Satura rādītājs:
- Kas ir depresija?
- Depresijas simptomi
- Kas izraisa depresiju?
- Joga kā depresijas līdzeklis
- Joga depresijas ārstēšanai - 7 efektīvas pozas
- 1. Balasana (bērna poza)
- 2. Sethu Bandhasana (tilta poza)
- 3. Urdhva Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz augšu)
- 4. Adho Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz leju)
- 5. Halasana (arkla poza)
- 6. Uttanasana (stāvoša uz priekšu salocīta poza)
- 7. Savasana (līķa poza)
- Tagad aplūkosim dažus izplatītākos jautājumus par depresiju.
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Dažas dienas jūs baidāties piecelties no rīta un vērsties pret pasauli. Bezcerība pārņem, un jūs jūtaties tukšs. Ja tas bieži atkārtojas, jums ir nepatikšanas, mans draugs, jo depresija klauvē pie jūsu durvīm. Jo ātrāk jūs atradīsit risinājumu, jo labāk. Vai joga palīdz depresijas gadījumā? Tiek teikts, ka joga dabiski atvieglo depresiju, un šeit ir saraksts ar 7 jogas pozām, kas jums palīdzēs to izdarīt. Paskaties.
Pirms tam iepazīsim dažus faktus par depresiju.
Kas ir depresija?
Depresija ir slimība, kas ietekmē jūsu smadzenes. Tā ir jūsu reakcija uz kaut ko skumju, kāda zaudēšana vai noraidīšana. Kad šīs sajūtas saasinās un kļūst intensīvas, tas noved pie medicīniskā stāvokļa, ko sauc par klīnisko depresiju.
Jūs zināt, ka esat nomākts, ja divu nedēļu laikā pastāvīgi parādās šādi simptomi.
Depresijas simptomi
- Ikdienā jūties nevērtīgs un vainīgs
- Jūsu koncentrācija samazinās un neizlēmība pārņem
- Visi hobiji un aktivitātes, kas jums patika iepriekš, tagad nešķiet pievilcīgi
- Jūs domājat par nāvi un domājat par pašnāvību
- Jūs jūtaties nestabils un fidgety vai neticami blāvs un lēns
- Jūsu svarā būs būtiskas izmaiņas - vai nu jūs to palielināsiet, vai arī zaudēsit
Kas izraisa depresiju?
Kad kādā periodā emocionāli pieķerties kaut kam, un tā vairs nepastāv, tas atstāj plaisu, un depresija pārņem, lai tiktu galā ar zaudējumiem. Ģenētika, hormonu līmeņa svārstības, daži veselības apstākļi, reakcija pēc operācijas un augsts stresa līmenis arī izraisa depresiju. Tā ir izplatīta, tomēr nopietna problēma, kas jārisina, pirms tā izkļūst no rokām. Tagad uzzināsim, kā joga un depresija ir saistītas.
Joga kā depresijas līdzeklis
Joga ir viens no labākajiem veidiem, kā atvieglot garastāvokli un saglabāt depresiju. Jogas pozas palielina asinsriti smadzenēs un ļauj ražot garastāvokli paaugstinošus hormonus.
Jogas praksei nav nelabvēlīgu blakusparādību, kas padara to par labāku iespēju, salīdzinot ar citām depresijas zālēm. Dažas jogas pozas cīņai ar depresiju ir minētas zemāk. Izmēģiniet tos vismaz 12 nedēļas, lai pamanītu būtiskas izmaiņas.
Joga depresijas ārstēšanai - 7 efektīvas pozas
- Balasana (bērna poza)
- Setu Bandhasana (tilta poza)
- Urdhva Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz augšu)
- Adho Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz leju)
- Halasana (arkla poza)
- Utanasana (stāvoša uz priekšu salocīta poza)
- Savasana (līķa poza)
1. Balasana (bērna poza)
Attēls: Shutterstock
Balasana palīdz nomierināt jūsu smadzenes un mazina stresu un trauksmi. Tas maigi izstiepj muguras lejasdaļu un gurnus, ļaujot ķermenim atpūsties. Miers un miers valda pār visu tavu būtni, palīdzot labāk tikt galā ar depresiju.
