Satura rādītājs:
- 12 labākie ieguvumi veselībai, braucot ar stacionāru velosipēdu
- 1. Palīdzība svara zudumam
- 2. Uzlabo sirds veselību
- 3. Uzlabo izturību
- 4. Samazina diabēta risku
- 5. Uzlabo locītavu kustīgumu
- 6. Palielina smadzeņu darbību
- 7. Samazina stresu
- 8. Uzlabo līdzsvaru
- 9. Palielina izturību
- 10. Vingrinājums ar zemu triecienu
- 11. Lielisks tonizējošs līdzeklis
- 12. ir ļoti ērts
- Padomi, lai būtu labs stacionārs velosipēdu treniņš
- 1. Segli
- 2. Pozīcija
- 3. Stūre
- 4. Pretestība
- 5. ķermeņa pozicionēšana
- 6. Vai variācijas
- 7. Mūzika
- Kā izvēlēties stacionāro velotrenažieri
- Atsauces
Stacionārs velosipēds ir lielisks iekštelpu vingrinājums jebkura vecuma cilvēkiem. Sākot no svara zaudēšanas līdz stresa mazināšanai, šim vingrinājumam var būt dažādas priekšrocības. Šeit ir 12 galvenie iemesli, kāpēc stacionāra riteņbraukšana ir laba jūsu veselībai. Turpini lasīt!
12 labākie ieguvumi veselībai, braucot ar stacionāru velosipēdu
1. Palīdzība svara zudumam
Shutterstock
Stacionāra riteņbraukšana ir lielisks veids, kā sadedzināt kalorijas. Tikai 10 minūtēs jūs varat sadedzināt no 40 līdz 80 kalorijām atkarībā no ķermeņa svara un slodzes intensitātes. Tas ir lielisks veids, kā izdalīt taukus no ķermeņa apakšdaļas, jo tas aktivizē sēžamvietas, četrgalvus, hamstringus un teļus.
2. Uzlabo sirds veselību
Stacionāra riteņbraukšana ir kardio vingrinājums, kas palielina sirdsdarbības ātrumu un ļauj sirds muskuļiem vairāk strādāt, lai tiktu galā ar skābekļa patēriņu. Tas, savukārt, palīdz uzlabot sirds veselību.
3. Uzlabo izturību
Stacionāros velosipēdos jūs varat pielāgot riteņa pretestību. Lai ritenis kustētos, jums ir jāpieliek smagāki pedāļi. Tas galu galā palīdz uzlabot kāju un ķermeņa apakšējās daļas izturību.
4. Samazina diabēta risku
Shutterstock
Diabēts ir cieši saistīts ar aptaukošanos. Tādējādi svara zaudēšana var palīdzēt samazināt diabēta risku. Stacionārie velosipēdi ir lieliski kaloriju degļi un var palīdzēt zaudēt svaru.
5. Uzlabo locītavu kustīgumu
Riteņbraukšana palīdz uzlabot locītavu kustību amplitūdu. Tas dod labumu ceļgaliem, potītēm un gūžas locītavām. Kad jūs pedāli, visi šie savienojumi rotē, uzlabojot to kustības amplitūdu un nostiprinot tos.
6. Palielina smadzeņu darbību
Vairāki pētījumi ir apstiprinājuši, ka stacionāra riteņbraukšana palīdz uzlabot kognitīvo funkciju, atmiņu un uzmanību (1), (2), (3). Ievērojamu lomu spēlē treniņa laikā izdalītie labie hormoni un pedāļu darbība.
7. Samazina stresu
Shutterstock
Jebkura veida treniņš palīdz atbrīvot “justies labi” hormonus. Rezultātā sesijas beigās jūs jūtaties labi. Arī stacionāra riteņbraukšana palīdz svīst un sadedzināt kalorijas. Tas samazina stresa līmeni un stimulē serotonīna izdalīšanos.
8. Uzlabo līdzsvaru
Stacionāra riteņbraukšana arī palīdz uzlabot līdzsvaru, koordināciju un gaitu. Tas ir īpaši noderīgi gados vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem, kuri atveseļojas pēc hroniska insulta (1), (4). Tas arī palīdz novērst kritienus un lūzumus gados vecākiem cilvēkiem.
9. Palielina izturību
Izturība vai izturība netiek uzcelta vienā dienā. Tas prasa laiku un praksi. Tomēr jūs varat to paātrināt, treniņu režīmam pievienojot stacionāru riteņbraukšanu. Jebkuru kardio vai spēka treniņu varēsiet pabeigt vieglāk un pārāk ātri nezaudējot elpu.
10. Vingrinājums ar zemu triecienu
Shutterstock
Stacionārs riteņbraukšana ir maza ietekme, salīdzinot ar citiem kardio veidiem, piemēram, Zumba un skriešanu. Tas ir viegli jūsu locītavām un sirdij. Jūs varat sēdēt uz segliem un iet pedāļus, lai uzlabotu veselību.
11. Lielisks tonizējošs līdzeklis
Stacionāra riteņbraukšana ir arī lieliska ķermeņa tonizēšanai. Tas iedarbojas uz jūsu sēžamvietām, hamstringiem, kvadracikliem un teļiem. Jūs izdalīsit taukus no kājām un veidosiet liesu muskuļu masu.
12. ir ļoti ērts
Iespējams, ka tas patiešām nav ieguvums veselībai, taču tas nāk par labu jūsu veselībai. Ja riteņbraukšana turp un atpakaļ uz darbu vai skolu jums nav ērta, stacionārs velosipēds ir lieliska iespēja uzturēt sevi formā. Tāpat jūs varat viegli izvairīties no karstuma, piesārņojuma, putekļiem, lietus un visiem citiem āra faktoriem, kas var liegt jums vingrot.
