Satura rādītājs:
- Top 20 augļi ādai
- 1. Citronu
- Kā lietot citronu mirdzošai ādai
- 2. Papaija
- Kā lietot papaiju mirdzošai ādai
- 3. Avokado
- Kā lietot avokado mirdzošai ādai
- 4. Oranža
- Kā lietot apelsīnus mirdzošai ādai
- 5. Arbūzs
- Kā lietot arbūzu mirdzošai ādai
- 6. Gurķis
- Kā lietot gurķi mirdzošai ādai
- 7. Mango
- Kā lietot mango mirdzošai ādai
- 8. Granātābols
- Kā lietot granātābolu mirdzošai ādai
- 9. Banāns
Tieši tad, kad jūs domājat, ka jums ir pietiekami daudz problēmu, ar ko tikt galā, jūsu āda sāk rīkoties dīvaini. Jūs paskatāties spogulī un redzat blāvu un pigmentētu ādu vai ar pūtītēm piepildītu seju, kas atskatās uz jums. Bet kāpēc jūsu āda kliedz pēc palīdzības? Vai tas ir putekļu, piesārņojuma, starojuma vai ķīmisku vielu dēļ? Lūk, ko man jāsaka…
Skarba, bet patiesa, jūsu āda ir jūsu sliktā dzīvesveida izvēles un nezināšanas (un putekļu un piesārņojuma) upuris. Varbūt jūs neesat svētīts ar “ideālas ādas” gēniem, bet jūs varat to mainīt, ja pievērsiet uzmanību tam, ko ēdat un ko lietojat uz savas ādas. Un labākais veids, kā atjaunot ādu, ir augļu lietošana un augļu maskas uzklāšana katru otro dienu. Ieguldiet katru dienu 10 minūtes sava laika un redzat redzamu atšķirību divu nedēļu laikā.
Vai vēlaties uzzināt, kurus augļus ēst un kurus lietot? Nu, šajā rakstā ir visa šī informācija. Viss, kas jums jādara, ir lasīt tālāk, lai iegūtu mirdzošu ādu, neizmantojot kosmētiku vai dārgas ādas procedūras. Sāksim.
Top 20 augļi ādai
1. Citronu
Attēls: Shutterstock
Citroni ir dabiski balinātāji. Tie ir bagāti ar C vitamīnu, spēcīgu antioksidantu, kas palīdz izvadīt toksīnus un pasargā ādu no fotobojājumiem un hiperpigmentācijas (1). Tātad, ja jums ir nevienmērīga pigmentācija, tumši plankumi, pūtītes rētas vai keratinizācija, mēģiniet izmantot citronu, lai iegūtu mirdzošu ādu. Lūk, kā jūs to varat izmantot.
Kā lietot citronu mirdzošai ādai
- Pievienojiet ½ citrona sulu un 1 tējkaroti organiskā medus glāzei ūdens un izdzeriet to vispirms no rīta. Tas palīdzēs izvadīt toksīnus.
- Salātiem pievienojiet citrona sulu.
- Taukainai ādai ar pigmentāciju vai pūtītes rētām sajauciet citronu sulu ar rožu ūdeni un notīriet to uz ādas un pēc 10 minūtēm noskalojiet.
- Sausai ādai ar pigmentāciju sajauciet citrona sulu un kokosriekstu eļļu, notīriet to uz ādas un pēc 10 minūtēm noskalojiet.
- Lai atbrīvotos no tumšiem lokiem, sajauciet 1 ēdamkaroti citrona sulas ar 1 tējkaroti piena. Uzklājiet to zem acu zonas un pēc 10 minūtēm viegli noskalojiet.
- Berzējiet citronu un cukuru keratinizētajās vietās, lai atvieglotu ādas toni un mazinātu keratinizāciju.
