Satura rādītājs:
- Kā joga palīdz uzlabot koncentrāciju?
- Joga koncentrācijai - 7 asanas, kas vienkārši dara brīnumus
- 1. Tadasana (kalnu poza)
- 2. Vrikshasana (koku poza)
- 3. Garudasana (ērgļa poza)
- 4. Natarajasana (dejotāja poza)
- 5. Bakasana (celtņa poza)
- 6. Ustrasana (kamieļu poza)
- 7. Paschimottanasana (sēdošs priekšu saliekums)
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kad jūs pēdējo reizi kaut kam veltījāt pilnu uzmanību? Ja jūs nevarat kaut ko izdomāt uzreiz, tad tā nav laba zīme. Ātrs prāts, asa uzmanība un viegla notikumu atcerēšanās atspoguļo labu prāta stāvokli. Un, lai tādā veidā noskaņotu savu prātu, izmēģiniet šos 7 jogas vingrinājumus.
Pirms tam noskaidrosim
Kā joga palīdz uzlabot koncentrāciju?
Jogas praktizēšana apklusina jūsu prātu un novērš uzmanības novēršanas domas. Patanjali, gudrais, kurš sastādīja jogas sutras, teica: „ yoga chitta vritti nirodha ”, kas nozīmē, ka joga samazina jūsu prāta svārstības. Tas izskalo emocionālo jucekli galvā un palīdz labāk koncentrēties.
Senie jogi ticēja jogas maģiskajiem spēkiem un tā iespējām uzlabot koncentrāciju. Vēlāk pētījumi viņu apgalvojumam pievienoja autentiskumu ar zinātni un loģiku. Nesenā eksperimentā Ilinoisas universitātē cilvēku grupai tika likts katru dienu 20 minūtes nodarboties ar jogu. Un, alts! Rezultāti parādīja, ka smadzeņu darbība ir uzlabojusies. Uzminiet, ka ar to pietiek, lai pierādītu apgalvojumu, un tagad ir pienācis laiks sākt reālo praksi. Tālāk ir minētas dažas līdzsvarojošās asanas jogā, lai uzlabotu koncentrēšanos. Pārbaudiet tos.
Joga koncentrācijai - 7 asanas, kas vienkārši dara brīnumus
- Tadasana (kalnu poza)
- Vrikshasana (koku poza)
- Garudasana (ērgļa poza)
- Natarajasana (dejotāja poza)
- Bakasana (celtņa poza)
- Ustrasana (kamieļu poza)
- Paschimottanasana (sēdus priekšu saliekt)
1. Tadasana (kalnu poza)
Attēls: Shutterstock
Tadasana jeb kalnu poza ir pamats, kas jāievēro visām asanām. Visas jogas pozas, kuras jūs pieņemat, sazarojas no Tadasanas, kas ir pamats. Tadasana var praktizēt jebkurā laikā dienas laikā, bet, ja jūs esat pirms vai sekojat līdzi citām asanām, pārliecinieties, ka jūsu kuņģis ir tukšs, vai arī pēdējās ēdienreizes laikā ir divas līdz trīs stundas. Tadasana ir pamata līmeņa Hatha jogas asana. Turiet pozu 10-20 sekundes.
Ieguvumi: Tadasana uzlabo stāju un stiprina kājas. Tas līdzsvaro jūsu elpošanu un palielina izpratni. Tas atvieglo išiasu un samazina plakanās pēdas. Tadasana nostiprina vēderu un sēžamvietu, kā arī nostiprina un uzlabo jūsu mugurkaula elastību. Poza mazina spriedzi un sāpes jūsu ķermenī. Tas izdzen blāvumu un atsvaidzina tevi.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Tadasana
Atpakaļ uz TOC
2. Vrikshasana (koku poza)
Attēls: Shutterstock
Vrikshasana jeb koku poza tiek nosaukta tā, kā poza atgādina koku. Tam piemīt veselīga koka žēlastība, stabilitāte un pazemība, ko jūs apgūstat, praktizējot to. Atšķirībā no daudzām citām asanām, Vrikshasana neprasa, lai jūs aizverat acis, to praktizējot. Pozas laikā turiet acis vaļā un koncentrējieties uz objektu priekšā, lai saglabātu līdzsvaru. Vrikshasana vingriniet agri no rīta tukšā dūšā un turiet to vismaz minūti. Šī asana ir Hatha jogas poza iesācējiem.