Šie ir 12 iemesli, kāpēc stacionāra riteņbraukšana ir laba jūsu veselībai. Šeit ir daži padomi, kā padarīt velosipēdu treniņu sesijas jautrākas.
Padomi, lai būtu labs stacionārs velosipēdu treniņš
Shutterstock
Šeit ir daži padomi, kā maksimāli izmantot velosipēdu treniņu:
1. Segli
Gudri izvēlieties seglus. Jūsu segliem vai sēdeklim jābūt ērtai, lai trenējoties nesāpētu dibenu.
2. Pozīcija
Novietojiet savu vietu profesionālim. Ja to darāt pats, paturiet prātā, ka jūsu sēdeklim jābūt tādā augstumā, lai kājas velosipēda laikā būtu tikai nedaudz saliektas. Tādā veidā jūs neizdarīsiet pārmērīgu spiedienu uz ceļa locītavām.
3. Stūre
Lielākā daļa profesionāļu iesaka iegādāties velotrenažieri ar stūri, un stūre jāpielāgo augstumam, kas augstāks par jūsu sēdvietu.
Izmantojot stūri, tiek piesaistīta ķermeņa augšdaļa, kas nav iespējams mini velotrenažieriem, kuriem nav stūres. Arī stūrei jābūt apakšdelma attālumā no ķermeņa.
4. Pretestība
Pretestība ir tikpat liela daļa no jūsu riteņbraukšanas treniņa kā ātrums. Kaut arī ātrums sniedz kardio priekšrocības, izturības treniņiem ir nepieciešama pretestība. Ja jūs neizmantojat pietiekami daudz pretestības, jūs efektīvi nestrādājat muskuļus. Tas nozīmē, ka jūs nesadedzināsiet tik daudz kaloriju. Izmantojiet pietiekamu pretestību, lai iegūtu labākus rezultātus.
5. ķermeņa pozicionēšana
Braucot ar velosipēdu, neliecieties uz priekšu vai atpakaļ. Tikai nedaudz noliecieties un velosipēdu laikā turiet ciešu. Pārāk noliecoties uz priekšu, tas traucē elpot un uzņemt skābekli.
6. Vai variācijas
Pārliecinieties, ka treniņā ir daudzveidība. Lai uzlabotu rezultātus, izmantojiet mainīgu ātrumu un pretestību. Jūs varat arī pievienot 10 minūtes stacionāra riteņbraukšanas savai parastajai treniņu kārtībai.
7. Mūzika
Izmantojiet mūziku, lai paceltu treniņu. Izveidojiet atskaņošanas sarakstu. Izvēlieties dziesmas atbilstoši to ritmam un izmantojiet tās, lai treniņā ieviestu dažādas variācijas. Lai ātri pārspētu dziesmas, jūs varat iet pedāļus ātrāk un izmantot lēnas dziesmas pretestību.
Kā izvēlēties stacionāro velotrenažieri
Shutterstock
- Jūsu velotrenažierim jābūt ar ērtiem segliem, kas ir regulējami labā augstumā.
- Pirms pirkšanas ziniet, kāds svars ir jūsu velosipēdam.
- Ja jums ir problēmas ar muguru, iegādājieties velosipēdu ar pievienotu atzveltni. No otras puses, ja nav ar muguru saistītu problēmu, nepieviliniet dārgāka modeļa iegādi tikai tāda papildaprīkojuma dēļ, kas jums nav vajadzīgs.
- Stūrei jābūt regulējamai un kustamai, līdzīgi kā trenažierim.
- Pārliecinieties, ka velosipēdam ir iespēja izmantot pretestību.
- Pārliecinieties, vai velosipēdam ir displeja ekrāns, kas var parādīt jūsu ātrumu, sirdsdarbības ātrumu un sadedzināto kaloriju skaitu. Tas palīdz, strādājot, jo jūs varat reģistrēt savu progresu.
- Trenažieru velosipēdiem ir opcijas, kas aprīkotas ar hantelēm vai ar pievienotu steperi un tvisteru (piemēram, Bodygym 6000R modelis). Ir arī velosipēdi, kas tiek modificēti kā elipsveida trenažieri un nodrošina abu priekšrocības. Izvēlieties visu, kas jums patīk.
- Pirms pirkuma veikšanas pārbaudiet pārskatus, lai uzzinātu, vai velosipēds ir izturīgs un drošs, un to var nedaudz izmantot.
Ceru, ka jūs tagad zināt, kā vislabāk izmantot stacionāru velosipēdu. Regulāra tā lietošana var uzlabot jūsu veselību. Tātad, negaidiet! Iegūstiet velosipēda vai sporta zāles abonementu un turpiniet pedāļus.
Atsauces
- “Stacionāro riteņbraukšanas vingrinājumu ietekme uz hroniska insulta slimnieku līdzsvaru un gaitas spējām” Fizikālās terapijas zinātņu žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti, ASV.
- “Riteņbraukšana uz velosipēda galda pozitīvi ietekmē kognitīvo sniegumu” PlosOne, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti, ASV.
- “Stacionāro velosipēdu vingrinājumu un kiberciklu ekstraspēles neiropsiholoģiskie ieguvumi gados vecākiem pieaugušajiem ar cukura diabētu: izpētes analīze” Diabēta zinātnes un tehnoloģijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti, ASV.
- “Stacionārā cikla vingrinājuma ietekme uz gaitu un…” Fizikālās terapijas zinātnes žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti, ASV.