Satura rādītājs:
- Kas ir bipolāri traucējumi?
- Joga un bipolāri traucējumi
- 7 labākās jogas pozas bipolāriem traucējumiem
- 1. Garudasana (ērgļa poza)
- 2. Upavistha Konasana (sēdoša platleņķa poza)
- 3. Dandasana (personāla poza)
- 4. Paschimottanasana (sēdošs priekšu saliekums)
- 5. Ardha Pincha Mayurasana (delfīnu poza)
- 6. Setu Bandhasana (tilta poza)
- 7. Salamba Sirsasana (galvas statīvs)
- Brīdinājumi, kas jāievēro
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Līdzsvars ir labs. Patiesībā tas ir lieliski. Jautājiet jebkuram bipolāram pacientam, un viņi piekrītoši pamāja ar galvu. Un kāpēc tā? Jo viņu prāta līdzsvara saglabāšana viņiem nenāk viegli. Tikai alternatīva ārstnieciskā terapija, piemēram, joga, var palīdzēt viņiem tikt galā ar bipolāriem traucējumiem.
Bipolāriem pacientiem ir trūcīgs noskaņojums un viņi nav paredzami. Viņi cieš no mainīgiem depresijas un entuziasma periodiem. Apmēram 51 miljons cilvēku visā pasaulē cieš no šī stāvokļa, kas viņiem rada finansiālas, sociālas un ar darbu saistītas problēmas.
Papildus regulārai bipolāru traucējumu ārstēšanai joga ir lielisks veids, kā ārstēt šo stāvokli. Joga samazina stresu, kas ir galvenais bipolāru traucējumu izraisošo ekstrēmo emocionālo stāvokļu izraisītājs.
Joga labi pārvalda jūsu bipolāros traucējumus, stiprinot jūs garīgi un fiziski, lai tiktu ar tiem galā. Uzzināsim, kā tas to dara tālāk. Paskaties.
Pirms tam pilnībā sapratīsim bipolāru traucējumu problēmu.
Kas ir bipolāri traucējumi?
Bipolāri traucējumi ir garīgās veselības stāvoklis, kas ietekmē smadzenes, izraisot ārkārtīgas garastāvokļa, enerģijas un aktivitātes līmeņa izmaiņas. Tas galvenokārt notiek ģenētikas un traumu dēļ, piemēram, vardarbība bērnībā un ilgstošs stress.
Garastāvokļa svārstības svārstās no ārkārtējas hiperaktivitātes līdz absolūtam trulumam un depresijai. Tie vai nu notiek alternatīvi, vai arī ilgstoši uzturas pirms pārejas uz citu stāvokli.
Enerģijas periodu sauc par “mānijas” un blāvo fāzi par “depresīvu”. Mānijas periodā cilvēks ir pārlieku entuziastisks, ārkārtīgi saviļņots un nenormāli enerģisks. Viņš / viņa kļūst nemierīgs un viņam ir grūti gulēt.
Stāvoklim pasliktinoties, cilvēkam ir nereālas domas, tas kļūst nepastāvīgs un impulsīvs un halucinējas, kad tas kļūst sliktāks.
Otra puse tam ir depresija. Šajā gadījumā pacientiem ir pilnīgi negatīva attieksme pret dzīvi un viņi cieš no trauksmes traucējumiem. Viņi jūtas blāvi, nedzīvi un pašnāvīgi. Nekas viņus neaizrauj, un viņi nejūtas kā sajaukušies ar kādu citu.
Starpposms ir hipomanija, kad cilvēks ir entuziasma pilns, uzbudināms un strādā plūsmā, padarot viņu ļoti produktīvu. Maniakālajam periodam parasti seko depresīvs stāvoklis un otrādi.
Tagad sapratīsim, kā joga palīdz ar bipolāriem traucējumiem.
Joga un bipolāri traucējumi
Kad jūs ciešat no bipolāriem traucējumiem, stress ir galvenā sastāvdaļa, kas izraisa ārkārtējus emocionālos stāvokļus. Tam pievieno trauksmi, kas to tikai pasliktina, kad atrodaties mānijas vai depresijas stadijā.
