Satura rādītājs:
- Pilngraudu ādas ieguvumi
- 1. Nodrošina barību
- 2. Aizsargā pret saules bojājumiem
- 3. Nodrošina skaistu ādu
- 4. Veicina ādas elastību
- 5. Cīnās ar pūtītēm
- 6. Novērš ādas vēzi
- Matu ieguvumi no veseliem kviešiem
- 7. Padara matus spožus
- 8. Aizsargā matus no bojājumiem
- Veselo kviešu ieguvumi veselībai
- 9. Nodrošina enerģiju
- 10. Veicina pareizu zarnu kustību
- 11. Samazina sirds slimību risku
- 12. Uzlabo acu veselību
- 13. Palīdz diabēta slimniekiem
- 14. Notīra jūsu sistēmu
- 15. Novērš krūts vēzi
- 16. Samazina svara pieaugumu
- 17. Uzlabo garīgo veselību
- 18. Regulē PMS simptomus
- 19. Novērst insultu
- 20. Palīdzības sagremošana
- 21. Apakšējais hroniskais iekaisums
- 22. Novērst resnās zarnas vēzi
- 23. Iepakots ar barības vielām
- 24. Tauku pārdale
- 25. Pazemina holesterīnu
- 26. Pazemina asinsspiedienu
- 27. Pilnības sajūta
- 28. Bagātīgs B vitamīnu avots
- Padomi par gatavošanu / lietošanu
- 1. Yummy maize ar vīģi, valriekstu un datumu
- Sastāvdaļas
- Sagatavošana
- 2. Krāšņās brokastu smalkmaizītes
- Sastāvdaļas
- Sagatavošana
- 3. Grēcīgā tumšā šokolāde Biscotti
- Sastāvdaļas
- Sagatavošana
Pilngraudu priekšrocības ir zināmas gadiem ilgi. Bet tā ieguvumi veselībai ir atkarīgi no formas, kādā jūs to lietojat. Pārstrādāti kvieši nesatur labākās graudu daļas. Graudu apstrādes laikā tiek noņemti 40% tā sākotnējā satura, padarot tos mazāk barojošus.
100% pilngraudu pārtikā ir kviešu dīgļi un klijas. Tātad, ēdot pilngraudu ēdienu, jūs iegūstat daudzus brīnišķīgus ieguvumus veselībai, kas nāk ar graudu. Pilngraudu kvieši sākotnējā formā ir viens no bagātākajiem uztura šķiedrvielu, mangāna un magnija avotiem.
Šeit ir minēti daži no daudzo pilngraudu ieguvumiem:
Pilngraudu ādas ieguvumi
Pilngraudu pārtika, ieskaitot pilngraudu, ir labi pazīstama ar daudzām apbrīnojamām priekšrocībām, ko tās sniedz ādai. Graudi ir nerafinēti un satur visas nepieciešamās uzturvielas, kas veicina skaistu un veselīgu ādu. Apskatīsim dažus veidus, kā pilngraudu milti dod labumu jūsu ādai:
1. Nodrošina barību
Selēns, kas atrodas pilngraudu produktos, ieskaitot pilngraudu, padara jūsu ādai pārsteidzošas lietas. Viena no ādas priekšrocībām, ko iegūstat, ēdot pilngraudu, ir barota āda, ko nodrošina selēna antioksidanta īpašības.
2. Aizsargā pret saules bojājumiem
Pilngraudu antioksidanta īpašības aizsargā jūsu ādu no saules kaitīgās iedarbības. Tas arī aizsargā ādu no citiem vides bojājumiem.
3. Nodrošina skaistu ādu
Kurš gan nevēlas skaistu, mirdzošu ādu? Nu, ar pilngraudu pārtiku jūs varat iegūt tieši to! E vitamīns un cinks, kas atrodas pilngraudu kviešos, sniegs jums skaistu, veselīgu un mirdzošu ādu.
4. Veicina ādas elastību
Selēns ir minerāls, kas piedāvā brīnišķīgus efektus jūsu ādai. Darbojoties kā dabisks līdzeklis pret novecošanos, selēns piedāvā mirdzošu ādu. Tas arī saglabā jūsu ādas elastību.
5. Cīnās ar pūtītēm
Veseliem kviešiem ir bagātīgs šķiedrvielu saturs, kas palīdz attīrīt jūsu ķermeni, noņemot kaitīgos toksīnus. Kad šie toksīni tiek noņemti, jūsu āda kļūst mazāk pakļauta pūtītes uzliesmojumiem.