Ieguvumi: koncentrācija un laika posms iet kopā. Lai gan šī poza tiek veikta stāvot uz vienas kājas, to var izturēt tikai šo divu faktoru kombinācijā un tas palīdz uzlabot līdzsvaru un stabilitāti. Tas ceļ pašapziņu un cieņu un palīdz jums sarežģīti risināt dzīves jautājumus. Tas palielina jūsu izturību un izstiepj visu ķermeni. Tas nomierina jūsu nervu sistēmu un ārstē nejutīgumu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Vrikshasana
Atpakaļ uz TOC
3. Garudasana (ērgļa poza)
Attēls: Shutterstock
Garudasana jeb Ērgļa poza ir asana, kas nosaukta visu putnu ķēniņa un Kunga Višnu transportlīdzekļa Garudas vārdā. Garudai ir unikāla vieta Indijas mitoloģijā, tā Ramajanā parādās kā grūts putns, kurš mēģina izglābt Situ no Ravanas. Vislabāk, ja šo asanu praktizējat no rīta tukšā dūšā. Garudasana ir pamata līmeņa Vinyasa jogas asana. Turiet pozu 10-30 sekundes.
Ieguvumi: Garudasana stiprina kāju muskuļus un līdzsvaro jūsu ķermeni. Tas padara jūsu gurnus un kājas elastīgākas un atjauno neiromuskulāro koordināciju. Tas novērš stājas kļūdas un atbrīvo saspringumu, kas parādīts tiem, kam ir nestabilas SI kopīgas problēmas.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Garudasana
Atpakaļ uz TOC
4. Natarajasana (dejotāja poza)
Attēls: Shutterstock
Natarajasana jeb Dejotāja poza ir nosaukta Kunga Šivas dejojošā iemiesojuma Nataradžas vārdā. Tā ir izaicinoša poza, kuras pilnveidošanai nepieciešams laiks. Praktizējiet Natarajasana katru dienu no rīta tukšā dūšā. Tas vislabāk darbojas, ja to praktizē rītausmas plaisā. Natarajasana ir vidējā līmeņa Vinyasa jogas asana. Turiet pozu vismaz 15-30 sekundes.
Ieguvumi: Natarajasana palīdz samazināt svaru un uzlabo gremošanu un vielmaiņu. Tas stiprina jūsu augšstilbus, potītes un krūtis un uzlabo ķermeņa elastību. Poza nostiprina muskuļus un padara jūs spēcīgus. Natarajasana atbrīvo jūsu galvu no depresijas un stresa. Tas uzlabo asinsriti un ir ļoti rehabilitējošs mugurkaulam.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Natarajasana
Atpakaļ uz TOC
5. Bakasana (celtņa poza)
Attēls: Shutterstock
Ustrasana jeb Camel Pose ir atpaliekošs locījums, kas, sēžot, atgādina kamieļa stāju. Praktizējiet Ustrasana vēlams no rīta tukšā dūšā un tīras zarnas. Un, ja tas nav iespējams, arī vingrošana vakaros ir labi, taču pārliecinieties, ka esat paēdis četras līdz sešas stundas pirms prakses. Pārliecinieties, ka mugurkaula jostas daļa netiek pārmērīgi izmantota, un mēģiniet mēģināt šo pozu caur mugurkaula krūšu daļu. Ustrasana ir pamata līmeņa Vinyasa jogas asana. Kad esat uzņēmies Ustrasana pozu, turiet to vismaz 30-60 sekundes.
