Satura rādītājs:
- Kas ir melnie pipari? Kā tas jums ir labs?
- Kādi ir melno piparu ieguvumi veselībai?
- 1. Uzlabo gremošanas veselību
- 2. Novērš vēzi
- 3. Pazemina asinsspiedienu
- 4. Veicina svara zudumu
- 5. Atvieglo saaukstēšanos un klepu
- 6. Cīnās ar infekcijām
- 7. Ir antioksidanta priekšrocības
- 8. Uzlabo mutes dobuma veselību
- 9. Uzlabo smadzeņu veselību
- 10. Uzlabo auglību vīriešiem
- 11. Palīdz atmest smēķēšanu
- 12. Palīdz ārstēt diabētu
- 13. Cīnās ar grumbām
- 14. Pīlinga ādu
- 15. Izārstē Vitiligo
- 16. Palīdz ārstēt blaugznas
- 17. Atdzīvina matus
- Kādas ir melno piparu barības vielas?
- Kā kulinārijā izmantot melnos piparus?
- Melnā piparu tēja
- Ko tev vajag
- Norādījumi
- Melno piparu mērce
- Ko tev vajag
- Norādījumi
- Vai melnajiem pipariem ir blakusparādības? Kas viņi ir?
- Secinājums
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
- Atsauces
Traukos mēs tik bieži lietojam sāli, ka melnie piparu sēkliņi bieži aizmirst. Bet melno piparu priekšrocības ir daudz labākas. Melnie piparu graudi, ko parasti sauc par melnajiem pipariem, ievērojami uzlabo jūsu ēdienu garšu - un arī to veselības koeficientu.
Kā? Nē, mēs jums to neteiksim. Lasiet un uzziniet pats.
Kas ir melnie pipari? Kā tas jums ir labs?
Zinātniski dēvētie Piper nigrum melnie pipari ir ziedošs vīnogulājs, ko kultivē tā augļu dēļ. Šie augļi tiek žāvēti un izmantoti kā garšvielas un garšvielas - un šie melnie pipari ir pazīstami lielākajai daļai no mums.
Žāvētos augļus sauc par piparu kukurūzu. Ir trīs veidu pipari - melni, zaļi un balti.
Garšvielu dzimtene ir Dienvidindija un citas Dienvidāzijas daļas, un Indijas kulinārijā to izmanto kopš 2000. gada pirms mūsu ēras. Piparu eksporta avots uz kaimiņvalstīm bija Malabaras piekraste, kas ir mūsdienu Kerala.
Uncei šīs garšvielas ir daudz ko piedāvāt. Tas ir lielisks magnija, K vitamīna, dzelzs un šķiedrvielu avots (1). Tas satur arī ēteriskās eļļas piperīnu, kas, ja to lieto aromterapijā, palīdz mazināt sāpošos muskuļus, gremošanas problēmas un pat iekaisuma artrītu.
Melnajiem pipariem piemīt arī antibakteriālas, antioksidanta, imunitāti palielinošas un drudzi samazinošas īpašības. Saskaņā ar pētījumiem pipari var arī palīdzēt cilvēkiem atmest smēķēšanu un tiek aktīvi izmantoti smēķēšanas atmešanas procedūrās.
Šis ir tikai īss izklāsts. Lasot tālāk, jūs zināt, ko zinātniskie pētījumi saka par melnajiem pipariem.
Kādi ir melno piparu ieguvumi veselībai?
Melnajos piparos esošajam piperīnam ir daudz noderīgu īpašību (antioksidants, antibakteriāls utt.), Kas daudzos veidos var uzlabot jūsu veselību. Dažas no melno piparu labajām sekām ir vēža un diabēta profilakse, uzlabota gremošanas un smadzeņu veselība. Spēcīgie antioksidanti melnajos piparos arī veicina ādas un matu veselību.
1. Uzlabo gremošanas veselību
Melnie pipari stimulē gremošanas sulas un fermentus, tādējādi veicinot gremošanu. Tas tā ir, ja jūs lietojat melnos piparus, īpaši ēdienreizes laikā, kas varētu uzlabot ķermeņa spēju noārdīt un sagremot pārtiku. Pētījumi ir parādījuši, ka melnie pipari pozitīvi ietekmē arī aizkuņģa dziedzera fermentus, dodot labumu vispārējam gremošanas procesam (2).
