Satura rādītājs:
- Kas ir hroniskas sāpes?
- Joga hroniskām sāpēm
- Jogas pozas palīdz izārstēt hroniskas sāpes
- 1. Supta Matsyendrasana (poza guļus stāvoklī)
- 2. Supta Padangusthasana (poza no rokas līdz kājām)
- 3. Upavistha Konasana (sēdoša leņķa poza)
- 4. Navasana (laivu poza)
- 5. Sethu Bandhasana (tilta poza)
- 6. Trikonasana (trīsstūra poza)
- 7. Garudasana (ērgļa poza)
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Nav sāpju, nav ieguvuma, ko viņi saka. Bet vai jūs kādreiz esat domājis, ko var gūt no hroniskām sāpēm? Nekas! Tikai postu. Un joga var strukturēti atrisināt hronisku sāpju ciešanas.
Jā, neregulāru sāpju sajūta ir dabiska, bet hroniskas sāpes ir ellē. Ja jums ir apnicis laiku pa laikam mēģināt to pārvarēt, tad esat nonācis īstajā vietā. Joga ir jūsu vienas pieturas risinājums hroniskām sāpēm.
Pārtrauciet domāt, kā joga var palīdzēt ar hroniskām sāpēm, tā vietā ātri ritiniet uz leju, lai uzzinātu. Turpini.
Kas ir hroniskas sāpes?
Sāpes rodas, kad jūsu ķermenis signalizē, ka kaut kas ar to nav kārtībā. Novēršot problēmu, sāpēm vajadzētu izzust. Bet hronisku sāpju gadījumā sāpes ilgst ilgāk. Ja sāpes ilgst 3 līdz 6 mēnešus, tad tās var saukt par hroniskām.
Parasti, kad ķermenis atgūstas no traumas, nervi sūta ziņojumus smadzeņu šūnām, norādot uz remontu, kad sāpes mazinās. Tā kā hronisku sāpju gadījumā vai nu kādas nervu problēmas dēļ, vai smadzeņu šūnu nepareizas darbības dēļ ziņa netiek saņemta un sāpes turpinās.
Ir arī liela hronisku sāpju iespējamība nezināmu iemeslu dēļ. Ciešot no hroniskām sāpēm, jūs pamanāt, ka sāpes nepāriet, kā paredzēts, un izrādās, ka tās ir dedzinošas un sāpīgas sajūtas ķermenī.
Hroniskas sāpes padara jūs sāpīgu, stīvu un saspringtu. Tā ir sarežģīta parādība, kuru mēģina izdomāt ārsti un pētnieki. Tas dziļi sakņojas traumās, kuras izjūt traumas vai slimības laikā, un tās ietekmi uz prāta un ķermeņa attiecībām.
Hroniskas sāpes ir garīgi, emocionāli un fiziski izaicinoša problēma, un joga ir ideāls risinājums tām, jo tās var nodrošināt holistisku ārstēšanu, lai atvieglotu hroniskas sāpes.
Sapratīsim, kā joga ir ideāls veids, kā tikt galā ar hroniskām sāpēm.
Joga hroniskām sāpēm
Joga ir ārstnieciska prakse, kurā ir virkne atjaunojošu pozu un elpošanas vingrinājumu, kas palīdz tikt galā ar sarežģītu problēmu, piemēram, hroniskām sāpēm.
Hronisku sāpju rezultātā jūsu smadzeņu struktūra mainās uz depresīvu, trauksmes pārņemtu un traucētu būtnes stāvokli. Tā kā jogas praktizēšanai ir pretēja ietekme uz smadzenēm. Tātad, tas lieliski darbojas, lai atrisinātu hroniskas sāpes.
Insula pelēkajai vielai smadzenēs ir pietiekami daudz sāpju panesamības. Jogas prakse palielina insulas pelēkās vielas daudzumu smadzenēs, palīdzot jums labāk modulēt sāpes.
Hroniskas sāpes padara jūs bezcerīgu un neapmierinātu. Jūs domājat, kā sāpes noteiktā ķermeņa daļā var sagraut jūsu būtni. Jūs jūtaties nomākts un vājš. Šādā situācijā jogas maigie un atjaunojošie gājieni sniedz jums mierinājumu un palīdz labāk tikt galā ar problēmu.
Sāksim ar šādām jogas pozām, lai atvērtu ķermeni un apmācītu savu būtni, lai saistošākā un piekāpīgākā veidā cīnītos ar hroniskām sāpēm.
Jogas pozas palīdz izārstēt hroniskas sāpes
- Supta Matsyendrasana
- Supta Padangustasana
- Upavistha Konasana
- Navasana
- Setu Bandhasana
- Trikonasana
- Garudasana
1. Supta Matsyendrasana (poza guļus stāvoklī)
Shutterstock
Par pozu - Supta Matsyendrasana jeb Supine Twist Pose ir asana, kas nosaukta pēc joga ar nosaukumu Matsyendra. Tā ir atjaunojoša jogas poza. Poza ir iesācēja līmeņa Hatha jogas asana. Praktizē to no rīta tukšā dūšā. Turiet pozu 30 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi - Supta Matsyendrasana masē jūsu muguru un gurnus. Tas atslābina mugurkaulu un masē vēdera muskuļus. Poza noņem toksīnus no ķermeņa un veicina svaigu asiņu plūsmu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit - Supta Matsyendrasana .
