Satura rādītājs:
- Kas ir išiass?
- Kādi ir išiass simptomi?
- Kā joga palīdz ārstēt išiasu?
- 8 pamata pozas jogā išiass
- 1. Dandasana
- 2. Radžkapotasana
- 3. Arda Matsyendrasana
- 4. Salabhasana
- 5. Setu Bandhasana
- 6. Supta Padangusthasana
- 7. Salamba Sarvangasana
- 8. Bhujangasana
Mēs visi esam dzirdējuši par išiasu. Pilnīgi skaidrs, ka tad, kad mūs tas neietekmē, mēs īsti neuztraucamies par to, kas tas ir. Bet tas ir kaut kas, kas jums jāņem vērā. Tas skar ļoti daudzus cilvēkus, īpaši tos, kuri apmeklē biroju, kuriem ir nepareiza ķermeņa poza un mazkustīgs dzīvesveids.
Kas ir išiass?
Išiass ir nervs, kas izriet no mugurkaula, iet dziļi sēžamvietā un virzās uz leju katras kājas aizmugurē. Šis nervs ir arī garākais ķermeņa nervs.
Nospiežot šo nervu vai samazinot asins cirkulāciju šajā zonā, šaušanas sāpes iet cauri zonai, padarot sēdēšanu un stāvēšanu par diezgan lielu uzdevumu. Sāpes palielinās, kad cilvēks sēž.
Išiass var rasties arī no mugurkaula traucējumiem, piemēram, spondilīta, mugurkaula stenozes, bojāta vai plīstoša diska, muguras lejasdaļas traumas vai deģeneratīvas disku slimības. Tas viss rada spiedienu uz sēžas nervu, tādējādi izraisot sāpes.
Kādi ir išiass simptomi?
Dažādiem cilvēkiem ir atšķirīgi simptomi, taču tie ir daži izplatīti simptomi, kurus izjūt lielākā daļa cilvēku.
Kad sāpes sākas, tās rodas tikai vienā muguras lejasdaļas pusē, un pēc tam tās stiepjas līdz sēžamvietai, gurniem, kājām un līdz pat pēdām. Dažiem cilvēkiem ir sāpošas sāpes vienā kājas zonā, bet pārējos rodas nejutīgums.
Ir arī vājuma simptomi mugurā un apakšstilbā, ar tirpšanas sajūtām.
Ārkārtējos apstākļos cilvēki zaudē kontroli pār urīnpūsli.
Kaut arī daži cilvēki sūdzas par regulārām sāpēm, citiem tas var ilgt tikai dažas nedēļas vai līdz pat mēnesim. Bet vislabāk ir ārstēt sāpes, vai arī tas ar laiku var pasliktināt stāvokli.
Išiass sākas lēni, un tas naktīs varētu būt nepanesams. Daži cilvēki saskaras arī ar lielākām sāpēm, kad viņi šķauda, smejas vai klepo, vai arī sēž pārāk ilgi vai staigā lielus attālumus.
Kā joga palīdz ārstēt išiasu?