2. Papaija
Papaijas satur A, C, B vitamīnus, pantotēnskābi, folātus un minerālvielas, piemēram, varu, kāliju un magniju. Tie satur arī tādus enzīmus kā papains un kimopapains, kas palīdz novērst brīvo radikāļu radītos ādas bojājumus un tiem piemīt antibakteriālas, pretsēnīšu un pretvīrusu īpašības. Papaijas lietošana var palīdzēt novērst aizcietējumus, kas ir viens no sliktas ādas veselības cēloņiem. Tas var arī palīdzēt ārstēt kārpas, ekzēmu, varžacis un ādas tuberkulozes (2). Zinātnieki ir arī atklājuši, ka papaija var palīdzēt dziedēt brūces un hroniskas ādas čūlas (3), (4). Tātad, ja jums ir gremošanas problēmas, rētas un pigmentācija, diēta un skaistumkopšanas režīmā jāiekļauj papaija. Lūk, kā to izmantot.
Kā lietot papaiju mirdzošai ādai
- Ēdiet papaijas trauku brokastīs vai kā vakara uzkodu.
- Jūs varat pagatavot papaijas kokteili, sajaucot papaiju, citronu sulu un rozā Himalaju sāli.
- Sasmalciniet nelielu papaijas gabalu un uzklājiet to uz ādas. Pēc 10 minūtēm noskalojiet.
- Sajauciet saspiestu papaiju ar citronu sulu un ¼ tējkaroti kurkumas un uzklājiet to uz pigmentētajām un rētajām vietām. Pēc 10 minūtēm noskalojiet.
- Sausai un pārslainai ādai uzlieciet papaijas biezeni ar pusi tējkarotes mandeļu eļļas. Pēc 10 minūtēm noslaukiet to ar mīkstu, mitru drānu.
- Pagatavojiet papaijas skrubi, izmantojot nelielu papaijas gabalu, 1 tējkaroti apelsīna mizas un 1 ēdamkaroti rožūdens (taukainai ādai) vai medu (sausai ādai). Izmantojiet maigus apļveida kustības, lai skrubi ādu. Noskalo ar istabas temperatūras ūdeni.
3. Avokado
Attēls: Shutterstock
Avokado ir bagāts ar veselīgiem taukiem, uztura šķiedrvielām un vitamīniem E, A, C, K, B6, niacīnu, folātu un pantotēnskābi. Tam ir antioksidanta īpašības, kas palīdz mazināt oksidatīvos bojājumus, kas, savukārt, novērš DNS bojājumus. Avokado lietošana var veicināt veselīgu novecošanos, jo tajā ir daudz luteīna un zeaksantīna, kas aizsargā jūsu ādu no UV starojuma. Avokado saturošie veselīgie tauki palīdz saglabāt ādas elastību, mazina iekaisumu un paātrina brūču sadzīšanu (5). Lūk, kā jūs varat izmantot avokado, lai iegūtu skaidru un nevainojamu ādu.
Kā lietot avokado mirdzošai ādai
- Pievienojiet avokado saviem salātiem, burritos, iesaiņojumos, brokastu bļodā, sviestmaizēs utt.
- Pagatavojiet avokado un spinātu smūtiju.
- Sagatavojiet avokado mērci, sajaucot to ar jogurtu vai hummu.
- Izmantojiet avokado kūkās vai kā piedevu.
- Sasmalciniet avokado un uzklājiet to uz ādas. Pēc 10 minūtēm noskalojiet.
- Taukainai ādai sasmalciniet nelielu avokado gabalu ar rožu ūdeni un šķipsnu kampara. Pēc 10 minūtēm noskalojiet.
4. Oranža
Saldajam, sulīgajam un mīkstajam apelsīnam ir spilgta krāsa un reibinoša smarža. Šis auglis var radīt brīnumus arī jūsu ādai. Tāpat kā citroni, arī apelsīni ir bagāti ar C vitamīnu - 100 gramos apelsīnu ir 54 miligrami C vitamīna, kas ir antioksidants. Tas nozīmē, ka apelsīni var palīdzēt novērst oksidatīvos bojājumus, foto bojājumus, DNS bojājumus, mazināt iekaisumu un veicināt kolagēna sintēzi (6), (7). Tagad ļaujiet man pastāstīt, kā iekļaut apelsīnus savā ikdienas dzīvē.