Atpakaļ uz TOC
2. Supta Padangusthasana (poza no rokas līdz kājām)
Shutterstock
Par pozu - Supta Padangusthasana jeb noliektā roku un kāju poza ir neticami izstiepta, ko daudzi praktizē, neapzinoties, ka tā ir jogas asana. Poza ir Iyengar jogas asana iesācēja līmenī. Praktizē to no rīta tukšā dūšā. Turiet pozu 30 sekundes.
Ieguvumi - Supta Padangusthasana samazina stīvumu muguras lejasdaļā. Tas atvieglo artrīta sāpes gurnos un ceļos. Poza ir terapeitiska pret paaugstinātu asinsspiedienu un nodrošina atbrīvojumu no menstruālā diskomforta.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit - Supta Padangustasana .
Atpakaļ uz TOC
3. Upavistha Konasana (sēdoša leņķa poza)
Shutterstock
Par pozu - Upavistha Konasana vai sēdošā leņķa poza ir lieliska asana, lai sagatavotos citiem līkumiem un pagriezieniem. Tā ir vidēja līmeņa Hatha jogas asana. Vingriniet to no rīta tukšā dūšā un tīriet zarnas. Turiet pozu 30 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi - Upavistha Konasana izstiepj kājas un nomierina smadzenes. Tas paver gurnus un izstiepj sēžamvietu. Poza samazina stīvumu locītavās un mazina spriedzi.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit - Upavistha Konasana .
Atpakaļ uz TOC
4. Navasana (laivu poza)
Shutterstock
Par The Pose- Navasana jeb Boat Pose izskatās kā laiva, kas peld upē. Tas izskatās arī kā “V” forma. Poza ir vidēja līmeņa Ašhtanga jogas asana. Praktizējiet to no rīta vai vakarā tukšā dūšā un tīriet zarnas. Turiet pozu 10 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi - Navasana uzlabo gremošanu un stimulē vairogdziedzeri. Tas stiprina jūsu vēdera muskuļus un stiprina jūsu hamstrings. Poza uzlabo līdzsvaru un mazina stresu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit - Navasana .
Atpakaļ uz TOC
5. Sethu Bandhasana (tilta poza)
Shutterstock
Par pozu - Setu Bandhasana jeb Tilta poza ir asana, kas atgādina tilta struktūru. Poza ir iesācēja līmeņa Vinyasa jogas asana. Vingriniet to no rīta tukšā dūšā un tīriet zarnas. Turiet pozu 30 līdz 60 sekundes.
Ieguvumi - Sethu Bandhasana izstiepj kaklu un krūtis. Tas stiprina jūsu sēžamvietu un uzlabo asinsriti organismā. Poza nomierina centrālo nervu sistēmu un mazina depresiju.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit - Sethu Bandhasana .
Atpakaļ uz TOC
6. Trikonasana (trīsstūra poza)
Shutterstock
Par pozu - Trikonasana jeb Triangle Pose ir asana, kas izskatās kā trīsstūra forma. Trikonasanā jums jātur acis vaļā. Poza ir iesācēja līmeņa Vinyasa jogas asana. Praktizē to no rīta tukšā dūšā. Turiet pozu 30 sekundes.
Ieguvumi - Trikonasana izstiepj rokas un augšstilbus. Tas pat izstiepj plecus un mazina trauksmi. Tas palielina garīgo un fizisko līdzsvaru. Poza palielina jūsu izturību un enerģiju.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit- Trikonasana .
Atpakaļ uz TOC
7. Garudasana (ērgļa poza)
Shutterstock
Par pozu - Garudasana jeb Ērgļu poza ir asana, kas Indijas mitoloģijā ir nosaukta pēc putna ar nosaukumu Garuda. Poza ir iesācēja līmeņa Vinyasa jogas asana. Praktizējiet to no rīta vai vakarā tukšā dūšā. Turiet pozu 15 līdz 30 sekundes.
Ieguvumi - Garudasana mazina išiasu un reimatismu. Tas izstiepj muguras augšdaļu un nostiprina teļus, kā arī noņem krampjus teļu muskuļos. Poza uzlabo neiro-muskuļu koordināciju.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un tās procedūru, noklikšķiniet šeit - Garudasana .
Atpakaļ uz TOC
Tagad atbildēsim uz dažiem bieži uzdotiem jautājumiem par jogu hronisku sāpju gadījumā.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Cik bieži es praktizēju jogu, lai ārstētu hroniskas sāpes?
Lai noskaidrotu, cik daudz jogas jums jādara, lai iegūtu labvēlīgus rezultātus, jums jākonsultējas ar ārstu un jogas instruktoru.
Vai hroniskas sāpes rodas visos vecumos?
Hroniskas sāpes ir raksturīgas gados vecākiem cilvēkiem. Tas notiek arī tiem, kuri intensīvi nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm vai sporto.
Kādu laiku sāpes ir kārtībā. Tas palielina jūsu spēju cīnīties un kļūt stiprākam. Bet pastāvīgas sāpes padara jūs vāju. Tas atņem jūsu drosmi un garu, un jums ir jāatrod tam risinājums, pirms tas jūs pilnībā pārņem un iznīcina. Joga ir ideāls glābšanās plāns. Pamēģini.