Satura rādītājs:
- Kāpēc mani mati ir tik tauki un taukaini?
- Kas izraisa taukainus matus?
- Kā novērst taukainus matus
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
- 4 avoti
Mēs bieži dzirdam sievietes, kas sūdzas par sausiem matiem. Aptiekas ejas ir pilnas ar produktiem, kas īpaši paredzēti sausiem matiem. Bet ļoti maz cilvēku runā par spektra otru galu, diametrāli pretēju sausiem matiem - taukainiem matiem. Jā, taukainiem matiem ir tikpat liela problēma kā sausiem matiem, jo tas padara jūsu slēdzenes plakanas, gludas, nedzīvas un vienkārši visapkārt jukas. Tātad, sāksim, atbildot uz jautājumu…
Kāpēc mani mati ir tik tauki un taukaini?
Jūsu galvas āda, tāpat kā pārējā ķermeņa āda, ir pilna ar porām, kas savienotas ar tauku dziedzeriem. Šie tauku dziedzeri izdala dabisko eļļu, ko sauc par sebumu. Šis sebums ir būtisks, lai jūsu mati būtu mīksti, gludi un vadāmi. Tomēr dažreiz viņi var sākt ražot sebumu pārmērīgā daudzumā, kā rezultātā jūsu mati kļūst taukaini un taukaini. Kas izraisa tā rašanos? Nu, noskaidrosim…
Kas izraisa taukainus matus?
Taukainiem matiem var izraisīt tik daudz un tik dažādu faktoru, ka mums tas būs jāņem pa vienam. Tātad, sāksim darbu!
1. Jūsu dabiskais matu tips: Jūsu dabiskais matu tips var noteikt, cik taukaini būs jūsu mati. Apjucis? Ļaujiet man to sadalīt jums:
a. Ja jums ir smalki mati, tas nozīmē, ka galvas āda izdala pārāk daudz eļļas un nepietiek matu, lai tos absorbētu.
b. Taisni mati mēdz būt taukaināki, jo sebums vienmērīgi pārvietojas no saknēm līdz galiem bez jebkādām cirtas vai saspiešanās, lai darbotos kā šķērslis.
c. Cirtaini un vijīgi mati pie saknēm mēdz būt ļoti taukaini, jo eļļa tur uzkrājas, un tiem nav iespēju pārvietoties pa matu vārpstu (1).
2. Ģenētiskie faktori: Ja kādam no jūsu vecākiem ir taukaini mati, tad pastāv liela varbūtība, ka viņi jums ir nodevuši šo konkrēto gēnu (2).
3. Mitrums: ja jūs dzīvojat vietā, kur ir augsts mitruma līmenis, jums vienmēr būs ne tikai mati, bet arī taukaina āda, jo mitrs klimats liek jūsu tauku dziedzeriem pārsniegt piedziņu (a).
4. Hormonālie traucējumi: Jūsu hormonālais līmenis var tikt traucēts dažu zāļu (ieskaitot pretapaugļošanās tablešu), grūtniecības, pubertātes, menopauzes un stresa dēļ, kas var izraisīt galvas ādas sebuma veidošanos (2).
5. Ādas apstākļi: Taukaina galvas āda izraisa ādas slimības, piemēram, ekzēmu, psoriāzi un seborejas dermatītu, kas izraisa taukainus matus un galvas ādas blaugznas (3).
6. Spēle ar matiem: vai jūs apzināti vai neapzināti pārāk daudz izlaižat rokas caur matiem? Tad šeit ir skarba patiesība - jūs ne tikai pārnest roku izdalīto eļļu uz matiem, bet arī izplatāt eļļu no galvas ādas visā matu garumā, padarot to taukainu. Kas zināja, ja?
7. Pārāk daudz matus mazgāt matos: tas atkal atbilst tai pašai loģikai kā iepriekšējais punkts. Atkārtoti mazgājot matus, jūs atkārtoti izdalāt eļļu no galvas ādas visā matu garumā. Tas kļūst vēl vairāk saasināts, ja jums jau ir dabiski taukaini mati.
8. Pārāk liela produkta lietošana: Ja lietojat pārāk daudz jebkura matu produkta - kondicioniera, seruma, matu želejas, matu vaska, putas un tamlīdzīgu izstrādājumu -, tas var izraisīt tā uzkrāšanos uz jūsu galvas ādas un postīt tauku dziedzeru darbību (1). Tas var izrādīties vēl lielāka problēma, ja šie produkti ir balstīti uz alkoholu. Šie produkti, sajaukti ar sebumu, var pamatīgi nosvērt matus un padarīt tos taukainus.
9. Pārāk daudz matu mazgāšana ar matiem : lai gan jums var šķist, ka matu mazgāšana katru dienu ir vienīgais veids, kā samazināt matu taukainību, jūs nevarētu būt tālāk no patiesības. Pārāk bieža matu mazgāšana tikai iedrošinās galvas ādu ražot vairāk sebuma, lai kompensētu eļļas, kuras šampūns ir attīrījis. Tātad, jūs saasinātu - nevis atrisinātu - savu taukaino matu problēmu, katru dienu mazgājot matus ar šampūnu.