Melnajiem pipariem ir arī karminatīvās īpašības un tie palīdz atbrīvot kuņģa gāzi. Tas var arī mazināt meteorisms un kolikozas sāpes. Čili pulvera maiņa ēdienreizēs ar melnajiem pipariem var ārstēt meteorismu.
Melnajiem pipariem ir arī karminatīvās īpašības un tie palīdz atbrīvot kuņģa gāzi. Tas var arī mazināt meteorisms un kolikozas sāpes.
2. Novērš vēzi
Pētījumi ir parādījuši, ka melnajos piparos esošais piperīns aizsargā daudzus vēža veidus (3). Piperīns arī palielina citu barības vielu, piemēram, selēna, kurkumīna, beta-karotīna un B vitamīnu uzsūkšanos jūsu zarnās - barības vielas, kas ir vitāli nepieciešamas zarnu veselībai un vēža profilaksei.
Vēl viens Kanādas pētījums arī piešķir piperīnam melno piparu pretvēža īpašības. Tas samazina taisnās zarnas stresu un palīdz novērst resnās zarnas vēzi. Tas parādīja līdzīgas īpašības arī prostatas vēža gadījumos (4). Un ne tikai tas, ka tika konstatēts, ka piperīns arī uzlabo docetaksela, ķīmijterapijas zāļu, ko lieto prostatas vēža ārstēšanā, efektivitāti (5).
3. Pazemina asinsspiedienu
Shutterstock
Tas atkal ir piperīns. Pārskati liecina, ka piperīns var pazemināt asinsspiedienu dzīvniekiem, un līdzīgu efektu var sagaidīt arī cilvēkiem. Vienā Slovākijas pētījumā teikts, ka perorāla piperīna lietošana var kontrolēt asinsspiediena paaugstināšanos (6).
Vēl vienā pētījumā piperīna uzņemšana izrādījās efektīva arī asinsspiediena kontrolē. Interesanti, ka piperīns arī uzlabo kurkumīna, cita svarīga savienojuma, kas atrodams kurkumā, biopieejamību (7).
4. Veicina svara zudumu
Pētījumos atklāts, ka piperīns melnajos piparos, kas ir pats savienojums, kas liek šķaudīt, cīnās arī ar tauku šūnu veidošanos. Tas var jūs nedaudz vairāk virzīt uz svara zaudēšanas mērķu sasniegšanu. Pētījumos teikts, ka melnie pipari var piedāvāt alternatīvu ar taukiem saistītu problēmu ārstēšanai (8).
Melnie pipari, kas kavē tauku šūnu veidošanos, izraisa ķēdes reakciju, kas var kontrolēt tauku veidošanos dažādos citos bioloģiskos līmeņos.
Arī melnie pipari ir apsveicams papildinājums svara zaudēšanas diētai - jo tējkarotei šo piparu ir tikai apmēram 8 kalorijas. Tā vietā, lai uz jūsu vistas krūtiņas vai grilētiem dārzeņiem būtu daudz kaloriju saturoša itāļu mērce, vienkārši pievienojiet melno piparu domuzīmi un izspiest citronu, lai ietaupītu kalorijas.
5. Atvieglo saaukstēšanos un klepu
Melnie pipari šim nolūkam izmantoti pat senajā ķīniešu medicīnā. Ir zināms, ka pipari stimulē cirkulāciju un gļotādas plūsmu. Ja jūs to apvienojat ar medu, efekts tiek pastiprināts - jo medus darbojas kā dabisks klepus nomācošs līdzeklis.
Vienkārši samaisiet tējkaroti pulverveida melnos piparus ar 2 ēdamkarotēm medus tasītē. Piepildiet kausu ar verdošu ūdeni, pārklājiet to un ļaujiet tam stāvēt apmēram 15 minūtes. Dzērienu var sasprindzināt un iemalkot. Dariet to trīs reizes dienā, lai notīrītu sastrēgumus un deguna blakusdobumus.
