Satura rādītājs:
- Kas ir skaudība?
- Kas ir greizsirdība?
- Greizsirdība vs. Skaudība - salīdzināšanas diagramma
- Noderīgs ceļvedis tādu emociju pārvarēšanai kā greizsirdība un skaudība
- 1. Pašapziņa ir galvenais
- 2. Pārtrauciet salīdzināšanu
- 3. Pārvērst skaudību iedvesmā
- 4. Esiet uzmanīgs un attīstiet kontroli pār savu uzmanību
Kā cilvēki mēs izjūtam bezgalīgu emociju spektru. Labi vai slikti, emocijas ir tas, kas mūs padara reālus un uztur mūs dzīvus. Kaut arī pozitīvas emocijas mums nāk par labu, piedzīvojot negatīvas emocijas, piemēram, greizsirdību, kaunu, vainas apziņu un skaudību, mēs bieži varam justies nomākti un neērti. Greizsirdība attiecībās var pakāpeniski noslāpēt laimīgu partnerību. Tā kā no šīm emocijām nav iespējams izvairīties, jūs tikpat labi varat tās uztvert kā iespēju ieviest būtiskas izmaiņas. Jo šeit ir tā lieta: emocionāla pieņemšana vienmēr ir laba.
Šajā rakstā mēs dziļi ienirstam, lai saprastu atšķirību starp greizsirdību un skaudību - divām primārām emocijām, kas bieži pārklājas. Lasiet tālāk, lai saprastu, kā jūs varat veselīgi rīkoties ar viņiem, lai gan jūs, gan jūsu attiecības ar partneri varētu patiesi uzplaukt.
Kas ir skaudība?
Visprecīzākais veids, kā justies rūgti, kad citiem ir labāk? Tāpat kā mānīgs vēzis, kas slēpjas dvēselē, skaudība tiek uzskatīta par vienu no septiņiem nāves grēkiem.
Skaudība iezogas, kad vēlaties kaut ko citu. Tā varētu būt zināma īpašība, sasniegums vai īpašums, pēc kā jūs vēlaties, bet trūkst. Tas tiek aktivizēts, kad jūtaties nepietiekams. Tā pamatā ir zems pašnovērtējums, un tas ir daļa no iemesla, kāpēc to izjūt kā tādu “nepatīkamu” emociju.
Kas notiek, kad skaudība uzliesmo it kā drošā romantisko attiecību patvērumā? Lai gan skaudība visbiežāk notiek starp diviem cilvēkiem, kuri ir tuvu un iegulda viens otru, tas var būt toksisks jebkurām attiecībām. Tomēr ne visas skaudības tiek radītas vienādas, un tas ne vienmēr izraisa problēmas attiecībās. Labdabīga skaudība ir tikai vēlēšanās, lai mums būtu cita īpašības un pazīmes, savukārt ļaunprātīgā skaudība ir vispostošākā. Tas rodas no aizvainojuma un to pavada kauns.
Laulībā pieņemsim, ka A nopelna B, un tā ir B. problēma. Tā vietā, lai identificētu savas jūtas kā skaudību, B varētu teikt: “Viņas karjera mums sabojā lietas. Viņa ir tik ļoti saspringta un vairs nevar aprūpēt bērnus. ” Bet galu galā atklājas patiesība, ka B patiešām vēlas veiksmīgāku karjeru.
Skaudības un vilšanās sajūta var parādīties arī tad, ja A nav sajūsmā par to, ko viņš dara, kamēr B ir plaukstoša karjera un saņem atzinības. Šāda situācija ir sāpīga, it īpaši, ja mazāk izpildītajam partnerim nav noteikta ceļa, uz kuru virzīties.
