Satura rādītājs:
- Kāpēc mēs nevaram viegli iekļūt dziļas meditācijas stāvoklī?
- Metodes, kas palīdzēs jums nokļūt dziļas meditācijas stāvoklī
- Sagatavošana
- Prakse
- Ievietojiet praksi
- Sagatavošana
- 1. Nomierini savu elpu un ķermeni
- Vieglais ceļš
- Pareizais ceļš
- 2. Pārliecinieties, ka jūsu prāts ir laimīgs
- 3. Nosakiet savus nodomus un apstiprinājumus
- Prakse
- 4. Pieņemt traucējumus
- 5. Priecājieties par koncentrāciju
- Ievietojiet praksi
- 6. Viegli izejiet no meditatīvā stāvokļa
- 7. Pildi savas domas
Vai jūs stresojat? Vai ikdienišķais dzīvesveids nonāk pie jums? Ja jūsu atbilde ir “jā” un kādu laiku ir bijusi “jā”, visticamāk, jums būtu lūgts meditēt. Bet meditācija izklausās sarežģīti un garlaicīgi, vai ne? Tad kāpēc tik daudzi cilvēki iesaka to darīt?
Tāpēc - meditācija nav vingrinājums, uzdevums vai darbība, kurā jūs izmantojat savu prātu. Tas ir atpūtas stāvoklis. Tik dziļi, ka tas var būt dziļāks nekā visdziļākais miegs, kāds vien var būt. Šajā stāvoklī jūsu prāts acīmredzami ir mierīgs un mierīgs - bez raizēm un satraukuma, un tieši tad notiek meditācija.
Izklausās viegli, vai ne? Patiesībā tā nav. Iemesls ir tāds, ka mēs esam tik sajaukti dzīvē un savās rūpēs, ka esam apmācījuši prātu pastāvīgi domāt. Mēs sapinamies domu ķēdēs, un, lai nomierinātu prātu un nonāktu šajā meditācijas stāvoklī, ir nepieciešama pacietība un prakse.
Kāpēc mēs nevaram viegli iekļūt dziļas meditācijas stāvoklī?
Attēls: Shutterstock
Lai iedziļinātos meditācijas stāvoklī, ir jāpieliek pūles. Mēģinot, visticamāk, jūs sajutīsit, ka tas nav skaidrs, vai arī jūs nedomājat tālāk. Tas notiek tāpēc, ka trūkst uzmanības un intensitātes. Jūs nesaprotat dziļā miega meditācijas jēgu un to, kā to izdarīt pareizi.
Mūsu prātam ir divas funkcijas. Pirmais ir “zināt”, bet otrais - “darīt”. Meditācijas mērķis ir nomierināt „darīšanu” un pabeigt mieru, vienlaikus saglabājot „zināšanu”.
Lielākā daļa cilvēku sāk meditēt, sevi tam nesagatavojot. Jūs, iespējams, to neapzināties, bet gatavošanās aktam ļauj ne tikai viegli apklusināt prātu, bet arī padara visu rutīnu patīkamāku.
Tāpēc šeit ir daži norādījumi, kas palīdzēs jums nomierināt prātu un nokļūt dziļākas meditācijas stāvoklī.
Metodes, kas palīdzēs jums nokļūt dziļas meditācijas stāvoklī
Sagatavošana
Nomieriniet savu elpu un ķermeni,
pārliecinieties, ka jūsu prāts ir laimīgs,
nosakiet savus nodomus un apstiprinājumus
Prakse
Pieņemt traucējumus
Priecājies par koncentrēšanos
Ievietojiet praksi
Nāciet ārā no meditatīvā stāvokļa, uzmanīgi
aizdomājiet savas domas
Sagatavošana
It kā meditēt nav pietiekami grūti, sagatavošanās tam varētu šķist mamuta uzdevums. Bet eksperti saka, ka, sagatavojot ķermeni un prātu, pirms iedziļināties pilnīgas atpūtas stāvoklī, jums noteikti būs lieliska sesija. Tātad šie ir daži dziļi meditācijas paņēmieni, kurus jūs varat darīt, gatavojoties tam.