Pipari var arī mazināt astmas simptomus. Vienā pētījumā, kas tika veikts ar astmas slimniekiem Trinidādas speciālā aprūpes iestādē, tika konstatēts, ka piparu ievadīšana pacientiem ir uzlabojusi viņu stāvokli (9). Melnie pipari attīra elpošanas traktu un atvieglo arī citas elpošanas ceļu slimības, piemēram, garo klepu.
6. Cīnās ar infekcijām
Šeit parādās melno piparu antibakteriālās īpašības. Saskaņā ar vienu Dienvidāfrikas pētījumu piperīnam melnajos piparos ir larvicīda iedarbība (vērsta pret bīstamiem kukaiņiem viņu kāpuru dzīves posmā) un palīdz novērst infekciju un slimību izplatīšanos (10).
7. Ir antioksidanta priekšrocības
Melnajiem pipariem ir lieliska antioksidanta iedarbība, kas daudzos veidos veicina jūsu veselību (11). Antioksidanti cīnās ar slimību izraisošajiem brīvajiem radikāļiem un uzlabo imunitāti. Citā Indijas pētījumā žurkas ar inducētu oksidatīvo stresu, lietojot kopā ar melnajiem pipariem, parādīja ievērojamu viņu stāvokļa uzlabošanos (12).
Vēl viens Indijas Nacionālā uztura institūta veiktais tests atklāja, ka melnajos piparos bija visaugstākā antioksidantu koncentrācija visos viņu analizētajos pārtikas produktos. Arī pipariem bija vislielākais fenola saturs. Šis augstais antioksidantu saturs ļauj pipariem piedāvāt dažādus ieguvumus veselībai, no kuriem daži ietver tādu nopietnu slimību kā vēzis novēršanu.
Papildus tam piperīns melnajos piparos palielina barības vielu bioloģisko pieejamību daudzos pārtikas produktos un piedevās. Tas nozīmē - tas var nedaudz efektīvu terapeitisko vielu pārveidot par ļoti efektīvu - vienkārši palielinot tās intracelulāro uzturēšanās laiku. Tāpat ir svarīgi atzīmēt, ka jo intensīvāka ir melno piparu garša, jo augstāks ir piperīna saturs.
8. Uzlabo mutes dobuma veselību
Shutterstock
Noteikti masāžas maisījumi kā vienu no galvenajām sastāvdaļām satur melnos piparus. Šīs masāžas atvieglo zobu sāpes un citas perorālas infekcijas, ņemot vērā piperīna antibakteriālās īpašības.
Pipariem ir arī pretiekaisuma īpašības, kas palīdz ārstēt smaganu iekaisumu. Ko citu, jūs pat varat sajaukt piparus ar sāli, lai atvieglotu zobu problēmas. Vienkārši sajauciet vienādu daudzumu sāls un piparu ūdenī un berzējiet maisījumu uz smaganām. Zobu sāpju gadījumā jūs varat sajaukt melnos piparus ar krustnagliņu eļļu un uzklāt uz skartās vietas.
Tomēr par to ir ierobežoti pētījumi. Pirms lietošanas konsultējieties ar ārstu.
9. Uzlabo smadzeņu veselību
Melnie pipari ļoti ietekmē smadzeņu veselību. Piparīns piparos inhibē vienu fermentu, kas noārda serotonīnu, nomierinošo neirotransmiteru. Šis ferments arī pasliktina cita hormona, ko sauc par melatonīnu, darbību, kas regulē miega / pamošanās ciklu.
Piperīnam ir sava nozīme arī Parkinsona slimības gadījumā. Tas kavē cita veida fermentus, kas izjauc dopamīna - pašsajūtas hormona - ražošanu. Dopamīna trūkums parasti ir pacientiem ar Parkinsona slimību, un melno piparu uzņemšana var atvieglot simptomus. Līdzīgu efektu var novērot arī depresijas gadījumā.
Melnie pipari var arī aizkavēt smadzeņu novecošanos un palīdzēt novērst Alcheimera slimību. Un tas var arī uzlabot nervu darbību smadzenēs, tādējādi, iespējams, atvieglojot krampjus. Tas arī aizsargā nervu šūnas un novērš agrīnu šūnu nāvi. Turklāt tam bija arī labvēlīga ietekme insulta pacientiem.
