Satura rādītājs:
- Kas ir toksisks cilvēks?
- Toksiskas personas pazīmes
- 10 veidi, kā atbrīvoties no toksiskiem cilvēkiem
- 1. Atpazīt to, kas padara tevi par vieglu laupījumu
- 2. Pārvietojieties bez viņiem
- 3. Noliec kāju uz leju
- 4. Pārtrauciet pieņemt viņu toksisko uzvedību
- 5. Runā
- 6. Neuztveriet toksisko uzvedību personīgi
- 7. Izpētiet savu reaktivitāti
- 8. Praktizē praktisko līdzcietību
- 9. Paredziet atriebību vai atgrūšanu
- 10. Atrodi laiku sev
Mums visiem kādā dzīves brīdī ir nācies saskarties ar toksisku cilvēku, kurš ir mēģinājis mūs noputēt ar savu slepeno indi. Mums dzīvē ir bijis vismaz viens šāds cilvēks, kurš ir licis mums saliekties ap sevi kā dzeloņstieplēm tikai tāpēc, ka uzskatījām, ka mums viņiem jāpatīk - tikai lai to nekad īsti nesasniegtu. Varbūt tas ir ģimenes loceklis vai kolēģis, kurš katru reizi, kad runājat ar viņu, atstāj jūs emocionāli iztukšotu. Tomēr mēs nevaram nevienu atzīt par toksisku, ja nesaprotam, kāda ir uzvedība. Šajā rakstā mēs apskatīsim toksisko cilvēku pazīmes. Ritiniet uz leju, lai sāktu.
Kas ir toksisks cilvēks?
Toksisks cilvēks ir vardarbīgs, emocionāli neveselīgs un neatbalstošs cilvēks. Nav viegli pamanīt toksisko personu. Briesmas slēpjas viņu smalkumā - un veidā, kā viņi izmanto šo klasisko atbildi: "Tā nav viņu vaina, tā ir mana." Viņi liks jums apšaubīt savu “pārmērīgo jutīgumu”, “pārmērīgo reaktivitāti” un “tieksmi nepareizi interpretēt”. Ja jūs esat tas, kurš vienmēr tiek ievainots vai pastāvīgi pielāgo savu rīcību un izturēšanos, lai izvairītos no tā, ka viņiem “uzbrūk”, visticamāk, ka tā nav jūsu vaina - tā ir ļoti viņu.
Spēja atpazīt viņu kaitīgo uzvedību ir pirmais solis, lai mazinātu kaitējumu, ko viņi var radīt jūsu dzīvē. Jūs nevarēsiet mainīt to, kā viņi rīkojas, bet jūs noteikti varat mainīt to, kā jūs uz to reaģējat. Ir daudz lietu, ko toksisks cilvēks dara, manipulējot ar citiem cilvēkiem savā labā. Šeit ir 12 no tiem. To pazīšana palīdzēs izvairīties no nokļūšanas reibumā:
Toksiskas personas pazīmes
Shutterstock
Toksicitāte cilvēkā var parādīties daudzos veidos. Iespējams, ka jums jau ir toksisks draugs un jūs to vēl pat nezināt. Šeit ir dažas pazīmes, ka jūsu draugs ir toksisks cilvēks:
- Viņi ir trūcīgi un prasa jūsu uzmanību.
- Viņi nevēlas mēģināt mainīties vai meklēt palīdzību.
- Viņi rada un vienmēr ieskauj starppersonu problēmas.
- Viņi mēģina ar tevi manipulēt un kontrolēt.
- Viņi vienmēr neuzticas citiem.
- Viņi ir nevajadzīgi negatīvi noskaņoti pret citiem.
- Viņi vienmēr ir ciniski un tevi nogāž.
- Tie liek justies emocionāli iztukšotam.
- Jūs vienmēr staigājat pa olu čaumalām ap viņiem, jo baidāties pateikt nepareizas lietas.
- Tie liek justies mazākam un mazāk nozīmīgam.
- Viņi bieži nopratina cilvēkus ar naidīgu iztaujāšanu.
- Viņi bieži lieto spēcīgu, intensīvu valodu.
- Viņi pastāvīgi ir dusmīgi.
- Viņi ir ārkārtīgi necieņpilni un, šķiet, vienmēr saņem savu prātu.
- Viņi kliedz uz cilvēkiem, kad viss nenotiek pa savam.