6. Novērš ādas vēzi
Tiek uzskatīts, ka selēns, kas atrodas pilngraudu un citu pilngraudu produktos, aizsargā jūs no noteiktiem ādas vēža veidiem.
Matu ieguvumi no veseliem kviešiem
Tāpat kā ādai, arī jūsu matiem ir vajadzīgi veselīgi un uzturvielām bagāti pārtikas produkti, lai tie būtu stipri un bez problēmām. Pateicoties minerāliem un vitamīniem, kas atrodas pilngraudu kviešos, arī jūsu mati var gūt labumu.
7. Padara matus spožus
Veseliem kviešiem ir cinka saturs. Viens no daudzajiem šī minerāla spēkiem ir spēja dot jums veselīgus un spožus matus.
8. Aizsargā matus no bojājumiem
Cinks palīdz arī barot matus, pasargājot tos no bojājumiem, ko rada vide un citi ar veselību saistīti faktori.
Veselo kviešu ieguvumi veselībai
Pilngraudu pievienošana diētai var būt viens no labākajiem lēmumiem, ko jūs pieņemat savas veselības labā. Tajā ir daudz nepieciešamo uzturvielu, kas var uzlabot jūsu vispārējo veselību. Tas var arī novērst un izārstēt daudzas slimības un slimības.
Apskatīsim īsi par pilngraudu ieguvumiem veselībai:
9. Nodrošina enerģiju
B vitamīns pilngraudu sastāvā nodrošina jūsu ķermenim enerģiju, kas nepieciešama pareizai darbībai. Tas nozīmē, ka jūsu ķermenis darbojas efektīvāk, un jūs to darāt arī jūs!
10. Veicina pareizu zarnu kustību
Pilngraudu kvieši ir bagātīgs uztura šķiedrvielu avots. Kad jūsu ķermenis saņem pareizo šķiedrvielu daudzumu, tas ietekmē jūsu zarnu kustību. Klijas pilngraudos veicina labāku zarnu kustību, tādējādi novēršot kairināto zarnu sindromu (IBS) un sniedzot atbrīvojumu no tā.
11. Samazina sirds slimību risku
Ir zināms, ka pilngraudu un citu pilngraudu ražošana ir daļa no jūsu ikdienas uztura, kas novērš koronārās sirds slimības. Eksperti iesaka sievietēm 6 unces pilngraudu dienā, savukārt vīriešiem katru dienu vajadzētu patērēt apmēram 8 unces.
12. Uzlabo acu veselību
E vitamīns, niacīns un cinks pilngraudos samazina makulas un kataraktas deģenerācijas risku. Tie arī palīdz palēnināt redzes zuduma progresēšanu. Tas ir pārsteidzošs pilngraudu ieguvums.
13. Palīdz diabēta slimniekiem
Lielais pilngraudu šķiedrvielu saturs padara to par ideālu graudu tiem, kas cieš no diabēta. Tas palīdz uzturēt glikozes līmeni asinīs diabēta slimnieka organismā.
14. Notīra jūsu sistēmu
Pilngraudu pārtikas patēriņa palielināšanās palīdz ārstēt aizcietējumus. Graudos esošā šķiedra detoksicē jūsu sistēmu un palīdz uzturēt jūsu resnās zarnas un zarnas.
15. Novērš krūts vēzi
Saskaņā ar pētījumu datiem sievietes, kuras lieto diētu ar augstu šķiedrvielu saturu, var novērst krūts vēzi. Pārtika, kas tiek ražota no pilngraudiem, piemēram, kviešu pārslas, aizsargā sievietes pirms menopauzes no šāda veida vēža. Tas noteikti ir labs iemesls, lai pārietu uz kviešu pārslām, ja vēl neesat to izdarījis.
16. Samazina svara pieaugumu
Pilngraudu kvieši ir populāra graudu izvēle starp svara vērotājiem, jo tie palīdz novērst svara pieaugumu. Pilngraudu pārtikas produktu patēriņš palīdz uzlabot vielmaiņu, padarot jums vieglāk atbrīvoties no šīm nevēlamajām papildu mārciņām. Tie arī uztur jūs pilnvērtīgāk nekā citi pārtikas veidi, jo tajos ir vairāk šķiedrvielu.
17. Uzlabo garīgo veselību
Saskaņā ar Merilendas Universitātes Medicīnas centra pētnieku veiktajiem pētījumiem pilngraudu E vitamīns un B vitamīni var palīdzēt novērst tādas slimības, kas izraisa garīgu pasliktināšanos, piemēram, Alcheimera slimību.