Saskaņā ar citu Indijas pētījumu piperīns melnajos piparos var samazināt amiloidālās plāksnes veidošanos un var palīdzēt novērst Alcheimera slimību (13).
10. Uzlabo auglību vīriešiem
Pipariem ir svarīga loma vīriešu auglības uzlabošanā. Ir zināms, ka tas paaugstina testosterona līmeni, jo tas ir bagāts ar cinku un magniju - diviem minerāliem, kas ir kritiski svarīgi vīriešu dzimuma hormoniem. Tas arī palielina spermatozoīdu skaitu un tā koncentrāciju. Ciprs piparos palīdz arī spermas attīstībā un kustībā.
11. Palīdz atmest smēķēšanu
Pētījumi ir parādījuši, ka melno piparu tvaiku ieelpošana var mazināt smēķēšanas abstinences simptomus. Cigarešu alkas ievērojami samazinājās arī testa priekšmetos, kuri ieelpoja melno piparu tvaikus (14).
12. Palīdz ārstēt diabētu
Derīgie antioksidanti melnajos piparos var palīdzēt stabilizēt cukura līmeni asinīs. Tie regulē hiperglikēmiju, tādējādi palīdzot diabēta ārstēšanā. Un 2013. gada pētījums ir pierādījis, ka melno piparu eļļa var nomākt divus fermentus, kas cieti sadala glikozē un pasliktina diabēta simptomus. Bet melno piparu uzņemšana var aizkavēt glikozes uzsūkšanos.
Piperīnu var izmantot arī kā bioloģiski uzlabojošu līdzekli līdzās metformīnam (diabēta medikamentiem) - tas palīdz samazināt metformīna devu un pat tā blakusparādības, vienlaikus palīdzot mazināt slimības simptomus (15).
13. Cīnās ar grumbām
Shutterstock
Melnajos piparos esošie antioksidanti cīnās ar brīvajiem radikāļiem, kas izraisa novecošanās pazīmes un vairāk nekā vienā veidā kaitē jūsu ādai. Melnie pipari cīnās ar priekšlaicīgas novecošanās pazīmēm - ieskaitot grumbas, smalkas līnijas un pat tumšus plankumus.
Jūs varat vienkārši pievienot melnos piparus ikdienas uzturā, lai redzētu to ādu uzlabojošo iedarbību. Vai vienkārši apvienojiet tējkaroti melno piparu ar vienādu daudzumu medus vai kurkumas. Lai iegūtu vienmērīgāku konsistenci, pievienojiet ūdeni. Uzklājiet masku sejai divas reizes dienā.
14. Pīlinga ādu
Melnos piparus var izmantot kā skrubi, lai atslāņotu ādu un noņemtu atmirušās ādas šūnas. Tas padara jūsu ādu gludāku.
Sasmalciniet dažus melnos piparus un izveidojiet skrubi, lai noņemtu atmirušās ādas šūnas un atslāņotu ādu. Vienkārši ņem 1/2 tējkaroti pulverveida melnos piparus un 1 tējkaroti jogurta. Uzklājiet uz sejas un mazgājiet pēc 20 minūtēm.
Šis sejas iepakojums palīdzēs noņemt toksīnus no ādas, padarot to mīkstu un mirdzošu. Melnie pipari arī veicina asinsriti un nodrošina vairāk skābekļa un barības vielu jūsu ādai. Tās pretiekaisuma un antibakteriālās īpašības palīdz novērst pūtītes.
15. Izārstē Vitiligo
Vitiligo ir stāvoklis, kura dēļ āda zaudē pigmentāciju noteiktās vietās. Kad āda zaudē dabisko pigmentāciju, tā kļūst balta. Šīs ādas slimības ārstēšanai ir daudz dažādu ārstēšanas veidu, taču lielākā daļa no tām ir saistītas ar spēcīgu ķīmisku vielu lietošanu. Daudzi pacienti tagad pievēršas melnajiem pipariem kā ārstēšanai.
