Satura rādītājs:
Gvajava ir kokauglis, ko parasti kultivē tropos un subtropos. Tās krāsa svārstās no dzeltenas līdz gaiši zaļai. Gvajavas vislabāk ēst neapstrādātas dabiskā veidā. To ēd arī augļu salātos kombinācijā ar citiem augļiem un konservē kā ievārījumus, želejas un sulas ilgstošai lietošanai. Jūs nopelnīsit, vai gvajava grūtniecības laikā ir droša vai nē.
Gvajava ir ārkārtīgi uztura un viens no veselīgākajiem pieejamajiem augļiem, kas rūpējas par jūsu ķermeņa daudzajām uzturvielu vajadzībām. Lielais ūdens saturs un salīdzinoši zemākā tauku, ogļhidrātu un olbaltumvielu klātbūtne padara to par ideālu maltītes sastāvdaļu.
Gvajaves ieguvumi veselībai grūtniecības laikā
Attēls: Shutterstock
Gvajaves augļu uzturvielas padara to par būtisku papildinājumu grūtnieces uzturā. Daži no gvajaves ieguvumiem grūtniecības laikā ir aplūkoti turpmāk.
1. Gvajavu ēšana uztur cukura līmeni asinīs normālā un veselīgā līmenī, tādējādi palīdzot novērst grūtniecības diabētu grūtniecēm.
2. Gvajaves arī palīdz kontrolēt asinsspiedienu. Grūtniecības laikā asinsspiediena līdzsvara uzturēšana ir būtiska, lai izvairītos no aborts un priekšlaicīgas dzemdības.
3. Gvajaves augļu graušana palīdz mazināt anēmiju organismā, augļi satur būtiskas uzturvielas, kas palīdz paaugstināt hemoglobīna līmeni organismā.
4. Tā kā gvajaves ir bagātas ar askorbīnskābi vai C vitamīnu, tas palīdz uzlabot topošo māmiņu imūnsistēmu. Tas palīdz arī novērst citas veselības problēmas, piemēram, zobu sāpes, smaganu asiņošanu, čūlas, salauztus asinsvadus un citas grūtniecību saistītās grūtības. Viens gvajaves auglis satur apmēram 16 miligramus C vitamīna, kas ir daudz vairāk nekā vīrieša vai sievietes ķermenim nepieciešamais šī vitamīna daudzums.
5. Gvajaves palīdz uzturēt gremošanas sistēmu veselīgu. Daudzas sievietes sūdzas par aizcietējumiem grūtniecības laikā. Gvajava ar caurejas īpašībām palīdz viegli izkārnīties. Tā rezultātā šis apbrīnojamais auglis novērš jebkādas ar gremošanu saistītas problēmas, kas ir absolūti nepieciešama grūtniecības laikā.
6. Gvajaves satur antioksidantus, toksīnus, piemēram, C vitamīnu, E vitamīnu, izoflavanoīdus, karotinoīdus, polifenolus. Tie palīdz apkarot mikrobus un infekcijas organismā. Tādējādi topošā māte tiek atturēta no daudzām slimībām.
7. Gvajaves ir pazīstamas arī ar augstu šķiedrvielu saturu. Ja gvajaves tiek lietotas kopā ar sēklām, tas palīdz novērst hemoroīdus un aizcietējumus, kas grūtniecības laikā ir diezgan bieži.
8. Gvajaves sastāvā esošais magnijs palīdz ķermeņa nerviem un muskuļiem atslābināties. Tas ir izdevīgi grūtniecēm, jo, palielinoties svaram, ķermenis alkst pēc kāda viegluma, ko sniedz šis auglis.
9. Gvajaves ne tikai palīdz topošajām sievietēm uzturēt pareizu veselību, bet arī palīdz auglim. Gvajaves augļi ir folijskābes vai B9 vitamīna krājums. Tas ir vitamīns, kam ir izšķiroša loma bērna nervu sistēmas attīstībā.
10. Kalcija saturs gvajaves augļos padara to par laipnu papildinājumu grūtniecības diētai.
Tagad jūs zināt, vai gvajava ir laba grūtniecībai? Tagad aplūkosim dažas negatīvās sekas, ko rada gvajaves ēšana grūtniecības laikā.
Gvajaves blakusparādības grūtniecības laikā
Pārbaudiet šeit dažas no visbiežāk apspriestajām gvajaves ēšanas blakusparādībām grūtniecības laikā:
- Pārāk daudz gvajavu, īpaši nemizotu, lietošana grūtniecības laikā izraisa caureju, jo gvajaves satur lielu daudzumu šķiedrvielu. Caureja nākamajai mātei nav laba, jo vājina viņu, izraisa kairinājumu, nemieru un kavē relaksācijas periodu. Tas arī noved pie uztura izmaiņām un vairāk tablešu lietošanas, kas ārstiem nav ieteicams. Ārstēšanas līdzeklis ir mizot gvajavu pirms ēšanas.
- Ja gaidāmajai mātei jau ir problēmas ar zobiem, tad nenogatavojušās vai pusnogatavojušās gvajaves var izraisīt zobu sāpes.
Nav pietiekami daudz klīnisko datu, lai pierādītu gvajaves augļu lietošanas priekšrocības un blakusparādības grūtniecības laikā. Bet, kā mums saka kopējā loģika, jebkuram auglim jābūt labam, ja to lieto racionāli.
Ceru, ka tagad jūs zināt, vai grūtniecības laikā ir droši ēst gvajavu vai nē. Un viss, kas pārsniedz, var izrādīties kairinošs, it īpaši, ja esat grūtniece. Tātad, sekojiet savam instinktam un ļaujiet veselajam saprātam pieņemt lēmumu, vai jums tagad vajadzētu apsvērt grūtniecības gvajavu?