Satura rādītājs:
- Kāda ir jama nozīme jogā?
- 5 jogas Jamas
- 1. Ahimsa
- 2. Satja
- 3. Asteja
- 4. Bhramacharya
- 5. Aparigraha
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Jo vairāk jūs iedziļināties jogā, jo vairāk jūs atradīsit. Vai jūs zināt, ka Jamas jēdzienam jogas filozofijā ir 5 elementi? Tas tā notiek, un viņi skaisti un dziļi izskaidro Jamas jēdzienu.
Jama ir daļa no astoņām jogas ekstremitātēm, kuras Jogas sutrās pieminēja Patandžali, kurš tiek uzskatīts par jogas tēvu. Tas ir sākums strukturētam ceļam, kas ved jūs uz svētlaimi un apgaismību.
Viņi saka, ka “labi iesākts ir puslīdz paveikts”, tad kāpēc gan labi neiemācīties jogas sūtru pirmo jēdzienu “jama” un pavērt ceļu bagātinošam jogas ceļam. Palieciet un lasiet, lai to izdarītu.
Kāda ir jama nozīme jogā?
Yama ir jūsu labākais ceļvedis, lai dzīvotu godīgi un apzināti. Tas mudina attēlot savu patieso sevi un ietaupa enerģiju, kas tiek tērēta faraša uzlikšanai.
Tas ir veselīgs un mierīgs ceļš. Tas arī stiprina, palielinot jūsu izpratni un gribu sasniegt labākus rezultātus. Visas šīs izklausās samērā viegli, taču ir grūti praktizēt un sekot līdzi.
Jama izskaidro dzīves morāles līmeni. Tas mums stāsta, kā vadīt savu dzīvi. Tas liek mums uzvesties tā, lai mēs vēlētos, lai citi izturētos pret mums.
Jama lūdz mūs iet nevardarbības, patiesības un paškontroles ceļu. Tas ir noteikums, mērķis un savaldīšanās, kas dod pareizu kontroli pār jūsu uzvedību un būtni.
Mēs visi zinām, ka Jama ir daļa no Aštanga - astoņu reižu ceļa, kuru Patandžali pieminēja jogas sūtrās. Bet daudz pirms tam par to runāja Rigvedā un daudzos citos senajos Vēdu laikmeta tekstos.
Yama nozīmē "ierobežojums". Tas prasa, lai jūs laiku pa laikam pārbaudītu savas darbības, vārdus un domas. Tā attīstījās no viena sena teksta uz otru - no Upanišadām līdz Mahabharātai - kā ētiskam pienākumam uz sevis nopratināšanu.
Tagad uzzināsim par 5 Yama elementiem.
5 jogas Jamas
- Ahimsa
- Satja
- Asteja
- Bhramacharya
- Aparigraha
1. Ahimsa
Shutterstock
Ahimsa ir nevardarbība. Tas iesaka atturēties no jebkāda kaitējuma ne garīgi, ne fiziski, ne emocionāli citiem vai pat sev.
Ahimsa veicina līdzjūtību un nicina tādus ieradumus kā tiesāšana, kritizēšana, dusmas un aizkaitinājums.
Līdzcietība ir lielisks veids, kā praktizēt nevardarbību. Kad jūs jūtaties un sazināties ar citiem, jūs nevēlaties viņiem kaitēt.
Ahimsa saka, lai jūs iemantotu spēju pieņemt lietas tā, kā tās ir ar mīlestību un laipnību. Tas mudina jūs atlaist sliktās jūtas un tā vietā aizstāt to ar pieņemšanu un mīlestību.
Labākais veids, kā kļūt līdzcietīgam, ir izmēģināt to pats. Pieņemiet sevi tādu, kāds esat, bez jebkāda sprieduma, atvieglojot to izmēģināt citiem.