Kā lietot apelsīnus mirdzošai ādai
- Katru dienu patērē pusi apelsīna.
- Dzert svaigi spiestu apelsīnu sulu ar mīkstumu. Izvairieties no mīkstuma, ja Jums ir kuņģa čūlas vai ciešat no IBS / IBD.
- Pievienojiet apelsīnus saviem salātiem, picām, sautējumiem, kūkām un šokolādēm.
- Smūtijam pievienojiet apelsīnu sulu.
- Vietēji lietojiet apelsīnu sulu visur, kur ir pigmentācija. Pēc 10 minūtēm noskalojiet.
- Taukainai ādai sajauciet 3 ēdamkarotes apelsīnu sulas, 1 tējkaroti citrona sulas, 2 ēdamkarotes gramu miltu un ½ tējkarotes kurkumas. Piesakies kā iepakojums.
- Sausai ādai sajauciet 3 ēdamkarotes apelsīnu sulas, 1 tējkaroti citrona sulas, 1 tējkaroti piena, ½ tējkarotes kurkumas un 1 tējkaroti medus un uzklājiet uz ādas.
5. Arbūzs
Attēls: Shutterstock
Sarkans, gaļīgs, ūdeņains, salds un atsvaidzinošs - man vienkārši nepietiek ar arbūzu. Turklāt tas ir lieliski piemērots arī jūsu ādai, īpaši, ja jums ir taukaina un pūtītēm pakļauta āda. Arbūzs satur uztura šķiedrvielas (0,4%), ūdeni (92%), ogļhidrātus (7,55%), cukuru (0,4%), C, A, B1 un B6 vitamīnus, karotinoīdus, flavonoīdus un likopēnu. Tam ir nulle tauku un bez holesterīna (8). Likopēns palīdz atbrīvot skābekļa brīvos radikāļus un novērš ādas bojājumus (9). Ūdens palīdz izvadīt toksīnus un uzlabot zarnu kustību. Lūk, kā arbūzu var izmantot, lai iegūtu tīru ādu.
Kā lietot arbūzu mirdzošai ādai
- Vidusmēra arbūzu bļoda ir pēcpusdienas uzkodas vai brokastis.
- Dzeriet svaigi pagatavotu arbūzu sulu no rīta vai vakarā.
- Pagatavojiet augļu salātus ar arbūzu.
- Pievienojiet arbūzu, lai jūsu citādi blāvajam kokteiļam pievienotu zing.
- Sasmalciniet arbūzu un uzklājiet to uz ādas. Pēc 10 minūtēm noskalojiet.
- Taukainai ādai sajauciet 3 ēdamkarotes arbūzu sulas, 1 ēdamkarote laima sulas, 1 ēdamkarote Fuller zemes un 1 tējkarote rožu ūdens. Pēc maskas izžūšanas noskalojiet ar aukstu ūdeni.
- Sausai ādai sajauciet 3 ēdamkarotes arbūzu sulas, 1 ēdamkaroti laima sulas, 1 tējkaroti medus un 1 tējkaroti alvejas. Pēc 10 minūtēm noskalojiet.
6. Gurķis
Svaigam zaļajam gurķim ir tipisks aromāts, kas var likt justies svaigam pat neēdot to. Tāpat kā arbūziem, arī gurķiem ir ļoti augsts ūdens saturs, tiem ir atvēsinoša iedarbība uz ķermeni un tiem piemīt antioksidanta īpašības (10). Nemizoti gurķi ir bagāti arī ar vitamīniem K un C un uztura šķiedrvielām. Zinātnieki ir atklājuši, ka jūras gurķus var izmantot ādas balināšanai un grumbu mazināšanai (11). Lūk, kā jūs varat izmantot gurķus, lai dziedinātu ādu.
Kā lietot gurķi mirdzošai ādai
- Pievienojiet gurķi saviem salātiem, iesaiņojumiem, sviestmaizēm, kokteiļiem utt.