- Viņi apdraud cilvēkus.
- Viņi pārspīlē lietas.
- Viņi ir nosodoši un piekāpīgi.
- Viņi bezgalīgi sūdzas par savu dzīvi.
- Viņi nekad nepiedod un aizmirst.
- Viņi nekad nav apmierināti ar to, kā jūs izturaties pret viņiem, un vienmēr to uzskatīs par necieņu.
- Viņi nespēj dot neko pozitīvu attiecībās.
- Viņi nekad neatvainojas.
Tagad, kad jūs zināt pazīmes, lūk, kā jūs varat pārvaldīt radušās toksicitātes nokrišanu.
10 veidi, kā atbrīvoties no toksiskiem cilvēkiem
1. Atpazīt to, kas padara tevi par vieglu laupījumu
Vai bieži jūsu bailes nošūpot laivu vai nepieciešamība viņus izpatikt uztur mēli, kad jūsu “draugs” to izvelk jums. Izmantojiet racionālu domāšanu, lai apstrādātu mijiedarbību ar draugu, kas padarīja jūs nelaimīgu. Koncentrējieties uz to, kāpēc jutāt to, ko darījāt, nevis to, ko jutāt, un mēģiniet atšifrēt, ja varat iegūt modeli.
2. Pārvietojieties bez viņiem
3. Noliec kāju uz leju
Shutterstock
Jūsu cieņu var izpostīt, uzbrukt un izsmiet, taču to nekad nevar atņemt, ja vien jūs to labprātīgi nepadodat. Tas viss ir atrast sevis mīlestību, lai aizstāvētu savas robežas. Paskaidrojiet, ka neļaujat nevienam jūs apvainot vai noniecināt. Jūs varat efektīvi izbeigt sarunas, kas jūs nomāc, ar vienkāršu pēkšņumu vai nepatīkamu saldumu. Ziņojumam jābūt skaidram - jūs neizklaidēsiet spēles.
4. Pārtrauciet pieņemt viņu toksisko uzvedību
Toksiski cilvēki bieži izmanto savu omulīgo un skaļo uzvedību, lai saņemtu preferenciālu attieksmi. Jums var būt vieglāk viņus nomierināt, padodoties viņu prasībām, nekā klausīties viņu niķošanās. Neļaujiet sevi apmānīt, to darot.
Īstermiņa komforts jums līdzinās ilgtermiņa galvassāpēm šādā situācijā. Toksiski cilvēki nemainīsies, ja viņi saņems atlīdzību par nemainīšanos. Viņu uzvedība neietekmē un neietekmē. Pārtrauciet īpašu apžēlošanu par viņu nepārtraukto slikto izturēšanos vai pirkstu pirkšanu apkārt. Pastāvīgu negatīvismu un drāmu nekad nav vērts samierināties.
5. Runā
Stāviet par sevi. Daži cilvēki, lai gūtu personīgu labumu, uz citu rēķina var darīt jebko - paņemt savu naudu un mantu, nodot vainas apziņu, griezties rindā, huligānēt un noniecināt citus utt. Nepieņemiet šāda veida rīcību. Šie cilvēki zina, ko dara, ir nepareizi. Saskaroties, viņi ievērojami ātri atkāpsies. Lielākajā daļā sociālo apstākļu cilvēki mēdz būt klusi, līdz runā viena persona. Tātad, runājiet!
6. Neuztveriet toksisko uzvedību personīgi
Tas IR viņi, nevis jūs. Jums tas jāzina. Toksiski cilvēki vienmēr mēģinās norādīt, ka tieši jūs esat izdarījis kaut ko nepareizi. Tā kā poga “vainas apziņa” ir instalēta lielākajā daļā mūsu smadzeņu, pat tas, ka mēs kaut ko darījām nepareizi, var izjaukt mūsu apņēmību un kaitēt mūsu pārliecībai. NEļaujiet tam notikt.
Atcerieties, ka pastāv uzmundrinoša brīvības izjūta, kas jums rodas, kad nolemjat neko neuztvert personīgi. Lielākā daļa cilvēku, kas ir toksiski, izturas negatīvi pret jums ne tikai, bet arī pret visiem, ar kuriem viņi mijiedarbojas. Pat tad, ja jūtat, ka situācija ir kļuvusi personiska - pat ja jūtaties tieši apvainota - tai nav nekāda sakara ar jums. Viņu viedokļi pilnībā balstās uz viņu pašrefleksiju.
