Satura rādītājs:
- Kādi ir veselības ieguvumi, staigājot basām kājām?
- 1. Var palīdzēt cīnīties ar iekaisumu
- 2. Maijs var veicināt sirds un asinsvadu veselību
- 3. Var mazināt trauksmi
- 4. Var uzlabot imunitāti
- 5. Var palīdzēt izārstēt hroniskas sāpes
- 6. Var veicināt labāku miegu
- 7. Maijs var veicināt redzi
- Kādi ir riski, kas saistīti ar staigāšanu basām kājām?
- Kā droši staigāt basām kājām
- Secinājums
- bieži uzdotie jautājumi
- 8 avoti
Jūs, iespējams, katru dienu staigājat basām kājām pie savas mājas. Bet dažiem tas notiek apzināta rituāla veidā. Lai gan bērnībā mēs sākam staigāt basām kājām, mēs drīz sākam izmantot apavus un cita veida apavus.
Tas bieži vien var mums liegt daudzas iespējamās priekšrocības, ko sniedz staigāšana basām kājām. Šajā ierakstā mēs esam uzsvēruši veidus, kā staigāšana basām kājām var dot jums labu. Vēl svarīgāk ir tas, ka mēs jums pateiksim arī to, kā to izdarīt pareizi.
Kādi ir veselības ieguvumi, staigājot basām kājām?
Pastaigas basām kājām dabiskā vidē ļauj sazināties ar zemi. Tas pārnes zemes elektronus jūsu ķermenī, izraisot terapeitisko efektu. Tie ietver samazinātu iekaisumu, stresu un sāpes, kā arī uzlabotu garastāvokli un miegu.
1. Var palīdzēt cīnīties ar iekaisumu
Ir konstatēts, ka iezemēšana (cits nosaukums tiešai ādas saskarei ar zemes virsmu) rada izmērāmas atšķirības citokīnos, savienojumos, kas iesaistīti iekaisuma procesā. Interesanti, ka šo efektu var attiecināt uz zemes elektroniem (1).
Ādas kontakts ar zemes virsmu atvieglo elektronu izplatīšanos no zemes uz cilvēka ķermeni. Šie elektroni nonāk ķermenī caur noteiktiem akupunktūras punktiem un gļotādām (kas atrodas tieši zem ādas) (1).
Antioksidanti mūsu ķermenī ir izgatavoti no elektroniem, kas palīdz neitralizēt brīvos radikāļus un galu galā cīnīties ar iekaisumu (2).
2. Maijs var veicināt sirds un asinsvadu veselību
Dažādi pētījumi ir atklājuši basu pēdu (zemējuma) fizioloģisko ietekmi sirds un asinsvadu veselības uzlabošanā. Viņi arī parādīja asins viskozitātes līmeņa pazemināšanos, kas var pazemināt hipertensiju (3).
Tomēr ir nepieciešami vairāk pētījumu, lai uzsvērtu labvēlīgas staigāšanas basām kājām ietekmi uz sirds un asinsvadu veselību.
3. Var mazināt trauksmi
Shutterstock
Zemējums bija saistīts arī ar zemāku trauksmes līmeni. Priekšmeti, kas nodarbojas ar trauksmi un depresiju, gulēšanas laikā savās gultās (izmantojot vadošu matrača paliktni) ir piezemēti uz zemes, piedzīvoja stāvokļa uzlabošanos (2).
Lai gan eksperiments netika veikts ar priekšmetiem, kas faktiski staigā basām kājām , iesaistītais mehānisms bija tāds pats.
4. Var uzlabot imunitāti
Arī elektronu pārnese ir atslēga. Ķermenis spēj absorbēt un ziedot elektronus apgabaliem, kuriem nepieciešams imūno atbalsts (1).
Pārskati liecina, ka atvienošana no Zemes varētu būt svarīgs cēlonis ar iekaisumu saistītu slimību pieaugumam, kam ir viss sakars ar vāju imūnsistēmu (1). Pastaigas basām kājām to var izlabot.
Tas ir tāpēc, ka pietiekamu elektronu trūkums organismā var vājināt mitohondrijus (struktūras ķermeņa šūnās, kas ir atbildīgas par enerģijas ražošanu), galu galā izraisot hronisku nogurumu un citus jautājumus. Pat neliels ievainojums var kļūt par ilgtermiņa veselības problēmu (1).
5. Var palīdzēt izārstēt hroniskas sāpes
Zemējuma sekas varētu mazināt sāpju līmeni. Daži pētījumi rāda, ka staigāšana basām kājām var mazināt sāpes, mainot cirkulējošo neitrofilu un limfocītu skaitu. Tas modulē arī dažādus citus faktorus, kas saistīti ar iekaisumu (1).
Citā pētījumā pamatojums noved pie sāpīga hroniska iekaisuma ātras izzušanas. Tas pat varētu novērst iekaisuma pazīmes pēc karstuma, pietūkuma un sāpēm (1).
Tomēr mēs neiesakām pastaigāties (nemaz nerunājot par basām kājām), ja jums ir nopietna trauma.
6. Var veicināt labāku miegu
Shutterstock
Arī staigāšana basām kājām var izraisīt labāku miegu. Zemes elektroni izplatās jūsu ķermenī un izraisa vairākas labvēlīgas psiholoģiskas izmaiņas, tostarp pastiprinātu miegu katru nakti (2).
Zemējums arī palīdz normalizēt dienas un nakts bioloģiskos ritmus. Tas palīdz atpūsties un labāk gulēt (4).
