Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Kā piena dadzis jums nāk par labu?
- Kādi ir piena sēnīšu ieguvumi veselībai?
- 1. Piena dadzis veicina aknu veselību
- 2. Aizsargā nieres un žultspūsli
- 3. Palīdz diabēta ārstēšanai
- 4. Piena dadzis uzlabo sirds veselību
- 5. Var palīdzēt vēža ārstēšanā
- 6. Var palīdzēt svara zudumam
- 7. Veicina smadzeņu veselību
- 8. Piena dadzis stiprina kaulus
- 9. Aizkavē novecošanu
- 10. Might Be Beneficial During Breastfeeding
- 11. Boosts Immunity And Prevents Allergies
- 12. Improves Digestive Health
- Milk Thistle And Glutathione (And Other Synergies)
- What Is The Nutritional Profile Of Milk Thistle?
- What Are The Side Effects Of Milk Thistle?
- Conclusion
- Expert’s Answers For Readers’ Questions
- 15 sources
Piena dadzis ir vislabāk pazīstams ar aknu aizsardzību, un tas ir augs, kam piemīt pārsteidzošas antioksidanta un pretiekaisuma īpašības. Šis augs ir dzimis Vidusjūras valstīs, un tas palīdz pārvaldīt diabētu un pat uzlabo kaulu veselību. Nu, tas ir tikai aisberga gals. Šajā amatā ir vairāk par jums. Turpini lasīt.
Satura rādītājs
Kā piena dadzis jums nāk par labu?
Kādi ir piena sēnīšu ieguvumi veselībai?
Piena dadzis un glutations (un citas sinerģijas)
Kāds ir piena dadža uztura raksturojums?
Kādas ir piena sēnīšu blakusparādības?
Kā piena dadzis jums nāk par labu?
Piena dadzis darbojas, izskalojot toksīnus organismā, kas citādi var izraisīt tādas problēmas kā aknu ciroze, nierakmeņi, diabēts, ķīmijterapijas slikta ietekme utt.
Pārējās svarīgās dadžu barības vielas, piemēram, E vitamīns, cīnās ar brīvajiem radikāļiem un var aizkavēt novecošanās pazīmes. Šīs piena sēnīšu īpašības (kopā ar dažām citām, kuras mēs īslaicīgi apspriedīsim) padara to par to, kas tas ir - vienkāršs augs, kas mums piešķir lieliskas priekšrocības.
Saskaņā ar Indijas pētījumu piena dadzis tradicionālajā medicīnā ir izmantots aknu un žults ceļu slimību ārstēšanai (1).
Atpakaļ uz TOC
Kādi ir piena sēnīšu ieguvumi veselībai?
1. Piena dadzis veicina aknu veselību
Shutterstock
Piena dadzis satur silimarīnu - aktīvo sastāvdaļu, kas aizsargā aknas. Sastāvdaļa ir flavonoīdu grupa, kas atjauno aknu šūnas, kuras bojā alkohols un citi toksīni. Silimarīns arī aizsargā jaunās aknu šūnas no iznīcināšanas. Vēstures gaitā šis augs tika izmantots aknu slimību ārstēšanai (2).
“Silimarīns piena dadzī samazina dzīvnieku aknu bojājumus. Tādējādi tas, iespējams, var būt alkohola aknu slimības ārstēšanas iespēja cilvēkiem. ”- Abenavoli L and Co, Eksperimentālās un klīniskās medicīnas katedra, Magna Graecia universitāte, Katanzaro, Itālija.2. Aizsargā nieres un žultspūsli
Tā kā nieres cieši sadarbojas ar aknām un tā kā piena dadzis palīdz atbalstīt aknu veselību, tas veicina arī nieru darbību. Tas pats attiecas arī uz žultsakmeņiem - pētījumi ir parādījuši, ka šī zāle var palīdzēt novērst žultsakmeņu veidošanos. Piena dadzis aizsargā arī nieru šūnas, īpaši diabētiskās neiropātijas gadījumā (cukura diabēta gadījumā, ja ir traucēta nieru darbība) (3). Tas arī atbalsta nieru un žultspūšļa detoksikāciju.