Balasana tiek uzskatīta par vienu no ērtākajām jogas pozām. Viss, kas jums jādara, ir ceļos un sēdēt uz papēžiem. Pārliecinieties, ka lielie pirksti pieskaras viens otram. Turiet rokas uz ceļiem un izklājiet ceļus gurnu platumā. Tad salieciet rumpi uz priekšu, starp sadalītajiem augšstilbiem, ar seju pieskaroties zemei. Paceļiet rokas uz priekšu un novietojiet tās abās galvas pusēs, ar plaukstām uz leju. Esiet šajā pozīcijā dažas minūtes.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Balasana
Atpakaļ uz TOC
2. Sethu Bandhasana (tilta poza)
Attēls: iStock
Sethu Bandhasana stiprina muguras muskuļus un atbrīvo nogurušo muguru. Tas palīdz atpūsties un rada brīnumus cilvēkiem, kuri cieš no stresa, trauksmes un depresijas.
Sethu Bandhasana atver jūsu sirdi, liekot justies viegli un viegli. Lai izdarītu pozu, noliecieties uz grīdas uz muguras. Turiet rokas abās pusēs uz grīdas ar plaukstām uz leju. Paceliet kājas, saliekot tās ceļos. Pārliecinieties, ka potītes un ceļgali atrodas taisnā līnijā, un kājas atrodas dažu collu attālumā. Pēc tam viegli paceliet visu muguru no grīdas un palieciet tur dažas sekundes. To darot, jūsu augšstilbiem jābūt paralēliem viens otram, un krūtīm jāpieskaras zodam. Pārliecinieties, ka neesat saliekts zods.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Sethu Bandhasana
Atpakaļ uz TOC
3. Urdhva Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz augšu)
Attēls: Shutterstock
Urdhva Mukha Svanasana var viegli izārstēt vieglu nogurumu un depresiju. Tam ir vispārēja atjaunojoša iedarbība uz jūsu ķermeni, un viss jūsu mugurā ieslodzītais stress izzudīs.
Urdhva Mukha Svanasana stiprina un pamodina jūsu ķermeņa augšdaļu. Lai veiktu asanu, noliecieties uz grīdas ar seju uz leju un kājām sekojot tam pašam ar pirkstiem uz leju un pāris collu attālumā. Novietojiet plaukstas netālu no krūtīm abās pusēs, vērstas uz leju. Turiet plaukstas tuvu ribām. Paceliet rumpi un iztaisnojiet rokas un kājas dažus centimetrus no grīdas. Cieši nospiediet pēdu augšējo daļu zemē. Turiet galvu taisnu vai vērstu uz augšu un plecus prom no ausīm un ļaujiet krūtīm pacelties.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Urdhva Mukha Svanasana
Atpakaļ uz TOC
4. Adho Mukha Svanasana (suņa poza, kas vērsta uz leju)
Attēls: Shutterstock
Adho Mukha Svanasana ļauj svaigām asinīm ieplūst jūsu ķermenī. Tas izstiepj kaklu un mugurkaula kakla daļu, atbrīvojot tajos esošo stresu, tādējādi mazinot trauksmi un nomierinot jūsu būtni.
Adho Mukha Svanasana stiprina jūsu vēdera muskuļus un uzlabo gremošanu. Lai izdarītu pozu, izveidojiet galda pozu ar savu ķermeni. Izmantojiet kājas un rokas, lai galda kājas un muguru padarītu par galda virsmu. Tagad iztaisnojiet elkoņus un ceļus, spiežot gurnu uz augšu un ar ķermeni veidojot apgrieztu V formu. Rokām jābūt plecu platumā, kājas gurnu platumā, un pirksti ir vērsti taisni. Stingri piespiediet rokas pie zemes un iztaisnojiet kaklu. Jūsu ausij jāpieskaras iekšējām rokām. Turiet acu skatienu pie nabas.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Adho Mukha Svanasana
Atpakaļ uz TOC
5. Halasana (arkla poza)
Attēls: Shutterstock
Halasana samazina muguras slodzi un uzlabo stāju. Tas nomierina jūsu smadzenes, dod tām labu izstiepšanos un samazina stresu. Tas novērš galvassāpes un bezmiegu.