Pēc pētnieku no Londonas domām, piperīns, kas atrodams melnajos piparos, nodrošina drošu un dabisku alternatīvu ārstēšanas metodēm, kuru pamatā ir ķīmiska viela.
16. Palīdz ārstēt blaugznas
Atcerieties, ka piparus nedrīkst pārspīlēt, jo šīs sastāvdaļas pārpalikums padarīs jūsu galvas ādu apdegumu, izraisot ārkārtēju diskomfortu.
17. Atdzīvina matus
Shutterstock
Sajauciet tējkaroti katra citrona un maltu melno piparu sēklu un uzklājiet uz galvas ādas un matiem. Tas atdzīvinās matus, padarot tos spīdīgus, spožus un mīkstus. Atstāj maisījumu iedarboties 10 līdz 15 minūtes un noskalo ar aukstu ūdeni.
Jūs varat arī sajaukt tējkaroti pulverveida melnos piparus ar vienādu daudzumu medus un uzklāt uz matiem. Tas stiprinās matu saknes un pat var palīdzēt novērst baldness.
Kā mēs teicām, tikai melnā pipara uncei ir daudz ko piedāvāt. Nākamajā sadaļā mēs aplūkojām detalizētu šīs garšvielas uztura profilu. Pārejot caur tiem, vajadzētu nedaudz saprast, kāpēc melnie pipari dara to, ko dara.
Kādas ir melno piparu barības vielas?
Iekavās norādītās vērtības ietver konkrētās barības vielas dienas vērtību, kurai atbilst sastāvdaļas porcija.
Princips | Uzturvielu vērtība | RDA procentuālā daļa |
---|---|---|
Enerģija | 255 Kcal | 13% |
Ogļhidrāti | 64,81 g | 49% |
Olbaltumvielas | 10,95 g | 19,5% |
Tauki kopā | 3,26 g | 11% |
Holesterīns | 0 mg | 0% |
Šķiedrvielas | 26,5 g | 69% |
Vitamīni | ||
Holīns | 11,3 mg | 2% |
Folijskābe | 10 mkg | 2,5% |
Niacīns | 1,142 mg | 7% |
Piridoksīns | 0,340 mg | 26% |
Riboflavīns | 0,240 mg | 18% |
Tiamīns | 0,109 mg | 9% |
A vitamīns | 299 SV | 10% |
C vitamīns | 21 mg | 35% |
E-γ vitamīns | 4,56 mg | 30% |
K vitamīns | 163,7 mkg | 136% |
Elektrolīti | ||
Nātrijs | 44 mg | 3% |
Kālijs | 1259 mg | 27% |
Minerāli | ||
Kalcijs | 437 mg | 44% |
Varš | 1,127 mg | 122% |
Dzelzs | 28,86 mg | 360% |
Magnijs | 194 mg | 48,5% |
Mangāns | 5,625 mg | 244,5% |
Fosfors | 173 mg | 25% |
Cinks | 1,42 mg | 13% |
Fito- barības vielas | ||
Karotīns-β | 156 mkg | - |
Karotīns-α | 0 mikrogrami | - |
Kripto-ksantīns-β | 48 mcg | - |
Luteīns-zeaksantīns | 205 mkg | - |
Likopēns | 6 mkg | - |
Melnie pipari ir jālieto mērenā daudzumā, nevis pārmērīgā daudzumā, jo tie ir garšvielas, nevis pārtikas veidi. Lietojot kopā ar citām sastāvdaļām, piemēram, kurkumu, mātītes, kanēli un ķimeņu, tā veido lielisku garšvielu kombināciju. Vienā ēdamkarotē (6 gramos) melno piparu ir 15,9 kalorijas, 4,1 grami ogļhidrātu un 0 grami tauku un holesterīna. Nātrija saturs ir aptuveni 3 mg, ogļhidrāti ir 4 grami, un pārtikas šķiedrvielas ir 2 grami.
Melnajos piparos C vitamīna saturs ir aptuveni 2% no uztura vērtības, kalcija saturs ir 3% no tā, ko var lietot uzturā, un dzelzs, kam ir 10% uzturvērtības. Olbaltumvielas ir pienācīgi 0,7 grami.
