdera un sajūtiet, kā muskuļi saraujas.
Atslābinoties no saraušanās, izelpojiet īsā un ātrā sprādzienā. Kamēr jūs to darīsit, atskanēs sēkšana. Pēc tam notiek automātiska ieelpošana.
Nodarbojieties ar vienu Kapalbhati kārtu, kas sastāv no 20 reižu ieelpošanas un izelpošanas. Pēc vienas kārtas aizveriet acis Sukhasanā un novērojiet savu ķermeni.
Kapalbhati Pranayama priekšrocības
Kapalbhati nomierina jūsu smadzenes un atjauno ķermeni. Elpošanas tehnika uzlabo atmiņu un koncentrēšanās spējas.
Lai uzzinātu vairāk par elpošanas tehniku, noklikšķiniet šeit - Kapalbhati Pranayama.
Nākamais solis ir Dharana jeb koncentrēšanās ar vienu punktu.
Dharanas metode
Dharana trenē prātu koncentrēties uz vienu enerģijas centru, koncentrējoties vai nu uz vienu objektu, sensāciju vai mantru. Ikreiz, kad jūs domājat par svārstībām, jūs to atgriežat pie objekta, sensācijas vai mantras.
Piemēram, turot lūgšanu krelles, ar katru pieskaramo pērlīti koncentrācija tiek atgriezta pašreizējā brīdī.
Mūsu prātā ir daudz domu un ideju. Lai jūs varētu tos kontrolēt un neļaut tiem ietekmēt jūsu uzmanību, tas ir izaicinājums, kuru jums vajadzētu uzņemties caur Dharanu.
Kā veikt Dhyana jogu?
Kad jūsu ķermenis ir padarīts uztverams ar asanām, prāts ir pilnveidots ar pranajamu un visa jūsu dharana ir apmācīta koncentrēties atkārtoti, jūs lēnām ieslīdat dhjānā vai stāvoklī, kurā apzināties esamību.
Apziņa dhjānā ir kā upe, kas tek bez pauzes. Kad jūs atkal un atkal koncentrējat prātu uz atgriešanos pašreizējā brīdī, tas galu galā paliek tagadnē bez jebkādas pauzes, kad jūs piedzīvojat Dhjanu vai tīru un pilnīgu apziņu tagadnē.
Tagad atbildēsim uz dažiem bieži sastopamajiem jautājumiem par Dhyana jogu.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Cik bieži es praktizēju Dhyana jogu?
Dhyana joga ir turpināts process. Jums regulāri jātrenē Dhyana jogas pozas, pranajama un koncentrēšanās uz vienu punktu, lai varētu sasniegt Dhyana stāvokli un palikt tajā.
Kur es varu iemācīties Dhyana jogu?
Daudzi sertificēti jogas institūti visā pasaulē apmāca jūs šajā procesā, bet galu galā viss atkarīgs no jums, cenšoties sasniegt labāku stāvokli, izmantojot dhyana jogu.
Nav nekā tāda, kā palikt pašreizējā brīdī un pilnībā to apzināties. Daudzas no mūsu problēmām rodas tāpēc, ka mūs uztrauc un aizsprosto mūsu pagātne vai pārdomājam, kas varētu notikt nākotnē. Dhyana joga ir ceļš, kas palīdzēs jums izvairīties no pagātnes un izbaudīt tagadni. Ejiet uz priekšu un uzņemieties šo procesu, jo tas palīdzēs uzlabot jūsu dzīvi.