1. Nomierini savu elpu un ķermeni
Attēls: Shutterstock
Elpa, prāts un ķermenis ir savstarpēji saistīti. Atslābinot ķermeni un nomierinot elpošanu, prāts automātiski nomierinās. Kad tas notiek, tiek aktivizēta parasimpātiskā nervu sistēma, un tāpēc reakcija uz stresu tiek regulēta.
Vieglais ceļš
Sēdieties meditatīvā pozā un piecas reizes elpojiet. Jums jāpārliecinās, ka jūs elpojat no deguna un elpojat no mutes. Arī elpām jābūt dziļām un garām. Ieelpojot, jums jāapzinās tagadne. Izelpojot, atslābiniet visus ķermeņa muskuļus un vienkārši atlaidiet. Atlaidiet savas rūpes un sāpes. To darot, pievērsiet īpašu uzmanību mēlei, žoklim, rīklei un pierei.
Pareizais ceļš
Jums jāapmeklē dažas jogas asanas un jāpadziļina ķermenis. Veltiet 10 minūtes un dariet katru ziņojumu pilnā izteiksmē.
Šīs ir dažas asanas, kas palīdzēs atslābināt prātu:
- Setu Bandhasana
- Dhanurasana
- Balasana
- Adho Mukha Svanasana
- Arda Matsyendrasana
- Utanasana
- Supta Matsyendrasana
- Padmasana
- Šavasana
Kad esat praktizējis šīs asanas, jums jāveic daži elpošanas vingrinājumi.
Jums jāpārliecinās, ka izelpas ilgums ir ilgāks nekā ieelpošana. Tātad, ja jūs elpojat četras sekundes, elpojiet astoņas. Varat arī izmēģināt šīs laika kombinācijas: 3-6, 5-10, 6-12 utt. Pārliecinieties, ka elpojat maigi. Galvenais ir būt ērtam, tāpēc, turpinot, klausieties savu ķermeni.
Atpakaļ uz TOC
2. Pārliecinieties, ka jūsu prāts ir laimīgs
Attēls: Shutterstock
Mūsu smadzeņu lielākā programma ir izvairīties no sāpēm un meklēt prieku. Tāpēc, gatavojoties meditācijai, mēģiniet radīt apmierinātības, stabilitātes un drošības sajūtu. Jums ir jāpārliecina savas smadzenes, ka viss ir kārtībā, lai tas nebūtu nemierīgs.
Laimīgs prāts ir kluss un šķirots, tāpēc jūsu mērķim jābūt tam, lai jūsu prāts būtu laimīgs. Jūs to varat izdarīt šādi:
- Padomājiet par lietām, par kurām esat pateicīgs.
- Ja jums ir bijusi laba meditatīvā pieredze, padomājiet par to.
- Pārliecinieties sev, ka šobrīd viss ir kārtībā.
- Jūtieties labi par notiekošo pastāvīgo dziedināšanu un augšanu.
- Ja jūs ticat Dievam, pirms meditācijas varat pateikt lūgšanu.
Meklējiet klusu meditācijas vietu, kas atrodas prom no tālruņa, mājdzīvniekiem, bērniem utt. Kad meditējat, ir jūsu laiks. Ļaujiet to zināt visiem apkārtējiem.
Atpakaļ uz TOC
3. Nosakiet savus nodomus un apstiprinājumus
Attēls: Shutterstock
Pirms iedziļināties meditācijā, jums jākoncentrējas uz savu nodomu. Tas tev radīs brīnumus. Jums tomēr ir jābūt spēcīgam nodomam to paveikt. Jūsu apstiprinājums var būt uz šīm līnijām - “Nākamās X minūtes es koncentrēšos tikai uz savu meditāciju. Man nekas cits nav jādara, un nekas cits, par ko man domāt šajā laikā. Prāts, lūdzu, netraucē mani. Tagad sākšu koncentrēties. ”
Apņēmība ir meditācijas atslēga. Ja jums to nav, neuztraucieties. Prakse padara jūs perfektu.