Tas ir daudzveidīgs uztura profils, vai ne? Melno piparu lietošana uzturā ir diezgan vienkārša. Bet mēs vēlējāmies aptvert arī šo aspektu - un atvieglot jums lietas.
Kā kulinārijā izmantot melnos piparus?
Sāksim ar šādiem padomiem -
- Palieliniet daudzumu. Tas var palīdzēt uzlabot jūsu ēdiena garšu un būtu noderīgs arī jūsu veselībai. Vispirms pievienojiet regulāru sāls un piparu daudzumu - un pēc tam turpiniet nedaudz vairāk ar pipariem.
- Tā kā savam ēdienam pievienojat nedaudz vairāk melno piparu, iespējams, ka melnie pipari ir smalki malti, var izraisīt klepus. Tādējādi izvēlieties rupju šķirni.
- Pārtiku var izmantot arī kā piparus. Tas padarīs jūsu ēdienu kraukšķīgāku.
Tie vēl nav visi. Mēs arī esam apkopojuši pāris populāras receptes!
Melnā piparu tēja
Ko tev vajag
- 2 tases filtrēta ūdens
- 1 tējkarote svaigi maltu melno piparu
- 1 ēdamkarote medus
- 1 tējkarote citrona sulas
- 1 tējkarote svaigi sasmalcināta ingvera
Norādījumi
- Vispirms ūdeni uzvāra.
- Pievienojiet visas sastāvdaļas.
- Izslēdziet siltumu un ļaujiet tam stāvēt apmēram 5 minūtes.
- Izkāš krūzē un dzer karstu.
Melno piparu mērce
Ko tev vajag
- 60 grami sasmalcināta sviesta
- 1/4 glāze sarkanvīna
- 2 tases Massel liellopa gaļas
- 2 smalki sagriezti eskaloti
- 2 tējkarotes saplaisājušu melno piparu
Norādījumi
- Uz vidējas pannas, kas novietota uz vidējas uguns, izkausē pusi sviesta, līdz tas puto.
- Pievienojiet eschalots.
- Turpiniet maisīt un vāriet apmēram 5 minūtes, līdz eschalots ir mīkstināts.
- Pievieno sarkanvīnu un uzvāra.
- Samaziniet uguni līdz vidējai temperatūrai.
- Pagatavojiet mērci apmēram 2 līdz 3 minūtes vai līdz tā gandrīz iztvaiko.
- Pievieno buljonu un piparus. Uzvāra un samazina uguni līdz vidēji zemai.
- Laiku pa laikam maisot, sautē apmēram 10 minūtes. Krājumi jāsamazina līdz pusei un nedaudz sabiezē.
- Sakuļ atlikušo sviestu, līdz tas kūst un mērce ir nedaudz sabiezējusi.
- Jūs varat pasniegt mērci ar steiku.
Mēs esam pārliecināti, ka šīs receptes jūs pārsteigs. Vienkārši uzmanieties, izvēloties pareizos melnos piparus.
Melnos piparus var atrast sasmalcinātās un veselās šķirnēs. Labāk ir veseli piparu graudi, jo tie galvenokārt ir bez piemaisījumiem. Iegādājoties veselus piparus, vienmēr pārliecinieties, ka tie ir mazi, smagi un bez plankumiem.
Jūs varat tos uzglabāt stikla burkā, kas ir labi noslēgta un hermētiska, un trauku uzglabāt vēsā un sausā vietā. Zemes piparus var uzglabāt apmēram trīs mēnešus, kamēr veselus melnos piparus var uzglabāt uz nenoteiktu laiku. Arī piparu sasaldēšana ir lieliska uzglabāšanas metode, lai gan garša var nedaudz mainīties un kļūt stiprāka.
Melnie pipari ir spēcīga sastāvdaļa. Bet pat pirms sākat to lietot, jums jāpatur prātā dažas lietas.
Vai melnajiem pipariem ir blakusparādības? Kas viņi ir?
- Acu apsārtums
Ja melnie pipari nokļūst acī, tie var izraisīt apsārtumu un dedzināšanu.