Ahimsa ir Jamas galvenais; tas ir triks ceļā uz laimīgu un mierīgu dzīvi. Sākot apzināti praktizēt Ahimsa, jūs sapratīsit, ka tas jums notiek dabiski un ka jūs varat spontāni novērst kaitējumu.
Viens labs veids, kā sākt Ahimsa praksi, ir būt laipnam, pieņemt un piedot. Pilnībā aptverot Ahimsu, jūs jūtaties spēcīga un dziļi iesakņojusies pārliecība.
Atpakaļ uz TOC
2. Satja
Shutterstock
Satja ir patiesība. Tas ir par dzīvošanu un patiesības izteikšanu, kāda tā ir. Ir grūti praktizēt patiesību, jo mums tas jādara, ievērojot Ahimsas jēdzienu.
Kad mēs zinām, ka patiesības izteikšana var kaut ko kaitēt, tad vislabāk to ierobežot. Satja ir par to, kad jāsaka patiesība un kad klusēt pat tad, kad zināt patiesību.
Bet tas nenozīmē, ka jūs ignorējat šo patiesību vai noņemat to no galvas. Satja mudina jūs zināt patiesību savā galvā pat tad, kad jums to nevajadzētu skaļi pateikt.
Patiesības izzināšana un pieņemšana ir atbrīvojoša. Tas dod jums skaidrību un augstāku redzējumu. Patiesi dzīvot ir cieņpilni un ar lielu godu. Pirmām kārtām tas liek justies labi.
Satja pieņem lietas tādas, kādas tās ir, nevis manipulē ar to tā, kā mēs to vēlamies. Labākais veids, kā praktizēt Satju, ir pārvarēt bailes un negatīvismu sevī, kas liek pagriezt faktus.
Kad jūs cīnīsities ar savām bailēm, jums nebūs iemesla melot sev. Pieņemiet arī ieradumu atturēties no melu izteikšanas un apmāciet sevi runāt skaidrībā un laipnībā.
Atpakaļ uz TOC
3. Asteja
Shutterstock
Asteja nav zagšana. Citiem vārdiem sakot, tas nav brīvi ņemt to, kas tev nav dots vai nedots.
Izklausās samērā vienkārši, taču Asteya nozīmē arī nezagt ne fiziski, ne garīgi vai pat iedrošināt vai palīdzēt tiem, kas to dara prātā, vārdos vai rīcībā. Jūs nedrīkstat pat klusēt, redzot, ka kāds cits zog.
Asteja ir lielisks veids, kā pārvarēt alkatību. Pārvarot niezes paņemšanu vai nepieciešamību paņemt kaut ko, kas nav jūsu, jūs zaudējat interesi par to, un bagātība vairs nešķiet pievilcīga.
Asteya nebūt nenozīmē ierobežot fizisku priekšmetu zagšanu; tas arī apstājas no informācijas zagšanas un cilvēku emociju un trausluma aplaupīšanas.
Praktizējiet Astreya, novēršot problēmu, kas mudina jūs zagt. Esiet apmierināts ar to, kas jums ir, kļūstiet apmierināts un nejūtat greizsirdību uz citiem. Padariet šīs īpašības par ieradumu.
Pārvariet negatīvās īpašības, saprotot, ka bagātība ir tikai prāta stāvoklis. Un, palielinot savu iekšējo bagātību, nesavtīgi dodot, jūs automātiski palielināt savu ārējo bagātību.
Atpakaļ uz TOC
4. Bhramacharya
Shutterstock
Brahmačarja ir paškontrole. Pasaule sagāzīsies, ja netiks uzlikts ierobežojums. Iegūstiet kontroli pār savu fizisko un garīgo stāvokli, tad mazinās nepieciešamība iet pār bortu.
Zināšanas, spēks un stabilitāte rodas no paškontroles. Pārkāpjot aiz borta ar jebko, būs tikai katastrofa. Brahmačarja uztur jūs līdzsvarotu un koncentrētu.