Ārstējot išiasu, ir pieejamas daudzas ārstēšanas metodes. Bet nekas nedarbojas kā joga. Pētījums parāda, ka, sēžas slimniekiem lietojot jogas un sāpju mazināšanas medikamentu kombināciju, problēmas intensitāte un biežums krasi samazinājās. Šeit ir viss par
8 pamata pozas jogā išiass
- Dandasana
- Rajakapotasana
- Arda Matsyendrasana
- Salabhasana
- Setu Bandhasana
- Supta Padangusthasana
- Salamba Sarvangasana
- Bhujangasana
1. Dandasana
Attēls: Shutterstock
Dandasana jeb personāla poza ir pamata, sēdoša poza. Tiek teikts, ka tas saliek muguras lejasdaļu un dod kājām labu izstiepšanos. Tas veicina veselīgu asinsriti, it īpaši skartajos apgabalos, un atbrīvo sēžas zonā izveidoto spiedienu, dodot tai pietiekami daudz vietas elpošanai.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Pilnīgs ceļvedis Dandasanai
Atpakaļ uz TOC
2. Radžkapotasana
Attēls: Shutterstock
Sāpes parasti rodas, kad muskuļi sēžamvietā izdara spiedienu uz sēžas nervu, vienlaikus nospiežot to pret cīpslām zem tā. Tas acumirklī sūta sāpes kājās. Baložu poza rada brīnumus, lai mazinātu sāpes, jo tā izstiepj šo muskuļu, kas izdara spiedienu uz nervu, tādējādi atbrīvojot uzkrāto spriedzi.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Pilnīgs Rajakapotasana ceļvedis
Atpakaļ uz TOC
3. Arda Matsyendrasana
Attēls: Shutterstock
Ardha Matsyendrasana piešķir ķermenim labu vērpjot. Šis pagrieziens saliek gurnus un muguras lejasdaļu, kā arī atslābina zonu. Asinsrite ir uzlabota, un sāpes samazinās.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Pilnīgs ceļvedis Ardha Matsyendrasana
Atpakaļ uz TOC
4. Salabhasana
Attēls: Shutterstock
Locust Pose stiprina muguras lejasdaļu un veicina veselīgu cirkulāciju gūžas lejasdaļā. Tas palīdz atbrīvot sēžas sāpes, jo, ja trūkst cirkulācijas, šajā zonā rodas spiediens.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Pilnīgs Salabhasana ceļvedis
Atpakaļ uz TOC
5. Setu Bandhasana
Attēls: Shutterstock
Tas ir viens no visefektīvākajiem. Tas viegli izstiepj muguras lejasdaļu un lielākos muskuļus sēžamvietā. Tas uzlabo elastību un izraisa kustību išiass skartajās teritorijās, kas lielākoties ir neaktīvas un savilktas. Bridge Pose uzlabo arī asinsriti.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Pilnīgs ceļvedis, lai iestatītu Bandhasana
Atpakaļ uz TOC
6. Supta Padangusthasana
Attēls: Shutterstock
Šī asana izraisa pamata šķelšanos. Izstiepšanās atver sēžamvietu un tādējādi palīdz mazināt sāpes. Tā kā tas izstiepj teļus un kājas, tas veicina arī cirkulāciju zem rumpja.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Pilnīgs Supta Padangusthasana ceļvedis
Atpakaļ uz TOC
7. Salamba Sarvangasana
Attēls: Shutterstock
Salamba Sarvangasana ir apgriezta jogas poza. Tas veicina pareizu asinsriti un atslābina muskuļus sēžamvietā. Tas ir neticami efektīvs asāns, lai izārstētu išiasu tikai tāpēc, ka asinīs un skābeklī tiek iesūknēts sēžas reģionā, tādējādi to dziedinot.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Pilnīgs Salamba Sarvangasana ceļvedis
Atpakaļ uz TOC
8. Bhujangasana
Attēls: Shutterstock
Bhujangasa jeb Kobra poza ir pamata, bet spēcīga poza. Tas dod jūsu muguras lejasdaļai un mugurkaulam labu izstiepšanos un mazina sāpes, ko izraisa paslīdējis disks, kas ir viens no galvenajiem išiass cēloņiem.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Pilnīgs Bhujangasana ceļvedis
Atpakaļ uz TOC
Tagad, kad jūs visu zināt par jogu pret išiass nervu sāpēm, ko jūs gaidāt? Vienkārši atbrīvojieties no išiasa, katru dienu praktizējot jogu. Ja jūs jau ciešat no tā, jums ir pieejams lielisks līdzeklis. Un, ja jūs to nedarāt, jūs joprojām varat praktizēt jogu, lai pārliecinātos, ka jums nekad nav jārisina išiass. Cik tas ir labi!