Satura rādītājs:
- Ieguvumi no rūgta ķirbja ēšanas grūtniecības laikā
- 1. Augsts folātu saturs
- 2. Augstas šķiedras saturs
- 3. Apstādina disestējošās sliedes traucējumus
- 4. Pretdiabēta līdzeklis
- 5. Antioksidants
- 6. Regulē zarnu kustību
- 7. Lielisks uzturvielu avots, kas nepieciešams auglim
- 8. Citu barības vielu avots
Rūgtais ķirbis ir pazīstams arī kā balzama bumbieris vai rūgta melone visā pasaulē. Šim vidēja lieluma dārzeņam ir izteikta rūgta garša, taču tas tiek uzskatīts par ļoti svarīgu iekļaušanu uzturā, jo tam ir pārsteidzošas īpašības kā dabiskām zālēm. Rūgto ķirbi kā dabisku narkotiku lieto visā Dienvidaustrumāzijā.
Bet vienmēr ir bijušas šaubas, vai rūgtais ķirbis, tāpat kā daudzi citi dārzeņi vai augļi, piemēram, papaija vai ananāsi, grūtniecības laikā ir droši. Gadu gaitā ir bijuši strīdi par blakusparādībām, kas saistītas ar rūgta ķirbja ēšanu grūtniecības laikā. Rūgto ķirbju īpašības norāda uz noteiktu veselības uzlabošanos, ja to regulāri ēd. Bet šie asie dārzeņi grūtniecības laikā dažreiz var izraisīt dzemdes asiņošanu un citas blakusparādības. Zemāk ir norādītas dažas rūgtās ķirbja ēšanas grūtniecības priekšrocības un riski.
Ieguvumi no rūgta ķirbja ēšanas grūtniecības laikā
Pārbaudiet šeit, kādas ir rūgtās ķirbja ēšanas priekšrocības grūtniecības laikā.
1. Augsts folātu saturs
Attēls: Shutterstock
Folāts ir vitāli nepieciešama grūtniecēm. Šis minerāls palīdz noturēt jaundzimušo no iespējamiem nervu caurules defektiem. Rūgtais ķirbis satur ļoti lielu daudzumu folātu. Tas satur vienu ceturtdaļu no šīs minerālvielas ikdienas nepieciešamības grūtniecēm.
2. Augstas šķiedras saturs
Šis dārzenis ir pildīts ar šķiedrvielām, un tas dod jums gandarījuma sajūtu. Tas samazina jūsu alkas pēc augstas kaloritātes pārtikas vai nevēlama ēdiena. Šis dārzenis palīdz jums palikt slaidam pat grūtniecības laikā.
3. Apstādina disestējošās sliedes traucējumus
Divas svarīgas problēmas, ar kurām saskaras lielākā daļa grūtnieču visā pasaulē, ir aizcietējums un hemoroīdi. Šķiedru saturs rūgtajā ķirbī palīdz mazināt šīs problēmas.
4. Pretdiabēta līdzeklis
Rūgtajam ķirbim piemīt pretdiabēta īpašības, un jums tas jālieto katru dienu. Barības vielas, piemēram, karantīns un polipeptīds-P, palīdz cīņā pret gestācijas diabētu grūtniecības laikā!
5. Antioksidants
Rūgtais ķirbis satur C vitamīnu, kas ir antioksidants un palīdz grūtniecēm cīnīties pret kaitīgajām baktērijām. Tas palīdz arī veidot topošo māmiņu imunitāti.
6. Regulē zarnu kustību
Šis dārzenis var arī palīdzēt veicināt peristaltiku, kas vēlāk palīdz regulēt zarnu kustību un grūtnieču gremošanas sistēmu.
7. Lielisks uzturvielu avots, kas nepieciešams auglim
Rūgtais ķirbis ir lielisks dažu vitamīnu un minerālvielu avots. Tas satur dzelzi, niacīnu, kāliju, pantotēnskābi, cinku, piridoksīnu, magniju un mangānu. To var viegli saukt par super dārzeņu, jo tam ir būtiska loma augļa augšanā.
8. Citu barības vielu avots
Šis dārzenis satur arī citus vitamīnus un minerālvielas, piemēram, riboflavīnu, tiamīnu, B1, B2, B3 vitamīnu utt., Un tas ir bagātīgs kalcija un beta karotīna avots.
- Izraisa toksicitāti: Rūgtais ķirbis sastāv no sārmainām sastāvdaļām, piemēram, sveķiem, hinīna, saponiglikozīdiem un morodicīna. Šīs ir dažas vielas, kas cilvēka organismā izplata toksicitāti. Šī toksicitāte var izraisīt sāpes vēderā, sliktu dūšu un redzes aptumšojumu, vemšanu, sejas apsārtumu, caureju, ārkārtēju siekalošanos un muskuļu vājumu grūtniecēm.
- Pārmērīgs patēriņš var izraisīt ar kuņģi saistītas problēmas: caureja, krampji vēderā un citas kuņģa problēmas var rasties, ja grūtniece pārmērīgi lieto rūgto ķirbīti.
- Dažos gadījumos izraisa jutīgumu: rūgto ķirbju sēklas satur vicīnu, kas dažām jutīgām būtnēm var izraisīt favisma simptomus. Sēklā atrodamās sarkanās arilas ir toksiskas bērniem. Tāpēc tas nav iecienīts dārzenis grūtniecēm.
- Pirmsdzemdību darbs: rūgtais ķirbis var izraisīt arī dažas nepatīkamas dzemdes darbības, kas vairumam sieviešu faktiski var izraisīt priekšlaicīgu darbu.
Rūgts ķirbis, ja to ēd pirmo reizi, var izraisīt vēdera krampjus, gastrītu un citas tādas ar kuņģi saistītas slimības. Uzskatīts par labu vai sliktu jebkurai normālai diētai. Bet grūtniecība ir īpašs laiks. Grūtniecēm pirms diētas izvēles vienmēr jākonsultējas ar savu ginekologu, it īpaši, ja tiek iekļauta manta, kuru viņi vēl nav ēduši.
Ceru, ka jums patika mūsu ziņa par rūgta ķirbja ēšanu grūtniecības laikā. Vienmēr vislabāk ir ievērot diētu drošo pusi un ēst uzmanīgi. Tātad jūs nekad iepriekš neesat mēģinājis ēst rūgtu ķirbi, grūtniecības laikā nemēģiniet ēst rūgtu ķirbi. Lai droša un veselīga grūtniecība!