Satura rādītājs:
- Kas ir cirpējēdes infekcija?
- Vai ūdeņraža peroksīds iznīcina sēnīti?
- Kā lietot ūdeņraža peroksīdu cirpējēdes ārstēšanai
- Vai neosporīns palīdz ar cirpējēdēm?
- Citas alternatīvas cirpējēdes ārstēšanai
- 6 avoti
Sēnīšu infekcijas ir diezgan izplatītas, un daudziem cilvēkiem ir nācies ar to saskarties. Sēnīšu izraisītas infekcijas ir dažāda veida un ietekmē dažādas cilvēka ķermeņa daļas. No visām sēnīšu infekcijām visbiežāk sastopama cirpējēdes infekcija.
Šajā rakstā tiks detalizēti apspriesta cirpējēdes infekcija un tas, kā šīs infekcijas ārstēšanai var izmantot ūdeņraža peroksīdu.
Kas ir cirpējēdes infekcija?
Dermatofitoze, ko parasti sauc par cirpējēdi, ir sēnīšu infekcija. Tas ietekmē dažādas ķermeņa daļas, piemēram, galvas ādu, kājas, kāju nagus un nagus (1). Cirpējēdes ir lipīga infekcija, un tā var viegli izplatīties no cilvēka uz cilvēku.
Dažos gadījumos cirpējēdes infekciju var inficēt no dzīvniekiem. Mājas mājdzīvnieki, piemēram, kaķi, suņi vai jūrascūciņas, var būt šīs infekcijas nesēji (2).
Pēc inficēšanās ar infekciju, uz viņu ādas var būt sarkani un niezoši plankumi. Pēc izskata šie plāksteri ir gredzenveida. Skrāpēšana nav labākais risinājums, jo tas var izraisīt infekcijas izplatīšanos. Ja šī infekcija vispirms netiek ārstēta, tā var atkārtoties. Šeit var palīdzēt ūdeņraža peroksīds.
Vai ūdeņraža peroksīds iznīcina sēnīti?
Ūdeņraža peroksīdam piemīt antibakteriālas, fungicīdas un sporicīdas īpašības (3). Šīs īpašības var palīdzēt dezinficēt skarto zonu un novērst infekcijas izplatīšanos.
Ūdeņraža peroksīds var palīdzēt novērst cirpējēdes infekciju, regulāri lietojot. Ārstēšanas periods var atšķirties atkarībā no gadījuma smaguma.
Kā lietot ūdeņraža peroksīdu cirpējēdes ārstēšanai
Kā minēts iepriekš, ūdeņraža peroksīds ir viegli pieejams sastāvs. Jūs to viegli varat iegādāties no vietējā ķīmiķa. Tā ir arī lēta, tomēr efektīva metode, kas var ārstēt cirpējēdes infekciju.
Apmeklējums tuvākajā aptiekā parādīs, ka ūdeņraža peroksīds ir pieejams ar dažādu stiprumu. Cirpējēdes ārstēšanai, iespējams, būs jāizmanto 3% šķīdums.
Lai ievadītu ūdeņraža peroksīdu, jums būs nepieciešama sterila kokvilnas bumbiņa. Atšķaida šķīdumu atbilstoši ādas jutīgumam. Konsultējieties ar savu ārstu, lai uzzinātu, cik daudz jums nepieciešams šķīduma atšķaidīšanai. Mērcē vates tamponu atšķaidītā šķīdumā. Uzklājiet to inficētajā zonā un atstājiet to kādu laiku. Jūs varat to darīt dažas reizes dienā, līdz redzat, ka cirpējēdes infekcija samazinās.
Piezīme: Ūdeņraža peroksīds var izraisīt nelielu ādas kairinājumu. Tas var izraisīt arī dzēlienu uz jūsu ādas virsmas. Ja jums ir jutīga āda, jūs varat izjust nelielu diskomfortu. Dažos gadījumos, lietojot lielāku šķīduma daudzumu, skartajā zonā āda uz īsu brīdi var kļūt nedaudz balta. Tādējādi, pirms lietojat šo līdzekli, pārliecinieties, ka esat konsultējies ar savu ārstu.
Izpētīsim dažus alternatīvus līdzekļus, kurus varētu izmantot ēdes ārstēšanai.
Vai neosporīns palīdz ar cirpējēdēm?
Neosporīns ir antibiotiku ziede, ko lieto nelielu ādas traumu ārstēšanai. Lai gan nav nozīmīgu pētījumu, kas saistītu neosporīnu ar cirpējēdes ārstēšanu, tiek uzskatīts, ka neosporīns agrīnā stadijā var palīdzēt kontrolēt cirpējēdes infekciju.
Cirpējēdes ārstēšanai, izņemot Neosporin, jūs varat izmantot citu pretsēnīšu ziedi Miconazole (4).
Citas alternatīvas cirpējēdes ārstēšanai
- Izmantojiet pretsēnīšu šampūnu, lai rūpīgi notīrītu galvas ādu (5).
- Rūpīgi notīriet rokas un nagus ar antibakteriālām ziepēm.
- Ja esat inficējies ar infekciju, ļaujiet inficētajai vietai elpot, nepārsedzot to ar stingru apģērbu.
- Pārliecinieties, ka gultas pārvalki ir mazgāti un notīrīti.
- Pēc vingrošanas vai treniņa sesijām uzņemiet dušu.
- Nedrīkst koplietot drēbes, dvieļus vai gultas veļu ar inficēto personu.
- Katru dienu nomainiet zeķes un apakšveļu. Uzvelciet zeķes tikai pēc kāju mazgāšanas un pilnīgas žāvēšanas.
- Jūs varat izmantot recepšu pretsēnīšu ziedi, krēmu vai losjonu (6).
Šīs bija dažas alternatīvas iespējas, kas var ārstēt cirpējēdes. Ja simptomi saglabājas, jums nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība. Lai gan cirpējēdes ir izplatīta ādas infekcija, ir svarīgi ātri rīkoties, lai novērstu infekcijas izplatīšanos. Izpildiet rakstā minētos padomus, lai nākotnē novērstu infekcijas.
6 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Weitzman, es un RC Summerbell. "Dermatofīti." Klīniskās mikrobioloģijas pārskati sēj. 8,2 (1995): 240-59.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC172857/
- Pasquetti, Mario u.c. "Microsporum canis infekcija bērniem: veterinārā perspektīva." Veterinārzinātnes sēj. 4,3 46.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5644651/
- Baldry, MGC “Ūdeņraža peroksīda un peretiķskābes baktēriju, fungicīdu un sporicīdu īpašības. Lietišķās bakterioloģijas žurnāls 54.3 (1983): 417-423.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6409877
- Rotta, Inajara u.c. "Vietējo pretsēnīšu zāļu efektivitāte dažādās dermatomikozēs: sistemātisks pārskats ar metaanalīzi." Revista da Associação Médica Brasileira (angļu valodā) 58.3 (2012): 308-318.
www.scielo.br/scielo.php?pid=S0104-42302012000300010&script=sci_arttext&tlng=en
- Fulers, LC un citi. "Galvas ādas cirpējēdes diagnostika un ārstēšana." BMJ (Clinical research ed.) Sēj. 326, 7388 (2003): 539-41.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1125423/
- Džains, Neetu un Meenakshi Šarma. "Plaša spektra antimycotic zāles cilvēku cirpējēdes infekcijas ārstēšanai." Pašreizējā zinātne 85.1 (2003): 30-34.
www.jstor.org/stable/24107708?seq=1