18. Regulē PMS simptomus
Ir zināms, ka pilngraudu B vitamīni un citi pilngraudu produkti atvieglo PMS simptomus. Ir zināms, ka magnijs, kas atrodas pilngraudos, ir noderīgs arī ar PMS saistītiem simptomiem.
19. Novērst insultu
Ja jūsu izredzes uz insultu ir lielas, jums vajadzētu izvēlēties kviešu pārslas, nevis citas brokastu pārslas. Izvēloties brokastu pārslas ar augstu šķiedrvielu saturu, jūs samaziniet insultu, kā arī sirds un asinsvadu slimību risku. Lai novērstu šīs hroniskās slimības, ēdiet kviešu pārslas ar jogurtu vai beztauku pienu un pievienojiet arī augļu gabalu.
20. Palīdzības sagremošana
Klijas kviešu kliju pārslās satur antibakteriālas īpašības, kas palīdz mazināt baktēriju radīto nelabvēlīgo ietekmi jūsu gremošanas traktā. Jūsu zarnu trakta veselība uzlabojas arī tad, ja regulāri ēdat kviešu pārslas. Tas viss veicina jūsu vispārējo labsajūtu.
21. Apakšējais hroniskais iekaisums
Kviešos atrodamais betaīns palīdz mazināt hronisku iekaisumu. Tādējādi kviešu pārslu ēšana var palīdzēt novērst šo problēmu, kā arī palīdzēt samazināt citu apstākļu, piemēram, kognitīvās pasliktināšanās, osteoporozes, Alcheimera slimības utt., Risku.
22. Novērst resnās zarnas vēzi
Lielākā daļa kviešu pārslu priekšrocību ir saistītas ar to augsto šķiedrvielu saturu, kas veicina regulāru un pareizu atkritumu izvadīšanu no organisma. Tas ir iemesls, kāpēc tas ir atzīts par svarīgu resnās zarnas vēža profilaksē. Eksperti vīriešiem un sievietēm katru dienu iesaka no 20 līdz 25 gramiem uztura šķiedrvielu.
23. Iepakots ar barības vielām
Kviešu pārslas ir piepildītas ar vitamīniem un minerālvielām. Tie satur vitamīnus A, B1, B2, B3, B6, D un E, kā arī minerālvielas, ieskaitot dzelzi, kalciju, fosforu, cinku, varu, mangānu un magniju. Tas nozīmē, ka, pievienojot kviešu pārslas ikdienas uzturā, jūsu ķermenis iegūst visas nepieciešamās uzturvielas, lai pareizi darbotos un saglabātu veselību.
24. Tauku pārdale
Kaut arī pilngraudu ēšana nenozīmē, ka jūs zaudējat svaru, pētījumi tomēr norāda, ka tas palīdz samazināt ķermeņa tauku daudzumu un veicina veselīgāku tauku sadalījumu. Ēdot pilngraudu maizi samazina vēdera tauku vai centrālās taukainības palielināšanās risku - stāvokli, kas palielina dažādu veselības problēmu, tostarp diabēta, risku.
25. Pazemina holesterīnu
Veseli graudi neļauj organismam absorbēt slikto holesterīnu, kā arī pazemina triglicerīdu līmeni, kas citādi izraisītu sirds slimības. Drīzāk ir zināms, ka pārtika, kas pagatavota no pilngraudiem, samazina sirds slimību risku. Saskaņā ar aptauju sievietēm, kuras ēda trīs porcijas pilngraudu pārtikas, piemēram, pilngraudu maizes, bija par 30% mazāks risks saslimt ar sirds slimībām vai nomirt no sirdslēkmes, salīdzinot ar tām, kuras nedēļā ēda mazāk pilngraudu produktu.
26. Pazemina asinsspiedienu
Ir zināms arī, ka pilngraudu maize pazemina asinsspiedienu - stāvokli, kas ir viens no galvenajiem sirds slimību cēloņiem. Pētījums atklāja, ka vīriešiem, kuri ēda vairāk pilngraudu brokastu porciju, bija par 19% mazāks hipertensijas risks. Cits pētījums, kas veikts ar sievietēm, saka, ka pilngraudu maizes un citu pilngraudu pārtikas produktu lietošana ievērojami samazina holesterīna līmeni asinīs, insulīna līmeni un asinsspiedienu, tādējādi samazinot sirds slimību risku.