10. Karstā ūdens izmantošana matu mazgāšanai: Karsts ūdens stimulē tauku dziedzeru darbību un mudina viņus ražot vairāk sebuma.
11. Pārāk daudz matu kondicionēšana: uzliekot pārāk daudz kondicioniera matiem un uzklājot tos tieši no saknēm, jūsu mati tikai nosveras un tie izskatās taukaini (1).
12. Nepareizu produktu lietošana: Izmantojot produktus, kas paredzēti matu mitrināšanai, piemēram, mitrinošus šampūnus, dziļus stiprinošus šampūnus un dziļus kondicionierus, jūsu jau taukainie mati var kļūt vēl taukaināki.
13. Pārāk sasien matus : turot matus sasietā cieši astē, eļļa un sebums var uzkrāties tikai vienā galvas daļā un iegūt nevienmērīgi taukus matus.
14. Pārāk karsts matu ieveidošana: Pārāk daudz siltuma uzliekot matiem, regulāri izmantojot matu žāvētājus, gludināšanas gludekļus un lokšķēres. Tas mudina jūsu tauku dziedzerus strādāt ar ātrumu un radīt arvien vairāk sebuma, tādējādi padarot matus taukainus.
15. D vitamīna deficīts: D vitamīnam ir aktīva loma sebuma līmeņa veidošanā un regulēšanā. Ja nav pietiekami daudz šīs uzturvielas, tas var novest pie tā, ka jūsu sebuma līmenis iet uz augšu un padarīs matus pārāk taukus (4).
Tāpēc tagad, kad jums ir izdevies precīzi noteikt, kāpēc jūsu mati ir tauki un tauki, ir pienācis laiks ņemt lietas savās rokās un veikt dažas darbības, lai mazinātu šo problēmu. Tātad, lūk, kas jums jādara!
Kā novērst taukainus matus
- Netīriet matus vairāk kā 2-3 reizes dienā un to darot, izmantojiet kuiļa saru suku.
- Pēc matu mazgāšanas un kondicionēšanas izskalojiet matus vismaz 30 sekundes, lai pārliecinātos, ka esat noņēmis visus produktus.
- Noskalojiet matus ar aukstu ūdeni, jo tas aizver matu kutikulas un novērš tauku dziedzeru pārmērīgu piedziņu.
- Matu mazgāšanai izmantojiet dzidru, bez sulfātiem šampūnu un vieglu kondicionieri.
- Pierakstiet to un iegaumējiet - nekad nelietojiet galvas ādu ar kondicionieri. Tas tikai izraisīs tā veidošanos uz jūsu galvas ādas, darbosies kā netīrumu un netīrumu līme un bloķēs jūsu poras. Tā vietā uzklājiet to no matu vidusdaļas līdz matu galiem, kuriem faktiski nepieciešama papildu mitrināšana.
- Izvairieties lietot matu produktus, kas satur silikonus, jo tie pārklāj matus un piesaista eļļu un netīrumus, lai tiem pieķertos.
- Izvairieties lietot matu želejas, putas un sausos šampūnus, kas tikai palielina matu uzkrāšanos un padara matus taukainākus.
- Izvēlieties vieglas apdares miglas un aerosolus, lai matiem piešķirtu spīdumu.
- Ik pēc divām nedēļām pievienojiet šampūnam mazliet cepamā soda, lai no matiem un galvas ādas noņemtu visu eļļas un produktu daudzumu.
- Ja jums ir jāizžāvē mati, dariet to vēsā stāvoklī, lai izvairītos no pārmērīgas tauku dziedzeru stimulēšanas.
Un tas tā, dāmas! Tas ir viss, kas jums jādara, lai jūsu mati nekļūtu pārāk taukaini un taukaini! Diezgan viegli, ja? Tāpēc komentējiet tālāk, lai informētu mūs, ja jums ir kādi padomi, kas palīdzēs jums pārvaldīt taukainos matus.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai matiem ir labi būt taukainiem?
Nē, jūsu matiem nav labi būt taukainiem, jo tie liek putekļiem un netīrumiem pieķerties matiem un apdraud to higiēnu.
Vai sebums var izraisīt matu izkrišanu?
Nē, sebums nevar izraisīt matu izkrišanu, bet tas var ietekmēt jūsu matu augšanas ciklu.
Kāds ir labākais šampūns taukainiem matiem?
Labākais šampūns taukainiem matiem ir Pantene Pro-V Total Damage Care šampūns taukainiem matiem.
Vai jūs varat sabojāt matus, katru dienu tos mazgājot?
Jā, jūs varat sabojāt matus, katru dienu tos mazgājot, jo tie atbrīvo matus no dabīgajām eļļām.
Vai jums var būt sausa galvas āda un taukaini mati?
Jā, jums var būt sausa galvas āda un taukaini mati, bet tā ir seborejas dermatīta pazīme, un jums to vajadzētu apskatīt dermatologam.
4 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Matu kosmētika: pārskats, Starptautiskais triholoģijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4387693/
- Taukaina āda, MedlinePlus, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
medlineplus.gov/ency/article/002043.htm
- Seborejas dermatīts, farmācija un terapija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2888552/
- Provizoriski pierādījumi par D vitamīna deficītu nodulocistisko pūtīšu gadījumā, dermatotokrinoloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4580068/