Satura rādītājs:
- Kas ir fibromialģija?
- Kā joga palīdz mazināt fibromialģiju?
- 8 efektīvas asanas Y
- 1. Tadasana
- 2. Utanasana
- 3. Virabhadrasana I
- 4. Viparita Karani
- 5. Balasana
- 6. Bhujangasana
- 7. Baddha Konasana
- 8. Šavasana
Pasaulē ir tik daudz jaunu un nedzirdētu sindromu. Un pārsteidzoši ir tas, ka jogai ir risinājums lielākajai daļai problēmu. Tikai otro dienu es saskāros ar terminu fibromialģija. Tas nebija tas, par ko biju dzirdējis iepriekš. Veicot vairāk pētījumu, es uzzināju, kas tas ir un kā joga to varētu palīdzēt. Darbs ar sāpēm dienu no dienas var būt ļoti nogurdinošs. Lai gan nav iespējams izārstēt, noteikti ir cerība uz sāpju mazināšanu. Bet vispirms ļaujiet mums saprast problēmu.
Kas ir fibromialģija?
Fibromialģija ir hronisks traucējums, kas saistīts ar neizskaidrojamām sāpēm locītavās un muskuļos. Tā nav slimība. Tas ir sindroms, un tam ir simptomu kopums, kas notiek kopā. Daudzi cilvēki uzskata fibromialģiju par artrītu, uzskatot, ka simptomi ir vienādi. Tomēr tas nav artrīta veids.
Ķermenī ir daudz maigu punktu, kad cilvēks cieš no šī sindroma. Šos punktus sauc par “sprūda punktiem”. Pat neliels spiediens šajos punktos mēdz izraisīt ļoti daudz sāpju. Kopumā ir 18 sprūda punkti, un pat tad, ja 11 no 18 punktiem jūt maigumu, viņiem tiek diagnosticēta fibromialģija. Daži kopīgi punkti ir ceļi, ārējie elkoņi, plecu augšdaļa, gurni, galvas aizmugure un kakla augšdaļa.
Attēls: Shutterstock
Dažreiz pat pastāvīgas blāvas sāpes visā ķermenī ir šī sindroma simptoms. Citi simptomi ir problēmas ar miegu, galvassāpes, trauksme, depresija un nogurums.
Patiesais fibromialģijas cēlonis nav zināms. Tomēr, visticamāk, fiziska trauma, stress vai gripa var uzliesmot uzbrukumam. Simptomi rodas tāpēc, ka nervi un smadzenes nepareizi interpretē vai pārmērīgi reaģē uz parastajiem sāpju signāliem. Tas varētu būt saistīts arī ar smadzeņu ķīmisko vielu nelīdzsvarotību.
Kā joga palīdz mazināt fibromialģiju?
Vai joga ir laba fibromialģijai? Joga ir lieliska ārstēšana, lai arī tā nav fibromialģijas ārstēšana. Ir zināms, ka šī prakse nomierina prātu un mazina stresu, kas ir galvenais šī sindroma izraisītājs. Joga arī atbrīvo saspiestos muskuļus un atbrīvo tajos iesprostoto spriedzi. Ar praksi jūsu muskuļi noteikti nedaudz atvērsies. Joga ir ideāla arī tāpēc, ka to var pielāgot katra cilvēka vajadzībām.
8 efektīvas asanas Y
- Tadasana
- Utanasana
- Virabhadrasana I
- Viparita Karani
- Balasana
- Bhujangasana
- Baddha Konasana
- Šavasana
1. Tadasana
Attēls: Shutterstock
Lai arī Tadasana šķiet vienkārša, šīs pamatstājas pilnveidošanai nepieciešams daudz. Jums jāpievērš visa uzmanība, lai sevi iezemētu zemē. Pleciem, mugurkaulam un elpai jābūt izlīdzinātai. Kad tas viss ir izdarīts, jūs sajutīsiet savu ķermeni un prātu, nomierināsieties un atbrīvosities no stresa. Arī jūsu orgāni un muskuļi atslābinās.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Tadasana
Atpakaļ uz TOC
2. Utanasana
Attēls: Shutterstock
Šim stāvošajam līkumam uz ķermeņa ir neticami nomierinoša iedarbība. Tas paver visu muguras zonu, atkarībā no sāpju pakāpes un ķermeņa elastības. Mainiet pozu atkarībā no tā, cik daudz jūsu ķermenis var virzīt. Ja šī poza šķiet pārāk izaicinoša, ņemot vērā jūsu stāvokli, jūs varētu novietot rokas uz sienas, izmantojot to kā atbalstu.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Uttanasana
Atpakaļ uz TOC
3. Virabhadrasana I
Attēls: Shutterstock
Warrior I Pose stiprina muskuļus, jo tas nomierina prātu. Tas ir tikai tas, kas nepieciešams pacientiem ar fibromialģiju. Šī poza stiprina kāju, muguras un roku muskuļus, padarot to par lielisku pozu šāda veida sindroma novēršanai.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Virabhadrasana I
Atpakaļ uz TOC
4. Viparita Karani
Attēls: Shutterstock
Šī asana ir maiga apgriešanās. Tas ir pretējs mūsu parastajam vertikālajam stāvoklim, kas kāju muskuļiem dod iespēju izstiepties un atslābināties.
