Satura rādītājs:
- Kas ir akupunktūra?
- Akupunktūras ietekme uz jūsu ķermeni
- Akupunktūras priekšrocības
- Pierādījumi par akupunktūru bezmiegam
It kā doties pie ārsta un injicēt, lai izārstētu problēmu, nebija pietiekami biedējoši, lielākajai daļai cilvēku akupunktūra ir murgs. Bet pagaidiet, visa šī fobija, kas jums ir par šo ārstēšanas veidu, ir tikai mīts. Akupunktūra ir ne tikai efektīva, bet arī ne tik traumatiska, kā izskatās. Tā izcelsme ir Ķīnā un tiek praktizēta tūkstošiem gadu. Ir pierādījumi, ka akupunktūra Eiropā tika izmantota pirms simtiem gadu, taču tikai divdesmitā gadsimta otrajā pusē šī prakse kļuva pazīstama visā pasaulē.
Kas ir akupunktūra?
Šī apstrāde parasti ietver plānu adatu ievietošanu caur ādu noteiktos ķermeņa punktos. Ievietošanas dziļums ir atkarīgs no problēmas. Ķīniešu medicīnas teorija apgalvo, ka akupresūras punkti atrodas meridiānos, caur kuriem tiek nodota "qi" jeb vitālā enerģija.
Akupunktūrai nav zinātniska izskaidrojuma, taču terapeitiskie ieguvumi ir pietiekami pierādījumi, ka šī prakse darbojas.
Vispirms jums jāmeklē sertificēts akupunktūras ārsts, kurš pārbaudīs jūsu stāvokli un izlems par ārstēšanu. Tipiskā akupunktūras programma ietvers apmēram 12 sesijas. Katra sesija ilgst apmēram 30 minūtes. Atkarībā no problēmas vai tās smaguma pakāpes pacientam tiks lūgts apsēsties vai apgulties (vērsts uz augšu vai uz leju). Tad tiek ievietots adatu komplekts. Sākotnēji viņiem nav sāp, bet, kad tas sasniedz pareizo dziļumu, jums vajadzētu sajust dziļas sāpīgas sajūtas. Tā ir laba zīme. Jums jāpārliecinās, ka jūsu akupunktūras ārsts izmanto sterilizētas vienreizējas lietošanas adatas.
Atsevišķos smagos gadījumos adatas pēc ievietošanas vai nu silda, vai maisa ar elektrību. Jums vajadzētu atrast atvieglojumu jau pirmajā sēdē.
Akupunktūras ietekme uz jūsu ķermeni
Akupunktūras priekšrocības
Pierādījumi par akupunktūru bezmiegam
Ir veikti daudzi pētījumi, lai pārbaudītu akupunktūras efektivitāti bezmiega gadījumā. 2004. gadā veiktais pētījums atklāja, ka tie, kas cieš no trauksmes, ārstējot ar akupunktūru, palielināja nakts melatonīna ražošanu un arī gulēšanas laiku. Tie, kurus ārstēja ar akupunktūru, aizmiga ātrāk un labāk. Šiem pacientiem kopējais stress samazinājās.
Lai gan daudziem ārstniecības personām ir atšķirīgs viedoklis par akupunktūru, izmēģināt ir vērts ar sertificētu praksi, ja viss pārējais neizdodas. Izmēģiniet, lai ticētu tam!