Tāpat kā visas citas emocijas, skaudībā vissvarīgākais ir to atpazīt sevī. Apspiest šīs emocijas vai izlikties, kā jūs pat nejūtat, ka tā ir pilnīgi neveselīga. Lai arī cik grūti ir atzīt, ka apskaužat partneri kopā ar pavadošo kaunu un vainas apziņu, ir svarīgi pievērsties savām jūtām. Tāpēc esiet godīgi pret sevi. Atcerieties, ka stabili pāri vēlas viens otram labāko, un viņi ir sajūsmā par paveikto. Viņi nejūt vajadzību sacensties savā starpā - izņemot izklaidi, piemēram, tenisa spēlē vai skrienot maratonu.
Kas ir greizsirdība?
Greizsirdības emocijas parādās, kad attiecībām ir draudi. Atšķirībā no skaudības, kas ir reakcija uz kaut kā trūkumu, greizsirdība ir reakcija uz draudiem kādu pazaudēt. To var izraisīt zems pašnovērtējums. Ja nejūtaties pārliecināts vai pievilcīgs, var būt grūti noticēt, ka partneris jūs patiešām mīl un novērtē. Greizsirdību attiecībās var izraisīt nereālas cerības uz attiecībām.
Diezgan vienkārši, vai ne? Diemžēl vārda “greizsirdība” semantiskā neskaidrība ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc daudzi no mums nesaprot atšķirību starp skaudību un greizsirdību.
Greizsirdībai nepieciešamas trīs puses - jūs, jūsu partneris un trešā persona. Tas rodas, kad jūs uztraucaties, ka partneris jūs atstās kāda cita labā. Īsāk sakot, jūs jūtat greizsirdību par kaut ko tādu, kas jums jau ir, bet baidāties zaudēt.
Greizsirdība vs. Skaudība - salīdzināšanas diagramma
Greizsirdība | Skaudība |
---|---|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noderīgs ceļvedis tādu emociju pārvarēšanai kā greizsirdība un skaudība
1. Pašapziņa ir galvenais
Pašapziņa prasa novērot un pieņemt sevi tādu, kāds esi - nevis tādu, kādam vajadzētu būt vai nevajadzētu būt. Pašrefleksija ir svarīga, nenosodot sevi. Iemācieties būt maigs, līdzjūtīgs un piedodošs pats pret sevi. Tādā veidā jums vairs nebūs vajadzīgas lietas vai cilvēki, lai justos nozīmīgāki.
2. Pārtrauciet salīdzināšanu
Iemācieties novērtēt sevi par to, kas jūs esat, nevis par sasniegto vai to, kas jums pieder. Panākumi un laime ir ārkārtīgi personiski. Laimes atslēga slēpjas panākumu noteikšanā pēc saviem noteikumiem.
3. Pārvērst skaudību iedvesmā
Uzmeklēt citus pēc iedvesmas nav slikti. Problēma slēpjas pārāk centienos būt līdzīgiem. Reaģējot ar atdarināšanu, nevis skaudību, jābūt atvērtai mācībām no citiem. Labāk ir būt oriģinālam nekā kopijai.
4. Esiet uzmanīgs un attīstiet kontroli pār savu uzmanību
Pieņemiet apzinātus lēmumus, lai jūs varētu kontrolēt savas emocijas. Ja jūs to izdarīsit, jūs varēsiet apzināti izvēlēties, par ko domājat un kādas emocijas jūtat.
Tāpat kā tik daudz emociju, greizsirdība un skaudība var būt labi skolotāji. Tās ir universālas jūtas, un mēs visas kādā brīdī tās izjūtam. Un ir labi viņus sajust. Lai tiktu pāri šīm emocijām, būs nepieciešama prakse, saziņa un pārliecības maiņa.
Secinājums ir tāds, ka jūs varat tos iekarot. Greizsirdība un skaudība ir neglīta: tās ir tikai kanāls, caur kuru mēs izplatām pasaulei savu nedrošību. Ļaujiet tai iet, esiet pateicīgs par to, kas jums ir, un neapdraudiet savas emocijas.
Vai tavā dzīvē ir bijuši kādi nozīmīgi notikumi, kad juties greizsirdīgs vai skaudīgs? Kā nebūt greizsirdīgam? ja tā? Kā jūs ar viņiem tikāt galā? Komentējiet zemāk, lai paziņotu mums.