Satura rādītājs:
- Ko dara imūnsistēma?
- Joga, lai veicinātu imūnsistēmu
- Joga imūnsistēmai - 7 labākās pozas
- 1. Tadasana (kalnu poza)
- 2. Vrikshasana (koku poza)
- 3. Padangusthasana (lielā pirksta poza)
- 4. Trikonasana (trīsstūra poza)
- 5. Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
- 6. Bhujangasana (kobras poza)
- 7. Matsyasana (zivju poza)
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Biežas saaukstēšanās un drudža uzbrukumi nav satraucoši. Trausls ķermenis, zema pretestība un vājš aizsardzības mehānisms neļauj jums būt aktīvam dzīvesveidam. Tas, ka visu dienu esi iesprūdis gultā un prom no darba, ir satraucošs, un viss, ko tu vēlies, ir pārdzīvot dažas dienas bez jebkādām veselības problēmām. Šādā scenārijā vislabākais ir dabiskās imunitātes pastiprinātājs, un šīs 7 jogas pozas jūs atkal atgriezīs uz pareizā ceļa. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā.
Ko dara imūnsistēma?
Imūnsistēma ir plašs un organizēts šūnu, audu un orgānu tīkls, kas aizsargā ķermeni no mikrobiem, vīrusiem un mikroorganismiem. Tam ir būtiska loma jūsu ķermeņa veselībā, novēršot infekcijas. Tik plašai sistēmai ir nepieciešams izstrādāts un labi savienots darbības mehānisms, un tieši tā darbojas imūnsistēma jūsu ķermenī. Vispirms tas nosaka ienaidnieka elementa klātbūtni ķermenī un pēc tam reaģē uz to, kā arī veic sistemātisku darbību kopumu, lai to apkarotu. Dažreiz imūnsistēma mēdz nedarboties dažādu iemeslu dēļ, piemēram, stresa, neaktīva dzīvesveida un sliktu ēšanas paradumu dēļ. Un, kad tas notiek, tā nav laba zīme. Labā ziņa ir tā, ka jūs varat palīdzēt atjaunot to iepriekšējā krāšņumā, praktizējot atjaunojošo jogu.
Interesanti, kā to izdarīt? Turpiniet lasīt, lai uzzinātu vairāk.
Joga, lai veicinātu imūnsistēmu
Lūk, kā joga un imūnsistēma ir savstarpēji saistītas. Lai kaut kas darbotos labi, līdzsvaram un stabilitātei ir būtiska nozīme. Tas pats attiecas uz imūnsistēmu, un, iestājoties nelīdzsvarotībai, tiek ietekmēta imūnsistēma. Joga sniedz holistisku, uzmundrinošu pieeju jūsu ķermenim un lieliski palīdz samazināt stresa līmeni, kas ir galvenais vājas imūnsistēmas iemesls. Ir īpašas jogas pozas, kas stiprina un atbalsta jūsu imūnsistēmu, un, regulāri tās praktizējot, slimības vairs netiks novērstas.
Joga imūnsistēmai - 7 labākās pozas
- Tadasana (kalnu poza)
- Vrikshasana (koku poza)
- Padangusthasana (lielā pirksta poza)
- Trikonasana (trīsstūra poza)
- Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
- Bhujangasana (Cobra Pose)
- Matsyasana (zivju poza)
1. Tadasana (kalnu poza)
Attēls: Shutterstock
Tadasana, saukta arī par kalnu pozu, ir pamata poza, no kuras rodas visas pārējās asanas. Tāpēc to pamatoti sauc par visu jogas pozu “māti”. Šādu Hatha jogas pamata pozu var veikt jebkurā diennakts laikā, un tā jātur vismaz 10-20 sekundes vai vismaz piecas dziļas elpas. Ja sekojat Tadasanai ar citām pozām, pārliecinieties, ka jūsu kuņģis ir tukšs.
Ieguvumi: Tadasana palīdz atjaunot līdzsvaru un regulē gremošanas sistēmu. Tas stabilizē elpošanu, palielina izpratni, mazina spriedzi un uzlabo asinsriti. Tadasana izdzen blāvumu un uztur jūs atsvaidzinātu. Tas palielina jūsu enerģiju un harmonizē jūsu ķermeni un prātu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, noklikšķiniet šeit: Tadasana
Atpakaļ uz TOC
2. Vrikshasana (koku poza)
Attēls: iStock
Vrikshasana tiek saukta arī par koka pozu, jo tā pārstāv stabilu un līdzsvarotu koka nostāju. Vislabāk ir šo Hatha jogas iesācēju līmeni no rīta darīt tukšā dūšā un svaigā prātā, bet, ja jūtaties tik ļoti sliecies uz pozu pusdienlaika biroja pārtraukumam vai pirms vakariņām, atrodiet laiku, kas darbojas vislabāk tev. Līdzsvarojiet sevi, strādājot līdz minūti pieturēšanai pie katras kājas, vienlaikus dziļi elpojot.
Ieguvumi: Vrikshasana stiprina jūsu mugurkaulu un veicina nervu un muskuļu koordināciju. Tas uzlabo jūsu garīgās spējas un uztur jūs stabilu. Tas uzmundrina visu ķermeni, to izstiepjot, palielinot izturību un saglabājot koncentrēšanos. Tas palielina jūsu pašapziņu un atslābina nervu sistēmu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, noklikšķiniet šeit: Vrikshasana
Atpakaļ uz TOC
3. Padangusthasana (lielā pirksta poza)
Attēls: Shutterstock
Padangusthasana, saukta arī par lielo pirkstu pozu, palīdz izstiept muskuļus kāju aizmugurē, mugurkaulā un kaklā. Dariet šo pamata līmeņa Hatha jogas pozu vismaz 30 sekundes agri no rīta tukšā dūšā. Gadījumā, ja jums pietrūkst to darīt no rīta, izmēģiniet to vakarā pēc 2-3 stundām pēc pēdējās ēdienreizes.