3. Palīdz diabēta ārstēšanai
Pētījumi liecina, ka, apvienojot ar tradicionālo ārstēšanu, piena dadzis var uzlabot diabētu. Zāle var arī uzlabot insulīna rezistenci un pazemināt cukura līmeni asinīs. Šos piena sēnīšu efektus var attiecināt uz silimarīnu (4).
Piena dadzis satur arī citu savienojumu, ko sauc par silibīnu, un kuram ir pozitīva ietekme uz vairākām diabēta komplikācijām (5). Un vēl viens iemesls, kāpēc tas varētu būt labs diabēta slimniekiem, ir tas, ka tas aizsargā aknas - aknām ir arī zināma loma insulīna izdalīšanā asinīs.
4. Piena dadzis uzlabo sirds veselību
Piena dadzis var pazemināt sliktā holesterīna līmeni un tādējādi samazināt sirds slimību risku (6). Tas var arī pazemināt holesterīna līmeni, samazinot iekaisumu. Tas attīra asinis un novērš artēriju bojājumus oksidatīvā stresa dēļ. Zāle arī novērš glutationa izsīkšanu (mēs mazliet par to apspriedīsim mazliet), kas ir galvenais antioksidants, kas cīnās ar oksidatīvo stresu un novērš sirds slimības.
Arī citi klīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka piena dadzim ir kardioprotektīvs efekts (7). Daži citi pētījumi ir parādījuši, kā piena dadzis var regulēt arī asinsspiedienu.
5. Var palīdzēt vēža ārstēšanā
Shutterstock
Piena dadzī esošais silibīns var uzlabot noteiktu ķīmijterapijas zāļu darbību, īpaši olnīcu vēža gadījumā. Tika konstatēts, ka zāle palēnina prostatas vēža šūnu progresēšanu. Daži pētījumi ar dzīvniekiem arī atklāja, kā piena dadzis varētu mazināt ķīmijterapijas blakusparādības (8).
Citi pētījumi norāda, ka piena dadzis var izraisīt vēža šūnu nāvi resnās zarnas un krūts vēža gadījumā. Lai gan cilvēkiem ir nepieciešams vairāk pētījumu, tas noteikti ir iedrošinošs solis (9).
6. Var palīdzēt svara zudumam
Ir daži agrīni pētījumi, kas parāda, kā piena dadzis var palīdzēt veselīgam svara zudumam. Peles, kuras baro ar diētu ar augstu tauku saturu, pēc silimarīna lietošanas zaudēja svaru (10). Tā kā piena dadzis var regulēt cukura līmeni asinīs, tas var arī palīdzēt samazināt svaru - jo pētījumi sasaista stabilu cukura līmeni asinīs ar uzlabotu svara zudumu.
7. Veicina smadzeņu veselību
Daži agri liek domāt, ka piena dadzis var pasargāt no multiplās sklerozes un Parkinsona slimības. Tika arī konstatēts, ka silimarīns nomāc amiloido beta-olbaltumvielu veidošanos, kas bieži ir saistīta ar Alcheimera slimību.
Vairāki citi pētījumi arī parāda, kā piena dadzis var palīdzēt novērst ar vecumu saistītas smadzeņu kaites, piemēram, Parkinsona un Alcheimera slimības. Daži pētījumi runā arī par piena dadžu nozīmi trauksmes un depresijas ārstēšanā, taču mums ir vajadzīga vairāk informācijas par to, pirms mēs izdarām secinājumus.
Pētījumā, kuru kopīgi veica pētnieku grupas no Indijas, Austrālijas un Irānas, norādīts, ka silimarīns var būt potenciāls līdzeklis dažādu neirodeģeneratīvo traucējumu un neiroinflammācijas formu ārstēšanai (11).