7. Maijs var veicināt redzi
Lai noteiktu šo aspektu, ir maz pētījumu. Šis efekts varētu būt vairāk saistīts ar pēdas refleksu punktiem, kas savienoti ar redzes nerviem (5).
Vai nav pārsteidzoši, ka kaut kas tik vienkāršs kā staigāšana basām kājām var būtiski mainīt jūsu dzīvi? Tomēr šī darbība nenāk ar noteiktiem iebildumiem.
Kādi ir riski, kas saistīti ar staigāšanu basām kājām?
Bez atbilstoša pēdu spēka jūs varētu pakļaut sevi iespējamam kaitējumam, kad staigājat basām kājām, atklātā laukā. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad jūs tikai sākat staigāt basām kājām, pēc tam, kad lielāko daļu savas dzīves esat pavadījis staigājot kurpēs.
Viens šāds risks ir infekcijas. Daži pētījumi liecina, ka staigāšana ar basām kājām uzņēmīgiem indivīdiem var izraisīt pēdu diabētisko slimību (6).
Ir svarīgi ņemt vērā arī virsmu, pa kuru staigājat basām kājām. Pastaiga basām kājām uz piesārņotas augsnes var izraisīt āķu tārpu infekciju (7). Piesārņotajā augsnē esošie kāpuri (nenobrieduši tārpi) var iekļūt cilvēku ādā.
Varat arī izvairīties no staigāšanas basām kājām vietās, kas parasti saistītas ar sēnīšu infekcijām. Tie ietver peldbaseinus, ģērbtuves, sporta zāli un pludmali (8).
Ir daži veidi, kā varat nodrošināt, ka varat droši staigāt basām kājām. Mēs tos izpētīsim nākamajā sadaļā.
Kā droši staigāt basām kājām
Tāpat kā viss pārējais, tas prasa laiku un pacietību. Lūdzu, atcerieties sekojošo:
- Sāciet lēni . Jums jāpiešķir pietiekami daudz laika kājām un potītēm, lai pielāgotos jaunajai videi. Sāciet ar basām kājām pa jaunām virsmām apmēram 10 minūtes katru dienu. Kad kājas pierod, jūs varat palielināt laiku un attālumu.
- Pastaiga telpās . Pirms došanās ārā, jūs varat vingrināties basām kājām telpās. Jūsu māja būtu daudz drošāka vieta, kur sākt staigāt basām kājām.
- Atvieglojiet, ja nepieciešams . Atcerieties, ka tas nav darbs. Ja jūtat jebkāda veida sāpes un diskomfortu, apstājieties. Atpūtieties un nākamajā dienā atsāciet aktivitāti ar mazliet lielāku piesardzību.
- Veiciet pēdu līdzsvarošanas vingrinājumus . Tie var vēl vairāk nostiprināt jūsu kājas un labāk sagatavoties staigāt ārpus telpām basām kājām. To var izdarīt tieši jūsu mājās. Jūs varat līdzsvarot sevi uz vienas kājas vai pat saliekt un izstiept kājas.
Secinājums
Cilvēki sāka staigāt basām kājām. Tā mēs attīstījāmies. Atgriežoties pie saknēm, vienmēr būs lielas dividendes, ja vien mēs rūpēsimies par nepieciešamo.
Sāciet lēni. Sāciet šodien. Pastaigai basām kājām dabā ir daudz spēcīgākas priekšrocības.
Cik bieži jūs staigājat basām kājām? Kā tu jūties? Paziņojiet mums savas domas, atstājot komentāru zemāk esošajā lodziņā.
bieži uzdotie jautājumi
Vai ir labi staigāt basām kājām uz skrejceliņa?
Pilnīgi labi ir staigāt basām kājām uz skrejceliņa. Tas var kļūt neērti tikai pēc kāda laika.
Vai staigājot basām kājām, jūsu kājas kļūst platākas?
Nē, tā nav.
Kā būtu ar iešanu pa zāli?
Zāle varētu būt labākā virsma, pa kuru var staigāt basām kājām. Tas ir vistuvākais, ko varat nokļūt uz Zemes.
8 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Zemējuma (zemējuma) ietekme uz iekaisumu, imūno reakciju, brūču sadzīšanu un hronisku iekaisuma un autoimūno slimību profilaksi un ārstēšanu, Journal of Inflammation Research, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4378297/
- Zemējums: Cilvēka ķermeņa savienojuma ar Zemes virsmas elektroniem ietekme uz veselību, Vides un sabiedrības veselības žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3265077/
- Cilvēka ķermeņa iezemēšana (iezemēšana) samazina asins viskozitāti - galvenais faktors sirds un asinsvadu slimībās, Alternatīvās un papildinošās medicīnas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3576907/
- Ķermeņa iezemēšana, ārkārtas ticību psiholoģija, Ohaio štata universitāte.
u.osu.edu/vanzandt/2018/04/18/body-earthing/
- Refleksoloģijas pārskatīšana: jēdziens, pierādījumi, pašreizējā prakse un praktiķu apmācība, Tradicionālās un papildinošās medicīnas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4624523/
- Vai staigāšana basām kājām ir diabēta pēdu slimības riska faktors jaunattīstības valstīs? Lauku un attālā veselība, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17571928
- Parazīti - āķu tārps, slimību kontroles un profilakses centri.
www.cdc.gov/parasites/hookworm/index.html
- Sēnīšu infekciju novēršana un ārstēšana, Teksasas A&M universitātes Veselības zinātnes centrs.
vitalrecord.tamhsc.edu/preventing-and-treating-fungal-infections/