- Jautājumi grūtniecības un zīdīšanas laikā
Lai gan grūtniecības un zīdīšanas laikā ir labi lietot melnos piparus pārtikas daudzumos, lielākas devas var izraisīt komplikācijas. Grūtniecēm lielākas melno piparu devas var izraisīt spontānu abortu. Zīdīšanas laikā piparu pārpalikuma uzņemšanas sekas nav skaidri zināmas. Tāpēc esiet drošs un ierobežojiet patēriņu līdz normālām devām.
Secinājums
Kad tas padara jūsu ēdienu tikai garšīgāku, kāpēc pirms tā lietošanas jādomā divreiz? Garšojiet diētu ar melnajiem pipariem. Kāpēc? Jo tas ir sasodīti labi. Tik vienkārši.
Un pastāstiet mums, kā jums patika šī ziņa. Atstājiet savus vērtīgos komentārus zemāk esošajā lodziņā.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai melnie pipari ir slikti jūsu nierēm?
Piparu kausi satur oksalātus, kas uzņēmīgiem cilvēkiem var izraisīt nierakmeņus. Tādējādi ierobežojiet vai pat novērsiet uzņemšanu, ja Jums ir nieru komplikācijas. Un runājiet ar savu ārstu.
Cik daudz melnos piparus es varu lietot dienā?
Nav pietiekami daudz informācijas par devām. Dariet, kā norādījis ārsts.
Kādas ir melno piparu lietošanas priekšrocības no rīta?
Līdzīgi tam, ko esam redzējuši šajā ierakstā. Tomēr nav pietiekami daudz informācijas par melno piparu uzņemšanu tukšā dūšā. Tāpēc atturieties no tā.
Atsauces
- “Garšvielas, pipari, melni”. Amerikas Savienoto Valstu Lauksaimniecības departaments.
- “Trīs Indijas garšvielu maisījumu gremošanas stimulējošā darbība eksperimentālajām žurkām”. Centrālais pārtikas tehnoloģisko pētījumu institūts, Misora, Indija. 2002. gada decembris.
- “Garšvielas vēža profilaksei un ārstēšanai”. Sun Yat-Sen universitāte, Ķīna. 2016. gada augusts.
- "Piperīns, alkaloīds no melnajiem pipariem, kavē cilvēka resnās zarnas vēža šūnu augšanu…". Dalhousie universitāte, Halifaksa, Jaunskotija, Kanāda. 2015. gada oktobris. 2016. gada aprīlis.
- "Piperīns, piparu garšvielu bioaktīvais komponents, rada terapeitisku efektu…". Ilinoisas Universitāte, ASV. 2013. gada jūnijs.
- “Piperīns, melno piparu aktīvā viela, atvieglo hipertensiju…”. Comenus Universitāte, Bratislava, Slovākija. 2010. gads.
- “Pagariniet hipertensijas diētu - kurkumīns un piperīns novērš…”. Slovākijas Zinātņu akadēmija, Slovākija. 2011. gada oktobris.
- “Melnie pipari var palīdzēt cīnīties ar taukiem”. WebMD. 2012. gada maijs.
- “Ārstniecības augu lietošana astmas slimnieku vidū…”. Rietumindijas Universitāte, Sv. Augustīns, Trinidāda un Tobāgo. 2005. gada februāris.
- "Melno piparu larvicīdā iedarbība…". Vitvitersandas Universitāte, Johannesburga, Dienvidāfrika.
- “Melnie pipari un veselīguma norādes: visaptverošs traktāts”. Melnie pipari un veselīguma norādes: visaptverošs traktāts. 2013. gads.
- “Melno piparu antioksidanta efektivitāte…”. Annamalai Universitāte, Annamalai Nagar, Tamilnadu, Indija. 2004. gads.
- “Indijas melno piparu profilaktiskā loma…”. Jss Universitāte, Maisora Karnataka, Indija. 2015. gada aprīlis.
- “Melno piparu ekstrakta tvaiku ieelpošana mazina smēķēšanas abstinences simptomus”. VA medicīnas centrs, Durhema, NC. 1994. gada februāris.
- “Piperīna un metformīna bioloģiskā ietekme uz pazeminošām asinīm…”. MGM Medicīnas koledža, Kanādija, Madhja Pradēša, Indija. 2016. gada marts.