- Sagatavojiet glāzi atsvaidzinošas gurķu celulozes sulas un pēc garšas un garšas pievienojiet laima sulu, grauzdētu ķimeņu pulveri un rozā Himalaju sāli.
- Vakarā ēdiet gurķi kā uzkodu.
- Sarīvē gurķi un sajauc to ar 1 ēdamkaroti gramu miltu un 1 tējkaroti rožu ūdens, lai mazinātu iekaisumu pūtītēm pakļautajā ādā.
- Sajauciet rīvētu gurķi, 1 ēdamkaroti piena un 1 tējkaroti kokosriekstu eļļas, lai mitrinātu sausu ādu.
- Sajauciet rīvētu gurķi, 1 ēdamkaroti laima sulas un cukuru, lai berzētu rokas un kājas.
7. Mango
Attēls: Shutterstock
Saldie un gaļīgie mango darbojas pārsteidzoši labi, ja runa ir par ādas atjaunošanu. Tie ir bagāti ar A, E, C un K vitamīniem, flavonoīdiem, polifenoliem, beta-karotīnu un ksantofiliem. Tāpēc mango palīdz aizsargāt ādu no DNS bojājumiem un iekaisumiem (12). Viņi ir arī bagāti ar cukuru un uztura šķiedrvielām, kas palīdz ārstēt aizcietējumus. Faktiski mango jau tiek izmantots kosmētikas nozarē, lai izveidotu matu un ādas sviestus, kuriem ir brūču dziedinošās īpašības (13). Šeit ir dažādi veidi, kā jūs varat izmantot mango ādas atjaunošanai.
Kā lietot mango mirdzošai ādai
- Pievienojiet mango savam smūtijam, brokastu bļodiņai vai augļu salātiem.
- Sasmalciniet nelielu mango gabalu un uzklājiet to visā ādā. Pēc 10 minūtēm noskalojiet.
- Taukainai ādai sajauciet mango, rožu ūdeni un laima sulu un uzklājiet to uz savas ādas. Pēc 10 minūtēm mazgāt ar aukstu ūdeni.
- Sausai ādai uzklājiet masu ar mango biezeni, 1 tējkaroti jogurta un 1 tējkaroti medus. Pēc 10 minūtēm mazgāt ar istabas temperatūras ūdeni.
8. Granātābols
Vai jūtat, ka esat pārmērīgi pakļauts piesārņojumam un saulei? Tad jums jāizlasa, kā šis garšīgais un krāšņais auglis var dot labumu jūsu ādai. Granātāboli ir bagāti ar vitamīniem C, K un folātiem, kā arī minerālvielām, piemēram, kalciju, magniju, fosforu un kāliju (14). Faktiski miza, membrāna un ēdamās sēklas ir piekrauts ar antioksidantiem (elagīnskābi), kas palīdz aizsargāt ādu no UV-A un UV-B bojājumiem un ādas pigmentācijas (15), (16), (17). Zinātnieki laboratorijā veiksmīgi atjaunoja cilvēka dermu un epidermu, izmantojot granātābolu (18). Tātad, nepārprotami, jūs nevarat izvairīties no šī augļa. Lūk, kā jūs to varat izmantot, lai ārstētu visas ādas problēmas.
Kā lietot granātābolu mirdzošai ādai
- Pievienojiet to salātiem, humusam, baba ganoush, sulai, smūtijam, kūkām, kokteiļiem, brokastu bļodiņai vai augļu salātiem.
- Jūs varat sasmalcināt granātābolu sēklas un uzklāt sulu visā skartajā zonā. Nomazgājiet to pēc 10 minūtēm.
- Lai ārstētu taukainas ādas pigmentāciju, izveidojiet sejas iepakojumu ar 1 ēdamkaroti gramu miltu, 1 tējkaroti Fullera zemes, 1 tējkaroti laima sulas un 2 ēdamkarotēm granātābolu sulas.
- Ja jums ir sausa āda, tā vietā, lai pievienotu Fullera zemi, iepriekš minētajai maskai pievienojiet pienu vai medu.
9. Banāns
Attēls: Shutterstock
Mans draugs nesen