Atpakaļ uz TOC
Prakse
Tagad, kad esat gatavs sākt meditatīvo sesiju, jums jāpatur prātā dažas lietas.
4. Pieņemt traucējumus
Attēls: Shutterstock
Kā iesācējs, meditējot, jūs noteikti novērsīsit negatīvas domas. Nespiediet sevi domāt pozitīvi. Pieņemiet šīs domas, nekritizējot sevi. Kritika ir kaitīga un neatbilst prakses labajam garam.
Esiet saudzīgs pret sevi. Jūs esat tas, kurš iemācījāt sevi novērst uzmanību, un tāpēc jums ir jāpiešķir savam prātam laiks, lai trenētos, lai būtu mērķtiecīgs. Esiet laipns un pacietīgs pret sevi.
Atpakaļ uz TOC
5. Priecājieties par koncentrāciju
Attēls: Shutterstock
Prāta galvenā funkcija ir meklēt laimi un padzīt sāpes un ciešanas. Kad jūs mācāt savam prātam, kā koncentrēties, jūs to arī trenējat, lai koncentrējoties atrastu laimi.
Budisms sludina, ka laime un prieks ir divi no pieciem meditatīvās absorbcijas faktoriem. Kad jūs iemācāties izbaudīt meditāciju, jūsu prāts ir mazāk nemierīgs.
Tāpēc, kad jūsu koncentrācija joprojām attīstās, izmantojiet fokusa objektu. Kad tas kļūst stabils, netraucējiet to. Vienkārši palieciet tur, kur atrodaties.
Atpakaļ uz TOC
Ievietojiet praksi
Meditācija nebeidzas, kad tā beidzas. Lai pabeigtu visu meditatīvo ciklu, jums noteikti jāpārliecinās par šādiem punktiem.
6. Viegli izejiet no meditatīvā stāvokļa
Attēls: Shutterstock
Kad esat pabeidzis meditāciju, pārliecinieties, ka no tās izejāt maigi. Meditējot, jūs nevarat būt steigā. Ļaujiet savam prātam atpūsties. Vispirms jūs varat pakustināt kaklu un pirkstus un pēc tam viegli atvērt acis. Maiga pāreja palīdz jums turpināt un ieaust šo meditatīvo sajūtu jūsu dzīvē.
Atpakaļ uz TOC
7. Pildi savas domas
Attēls: Shutterstock
Pēc tam, kad esat pabeidzis praksi, ir ļoti svarīgi atzīmēt, kā bija rutīna. Tas ieviesīs ieradumu jūsu ikdienā, un jūs arī sapratīsit, kā darbojas meditācija un jūsu prāts.
Atbildiet uz šiem vienkāršajiem jautājumiem pēc katras sesijas, lai palīdzētu jums labāk.
- Cik ilgi es sēdēju?
- Ko es jūtu pēc meditācijas?
- Kā mans prāts reaģēja, kamēr es biju meditācijas stāvoklī?
Atbilde uz trešo jautājumu varētu būt diezgan neskaidra. Tāpēc pārliecinieties, ka esat pierakstījis tādas lietas kā domas, kas jums ienāca prātā, vai kā jūs jutāties meditējot. Pārliecinieties arī, ka esat pierakstījis, cik reizes esat izklaidējies un cik ilgi jūs varat koncentrēties.
Atpakaļ uz TOC
Tagad, kad jūs zināt, ka meditācija ir skaista māksla. Tas prasa praksi un neatlaidību, bet, kad jūs to pareizi izdarīsit, jūs noteikti uzlabosiet savu dzīvi daudz labāk. Pamēģini!