Stresa un trauksmes novēršana atvieglo bipolāru pacientu, un joga to dara tieši tā.
Ķermeņa izstiepšana un veselīga uzturēšana ar jogu ir viens no veidiem, kā tikt galā ar problēmu. Sinhronā elpošana, iekāpjot, paliekot un izkļūstot no pozām, nomierina ķermeni, kā arī prātu.
Pranajama un meditācija līdzsvaro un trenē jūs labāk tikt galā ar garastāvokļa izmaiņām. Joga palielina serotonīna un gamma amino sviestskābes līmeni smadzenēs, kas palīdz cīnīties ar depresiju.
Tādējādi joga ir noderīgs papildinājums bipolāru traucējumu pārvaldībai. Tas uzlabo jūsu vispārējo veselību un ļauj labāk tikt galā ar bipolāriem traucējumiem.
Tātad, kāpēc mēs nemācāmies dažus jogas vingrinājumus, kas vislabāk darbojas bipolāru traucējumu gadījumā? Pārbaudiet tos zemāk.
7 labākās jogas pozas bipolāriem traucējumiem
Joga piedāvā terapeitiskas pozas, kas nomierina prātu. Viņi novirza bipolārā pacienta domas un novirza viņa domas pozitīvā virzienā.
- Garudasana (ērgļa poza)
- Upavistha Konasana (sēdoša platleņķa poza)
- Dandasana (personāla poza)
- Paschimottanasana (sēdus priekšu saliekt)
- Ardha Pincha Mayurasana (delfīnu poza)
- Setu Bandhasana (tilta poza)
- Salamba Sirsasana (statīvs)
1. Garudasana (ērgļa poza)
Attēls: Shutterstock
Par pozu : Garudasana jeb Ērgļu poza ir asana, kas nosaukta pēc mitoloģiskā putnu karaļa Garudas, kurš, kā zināms, cīnās ar dēmoniem. Tā ir iesācēja līmeņa Vinyasa jogas asana. Vingriniet to no rīta tukšā dūšā un turiet pozu 15 līdz 30 sekundes.
Ieguvumi: Garudasana uzlabo līdzsvara izjūtu un izstiepj teļus un plecus. Tas atbrīvo kājas un gurnus, padarot tos elastīgus. Poza arī uzlabo jūsu koncentrāciju.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit: Garudasana
Atpakaļ uz TOC
2. Upavistha Konasana (sēdoša platleņķa poza)
Attēls: Shutterstock
Par pozu: Upavistha Konasana jeb sēdošā platleņķa poza ir asana, kas dod labu praksi citām līdzīgām platleņķa sēdošām un stāvošām pozām. Tā ir vidēja līmeņa Hatha jogas asana. Praktizē to no rīta tukšā dūšā. Turiet pozu 30 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi: Upavistha Konasana nomierina jūsu smadzenes un palīdz kļūt mierīgam. Tas izstiepj kājas, rokas un mugurkaulu un atver gurnus. Tas arī stimulē jūsu vēdera orgānus.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit: Upavistha Konasana
Atpakaļ uz TOC
3. Dandasana (personāla poza)
Attēls: Shutterstock
Par pozu: Dandasana jeb Personāla poza ir iesildīšanās poza. Tā ir jogas asana iesācēja līmenī. Praktizējiet to no rīta tukšā dūšā vai vakarā pēc 4 līdz 6 stundu pārtraukuma no pēdējās ēdienreizes. Turiet pozu 15 līdz 30 sekundes.