7. Izpētiet savu reaktivitāti
Shutterstock
Neuzņemoties vainu par visu, jums vajadzētu apskatīt, vai jūs kādā situācijā reaģējat pārmērīgi vai nepietiekami. Iespējams, jūs neapzināti pastiprināt dinamiku un turpināt konfliktu. Iebiedēšana vai kontrolējoša persona uzskatīs jūsu nepietiekamo reakciju par apstiprinājumu turpināt izturēties pret jums tāpat.
Cilvēki, kuriem ir satraukts pieķeršanās stils, bieži ir ļoti modri par lietām, kas notiek nepareizi, un bieži kļūst dusmīgas, kad jūtas apdraudētas. Šāda veida pārmērīga reakcija toksiskai personai liek justies spēcīgai. Tas var arī iedvesmot viņus turpināt spēlēt prāta spēles.
8. Praktizē praktisko līdzcietību
Dažreiz, ja jūtat līdzjūtību toksiskai personai, kuru pazīstat, kurai ir slimība vai kura pārdzīvo grūtības, situācija var uzlaboties. Par to nav šaubu: daži toksiski cilvēki ir patiesi nomākti, nomocīti vai pat garīgi vai fiziski slimi. Tomēr jums joprojām ir jānošķir viņu personīgie jautājumi no tā, kā viņi izturas ar jums. Ja jūs ļaujat cilvēkiem rīkoties nepareizi tikai tāpēc, ka viņi ir nomocījušies, nomākti vai viņiem ir medicīniskas problēmas, jūs viņiem pārāk viegli sākat izmantot savu neveiksmīgo situāciju kā attaisnojumu, lai izturētos pret cilvēkiem kā sūdus.
Jūs patiesībā nepalīdzat kādam, pieņemot visu, ko viņš dara tikai tāpēc, ka viņiem ir problēmas. Ir daudz cilvēku, kuri pārdzīvo ārkārtējas grūtības, taču tie nav toksiski citiem apkārtējiem. Patiesi līdzjūtīgi mēs varam būt tikai tad, kad nosakām cieņas pilnas robežas. Pārāk daudz pabalstu un apžēlošanu ilgtermiņā nevienam nav veselīgi.
9. Paredziet atriebību vai atgrūšanu
Ļoti iespējams, ka toksiskajam draugam jūsu dzīvē ir sava darba kārtība attiecībās - viņiem patīk tevi kontrolēt vai lolot augsto, ko viņiem dod pār tevi esošā vara. Kad esat sācis stāties pretī indivīdam un noteikt kādas robežas, negaidiet, ka viņš jūsu lēmumu pieņems maigi vai laipni. Viņi noteikti centīsies divkāršot centienus saglabāt to pašu dinamiku, ar gaismu izgaismojot, manipulējot vai izplatot vidējas baumas par jums, lai tikai iegūtu pārsvaru.
10. Atrodi laiku sev
Shutterstock
Vienmēr atcerieties, ka pat cilvēki ar klīniskām slimībām vai likumīgām problēmām var saprast, ka jums var būt arī savas vajadzības, kas nozīmē, ka jums ir jāpieklājīgi jāpamato, kad jūtat, ka lietas izkļūst no rokām. Jūs esat pelnījuši šo “es” laiku. Jūs esat pelnījuši dzīvot mierīgi, bez toksiskas uzvedības un ārēja spiediena, bez ierobežojumiem, kurus atbalstīt, problēmām, kuras jārisina, vai cilvēkiem, kuriem patīk.
Daži cilvēki nevar būt apmierināti, neatkarīgi no tā, ko jūs darāt. Pārliecinieties, ka vienmēr sakāt nē nevajadzīgai drāmai. Esiet pārliecināts un nepārliecieties par trakumu. Piederiet savām kļūdām un dīvainībām. Jums NAV vajadzīgs neviena cita apstiprinājums. Ja indīgs cilvēks ļoti cenšas ar jums manipulēt, tas, iespējams, ir tāpēc, ka viņam nepieciešama jūsu uzmanība. Jums tas nav jādod, ja nevēlaties. Bet, ja jūs nolemjat, neļaujiet izmaksām būt tik lielām, ka tas jūs emocionāli bankrotēs.