Halasana ir viena no labākajām nomierinošajām pozām jūsu nervu sistēmai. Lai izdarītu pozu, gulējiet plakani uz muguras, rokas turot blakus ķermenim. Paceliet kājas no zemes 90 grādu leņķī pret zemi. Pēc tam uzlieciet rokas uz gurniem un, izmantojot tās kā atbalstu, paceliet gurnus pret krūtīm. Lēnām nolaidiet kājas un paņemiet tās virs galvas, pieskaroties zemei aiz galvas un stingri noliekot pirkstus uz zemes. Pārliecinieties, ka jūsu augšstilbi ir taisni, lai tie nepieskartos galvai. Noņemiet rokas no gurniem, iztaisnojiet rokas uz priekšu un novietojiet tās uz zemes ar plaukstām uz leju.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Halasana
Atpakaļ uz TOC
6. Uttanasana (stāvoša uz priekšu salocīta poza)
Attēls: iStock
Uttanasana mazina spriedzi mugurā, plecos un kaklā un uzlabo nervu sistēmas darbību. Tas jūs nomierina un mazina trauksmi.
Uttanasana arī uzlabo asinsriti. Lai veiktu asanu, stāviet taisni ar rokām blakus ķermenim un kājām roku garumā. Tagad ielieciet rokas uz gurniem un noliecieties uz priekšu pie gurniem. Lieciet galvai un krūtīm pieskarties augšstilbiem. Nolaidiet rokas uz leju un nolieciet tās blakus kājām vai turiet potītes no aizmugures. Turiet ciskas taisnas.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Uttanasana
Atpakaļ uz TOC
7. Savasana (līķa poza)
Attēls: iStock
Savasana atjauno tevi un palīdz ķermenim atpūsties. Tas samazina asinsspiedienu un ļauj iepriekšējo pozu iedarbībai labāk ieslīgt.
Visbeidzot, pēc visām prāta un ķermeņa uzmundrinošajām pozām, Savasana dos jums visu pārējo un iespējas dziedēt. Lai veiktu Savasana, noliecieties uz grīdas uz muguras. Turiet kājas pāris collu attālumā un ļaujiet tām nokrist uz sāniem. Ļaujiet rokām gulēt blakus ķermenim ar plaukstām uz augšu. Tagad uzmanīgi aizveriet acis un ļaujiet visam ķermenim lēnām un maigi atslābināties. Elpojiet dziļi un palieciet tajā brīdī.
Lai uzzinātu vairāk par pozu, noklikšķiniet šeit: Savasana
Atpakaļ uz TOC
Visas iepriekš minētās depresijas jogas pozas palīdzēs mazināt emocionālās rētas un traumas, kas dziļi iesakņojušās jūsu fiziskajā un psihiskajā ķermenī. Vai dot to shot.
Tagad aplūkosim dažus izplatītākos jautājumus par depresiju.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai depresija ir izplatītāka sievietēm nekā vīriešiem?
Jā, depresija biežāk sastopama sievietēm nekā vīriešiem. Bioloģiskās un hormonālās izmaiņas, kuras sievietes piedzīvo savā dzīvē, var būt par to atbildīgi faktori.
Kas ir pēcdzemdību depresija (PDD)?
Pēcdzemdību depresija rodas sievietēm pēc bērna piedzimšanas. PDD rodas sakarā ar fiziskām un hormonālām izmaiņām viņu ķermenī un pārliecinošu sajūtu, rūpējoties par jaundzimušo.
Vai depresijas līmenis pieaug?
Saskaņā ar ziņojumiem depresijas līmenis pieaug. Tas varētu būt saistīts ar stresu, ko rada mūsdienu dzīvesveids.
Kā cilvēki reaģē, kad viņiem tiek diagnosticēta depresija?
Reakcijas katram cilvēkam atšķiras. Parasti viņus vai nu mierina doma, ka viņu problēma ir atzīta, vai arī viņi pārdzīvo šoku, skumjas vai jūt kaunu, ka viņiem ir garīgas slimības.
Cik izplatīta ir depresija?
Depresija ir plaši izplatīta un izplatīta aptuveni 121 miljonā cilvēku visā pasaulē.
Veicot jogu, jūs pievēršat uzmanību savam ķermenim. Tas liek justies veselam un savienotam. Joga piedāvā atbalstu un mierinājumu, kā arī spēju dzīvot brīdī. Unikālā jogas prāta un ķermeņa pieeja arvien vairāk kļūst par izvēli cīņā pret depresiju. Tas ir holistisks un ilgstošs bez jebkādām blakusparādībām. Tātad, kāpēc ne?