27. Pilnības sajūta
Pilngraudu maize var kontrolēt svara pieaugumu, ilgāk saglabājot sāta sajūtu, salīdzinot ar baltmaizi vai cepumiem, kas pagatavoti no rafinētiem miltiem. Tā kā pilngraudu sagremošanai nepieciešams vairāk laika, to piesātinošā iedarbība ilgst ilgāk. Pēc Gans, The Small Change Diet autora domām, pilngraudu maize palīdz uzturēt porcijas kontrolē. Lai iegūtu maksimālu pilnību un papildu olbaltumvielas, maizes pagatavošanas laikā varat pievienot sezama sēklas.
28. Bagātīgs B vitamīnu avots
Veseli graudi ir piepildīti ar visu veidu B vitamīniem, ieskaitot tiamīnu, niacīnu un riboflavīnu, kas ir ļoti noderīgi vielmaiņas veicināšanā. Ir zināms, ka vēl viens B vitamīna veids, kas pazīstams kā folskābe vai folāts, palīdz organismam veidot sarkanās asins šūnas, kas ir kritiskas, lai novērstu dažus izplatītus mazuļu iedzimtus defektus.
Ieguvumiem, ko jūs saņemat, ikdienā palielinot pilngraudu daudzumu, tiešām nav gala. Ir daudzi pārtikas produkti, no kuriem izvēlēties pilngraudu. Jums ir viegli to pievienot diētai. Ja vēlaties patērēt vairāk pilngraudu pārtikas, ir pieejami dažādu veidu pilngraudu maize, makaroni, graudaugi utt. Jūs pat varat pagatavot savus iecienītos desertus un saldos ēdienus ar pilngraudu miltiem, lai nodrošinātu labāku veselību visai jūsu ģimenei!
Padomi par gatavošanu / lietošanu
Interesanti, kā maltītes laikus pagatavot ar pilngraudu? Šeit ir dažas recepšu idejas, kas jums palīdzēs!
1. Yummy maize ar vīģi, valriekstu un datumu
Kas izklausās labāk nekā maize, kurā ir pilngraudu, vīģes, valriekstu un dateles labums? Šī ir vienkārša recepte, kuru nav grūti pagatavot. Tāpēc pamēģiniet!
Sastāvdaļas
- 3/4 tase pilngraudu miltu
- 3/4 tase universālu miltu
- 1 1/2 tējkarotes cepamā soda
- 1/8 tējkarotes sāls
- Gatavošanas aerosols
- 1/3 tase sasmalcinātu valriekstu
- 3/4 glāzes paniņas ar zemu tauku saturu
- 1/2 tējkarotes smalki sarīvētas citrona mizas
- 1/4 tējkarotes zemes muskatrieksta
- 1/8 tējkarotes maltu krustnagliņu
- 2/3 glāzes sasmalcinātu žāvētu vīģu
- 1/3 tase sasmalcinātu datumu bez kauliņiem
- 1/2 glāze iepakota brūnā cukura
- 2 ēdamkarotes rapšu eļļas
- 2 lielas olas
Sagatavošana
- Uzkarsē krāsni līdz 350 grādiem.
- Katliņā uz vidējas uguns silda paniņas ar zemu tauku saturu, citrona miziņu, muskatriekstu un krustnagliņas. Pārliecinieties, ka neļaujat tam vārīties. Pievienojiet vīģes un dateles, kad noņemat pannu no uguns, un ļaujiet tai nostāvēties, kamēr tās kļūst mīkstas.
- Paņem bļodu un sablendē eļļu, cukuru un olas ar putojamo slotiņu, līdz maisījums ir labi sajaukts. Paņemiet atdzesētu paniņu maisījumu un pievienojiet to bļodā.
- Tagad paņemiet miltus, sāli un cepamo pulveri un samaisiet tos lielā traukā. Pievieno paniņu maisījumu un maisa, līdz tas kļūst mitrs. Pēc tam paņemiet mīklu un ar karoti uz 8 × 4 vārāmās smidzināšanas klājuma pannas un apkaisa sasmalcinātus valriekstus.
- Cepiet to 350 grādu temperatūrā apmēram 40 minūtes.
- Kad tas ir izcepts, ļaujiet pannai atdzist un noņemiet maizi. Atkal atdzesējiet maizi uz plaukta un pasniedziet, kad vēlaties!
2. Krāšņās brokastu smalkmaizītes
Nav nekā tāda, kā sākt dienu ar pilnvērtīgu brokastu baudījumu, un šie mafini ir tieši tādi!
