Satura rādītājs:
- Kas ir ķermeņa izturība?
- Joga ķermeņa izturībai
- Ķermeņa stiprināšanas asanas
- Joga rada ķermeņa augšdaļas izturību
- Joga rada zemāku ķermeņa spēku
- Joga rada ķermeņa augšdaļas izturību
- 1. Navasana (laivu poza)
- 2. Salabhasana (Locust Pose)
- 3. Bakasana (celtņa poza)
- 4. Astavakrasana (astoņu leņķu poza)
- Joga rada zemāku ķermeņa spēku
- 5. Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
- 6. Padangusthasana (lielā pirksta poza)
- 7. Trikonasana (trīsstūra poza)
- 8. Kapotasana (baložu poza)
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vājš ķermenis nedod neko labu, izņemot to, ka nomāc jūsu garu. Zemāka izturība, nervu nestabilitāte un vāja imunitāte nogurdina jūsu ķermeni. Rezultātā katrs jūsu veiktais fiziskais uzdevums kļūst saspringts un nogurdinošs. Ja jūs meklējat kaut ko dabisku un praktisku, lai novērstu ķermeņa vājumu, joga ir jūsu glābšanas laiva. Šajā rakstā uzskaitītās 8 stiprības jogas asanas palīdzēs jums sākt darbu.
Pirms dodamies pie asanām, vispirms atbildēsim uz vienkāršu jautājumu.
Kas ir ķermeņa izturība?
Jūsu ķermeņa spēks rodas no tā spēka iedarboties uz ārēju objektu. Jo vairāk pacelat svaru, jo vairāk spēka. Svarīga ir arī intensitāte, ar kādu jūs pieliekat spēku. Līdztekus piepūlei ārēja spēka apkarošana un pretestība prasa arī ķermeņa spēku. Pietiekams ķermeņa spēks ir labs vispārējai veselībai, un tas kopumā atvieglo dzīvi.
Joga ķermeņa izturībai
Maz ticams, ka jūs domājat par jogu, kad vēlaties palielināt ķermeņa spēku. Svaru celšana sporta zālē ir izplatītāka parādība, savukārt joga ir saistīta ar lokanību un stiepšanos. Ko jūs nezināt, joga ietver jūsu ķermeņa svaru, lai stiprinātu ar kustību, nevis ārējos objektus, piemēram, hanteles. Pārsteidzoši, vai ne? Šī ķermeņa zinātnes un mobilitātes kulminācija ķermeņa stiprināšanai ir maģiska. Spēka treniņiem, izmantojot jogu, ir papildu priekšrocība uzlabot muskuļu elastību, kas palīdz izvairīties no traumām. Sarežģītās kustības rada līdzsvaru un kustības, kas ir ļoti svarīgas ķermeņa stiprināšanai.
Ķermeņa stiprināšanas asanas
Ir daudz ķermeņa stiprinošu asānu, no kurām izvēlēties, un šeit ir saraksts ar labākajiem astoņiem.
Joga rada ķermeņa augšdaļas izturību
- Navasana (laivu poza)
- Salabhasana (Locust Pose)
- Bakasana (celtņa poza)
- Astavakrasana (astoņu leņķu poza)
Joga rada zemāku ķermeņa spēku
- Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
- Padangusthasana (lielā pirksta poza)
- Trikonasana (trīsstūra poza)
- Kapotasana (baložu poza)
Joga rada ķermeņa augšdaļas izturību
1. Navasana (laivu poza)
Attēls: Shutterstock
Navasanas praksei ir nepieciešams pietiekams pamatspēks. Jums jāsēž uz sēžamvietas, priekšā izstiepjot kājas. Paceliet tos 45 grādu leņķī pret zemi, paceļot rokas uz priekšu un paralēli zemei. Šī poza stiprina vēderu un mugurkaulu. Vēdera pamat muskuļi kļūst tonizēti un pievilkti. Šajā procesā tiek nostiprināti arī muguras lejasdaļas muskuļi.
Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet šeit: Navasana
Atpakaļ uz TOC
2. Salabhasana (Locust Pose)
Attēls: iStock
Šī muguras locīšanas jogas asana stiprina mugurkaulu un rokas. Lieciet uz grīdas ar rumpi uz leju. Paceliet galvu muguras virzienā un paceliet kājas uz augšu, vienlaikus paceļot rokas paralēli virs zemes. Tiek stiprināti arī pleci un gurni. Salabhasana darbojas kā vispārēja ķermeņa stiprināšanas asana, kas mazina nogurumu un spriedzi mugurā.
Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet šeit: Salabhasana
Atpakaļ uz TOC
3. Bakasana (celtņa poza)
Attēls: iStock
Šī poza ir roku balansējoša asana, kas stiprina vēdera orgānus un plaukstas locītavas. Jūs pacelat kājas no tupēšanas stāvokļa, noliecot rumpi uz priekšu un turot pacelto ķermeni aiz plaukstas locītavām, kas novietotas starp augšstilbu iekšējām daļām. Šī līdzsvarošana piešķir stresu rokām un stiprina tās.
Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet šeit: Bakasana
Atpakaļ uz TOC
4. Astavakrasana (astoņu leņķu poza)
Attēls: iStock
Šis Astavakrasana līdzsvarojošais soli pa solim stiprina jūsu ķermeni un palīdz sasniegt līdzsvaru, vienlaikus stiprinot muguras lejasdaļu un augšējo daļu. Paceļot kājas uz sāniem no Dandasanas, turot ķermeni aiz plaukstas locītavām, vēdera muskuļi, rokas un plaukstas tiek sasprindzināti un nostiprināti.
Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet šeit: Astavakrasana
Atpakaļ uz TOC
Joga rada zemāku ķermeņa spēku
5. Utkatasana (priekšsēdētāja poza)
Attēls: Shutterstock
Krēsla poza varētu šķist bērnu spēle, bet tā nav. Jums ir jāpieliek milzīgas pūles, lai uzturētu asanā. Kamēr jūs sēžat uz iedomāta krēsla, poza darbojas, stabilizējot ceļus un stiprinot augšstilbus. Utkatasana ir lieliski piemērots, lai padarītu jūsu kājas un potītes ekstremitāšu un izturīgas.
Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet šeit: Utkatasana
Atpakaļ uz TOC
6. Padangusthasana (lielā pirksta poza)
Attēls: iStock
Big Toe Pose ir eksperts stingru hamstringu stiprināšanā un izstiepšanā. Liekot rumpi pret kājām un liekot plaukstām tām pieskarties, jūsu kauli, mugurkauls un kājas nostiprinās. Regulāra Padangusthasana prakse stiprinās jūsu ceļgalus, pirkstus un potītes.
Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet šeit: Padangusthasana
Atpakaļ uz TOC
7. Trikonasana (trīsstūra poza)
Attēls: iStock
Trīsstūra poza ir cieta ķermeņa apakšdaļu stiprinoša asana, kas darbojas uz kājām, ceļiem, augšstilbiem un potītēm. Šajā pozā kājas ir izstieptas viena attālumā. Labā pēda ir pagriezta ārpusē 90 grādu leņķī, un horizontāli izstieptās rokas veido vertikālu līniju, kad jūs saliekat labajā pusē gurnā ar seju uz augšu. Šī poza stiprina arī gurnus, teļus un sēžamvietu.
Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet šeit: Trikonasana
Atpakaļ uz TOC
8. Kapotasana (baložu poza)
Attēls: iStock
Šī poza stiprina kāju muskuļus un locītavas. Sēdi ceļos, nedaudz atdalot kājas. Turiet rumpi taisnu. Noliecieties atpakaļ, nolieciet galvu pret zemi un novietojiet plaukstas uz pirkstiem. Kapotasana ir noderīga, stiprinot augšstilbus, cirkšņus un teļu muskuļus, kā arī pēdu un potīšu locītavas un muskuļus.
Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet šeit: Kapotasana
Atpakaļ uz TOC
Katra jogas poza kalpo vispārējās labklājības mērķim, vienlaikus atšķiroties jomās, uz kurām tā koncentrējas. Izvēlieties un izvēlieties asanas, kas kalpo jūsu mērķim un gūst labumu no rezultātiem.
Šeit ir daži bieži uzdotie jautājumi.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai es varu veikt ķermeņa nostiprināšanas jogas pozas grūtniecības laikā?
Dažas stiprinošas jogas pozas, piemēram, Trikonasana un Utkatasana, tiek ieteiktas grūtniecēm, un dažas nav. Vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu, kā arī ar jogas treneri, pirms dodaties uz priekšu ar jebkuru jogas pozu.
Kad ir labākais laiks jogas stiprināšanas vingrinājumiem?
Parasti vingrinājumus ir ideāli veikt agri no rīta, kad kopš pēdējās ēdienreizes ir vismaz sešu stundu starpība.
Kādas izmaiņas jūs pamanīsit ķermenī jogas stiprināšanas dēļ?
Stiprinošās jogas pozas uzlabos ķermeņa spēku, lokanību, līdzsvaru, kā arī elpošanu.
Kādus piesardzības pasākumus vajadzētu paturēt prātā, veicot ķermeņa stiprināšanas jogu?
Nelietojiet nodarboties ar jogu narkotiku (-u) vai alkohola reibumā. Tiem, kuriem ir invaliditāte vai kādi veselības traucējumi, jākonsultējas ar profesionāļiem par to, kā veikt vingrinājumus.
Vai jogas stiprināšanas pozas var noiet greizi?
Jā, ja jūs sasprindzējat savu ķermeni, pārmērīgi izstiepjoties un pārspīlējot, fokusētās ķermeņa daļas var savainoties un izraisīt neatgriezeniskus bojājumus. Tātad, klausieties savu ķermeni un apstājieties, kad tas nejūtas pareizi.
Šajā rakstā uzskaitītās jogas asanas darbojas uz atsevišķām ķermeņa daļām un veselīgi un ilgstoši veicina ķermeņa vispārējo izturību. Visas šaubas, kas jums ir par jogu kā līdzekli ķermeņa spēka sasniegšanai, tiks iznīcinātas, izmēģinot šīs asanas. Dariet mums zināmu, kā viņi strādāja jūsu labā, zemāk ievietojot komentāru.