Ieguvumi: Dandasana nomierina jūsu smadzeņu šūnas. Tas uzlabo ķermeņa izlīdzināšanu un uzlabo ķermeņa izpratni. Dandasana pagarina un stiprina jūsu mugurkaulu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit: Dandasana
Atpakaļ uz TOC
4. Paschimottanasana (sēdošs priekšu saliekums)
Attēls: Shutterstock
Par pozu : Paschimottanasana jeb sēdošais priekšu saliekums ir asana, kas jūsu ķermenim piešķir intensīvu izstiepšanos. Tā ir iesācēja līmeņa Hatha jogas asana. Praktizējiet to no rīta vai vakarā tukšā dūšā. Turiet pozu 30 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi: Paschimottanasana ir stresa mazinātājs. Tas novērš trauksmi, dusmas un aizkaitināmību. Poza regulē asinsspiedienu un izstiepj muguras lejasdaļu un hamstringus.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit: Paschimottanasana
Atpakaļ uz TOC
5. Ardha Pincha Mayurasana (delfīnu poza)
Attēls: Shutterstock
Par pozu : Ardha Pincha Mayurasana jeb Delfīnu poza ir asana, kas izskatās kā apgriezta “V” un ir līdzīga Adho Mukha Svanasana. Tā ir Aštanga jogas asana iesācēja līmenī. Praktizē to no rīta tukšā dūšā. Turiet pozu 30 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi: Delfīnu poza atvieglo vieglu depresiju un galvassāpes, kā arī izstiepj plecus. Tas ir noderīgi bezmiega gadījumā un ārstniecisks noguruma gadījumā.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit: Ardha Pincha Mayurasana
Atpakaļ uz TOC
6. Setu Bandhasana (tilta poza)
Attēls: Shutterstock
Par pozu : Setu Bandhasana jeb Tilta poza ir asana, kas izskatās līdzīga tiltam un tāpēc tā arī nosaukta. Tā ir iesācēja līmeņa Vinyasa jogas asana. Vingriniet to no rīta tukšā dūšā un tīriet zarnas. Turiet pozu 30 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi: Setu Bandhasana tonizē jūsu pamat muskuļus un atver plecus. Poza stiprina rokas un kājas un ir terapeitiska pret paaugstinātu asinsspiedienu un stresu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit: Setu Bandhasana
Atpakaļ uz TOC
7. Salamba Sirsasana (galvas statīvs)
Attēls: Shutterstock
Par pozu : Salamba Sirsasana jeb Headstand ir pilnīga ķermeņa apgriešana. To sauc par visu jogas asanu karali. Asana ir paaugstināta līmeņa Vinyasa jogas asana. Vingriniet to no rīta tukšā dūšā un turiet pozu 1 līdz 5 minūtes.
Ieguvumi: Salamba Sirsasana stiprina jūsu mugurkaulu un kaklu un nodrošina veselīgu asinsriti smadzeņu šūnās. Tas ārstē depresiju un palielina prāta skaidrību.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit: Salamba Sirsasana
Atpakaļ uz TOC
Brīdinājumi, kas jāievēro
Kaut arī jogas praktizēšana labi darbojas lielākajai daļai cilvēku, kas cieš no bipolāriem traucējumiem, ir daži cilvēki, kuri cieš no tādām blakusparādībām kā uzbudinājums, ātra elpošana un kritiska attieksme pret viņu prakses spējām.
Rūpējieties par jogas nodarbošanos vidē, kurā jūtaties ērti un pieņemami.
Joga nav ārstēšana jūsu bipolāriem traucējumiem. Turpiniet lietot bipolāros traucējumus, kā arī praktizēt jogu.
Tagad atbildēsim uz dažiem par jogas jautājumiem bipolāriem traucējumiem.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai joga var izārstēt bipolārus traucējumus?
Joga var ārstēt bipolārus traucējumus, bet ne vienmēr tos var izārstēt.
Cik bieži es praktizēju jogu, ja man ir bipolāri traucējumi?
Padariet jogas praksi par ikdienas sastāvdaļu.
Bipolāri traucējumi patērē gan jums, gan apkārtējiem. Tas var izņemt dzīvību no jums, dažreiz burtiski. Padariet to nedaudz vieglu un vadāmu, izmēģinot iepriekš minētās pozas. Iet uz to, padariet savu dzīvi labāku.