Nepieciešama liela drosme, lai izkļūtu no atkarībām un pārmērīgas jautrības. Bet jums jāzina, ka katru reizi, kad mēģināt pārvarēt sliktu ieradumu, tas jūtas lieliski. Tas padara jūs veselīgāku, laimīgāku un gudrāku.
Brahmačarja ievieš jūsu dzīvē mērenību. Būdams mērens, jūs ietaupāt daudz enerģijas, ko varat novirzīt augstāka mērķa sasniegšanai.
Brahmačarja palīdz jums pagriezties uz iekšu, palīdzot jums uzzināt, kas jums patiešām nepieciešams, un novēršot visu, kas šķiet nevajadzīgs. Tas palīdz jums cīnīties ar tieksmi un kļūt neatkarīgam.
Atbrīvojoties no kārdinājumiem, jutekliskām baudām un atkarībām, jūs izjūtat lielu iekšēju prieku. Lai to izdarītu, jums jāattīra netīrumi, kurus skatāties, runājat un klausāties.
Sargieties no filmām, grāmatām un cilvēkiem, kas novērš jūs no Brahmačarjas ceļa un nevajadzīgi iztukšo jūsu enerģiju.
Atpakaļ uz TOC
5. Aparigraha
Aparigraha ir nevēlēšanās. Tā ir visa, kas mums nav vajadzīgs, atlaišana un tikai vajadzīgā paturēšana.
Fiziskie objekti vispirms ir sarakstā, kas jums jāatlaiž. Jums jāpārtrauc tieksme pēc viņiem un nav daudz jāuztraucas par to valdīšanu.
Aparigraha māca jums saprast laicīgo priekšmetu pagaidu raksturu. Pieķeršanās vai pieķeršanās kaut kam īslaicīgam nav kārtībā, jo tas neļauj jums būt atvērtam saņemt nepieciešamo.
Aparigraha aicina jūs nopratināt katru reizi, kad kaut ko nosaucat par savu. Tas palīdz saglabāt līdzsvarotu sajūtu pret jums piederošajām lietām un attur no tā pārāk pieķeršanos.
Tas māca jūs izmantot jums dotās lietas, bet tās jums nepieder. Kad jūs pieķeraties pasaulīgajai mantai, jūs faktiski hipnotizē. Viņi iegūst varu pār jums un kontrolē jūsu uzvedību.
Ja jūs tos izmantojat tādus, kādi tie ir, nevis emocionāli pieķerties, tad jūs varat pilnībā izbaudīt viņu priekšrocības, nepārliecinot viltus cerības.
Sāciet aparigraha praksi, analizējot savas attiecības ar cilvēkiem un priekšmetiem. Izmantojiet objektus, lai jums palīdzētu, nevis padariet tos par jūsu personības daļu. Esiet līdzsvarots attiecībās, lai notiek savstarpēja cieņa un darbs.
Atpakaļ uz TOC
Tagad atbildēsim uz dažiem izplatītiem jautājumiem par Jamu un jogu.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Cik liela nozīme Jamai ir mūsdienu pasaulē?
Mūsdienu pasaulē nav nekā noderīgāka par Jamu. Tas māca būt līdzsvarotam šajā pastāvīgi mainīgajā un vienmēr hiperventilējošajā pasaulē.
Cik bieži es praktizēju Yama?
Jama ir turpināts process. Ja jūs no tā paņemat pārtraukumus, tad visa tā būtība ir sabojāta.
Mums ir nepieciešams uzticams morāles ceļvedis, lai pastāstītu mums, kas ir nepareizi un pareizi. Šīs ātrās un neprātīgās pasaules steigā mēs pat neapzināmies domāt, vai tas, ko mēs darām, ir pareizs. Rindas aizmiglojas starp pareizo un slikto. Šādā situācijā ir ārkārtīgi svarīgi iemācīties un praktizēt 5 Yama principus. Dari to tagad.