Ieguvumi: Bakasana palielina jūsu garīgo spēku un izturību un stiprina jūsu apakšdelmus. Tas tonizē vēdera muskuļus un uzlabo mugurkaula elastību. Bakasana uzlabo jūsu prāta un ķermeņa koordināciju un noņem spriedzi un trauksmi. Tas attīsta pozitīvu domāšanu, palielina ķermeņa izpratni un samazina skābumu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Bakasana
Atpakaļ uz TOC
6. Ustrasana (kamieļu poza)
Attēls: Shutterstock
Ustrasana jeb kamieļu poza ir atpalicis saliekums, kas sēžot atgādina kamieļa stāju. Praktizējiet Ustrasana vēlams no rīta tukšā dūšā un tīras zarnas. Un, ja tas nav iespējams, arī vingrošana vakaros ir labi, taču pārliecinieties, ka esat paēdis četras līdz sešas stundas pirms prakses. Ustrasana ir pamata līmeņa Vinyasa jogas asana. Kad esat uzņēmies Ustrasana pozu, turiet to vismaz 30-60 sekundes.
Ieguvumi: Ustrasana stiprina un izstiepj muguru un plecus un uzlabo stāju. Tas atvieglo muguras sāpes un uzlabo elpošanu, gremošanu un izdalīšanos. Tas dziedina un līdzsvaro jūsu čakras un stimulē endokrīnos dziedzerus. Poza rūpējas par jūsu vispārējo veselību. Tas samazina diskomfortu menstruāciju laikā, aktivizē nervus un samazina tauku daudzumu organismā.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Ustrasana
Atpakaļ uz TOC
7. Paschimottanasana (sēdošs priekšu saliekums)
Attēls: Shutterstock
Paschimottanasana jeb sēdošais priekšu saliekums ir viegls priekšu saliekums, kas koncentrējas uz ķermeņa aizmuguri. Praktizējiet asanu tukšā dūšā un tīrā zarnā vai vakaros pēc četru līdz sešu stundu pārtraukuma no pēdējās ēdienreizes. Sagremota pārtika atbrīvo enerģiju, ko var izmantot, lai praktizētu pozu. Paschimottanasana ir pamata Hatha jogas poza. Turiet to 30-60 sekundes. Neapstrādāti iesācēji sākotnēji, iespējams, nespēs turēt kājas. Var izmantot siksnu vai dvieli, ja rokas nesasniedz pēdu, taču, mēģinot salocīt uz priekšu, pārliecinieties, ka mugurkauls ir pēc iespējas plakans.
Ieguvumi: Paschimottanasana ir stresa mazinātājs. Tas mazina dusmas un aizkaitināmību un nomierina jūsu prātu. Tas samazina aizcietējumus un stimulē jūsu zarnas un žultspūsli. Tas dziedē sāpes vēderā, galvassāpes un kaudzes. Tas stiprina gūžas kaulus un izstiepj plecus. Tas aktivizē jūsu muguras nervus un enerģiju jūsu ķermenim. Poza palielina apetīti un samazina aptaukošanos.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Paschimottanasana
Atpakaļ uz TOC
Tagad, kad jūs zināt, kas jādara, lai palielinātu koncentrēšanos, atbildēsim uz dažiem jautājumiem par jogu.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai jogas nodarbināšanai ir noteikts vecuma ierobežojums?
Vislabāk ir sākt jogas praksi no 12 gadu vecuma un turpināt, līdz jūsu ķermenis to atļauj.
Vai mums ir jābūt reliģioziem, lai nodarbotos ar jogu?
Lai nodarbotos ar jogu, jums nav jābūt reliģiozam. Jums vajadzētu ticēt praksei, un tas ir viss, kas jums nepieciešams.
Dziļa koncentrēšanās jūs aizvedīs. Kad jūs zināt, ka jogas asanu komplekts var uzlabot jūsu uzmanību, kāpēc gan neizmēģināt to un uzlabot savas dzīves kvalitāti? Atrodiet savu jogas paklājiņu un dodieties ceļā. Vai esat kādreiz apsvēruši jogu koncentrēšanās nolūkos? Ja tā, kā tas jums palīdzēja. Pastāstiet mums, komentējot tālāk.