Sastāvdaļas
- Gatavošanas aerosols
- 1 glāze pilngraudu miltu
- 1/2 tase universālu miltu
- 1 glāze parasto auzu
- 3/4 glāzes iesaiņota brūnā cukura
- 1 ēdamkarote kviešu klijas
- 2 tējkarotes cepamā soda
- 1/4 tējkarotes sāls
- 1 glāze beztauku jogurta bez taukiem
- 1 glāze biezeni nogatavināta banāna
- 1 glāze sasmalcinātu datumu bez kauliņiem
- 3/4 glāzes sasmalcinātu valriekstu
- 1/2 tase sasmalcinātu žāvētu ananāsu
- 3 ēdamkarotes maltas linu sēklas
- 1 liela ola
Sagatavošana
- Uzkarsē krāsni līdz 350 grādiem.
- Paņemiet 18 smalkmaizītes un smalkmaizītes un apsmidziniet tās ar vārīšanas aerosolu.
- Sajauciet miltus kopā un lielā bļodā pievienojiet auzas, cukuru, klijas, soda un sāli un noslaukiet.
- Sajauciet olu, banānu un jogurtu un pievienojiet to miltu maisījumam un samaisiet, līdz tas ir nedaudz samitrināts.
- Tagad maisījumā salieciet ananāsus, valriekstus un dateles.
- Pēc tam karoti mīklu smalkmaizītēs un apkaisa ar linu sēklām.
- Cep 350 grādos apmēram 20 minūtes.
- Kad izcepies, no cepešpannas izņem smalkmaizītes un atdzesē tās uz statīva.
- Kad tie ir atdzisuši, jūs varat tos pasniegt un izbaudīt šo gardo, sātīgo smalkmaizīšu labestību!
3. Grēcīgā tumšā šokolāde Biscotti
Izbaudiet grēcīgi garšīgu melnās šokolādes kārumu, kas piepildīts ar pilngraudu miltu pilnvērtīgo labumu!
Sastāvdaļas
- 9,5 unces pilngraudu milti
- 2 ēdamkarotes linu sēklu
- 1/2 tējkarotes cepamā soda
- 1/4 tējkarotes sāls
- 1/3 glāze granulēta cukura
- 1/3 glāze iepakota tumši brūnā cukura
- 2 lieli olu baltumi
- 1 liela ola
- 1 1/2 tējkarotes vaniļas ekstrakta
- 2/3 glāzes tumšās šokolādes skaidiņas
- 3/4 tase nesālītu mandeļu
Sagatavošana
- Uzkarsē krāsni līdz 350 grādiem.
- Sajauc un sakuļ miltus, cepamo sodu, linu sēklas un sāli.
- Bļodā sajauc olu, olu baltumus un cukurus un divas minūtes puto blenderī ar lielu ātrumu.
- Tagad pievienojiet miltus un olu maisījumus kopā un salieciet šokolādi un mandeles.
- Sadaliet mīklu vienādās daļās trīs daļās un velmējiet katru daļu, lai izveidotu 6 collu ruļļu.
- Paņemiet ruļļus un ielieciet tos trīs collu attālumā uz pergamenta papīra un paglaudiet, lai tie būtu apmēram viena collas biezi.
- Cep 350 grādu temperatūrā 28 minūtes.
- Kad tie ir stingri, izņemiet tos un ļaujiet tiem atdzist uz plaukta.
- Kad tas ir atdzisis, sagrieziet tos pa diagonāli ½ collu gabaliņos.
- Novietojiet tos uz cepešpannas un samaziniet krāsns siltumu līdz 325 grādiem.
- Ļaujiet viņiem cept katrā pusē 7 minūtes katrā.
- Tagad izņemiet tos no krāsns un ļaujiet tiem atdzist uz plaukta.
- Kad tie ir gatavi, jūs varat uzkost sīkdatnes jebkurā laikā un ļaut pilngraudu labumam piepildīt jūsu ķermeni!
Ir daudz izsmalcinātu delikateses, kuras varat pagatavot ar pilngraudu miltiem. Tos ir viegli izgatavot, un jūs varat būt pārliecināti, ka visi jūsu ģimenē tos mīlēs. Pievienojiet to ikdienas uzturam un izbaudiet daudzo pilngraudu miltu priekšrocības, lai saglabātu veselību un spēku daudzus nākamos gadus!
Vai jūsu ikdienas uzturā ir veseli kvieši? Vai jums ir dažas interesantas receptes? Dalieties ar mums komentāru sadaļā zemāk.