Reversā asins plūsma samazina kāju pietūkumu un nogurumu. Ja poza šķiet izaicinoša, atbalstam varat izmantot balstu. Šī poza noteikti palīdzēs mazināt diskomfortu un sāpes.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Viparita Karani
Atpakaļ uz TOC
5. Balasana
Attēls: Shutterstock
Balasana jeb Bērna poza ir atjaunojoša poza. Tas ļauj jums ieskatīties sevī un apklusināt prātu. Pozas raksturs ir tāds, ka stimuls ārpusē tiek novērsts. Tādējādi jūs koncentrējaties tikai uz savu elpu. Varat arī aktivizēt vieglu stiepšanos, strādājot pie muguras noapaļošanas vai plecu izstiepšanas. Šī ir viena no labākajām jogas pozām fibromialģijai, jo tā noteikti mazinās jūsu sāpes.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Balasana
Atpakaļ uz TOC
6. Bhujangasana
Attēls: Shutterstock
Cobra Pose atver jūsu priekšējo ķermeni un krūtis, jo tas padara muguru izturīgu. Abas šīs zonas ir ārkārtīgi jutīgas pret tiem, kas cieš no fibromialģijas. Lai arī šī poza ir ārkārtīgi izdevīga cēlonim, jums tā jāatvieglo. Novietojiet plaukstas blakus krūtīm. Tad elpojiet ar pieri uz zemes. Pakāpeniski paceliet un spiediet tikai tik daudz, cik jums ļauj jūsu ķermenis.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Bhujangasana
Atpakaļ uz TOC
7. Baddha Konasana
Attēls: Shutterstock
Baddha Konasana ir neticami gūžas atvērējs. Ir arī zināms, ka tas stiprina ceļus un cirkšņus. Bet pārliecinieties, lai pakāpeniski atvieglotu pozu, ja jūs ciešat no fibromialģijas. Izmantojot praksi, jūs varēsiet saliekt un atvērt muskuļus, kuros ir ieslodzīts daudz stresa.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Baddha Konasana
Atpakaļ uz TOC
8. Šavasana
Attēls: Shutterstock
Šo asanu var izdarīt katras jogas nodarbības beigās. Tā varētu būt arī jūsu stāja katru reizi, kad jums ir nepieciešams apklusināt prātu vai atpūsties ķermenī. Šī asana nenozīmē tikai gulēšanu. Tas māca, kā atcelt stimulu ārpusē, kā arī pieņemt savu tagadni un dzīvot tajā brīdī. Tas nodrošina pilnīgu ķermeņa atjaunošanu, ļaujot orgāniem un muskuļiem pilnībā atpūsties.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Shavasana
Atpakaļ uz TOC
Vislabāk pirms jogas lietošanas konsultējieties ar savu ārstu, ja Jums ir fibromialģija. Joga ir maiga, taču jums ir jāapstiprina, vai jūs to varat praktizēt. Pārliecinieties, ka to darāt apmācīta skolotāja vadībā. Vissvarīgākais ir tas, ka, kamēr jūs praktizējat, jums jāuzklausa savs ķermenis un jāpārtrauc, kad tas lūdz apstāties. Neaizmirstiet arī elpošanu. Jūsu mērķis ir mazināt stresu un atrast atbrīvojumu no sāpēm. Vai esat kādreiz izmēģinājis jogu fibromialģijas atvieglošanai? Kā tas jums palīdzēja? Dariet mums to zināmu, komentējot tālāk.