Ieguvumi: Padangusthasana nomierina smadzenes, jo tas mazina stresu un trauksmi. Tiek stimulēta gremošanas sistēma, kas var uzlabot gremošanu. Jūsu aknas un nieres saņem lielāku asins plūsmu, kā rezultātā rodas jauna un uzlabota enerģija. Atslābinot centrālo nervu sistēmu, Padangusthasana novērš bezmiegu un var palīdzēt naktī mierīgi gulēt.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, noklikšķiniet šeit: Padangusthasana
Atpakaļ uz TOC
4. Trikonasana (trīsstūra poza)
Attēls: Shutterstock
Trikonasana, saukta arī par Triangle Pose, tiek nosaukta tāpēc, ka tā atgādina trīsstūri. Šī ir viena no labākajām jogas pozām imūnsistēmai. Turiet šo iesācēja līmeņa Vinyasa stila jogas pozu 30 sekundes vai piecas līdz desmit dziļas elpas. Vislabāk ir veikt asanu no rīta, kad esat enerģisks, un ēdiens tiek pilnībā sagremots. Bet, tāpat kā ar citām pozām, atrodiet, kurš laiks jums vislabāk der - 2-3 stundas pirms vai pēc ēdienreizes.
Ieguvumi: Trikonasana var uzlabot jūsu ķermeņa cirkulāciju. Tas var palīdzēt gremošanu, samazināt asinsspiedienu un uzlabot koncentrāciju un līdzsvaru. Tas nomierina jūsu prātu un mazina stresu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, noklikšķiniet šeit: Trikonasana
Atpakaļ uz TOC
5. Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
Attēls: Shutterstock
Utkatasana, saukta arī par Chair Pose, ir kā sēdēšana uz krēsla - tikai nedaudz sarežģītāka, jo jūs neizmantojat krēslu un tā vietā izmantojat ķermeni bez faktiskā krēsla. Lai iegūtu vislielāko labumu no Utkatasana, palieciet pozā vismaz 30-60 sekundes vai 5-10 dziļas elpas.
Ieguvumi: Utkatasana var uzlabot jūsu spēku, enerģiju un līdzsvaru. Tas stimulē jūsu sirdi un masē vēdera orgānus, kad jūs iesaistāt savu kodolu. Lai saglabātu enerģiju, regulāri praktizējiet Utkatasana.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, noklikšķiniet šeit: Utkatasana
Atpakaļ uz TOC
6. Bhujangasana (kobras poza)
Attēls: iStock
Bhujangasana, saukta arī par kobras pozu, atgādina kobras paceltu pārsegu. Bhujangasana ir daļa no Suryanamaskar prakses. Turiet šo pamata līmeņa Aštanga jogas pozu 15-30 sekundes vai 5-10 elpas.
Ieguvumi: Bhujangasana var stimulēt jūsu gremošanas sistēmu un asinsriti. Tas atver jūsu sirdi un plaušas, palīdzot mazināt stresu. Tas palielina jūsu mugurkaula elastību, paaugstina garastāvokli, stimulē jūsu kodolu un palielina jūsu enerģiju.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, noklikšķiniet šeit: Bhujangasana
Atpakaļ uz TOC
7. Matsyasana (zivju poza)
Attēls: Shutterstock
Matīsjana, saukta arī par Zivju pozu, piešķir jūsu ķermenim zināmu jēgu, kad tā mēdz iet vaļā, tāpat kā tas, kā Kungs Višnu ņēma Matsijas avatāru, lai izdzēstu visu slikto uz zemes. Līdzīgi kā citās pozās, turiet šo Hatha jogas pozu 15-30 sekundes vai piecas dziļas elpas.
Ieguvumi: Matsyasana stimulē jūsu kodolu un gremošanu. Tas var mazināt spriedzi plecos un kaklā. Tas var palīdzēt regulēt elpošanu un stimulēt parathormonu. Matsyasana dod jūsu gremošanas orgāniem labu masāžu un uztur trauksmi, aizcietējumus un nogurumu.
Lai uzzinātu vairāk par pozu un kā to izdarīt, noklikšķiniet šeit: Matsyasana
Atpakaļ uz TOC
Šīs jogas pozas piedāvā daudz labumu, kas tieši vai netieši ietekmē jūsu imūnsistēmu. Veselīga imūnsistēma uztur jūs formā kā vijole. Joga novērsīs slimības, padarot jūsu imūnsistēmu stiprāku. Tātad, jums noteikti vajadzētu to nošaut.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kā uzlabot imūnsistēmu?
Katru dienu praktizējiet jogu, ievērojiet veselīgu uzturu, uzturiet optimālu svaru un turieties prom no alkohola un smēķēšanas, lai uzlabotu imūnsistēmu.
Cik svarīgs miegs ir imunitātes uzlabošanai?
Pietiekams miegs ir būtisks, lai saglabātu jūsu imūnsistēmas izturību. Ja jums trūkst miega, visticamāk saaukstēsieties, pakļaujoties vīrusam.
Kā notiek vakcinācija?
Vakcinācijas ievada novājinātu dīgli vai toksīnu jūsu ķermenī, lai sagatavotu to cīņai pret vīrusu un attīstītu cīņas ķermeņus, kas palīdzēs jūsu ķermenim cīnīties ar šo slimību.