Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Vai sauļošanās krēms beidzas?
- Kā jūs zināt, vai sauļošanās krēms ir novecojis?
- 1. Vai ir kāds derīguma termiņš?
- 2. Vai tas smaržo smieklīgi?
- 3. Vai tekstūra ir mainījusies?
- Kas var notikt, ja lietojat sauļošanās līdzekli, kuram beidzies derīguma termiņš?
- Kā uzglabāt sauļošanās līdzekli: lietas, kas jāizvairās no priekšlaicīgas derīguma termiņa beigām
- Atsauce
Vai jūsu pustukšā pudele sauļošanās no pagājušās vasaras joprojām sēž uz kumodes? Interesanti, vai jūs to varat izmantot šogad? Pagaidi! Vai esat pārliecināts, ka tā derīguma termiņš nav beidzies?
Lielākā daļa no mums ir vainīgi, lietojot sauļošanās krēmus, kas ir aizklāti mūsu skapjos. Izrādās, ka tas noteikti nav drošs saules aizsarglīdzekļu izmantošanas veids - jo produkts, iespējams, ir zaudējis savu efektivitāti. Šajā rakstā mēs esam apsprieduši visu, kas jums jāzina par sauļošanās līdzekli, lai saglabātu sevi aizsargātu, it īpaši tā derīguma termiņu. Ritināt uz leju.
Satura rādītājs
- Vai sauļošanās krēms beidzas?
- Kā jūs zināt, vai sauļošanās krēms ir novecojis?
- Kas var notikt, ja lietojat sauļošanās līdzekli, kuram beidzies derīguma termiņš?
- Kā uzglabāt sauļošanās līdzekli: lietas, kas jāizvairās no priekšlaicīgas derīguma termiņa beigām
Vai sauļošanās krēms beidzas?
Shutterstock
Jā, tas notiek! Tieši tā, kā beidzas jūsu krēmu, serumu, masku un citu ādas kopšanas līdzekļu derīguma termiņš.
Visiem produktiem ir derīguma termiņš. Tomēr dažreiz var būt grūti atrast derīguma termiņu uz sauļošanās līdzekļa.
Jūs redzēsiet to drukātu jebkur uz izstrādājuma, taču dažos gadījumos derīguma termiņš bieži vien nav skaidrs. Piemēram, daži zīmoli izvēlas derīguma termiņu norādīt drukātā kodā (piemēram, ciparu sērijā). Kas jums jādara, ja derīguma termiņu nevarat atrast nekur?
Šādos gadījumos atcerieties, Tas notiek tikai tad, ja zīmols nav norādījis derīguma termiņu. FDA noteikumi pieprasa, lai visi sauļošanās līdzekļi darbotos vismaz trīs gadus (1).
Pēc produkta derīguma termiņa beigām sastāvdaļas zaudē savu efektivitāti. Viņi nedos jums tādu pašu rezultātu vai SPF aizsardzību kā pirms derīguma termiņa beigām.
Laika gaitā saules aizsargkrēma sastāvdaļas sadalās, un tas var izraisīt alerģiskas reakcijas un kairinājumu. Turklāt, kad saules aizsarglīdzekļa derīguma termiņš ir beidzies, tajā var izaugt pelējums un baktērijas un izraisīt ādas infekcijas.
Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka, ja sauļošanās krēms tiek uzglabāts karstās vietās vai pakļauts mitrumam, tā sastāvdaļas var sabojāties. Tā rezultātā sauļošanās līdzeklis zaudē savu efektivitāti pat pirms tā oficiālā derīguma termiņa beigām. Jebkura skaistumkopšanas un ādas kopšanas līdzekļa sastāvdaļas, ieskaitot sauļošanās līdzekļus, ar laiku noārdās. Noārdīšanās procesu var paātrināt, ja saules aizsargkrēms netiek pareizi uzglabāts.
Tikai tad, ja tas ir minerālvielu sauļošanās līdzeklis un tā aktīvās sastāvdaļas ir fiziski sauļošanās līdzekļi, piemēram, titāna dioksīds vai cinka oksīds. Minerālo sauļošanās līdzekļu sastāvdaļas sadalās daudz lēnāk nekā ķīmisko sauļošanās līdzekļu sastāvdaļas. Tas nozīmē, ka jūs joprojām varat izmantot savu minerālvielu aizsargkrēmu mēnesi vai divus pēc tā derīguma termiņa beigām, bet ne ilgāk par to. Pēc šī perioda noteciniet šo pudeli un iegūstiet jaunu sauļošanās līdzekli.
Bet kas notiek, ja derīguma termiņš tiek izdzēsts vai tikko redzams? Kā noteikt, vai saules aizsargkrēms joprojām ir labs vai nav? Ir veidi, kā to uzzināt.
Atpakaļ uz TOC
Kā jūs zināt, vai sauļošanās krēms ir novecojis?