8. Piena dadzis stiprina kaulus
Pētījumi apstiprina, ka piena dadzis var tikt izmantots kā potenciāls osteoporozes līdzeklis. Tika konstatēts, ka piena dadzī esošais silimarīns ir noderīgs kaulu veidošanā un kaulu zuduma novēršanā (12).
Citi pētījumi runā par estrogēna izraisītu kaulu zudumu un par to, kā piena dadzis varētu gūt labumu arī šajā aspektā.
9. Aizkavē novecošanu
Piena dadzī esošie antioksidanti cīnās ar brīvo radikāļu bojājumiem, un tas galu galā palēnina novecošanās procesu. Tas pats attiecas uz novecošanās pazīmēm uz ādas virsmas un iekšējos orgānos.
Some research says that consuming milk thistle is one good way to reduce the signs of aging – which include wrinkles, dark spots, and fine lines (13). Internally, these antioxidants can delay aging by preventing joint pains and improving eye health.
10. Might Be Beneficial During Breastfeeding
Historically, milk thistle was used to increase the supply of breast milk. Some preliminary studies show that it can increase the levels of prolactin in the body, which eventually stimulates milk production.
However, we suggest you take your doctor’s advice before using the herb in this regard.
11. Boosts Immunity And Prevents Allergies
Studies have shown that milk thistle can have immunostimulatory effects. It can boost immunity and improve the body’s ability to ward off infections and diseases (14). And since milk thistle improves liver function, this also benefits the immune system – as the two are closely interlinked.
The antioxidants in milk thistle also boost immunity and counter allergies. Skin rashes are one of the allergies that milk thistle can counter. More importantly, the herb might fight acne as well. As acne is also caused due to bodily toxins, the detoxifying effect of milk thistle can have desirable effects on it.
12. Improves Digestive Health
Shutterstock
Milk thistle boosts enzyme formation and the production of bile – and this contributes to digestive health. And given its anti-inflammatory properties, the herb also soothes the mucus membranes in the gut.
Studies also show how milk thistle has been used for centuries to treat upper gastrointestinal issues and other digestive ailments (15).
Those are the benefits of milk thistle. But there is another important aspect we need to know.
Back To TOC
Milk Thistle And Glutathione (And Other Synergies)
We already discussed how milk thistle (silymarin) could protect against glutathione depletion. The herb, basically, preserves glutathione. This eventually strengthens the liver cell walls.
Glutathione is not the only compound milk thistle acts with in synergy. Other important ingredients like ashwagandha, curcumin, green tea extract, and gingko biloba extract powder also work in synergy with milk thistle and improve the antioxidant defense of the body.
There are other important compounds in milk thistle that are responsible for its wonderful benefits.
Back To TOC
What Is The Nutritional Profile Of Milk Thistle?
Milk thistle contains a bio-flavanoid complex called silymarin. It is the primary ingredient of the plant. It is also the active compound that gives milk thistle its medicinal properties. Silymarin is made up of 3 flavanoids:
- Silybin, which is also known as silibinin.
- Silydianin, which is also known as silidianin.
- Silychristin, also known as silicristin.
The main flavanoid in silymarin is silybin, which makes up about 50-70% of milk thistle’s most important extract. Silybin has been studied clinically, and researchers have found it to be the most beneficial and biologically-active component of silymarin.
Before extraction, milk thistle’s fruits contain:
- Silymarin
- Silyhermin
- Neo-silyhermin A and B
- Protein
- Vitamin E
- Sterols
- Quercetin
- Apigenin
- Kaempferol
- Eriodyctiol
- Chrysoeriol
- Naringin
- Dihydroxychromone
The leaves contain:
- Luteolin
- Luteolin’s 7-0-Glucoside
- Triterpene acetate
- Fumaric acid
However, there are certain things about milk thistle that are not so good. Its overdose might lead to certain undesirable conditions.
Back To TOC
What Are The Side Effects Of Milk Thistle?
- Might Lower Blood Sugar Way Too Much
Since milk thistle helps lower blood sugar, it might lower the levels way too much in case someone is already on diabetes medications. Hence, consult your doctor before using it.