Shutterstock
Saules aizsargkrēma konsistence un faktūra daudz atklāj par tā stāvokli. Tomēr ir vairākas lietas, ko varat darīt, lai pārbaudītu, vai saules aizsargkrēmam ir beidzies derīguma termiņš.
1. Vai ir kāds derīguma termiņš?
Tas var būt uz loka, pudeles vāciņa vai jebkur citur uz iepakojuma. Ja to nevarat atrast, pārbaudiet zīmola vietni, lai iegūtu vispārīgu informāciju par produkta derīguma termiņu. Jūs varat arī sazināties ar zīmola klientu apkalpošanas dienestu un uzzināt par produkta derīguma termiņu. Ja nekas nav pieejams, atzīmējiet mēnesi un gadu, kurā iegādājāties sauļošanās līdzekli. Tam vajadzētu būt spēkā vismaz trīs gadus.
2. Vai tas smaržo smieklīgi?
Jūs par to esat labākais tiesnesis. Paņemiet pātagu, un, ja konstatējat, ka tam nav parastā aromāta, visticamāk, ka jūsu saules aizsargkrēmam ir beidzies derīguma termiņš, un tas ir jānomaina. Jebkurā gadījumā, ja jūsu produkti smaržo neparasti, izmetiet tos.
3. Vai tekstūra ir mainījusies?
Jūs esat pārbaudījis derīguma termiņu, un jūsu produkts labi smaržo. Vai jūs domājat, ka tas padara to drošu? Vēl nē! Izsmidziniet nelielu daudzumu produkta uz rokas un pārbaudiet konsistenci, berzējot to. Vai tas šķiet šķidrs un ūdeņains? Vai tas ir sācis atdalīties? Ja jā, tas vairs nav piemērots jūsu ādai. Jebkuras izmaiņas sauļošanās konsistencē jāuztver nopietni.
Izmantojot sauļošanās līdzekli, kam beidzies derīguma termiņš, jūs varat pakļaut nopietnām ādas problēmām.
Atpakaļ uz TOC
Kas var notikt, ja lietojat sauļošanās līdzekli, kuram beidzies derīguma termiņš?
Shutterstock
Ķīmiskie sauļošanās līdzekļi satur tādas sastāvdaļas kā avobenzons, homosalāts un oksibenzons, kas sāk oksidēties pēc derīguma termiņa beigām. Rezultātā šādi sauļošanās līdzekļi uz jūsu ādas neizplatās pareizi. Tas var izraisīt:
- Briesmīgs saules apdegums
- Fotoattēlošana
- Ādas alerģijas, ko izraisa sastāvdaļas, kurām beidzies derīguma termiņš (kontakta reakcijas)
Kaut arī minerālie sauļošanās līdzekļi neoksidējas, noārdošās sastāvdaļas būs mazāk efektīvas un var izraisīt ādas problēmas. Dažreiz saules aizsarglīdzeklis var sākt noārdīties pat pirms derīguma termiņa beigām. Šādos gadījumos tas nebūs tik efektīvs kā vajadzētu.
Ir daži aktivizētāji, kas var izraisīt tā derīguma termiņu pat pirms tā datuma.
Atpakaļ uz TOC
Kā uzglabāt sauļošanās līdzekli: lietas, kas jāizvairās no priekšlaicīgas derīguma termiņa beigām
Shutterstock
Jūsu sauļošanās krēms var izturēt daudz. Bet tas nenozīmē, ka jums nevajadzētu būt piesardzīgiem attiecībā uz tā uzglabāšanas veidu. Uzglabājot sauļošanās krēmu, jums vajadzētu būt piesardzīgiem:
- Izvairieties no sauļošanās pudeles atstāšanas tiešos saules staros. Neatkarīgi no tā, vai atstājat to uz automašīnas aizmugurējā loga vai netālu no mājas loga, kur tas ir pakļauts tiešiem saules stariem, abos gadījumos jūsu aizsargkrēms formula pasliktināsies.
- Glabājiet to vēsā vietā. Ar “vēsu zonu” es nedomāju ledusskapi. Glabājiet to vietā, kur nav tiešu saules staru. Saules aizsargkrēmi nevar izturēt temperatūru virs 77o F (25o C).
- Glabājiet to sausā vietā. Izvairieties no vietām, piemēram, netālu no vannas istabas vai virtuves izlietnes. Mitrums var padarīt saules aizsargkrēmu nestabilu un pārvērst to par baktēriju un pelējuma augsni.
Atcerieties - vienmēr, kad rodas šaubas, nevilcinieties nomainīt sauļošanās līdzekli. Tāpēc nākamreiz, pirms dodaties uz savu pludmales vakuumu, neaizmirstiet pārbaudīt, vai jūsu sauļošanās krēms darbojas vai nē.
Atpakaļ uz TOC
Atsauce
- “Sauļošanās: kā palīdzēt aizsargāt…”, ASV Pārtikas un