- Allergies
Milk thistle can cause allergies in people who are sensitive to ragweed and other plants of the same family (Asteraceae).
- Might Aggravate Hormone-Sensitive Conditions
Since milk thistle extracts might mimic estrogen, it might aggravate hormone-sensitive conditions like breast and uterine fibroids and uterine cancer. Hence, it is best to consult a doctor before using it.
Back To TOC
Conclusion
An important herb, milk thistle primarily supports liver health – and since the liver is one of the most important organs of the body, it sure needs this herb. Include milk thistle in your diet today.
Also, tell us how this post has helped you. Simply leave a comment in the box given below.
Expert’s Answers For Readers’ Questions
How to make milk thistle tea?
Crush a tablespoon of milk thistle seeds and add it to three cups of boiling water. Steep for about 20 minutes and then strain. You can take one cup at least 30 minutes before meals – once each in the morning, afternoon, evening, and before going to bed.
What is the ideal dosage of milk thistle?
The dosage is 150 milligrams per day – and this acts as a liver detox. For normal use, you can take between 50 and 150 milligrams daily.
Where to buy milk thistle?
You can get it from the nearest health store or even online at Amazon and Walgreens.
What is the best way to take milk thistle?
Though taking milk thistle the natural way may be better, it all boils down to your needs. Please check with your doctor.
Is it best to take milk thistle on an empty stomach?
Yes. Some sources say doing so makes it work faster. But do consult your doctor as well. This is because other reliable sources say that taking milk thistle on an empty stomach can lead to diarrhea.
What to avoid when taking milk thistle?
Milk thistle can inhibit the metabolism of certain drugs. Hence, ask your doctor if any of the medications you are taking could be metabolized by a liver enzyme called CYP3A4.
15 sources
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Piena dadža (Silybium marianum) atvasinājuma silimarīna aizsargājošā iedarbība uz etanola izraisītu oksidatīvo stresu aknās. Indijas Bioķīmijas un biofizikas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17133738
- Piena dadzis aknu slimību gadījumā: pagātne, tagadne, nākotne. Fitoterapijas pētījumi, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20564545
- Silymarin and diabetic nephropathy, Journal of Renal Injury Prevention, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4205984/
- Silymarin in Type 2 Diabetes Mellitus: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials, Journal of Diabetes Research, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4908257/
- The Therapeutic Potential of Milk Thistle in Diabetes, The Review of Diabetic Studies, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4310066/
- The efficacy of Silybum marianum (L.) Gaertn. (silymarin) in the treatment of type II diabetes: a randomized, double-blind, placebo-controlled, clinical trial. Phytotherapy Research, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17072885
- Multitargeted therapy of cancer by silymarin, Cancer Letters, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2612997/
- Milk thistle, Cancer Research UK.
www.cancerresearchuk.org/about-cancer/cancer-in-general/treatment/complementary-alternative-therapies/individual-therapies/milk-thistle-and-liver-cancer
- Milk thistle: early seeds of potential, The Lancet. Oncology
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4116427/
- Silymarin improved diet-induced liver damage and insulin resistance by decreasing inflammation in mice. Pharmaceutical Biology, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27387273
- A Mini Review on the Chemistry and Neuroprotective Effects of Silymarin. Current Drug Targets, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28025940
- Milk thistle: a future potential anti-osteoporotic and fracture healing agent. Current Drug Targets, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24093748
- Silymarin, a Flavonoid from Milk Thistle (Silybum marianum L.), Inhibits UV-induced Oxidative Stress Through Targeting Infiltrating CD11b+ Cells in Mouse Skin, Photochemistry and Photobiology, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2394725/
- Immunostimulatory effect of Silybum Marianum (milk thistle) extract. Medical Science Monitor, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12444368
- “Silymarin”, a Promising Pharmacological Agent for Treatment of Diseases, Iranian Journal of Basic Medical Sciences, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3586829/